Статті

Варіанти плитки для ванної кімнати

0 фото плитки для ванної кімнати: найкращі дизайнерські проекти

Ванна кімната стає не тільки функціональною, але і красивою, модною кімнатою в сучасній квартирі. Це місце, де можна розслабитися і відпочити після напруженого робочого дня. Саме тому дизайн ванної кімнати повинен бути ненав’язливим, гармонійним, затишним. Як правило, для обробки сучасної ванної кімнати використовується плитка або керамограніт. І від того, чим вийде ваша ванна кімната, залежить вибір цього оздоблювального матеріалу.

Якщо ви не знаєте, в якому стилі оформити ванну кімнату, яку плитку для цього вибрати, як продумати поєднання кольорів, то прочитайте цю статтю. У ньому ми розглянемо останні тенденції дизайну ванної кімнати, актуальні колірні та стилістичні рішення, популярні оздоблювальні матеріали 2020-2021.

Особливості сучасного дизайну ванної кімнати

Різні види кладки кахлю на підлозі та стінах характерні для сучасного інтер’єрного рішення. Тому ознайомтеся, яким критеріям такий дизайн має відповідати:

Секрети укладання керамічної плитки при обробці ванної кімнати

 • Повна відмова від класичного монтажу. Тепер у моді структурні матеріали з матовою та неоднорідною фактурою.
 • Укладання стандартною однотонною плиткою різними схемами з комбінуванням облицювальним матеріалом протилежного тону.
 • Застосування декоративних предметів: фризів, бордюрів, кахельного плінтуса. Підбірка малюнка, в тон кольору інтер’єру.
 • Використання для облицювання готових колекцій у ванну кімнату: з орнаментом, декоруванням, незвичайним розташуванням, швом, що перетинається.
 • Застосування способу горизонтальної кладки для візуального розсуву стін з підлоговим діагональним розміщенням.
 • Використання вертикальних широких фриз. Такий підхід допоможе «підняти» стелю» і зробити приміщення світлішим і просторішим.

Не забувайте, що для сучасних інтер’єрних рішень актуальне виділення внутрішніх кутів приміщення. Тому використовуйте для їх облицювання плитку контрастного тону по відношенню до основи. Наприклад, для кімнати в пастельній палітрі кольору вибирають матеріал для виділення кутів червоного, зеленого, чорного кольорів. У цих місцях також вітається укладання видовженого декору. Це зробить периметр кімнати абсолютно гладким, палицею дизайнерських недоліків.

Важливо! Застосування чорної плитки має бути продуманим та органічним. Найкраще комбінувати її з червоним орнаментом, панно або колекцією малюнків у сфері функціональних зон.

Викладання та облицювання плиткою ванної кімнати: особливості оздоблення

Оздоблення стін плиткою. нескладний процес. Починати його необхідно з вибору укладання. Вона визначає зовнішній вигляд загальної композиції. Розкладка виконується кількома способами.

Найпростіший варіант укладання, вимагає мінімум сил та грошових витрат. Полягає він у тому, що плитка рядами розміщується на стіні. В результаті виявляється поверхню, що нагадує лист у клітку.

Кожен наступний ряд зміщений щодо попереднього. Спосіб укладання простий, зовнішній вигляд привабливий, схожий на кладку цегли. Застосовується при некаліброваному облицюванні.

Перший ряд укладається плитками, які попередньо розрізані навпіл по діагональному напрямку. Цей спосіб складний. До нього пред’являються особливі вимоги. Стосуються переважно швів, що знаходяться між пластинами. Вони мають бути розташовані перпендикулярно до стіни під кутом сорок п’ять градусів. Крім цього, укладання має виконуватися максимально точно. Контролювати цей параметр допоможе косинець або рівень. Мінусом методу є велика кількість відходів під час роботи.

Передбачає застосування плитки різних типів, але бічний розмір однаковий. Таким чином, створюється малюнок зображенням, яке складається з блоків і добре проглядається. В даному випадку краще використовувати плитку спеціального призначення.

плитка, ванної

Оздоблення стін плиткою. нескладний процес

Укладання плитки можна виконувати кількома способами

Вибираємо малюнок

Ремонт у ванній кімнаті – справа не тільки витратна, але й дуже клопітка, тому варто витратити небагато (або багато) часу, щоб вигадати, варіанти викладки плитки у ванній.

Існує безліч варіантів облицювання.

Однак існують так звані «класичні» схеми, спираючись на які можна створити ексклюзивний інтер’єр ванної кімнати, виходячи з власних естетичних уподобань.

  Найпоширеніший варіант розкладки плитки у ванній – горизонтальний (темний низ у поєднанні зі світлим верхом).

Варіант розкладки темний низ, світлий верх

Порада! У даному варіанті слід використовувати лише однотонний кахель.

 • Вертикальний варіант розкладки плитки у ванній кімнаті. Для того, щоб візуально розширити ванну кімнату та підняти стелю, дизайнери все частіше зупиняють свій вибір на вертикальному розкладанні плитки. Напрямні в даному випадку виконують зі смуг кахлю кольору, який відрізнятиметься від загального дизайну, і на якому акцентуватиме свою увагу будь-хто, хто зайде до приміщення. Ці смужки змінять візуальне сприйняття габаритів санвузла. Бажано вибирати світліші кольори, тому що темна смуга здатна нейтралізувати зорове збільшення простору і жодного результату ви не побачите.

Смуга яскравої контрастної кахлі спускається зі стіни на підлогу, збільшуючи висоту приміщення

Укладання по діагоналі виділяє зону ванни

Зверніть увагу на варіант варіант розкладки кахлю в магазині. Його можна використовувати як базу, змінивши його безпосередньо під ваше приміщення.

READ  Як замінити картридж у змішувач для душу

Таким чином, автоматично буде вирішено питання, як скомбінувати плитку у ванній кімнаті.Оскільки без звернення до професійних дизайнерів можна помилитися з вибором колірної палітри.

В рамках однієї колекції плитки можна використати одразу кілька кольорів. Найбільш вдало виглядає інтер’єр, збудований на поєднанні контрастних кольорів: наприклад, чорний червоний на нейтральному білому тлі. Або спокійніший варіант: зелений блакитний також на нейтральному білому.

Варіанти розкладки плитки у ванній та туалеті

За типом стінової панелі. Це класичне рішення, яке підійде для будь-якого санвузла незалежно від його розмірів та стилю. Воно трохи знижує кімнату, але додає їй об’єму. Схема проста: приблизно на третину висоти від підлоги стіна облицьовується темнішою плиткою, а вище і до стелі. світлою. Стик може бути оформлений декоративним бордюром.

Підлоги при такій розкладці можуть збігатися з кольором панелі або контрастувати з нею. це справа смаку.

Смілива інтерпретація. світлий низ і темніший верх. Така розкладка плитки вдала для вузьких та дуже високих приміщень. Світла панель по низу зорово розширить приміщення, а верхня частина ніби розчиниться.

Якщо кімната дуже висока, ви можете підняти “панель”, тобто викласти контрастну плитку ділянки не з підлоги, але з половини стіни або навіть вище.

Горизонтальні смуги. Верхня “панель”, яка була згадана вище, можна віднести до цього типу макета. Горизонтальні смуги вузькі, створені з декорів, або широкі в декількох плитках.

Смуги можуть бути розташовані на нижній третині стіни, посередині або під стелею. Горизонтальні смуги можуть бути дещо, а в різних кольорах.

Такий макет плитки візуально розширює кімнату, додаючи його до нього та створюючи відчуття замовлення.

Популярна схема для ванної кімнати в сучасному стилі: темна підлога, легкі стінки та широка смужка (наприклад, у кольорі підлоги), розташовані десь у половині висоти стіни.

Вертикальні смуги. Така розкладка плитки зорово збільшує висоту, додає ванної та туалету деякої монументальності, але робить приміщення вужчим на вигляд. Тому для санвузлів, схожих на коридор, ця схема не рекомендована.

Однак якщо скомбінувати два типи розкладки – горизонтальні та вертикальні смуги – ефекту звуження можна буде уникнути.

Як і горизонтальні, вертикальні смуги можуть бути широкими та вузькими. Довжина та розташування смужок бувають різними: 1. Смуга від підлоги та до стелі 2. Смуга, що «висить» над підлогою 3. Смуга, що обривається, не досягнувши стелі 4. Декілька смуг, що починаються і закінчуються на різній висоті.

Вертикальні смужки, особливо різнорівневі – це шаблон, що найчастіше застосовується для ванних та туалетів у сучасному стилі.

Підлога з «бордюром». Плитка, якою викладена підлога, заходить на стіну. Іншими словами, по низу стіни викладається смуга, ідентична підлозі, висотою в одну або дві плитки. Просте схема, що робить приміщення візуально трохи ширше, але нижче.

Акцентні фрагменти. Така розкладка плитки сьогодні дуже популярна. Однак підходить вона далеко не для кожного санвузла.

Схема має на увазі використання фонової плитки для облицювання більшої частини поверхонь, при цьому функціональні ділянки виділяються контрастною або декоративною плиткою (панно). Це дозволяє зонувати простір та впорядковувати його. Однак у маленьких приміщеннях такі акцентні фрагменти можуть створювати диспропорції.

Так, наприклад, висока смуга за унітазом у вузькому туалеті може візуально ще більше звузити його, зробивши санвузол схожим на трубу. Якщо виділити кілька ділянок у ванній кімнаті, може виникнути сум’яття.

Не варто акцентувати у ванній, навіть у дуже просторій, більше двох-трьох ділянок. Можна, наприклад, створити акцентні фрагменти в районі умивальника, душового куточка та рушникосушарки.

Щоб вертикальна акцентна ділянка плитки не збільшувала висоту санвузла, почати її слід не від підлоги. Або, навпаки, торкнутися підлоги, але не доводити «фокусний» елемент до стелі.

Рівноправність квітів. За цією схемою два або три основні кольори вводяться приблизно рівномірно, але не перемішуються між собою. Однією плиткою обробляється одна половина ванної, іншою. друга і т.п.д.

Розкладка плитки в цьому випадку здійснюється з урахуванням розташування елементів: наприклад, та половина, де встановлена ​​ванна, облицьовується плиткою одного кольору, а протилежна їй стіна і ділянки, що примикають до неї, — іншого. Одним кольором може бути виділена зона душа, іншим – мийдодир, третім – «роздягальня».

Підлоги при цьому можна облицювати плиткою обох кольорів, розташувавши їх у шаховому порядку або зістикувавши приблизно посередині.

“Печворк” або “Калейдоскоп”. Даний шаблон має на увазі комбінування плитки кілька кольорів, що чергуються хаотично або впорядковано. Це рішення для креативних натур із міцною нервовою системою, що легко сприймають «творчий безлад». Веселі меблі у ванній кімнаті або туалеті заряджають їм позитивну енергію і створюють веселий настрій.

«Бризки». Основна частина стіни облицьовується спокійною однотонною плиткою, при цьому вводиться кілька плиток, що помітно виділяються, хаотично розташованих на цьому безтурботному тлі. Акцентні плитки справді схожі на бризки або кольорові краплі. Цей ефектний прийом краще застосовувати лише у просторих приміщеннях. У маленькому санвузлі стіни з «бризками» створять відчуття безладдя.

«Нашарування». Таку назву ми дали схемі, що передбачає застосування в одному приміщенні кількох перелічених шаблонів.

READ  Чи можна покласти плитку на дерев'яній підлозі

Використані два типи розкладки: за типом панелі та три акцентні фрагменти

Два типи макетів: за типом панелі та акцентуації сюжету за умивальником

Наприклад, у ванній може бути використана наступна комбінована розкладка: панель по низу стіни, кілька вузьких горизонтальних смуг, акцентні фрагменти за умивальником і рушникосушителем.

Що масштабніше приміщення, то більше вписувалося шаблонів може бути нашаровано друг на друга. І навпаки: у компактному приміщенні краще зупинитися на одній або двох схемах, не більше.

Це лише деякі з можливих варіантів розкладки. Плитка — матеріал «гнучкий» у плані дизайну і дозволяє створювати на підлозі та стінах всілякі геометричні візерунки та малюнки: ромби, драбинки, «зіккурати», трикутники та багато іншого. Пам’ятайте, що чим менше приміщення, тим простіше має бути розкладка плитки.

Окремо варто сказати про плитку, якою облицьовано так званий «екран» для ванни. Як включити цю ділянку до загальної схеми? Найкраще облицьовувати каркас відповідно до основного шаблону розкладки. Так, якщо прийнято рішення викласти «панель» по низу стіни, то і каркас, в який вбудована ванна, може бути «обшитий» цією «панеллю», тобто обкладений такою ж плиткою. Якщо стіни оформляються вертикальними смугами, каркас ванни облицьовується фоновою плиткою та доповнюється аналогічною смугою, яка може переходити на підлогу та стіну. Відповідно до шаблону “рівності квітів”, коробка під ванною є облицювальна плитка, що відповідає цій половині інтер’єру. Крім того, кадр може бути акцентом, фоном або злиттям з найбільш шрифтом.

Як розрахувати кількість плиток

Коли вибрано колір, текстуру та розташування плитки у ванній кімнаті, потрібно правильно обчислити кількість матеріалу. Коли не потрібно виводити формули тощо., Досить використовувати одну з багатьох спеціальних онлайн-програм, які зробить їх рахунком. Вам потрібно лише представити розміри плитки та сама кімнати. Деякі програми здатні не тільки розрахувати кількість оздоблювальних матеріалів, але також візуально показують, як виглядає той чи інший тип кладки.

Важливий! Якщо ви бажаєте, можна розрахувати кількість матеріалу прямо в магазині, бо це достатньо просто запитати продавця.

Якщо ви вирішите розрахувати себе, виконайте наступний алгоритм:

 • Обчисліть периметр приміщення.
 • Виміряйте висоту стін, поділіть отриманий результат на довжину кахлю. Підсумковий результат завжди округляється у бік більшого.
 • Помножте периметр на висоту, так ви отримаєте площу всіх стін.
 • Від загальної площі відніміть розміри дверних отворів, вікна (якщо воно є) та ванної.
 • Розділивши площу стін на площу плитки, ви отримаєте точну кількість матеріалу.

Якщо ви вибрали діагональний спосіб укладання плитки у ванній кімнаті, обов’язково додайте не менше 15% матеріалу – витрати при монтажі будуть дуже великі. Для прямого, горизонтального та вертикального укладання достатньо запасу 5%. Подальші роботи з монтажу кахлю проводяться як завжди.

Гарно викласти плитку у ванній кімнаті ціле мистецтво. Тут вам потрібно не тільки правильно обчислити витрати на плитку, вибирати відповідні кольори та зробити малюнок з малюнком, обережність при роботі. Візерунковий декор з мозаїкою не терпить недбалості, а помилка буде коштувати як мінімум красивого зовнішнього вигляду стін.

Текстурна плитка. розсип варіантів

Всі ми пам’ятаємо стару добру кахель, яка ще дісталася нам у спадок від не менш старих і добрих хрущовок: типова сегментізація 1515, парочка-друга нехитрих декорів. як правило, умовно-контурних на флористичну тематику, а також класичні волосіні з бордюрів, які ми так любимо називати “кантиком”. Той випадок, коли справді просто, нехай навіть і без смаку. Як не дивно, але одним із трендів сучасного дизайну ванної кімнати, також стала простота оформлення стін. рішуча відмова від настирливих візуальних образів. Проте компенсувати нестачу графічної інформації взяла він текстура. Всупереч диктату суворої геометрії, а окрема симетрія зараз набуває популярність хвилеподібної текстури плитки. Вона ідеально вписується в концепт будь-якої ванної кімнати, тому що безпосередньо апелює до теми води і допомагає створити лаконічний, але ємний та затишний дизайн, що ідеально відповідає духу часу.

Однак, крім хвиль, є достатньо цікавих та перспективних рішень, які мають кожен шанс влаштуватися у вашому домі у ванній кімнаті. Усього розсіювання параметрів: від імітації цегельної кладки до складних довільних контурних вправ.

Планування майбутніх макетів

Природним вибором кожного розумного власника квартири, що бажає обробити ванну належним чином, є майже «рідна», «близька» і добре знайома кахельна плитка. Це оптимальний для ванної оздоблювальний матеріал, що стійко витримує «натиск» пари, води та температурних коливань. Інших варіантів і бути не може, а ось варіативність модифікацій і марок саме кахельної плитки обов’язково приведе в скруту.

У конфігурації елементів кахлю не можна заплутатися: здебільшого це прямокутники та квадрати. З колоритною палітрою, фактурою, наявністю рельєфного або кольорового малюнка, калібром елементів значно складніше, тому що їх безліч. Для оздоблювальних початківців є чудова рекомендація: не захоплюватися дрібною плиткою, хитромудрими схемами укладання і способами, що вимагають множинної прирізки плитки.

НА ПІЦІ популярності! Дизайн та ремонт ванної кімнати. Вибір плитки.

Ідеї ​​дизайну для ванної кімнати

Власних, професійних, підглянутих у сусідів, зафіксованих у популярних журналах ідей оформлення значно більше, ніж марок та сортів кахлю. Адже сам характер матеріалу, що складається з окремих елементів, дозволяє створювати колосальну кількість комбінацій. З метою полегшення проблем укладачів виробники тепер стали поставляти на ринок серійну продукцію, що включає основні елементи кількох кольорів та фасонні деталі, що чудово поєднуються між собою у будь-якому наборі.

READ  Скільки літрів у ванній 170 см

Порада. Бажано для втілення задуму укладання плитки різного колориту та калібру віддати перевагу виробам одного виробника, щоб не мучитися з підбором колірної тональності та підгонкою за розміром шляхом підрізування.

Стандартом укладання кахлю у вітчизняних ванних визнають темний низ і світлий верх з бордюрною межею посередині. Проте дотримуватися порядком набридлого прийому зовсім необов’язково. Цю схему взагалі дизайнери не рекомендують для облаштування малогабаритних ванних, вона оптично зменшує і так невелике приміщення, незважаючи на горизонтальне розташування рядів кахлю. Антураж у невеликих ванних, характерних для вітчизняного планування, не варто перенасичувати декоративними елементами з урахуванням того, що там зазвичай і так багато предметів: сантехніка, побутові пристрої, полички, спеціальні меблі.

У виборі палітри кольорової плитки для гігієнічного приміщення варто віддати перевагу улюбленому кольору, дивитися на який буде приємно. Як тільки око затрималося на якомусь виробі, потрібно до нього придивитися більш детально. Основним орієнтиром має бути власне відчуття, але не слід нехтувати почуттям міри: обстановка, що «кричить», буде тиснути на психіку і не дасть розслабитися.

Плитка стилю трюк у ванній кімнаті 2

Зверніть увагу. Плитка у ванній кімнаті краще почати покласти від стіни, повністю, у повному обсязі. Центр укладання підлоги у ванних кімнатах роблять дуже рідко лише з наявністю барвистого “плями” посередині.

Видумати дизайн, слід зазначити, що компетентне розташування акцентів допоможе візуально відрегулювати геометричну структуру.

Бажаючи оптимально збільшити ширину ванної кімнати, допоможе:

 • плитка невеликого розміру;
 • Холодні сині, срібні, сіро-бірюзові тональні тональні тональні;
 • горизонтальний напрямок укладання;
 • діагональний напрямок рядів плитки на поверхні підлоги;
 • абстрактні смуги або строго вивірений поперечний орнамент;
 • бордюр із плиток контрастного кольору або встановлення фриз, укладені в районі стикування стін з нижнім та верхнім перекриттям.

Господарям, які прагнуть візуально збільшити висоту розташування стель, сприятимуть:

 • вертикально спрямоване укладання;
 • вертикальні барвисті смуги, у тому напрямку встановлені фризи і виділені кольором кути по всій висоті;
 • встановлення декоративних деталей не нижче рівня очей.

Рекомендація. Значно збільшить візуально простір дзеркало та оснащене матовим склом дверне полотно.

У солідних магазинах зараз пропонують «обіграти» усілякі варіанти за допомогою спеціальної програми. Можна самим вправлятися в дизайнерському мистецтві, застосувавши один з доступних графічних редакторів Paint, CorelDraw або Photoshop, щоб розклад плитки у ванній не засмутила згодом. Але перед примірками, замальовками та розфарбовуванням має відбутися найважливіший процес – створення плану ванної кімнати.

Правила накреслення плану

Рулетка, лінійка, олівець, папір на допомогу бажаючим бездоганно укласти кахель, грамотно розмістити акценти та деталі декору так, щоб вони не були затінені та закриті сантехнікою, меблями, побутовими пристроями.

Сховати під предметами обстановки ванної кімнати та в дальніх кутах потрібно буде прирізані елементи.

 • Знімаємо розміри. Це потрібно зробити з граничною точністю, дані цифри допоможуть правильно розрахувати витрату матеріалу, а також визначити місце розташування деталей декору, ймовірність прирізки, розмір та ділянку приклеювання прирізаної плитки.
 • На площині кімнати відображається периметр підлоги, намалюйте стіни, двері, виступи, ніші.
 • Ми вказуємо місцезнаходження, форму та розмір сантехніків, на цьому етапі ми вирішимо, чи буде проведено передачу та встановлення додаткового освітлювального обладнання, намалюйте розташування розеток, виведення труб, кранів та іншого обладнання.

Створений план можна продублювати на додатковому аркуші для того, щоб кольоровими олівцями випробувати варіанти укладання плитки. Потрібно ще раз подумати про те, чи вся поверхня стін буде оброблена плиткою або кахель можна буде укласти сегментами навколо сантехніки, або до якоїсь межі по периметру. Якщо плани, включаючи паперову замальовку, побудовані, можна розпочати вибір схеми укладання.

Розкладка плитки на підлозі

Крім того, щоб вибрати варіанти укладання плитки у ванній на стіни, треба визначитися з тим, як оформляти підлогу.

При використанні квадратної плитки зазвичай укладають її у вигляді шахівниці (схема шашки), може бути використаний спосіб зі зміщенням на 1/2 плитки. Є два напрямки укладання паралельно стінам та по діагоналі.

Варіанти розкладки квадратної полової плитки

Якщо вибрано прямокутну плитку, варіантів розкладки більше зі зміщенням (палуба, плетенка, ялинка). Є також варіанти для комбінації прямокутної та квадратної плитки лабіринт, якщо способи з використанням фрагментів різного розміру.

Варіанти укладання плитки у ванній на підлогу різні розміри та схеми

Все більш-менш складні схеми має сенс реалізовувати в приміщеннях великого розміру, тут незвичайні композиції можна буде гідно оцінити. У маленьких ванних найчастіше вибирають найпростіші схеми, що міститься зазвичай всього кілька плиток, так що і сенсу ускладнювати роботу просто немає.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS