Підлога

Тристоронній клапан для теплового регулювання підлоги

Переваги і недоліки

Переваги тристоронніх змішувальних клапанів:

 • Простий дизайн.
 • Стабільне регулювання.
 • Надійність.
 • Запечатний.
 • Достатня точність коригування (максимальна точність – до 1 ° С).
 • Міцність.
 • Що стосується компактних розмірів.

Найбільша перевага використання тристоронніх клапанів – трубопроводів та відповідно стяжки та покриття підлоги не перегрівається, що запобігає передчасній недостатності стяжки та покриття.

 • Гідравлічний опір тристоронній структур вище, ніж у звичайному двосторонньому клапані.
 • Дизайн справи та капуста дозволяє преституючі зони – періодично доведеться розібрати пристрій і очистити від масштабу, сміття, органічних домішок.
 • Недостатня точність регулювання температури приміщення. Регулюючий клапан, безумовно, регулює лише температуру вихідного теплоносія, а температура опалюваної кімнати приблизно.

Для забезпечення зручного рівня опалення вам доведеться вибрати відношення температури вихідного потоку та температури в “даному способі”. На жаль, трубопроводи теплого підлоги набагато більше, ніж радіатор, а точність коригування неможлива. Ще більше ускладнює ситуацію інерції теплого підлоги – 100мм цементних стягів нагрівається дуже повільно.

Але якщо це точно лікувати, щоб уповільнити тепло або охолодження приміщення, то клапан з механічним регулюванням цілком підходить для використання в системі опалення приватного будинку або квартири.

Набагато більше комфорт забезпечує електричні приводні клапани, керовані розумною домашньою системою з датчиками температури у кожній кімнаті. Але такі пристрої дуже дорогі.

Тристоронні клапани поділяються відповідно до принципу роботи. Є роздільні та змішувальні клапани. У теплих системах (і в радіаторах) використовуються змішувальні пристрої, регулюючи температуру вихідного теплоносія шляхом змішування холодної та гарячої води.

За допомогою діючої, тристоронні пристрої:

 • Посібник. Знайдено дуже рідко, це недорого. Зручний, якщо теплі підлоги встановлені в 1-2 кімнатах – наприклад, ванна кімната та дитяча.
 • Автоматичний.

У ручному положенні стрижня та регулювання температури вихідної води регулюється вручну шляхом ручки. У автоматичному русі стебла контролює або теплову головку, або електричний привід, керований автоматичним з термальними датчиками.

 • Найпростіший вид – з термостатичною головою. Він спрацьовує збільшенням температури (реагує на збільшення тиску). Такі пристрої використовуються для радіаторів. Рідина в приводі з підвищенням температури розширюється і активує стрижень.
 • З термостатичною головою та віддаленим датчиком.
 • З електроприводом. Скот керується електричним двигуном. Двигун контролюється контролером, до якого сигнали надходять від датчиків температури. Привід може керувати клапаном за допомогою соленоїдного (магніту) або механічної передачі (серво).
 • У виробництві в системах з високим тиском та діаметрами використовуються пневматичні або гідравлічні драйвери.

Маркування клапана

Тристоронні клапани позначені буквами та цифрами:

 • Назва фірми.
 • Серія та номер моделі (наприклад, VTA 321).
 • Умовний діаметр в мм (DN 20).
 • Температурний режим, наприклад, 20-45С – режим від 20 до 45 ° С.
 • Пропускна здатність у м³ – кв 1,6 – 1,6 м³/год.

Приклад маркування клапанів ESBE виглядає наступним чином:

Розмір: ½ “, ¾”, 1 “, 1¼” і так далі або в мм – 15, 20, 25 мм і т.D.

Параметри використання тристороннього клапана у воді теплих підлог

У житлових приміщеннях невеликої площі (ванна кімната або ванна кімната), теплі підлоги встановлені без змішувального майданчика, в якому немає технічної потреби. Для правильної роботи системи досить використовувати модель тристороннього клапана з двома запобіжними клапанами.

Примітка: повний змішувальний вузол (з насосом, різноманіттям, запобіжними клапанами) коштує багато грошей, а коли обладнання для теплового центру у ванній кімнаті вартість замісної Асамблеї перевищить вартість водного контуру.

Такий пристрій через наявність термостату забезпечить регулювання температури води до контуру опалення.

У системі опалення, призначеної для опалення по всій живій зоні, буде потрібно занурюватися вузол з тристоронним клапаном. Термостатичні трипозиційні клапани будуть гарантією безперервного постачання готової води у всіх петельх опалювального контуру.

Приклад: використання для нагрівання житлової кімнати 20 м 2 однієї водної петлі значної довжини теплових поколінь. Встановлення на трубопроводу з контрольного крана, оснащеного електроприводом, дозволить в пару з насосом, щоб забезпечити необхідну циркуляцію теплоносія. Ця схема передбачає встановлення клапана у розташуванні трубної труби з байпасом. Операція термостатичної головки налаштовується таким чином, що з надмірно високою температурою рідинної води, що поширюється у невеликому колі.

Опалення з теплими підлогами житлових приміщень у будинку з двома або більше поверхами, припускає використання великої кількості водних ланцюгів різної довжини. Відповідно, потрібно буде встановити не один, але кілька змішувальних вузлів.

У цьому випадку використовується сполучна речовина сумісного триповерхового клапана, серво-сервоприводу та контролера, яка фіксує граничні параметри температури теплоносія, що подається на опалювальні контури водних поверхів. Тепла вода в цьому випадку приїде після негайно пучка в певну опалювальну кімнату, або йти до колектора, після чого він буде розподілений над нагрівальними трубами.

READ  Як зробити мармурову крихту підлогу

Недоліки змішувальних вузлів

На додаток до вже згаданого сюрпризу з низькою пропускною здатністю змішувача, тристоронній клапан має ще кілька функцій та потенційного використання небезпеки. По-перше, гідравлічний опір, який створює продукт у теплій системі підлоги дуже великий. Варто розглянути, якщо планується створити велику мережу з кількома колекціонерами, циркуляційні насоси та змішувальні вузли.

Друга небезпека, ув’язнений у роботі тристороннього клапана, можливість різкого збільшення великої кількості гарячої води в контурах опалення. Це може призвести до суду, викликаючи нещасних випадків у вигляді витоків через різкий тиск. Ця ситуація не є типовою. Але це може відбутися на стадії первинної коригування та запуску системи, тому такі роботи слід доручити експертам.

Змішування потоків рідини, що дозволяє виконати термостатичний змішувальний кран, дає можливість керувати потоками потоку стабільною, нормативно встановлюючу температуру. Ця операція виконується автоматично. Для змішування, що відбуваються всередині пристрою, до гарячої води додають вже охолоджену рідину з “роздрібної торгівлі”.

Функція виникає в наступній послідовності:

 • Гаряча вода входить у колектор, що надходить у систему купи;
 • З проходженням термо-змішування клапана визначається ступінь нагрівання рідини;
 • Якщо температура води вище, ніж встановлена, то проходження відкривається, де охолоджується рідина;
 • Всередині змішування двох потоків;
 • Після досягнення бажаного значення, проходження для холодної води закривається.

Такий кран, виготовлений з латуні, у своєму дизайні має три удари, які визначають використання різних способів змішування рідин, залежно від того, від яких виділяються три сорти тристоронних клапанів.

 • Клапан з необхідною функцією термостату для теплих підлог. Такий пристрій не тільки регулює інтенсивність змішаних потоків, але також забезпечує підтримку в системі заданої температури. Сприяє реалізації цієї функції, наявність тепла чутливого елемента, який, захоплюючи ступінь нагрівання обох потоків, включених у кран, змінює поперечний переріз отворів.
 • Тристоронній термостатичний клапан другого сорту характеризується тим, що він забезпечує регулювання інтенсивності постачання тільки гарячого потоку. Пакет включає теплову головку з віддаленим датчиком.
 • Ви також можете вибрати змішувальний кран з діапазону тристоронних моделей, які автоматично підтримує задану температуру.

Методи регулювання теплих підлоги, Регулювання RTL та інші методи

Зробити теплу схему Павла легше і дешевше допомогти повернути регулятори – RTL крани. Найвідоміші фірми, які виробляють обладнання для опалення, пропонуються споживачам їх термостатичні крани RTL, обмежувачі потоку для теплого підлоги. Які особливості такого контролю температури розглядають далі. Також, як правило, регулюється температура теплого підлоги і що потрібно …

Яка температура повинна бути

28 градусів вважаються найбільшою комфортною температурою теплого підлоги. Зручна температура для довготривалого використання налаштовано індивідуально відповідно до уподобань. Але це, як правило, нижче, 22-66 градусів, щоб покрити підлоги “став непомітним”.

У окремих кімнатах, де вона не постійно присутня, зазвичай не погана, якщо температура дещо більша – до 32 градусів. Це вхід (Вернда), туалет, ванна кімната.

Для підтримки температури на заданому рівні використовуються два різні методи.

Способи підтримки температури теплого підлоги

Перший метод заснований на стабільній високій швидкості теплоносія.Так що температура теплого підлоги була стабільною в ній, необхідно забезпечити певну кількість теплової енергії за допомогою теплоносія. Канадал готується з заданою температурою, і в значній кількості проходить уздовж контуру.

Обсяг повинен бути таким (швидкість руху повинна бути такою а), щоб температура рідини не зменшується на виході з контуру, ніж 10 градусів. Потім всередині ланцюга різниця у температурах буде незначною і низькою. Наприклад, 45 градусів подається до схеми, 35 градусів буде на вихідному. І температура поверхні може становити 28 градусів.

Другий спосіб полягає в тому, щоб забезпечити велику температурну рідину, але з перервами, порціями. Частина гарячої рідини досить швидко (через кілька хвилин) заповнює контур, після чого він зупиняється.

Рідина охолоджується і дає енергію на стягу. Скинути нагрівання поступово поглинає і розсіює енергію без перегріву на місці трубопроводу. Як тільки охолоджувач охолоджується до заданого значення, знову подається частина гарячої води.

Наприклад, 75 градусів можна подавати до схеми, і його заміна буде зроблена після охолодження до 30 градусів. Через розподіл тепла в масивному стягу на поверхні підлоги, близько 28 градусів буде підтримуватися весь час.

Змішувальний вузол змішування температури

Для того, щоб регулювати температуру, підтримуючи значну швидкість руху рідини, потрібно встановити змішувальну установку, в якій вода готується до заданої температури.

Теплоносія з котла приходить 65 – 80 градусів. Щоб зменшити температуру до необхідного 40.50 градусів, встановіть збірку зсуву, яка є частиною мінерального перенесення з теплого підлоги з температурою 30 35 градусів, подає на вхід до контуру. В результаті, на вході, термостатична головка, що регулює співвідношення вхідних потоків, підтримується заданою температурою, наприклад, 45 градусом.

READ  Як ізолювати підлогу в приватному будинку

Ця схема не важко збирати себе, що буде дешевше. База – це тристоронній клапан, стрижень якого регулюється тепловою головою. Контрольний елемент теплових головок доцільно встановити на іншій галузі. Місце встановлення насоса та тристороннього клапана (канал/зворотного) значення не має. Але насос повинен бути встановлений у схему колектора теплової торгівлі (для триповерхового клапана для подання), інакше тристоронній клапан не буде працювати.

Налаштування термічної голівки для певної температури інфекції, ми можемо встановити температуру теплих підлог у широкому діапазоні.Але для одержання охолоджувальних контурів залишається лише зменшення швидкості руху в них з охолоджувачею, використовуючи регулюючі крани на колекторі.

Тепла Налаштуюча діаграма обмежувачів потоку

Другий спосіб подачі гарячої рідини в ланцюзі теплого підлоги здійснюється за допомогою термостатичних кранів RTL (керування потоком). Змішувальна установка не застосовується – високотемпературний охолоджувач подається до схеми, який необхідний для мережі радіатора.

Кран RTL з термічною головою RTL встановлюється на поверненні кожного контуру, який відкривається, коли рідина охолоджується до заданої температури. Як тільки температура прохідної рідини піднімається більше, ніж вказане значення (контур був наповнений гарячою водою), кран майже повністю перекриває його рух до його охолодження.

Ці крани встановлюються лише на повернення, щоб оперативно реагувати на зміну температури в контурах. Насправді, RTL крани регулюють потік – сума за одиницю часу (літр/хвилина). Вони працюють залежно від втрати тепла кожної кімнати (контур, сюжет обмежених температурних пластів), залежно від того, наскільки швидко стяжка охолоджується.

Особливість конструкції RTL кранів та Uniboks RTL

У кран RTL є латунь або мідь ядро, що щільно контактує з тим самим ядром, встановленими термальними головами RTL, тому температура дуже швидко передається на робочу рідину.

Thermal Head RTL реагує лише на температуру рідини. Якщо він перевищує регульований рівень, кран перекриває потік.

Теплова головка RTL здається дуже схоже на звичайні термічні голови, встановлені на радіаторах, і які вимірюють температуру повітря. Тому часто здивовано – як голова на колекторі “по повітрю” регулює теплу підлогу в спальні …

Unibox RTL – це кран, а термічна головка поєднується в одному випадку, що може бути розведена окремо у стіні, щоб там буде одна покришка з термічною головою, або без нього. Їх призначення – Налаштування однієї тепла-центру, наприклад, на підлозі є теплий підлогу тільки у ванній кімнаті. Використання Uniboxes є економічно вигідним, оскільки немає необхідності встановлювати змішувальний пристрій лише для одного контуру.

Але дизайн може включати не тільки голову RTL, але й теплову головку, одночасно контролює температуру повітря в невеликій віддаленій кімнаті, де теплий підлогу може бути єдиним нагрівальним пристроєм.

Де вигідно використовувати RTL-корегування потоку в системах опалення

Дизайн колектора RTL досить компактний. Немає насоса та змішувача, а сама повторення може бути зібрана з трійників, на входах, які встановлюються крани RTL з головами. Тому ця система підходить або незамінна, де немає місця для встановлення сипучих структур. Наприклад, це може бути в квартирі.

Крім того, система з регулюванням зворотного потоку дуже корисно, якщо є кілька схем або контуру на самоті. Встановіть у цьому випадку весь змішувальний пристрій з насосом просто не вигідним. Uniboxes застосовуються, як згадувалося вище.

Як застосовується регулювання RTL, в якій обмеження

Контури теплого підлоги підключені до основної лінії подачі просто паралельно як гілка радіаторів або одного радіатора. Постачання в ланцюзі теплого підлоги здійснюється філією з лінії годування. І RTL-кран встановлюється на зворотному напрямку від схеми на колекторі або окремо (Unibox), який потім підключений до звичайного зворотного.

Кількість контурів з регулюванням зворотного потоку може обмежувати продуктивність насоса в котлі (у системі).

Наступне обмеження – стяжка теплової потужності. Ця система призначена для роботи з масивним конкретним стягу як нагрівальним пристроєм, який може розвіяти високу температуру від частини води без перегріву фрагментами. Як зробити краватку з схемами нагрівання

Загальне обмеження для застосування регулювання зворотного потоку – довжина контуру. Довжина контуру впливає як на співвідношення “час заповнення/охолодження”, так і на загальному гідравлічному опорі цієї гілки загальної мережі. Досвід показує, що під час контурів з трубою 16 мм, система регулювання RTL ідеально працює з довжиною контурів до 50 метрів. Якщо контур був зроблений довшим – тоді вам потрібно встановити змішувальний пристрій і використовувати перший шлях.

У суперечливих випадках це може допомогти використанню 20-ї труби, в якому стійкість буде менше.Таким чином, для регулювання системи RTL, потік теплих підлоги краватки повинен бути фрагментованим заздалегідь температурними швами, на невеликій довжині контуру 35 – 45 м.

READ  Епоксидні смоли підлоги з власними руками

Термоклап на теплій підлозі. Як регулятор опалення нагрівання

Якщо будинок або квартира не велика, регіон резиденції – південь, теплі підлоги можна залишити головним джерелом опалення. В інших випадках це робиться як приємне додавання, яке зробить життя більш комфортним. Наприклад, у дитячій кімнаті, у ванній кімнаті або на кухні, у робочій зоні. Справа в тому, що підлога дуже гаряча за розумну причину. Якщо над вікном мінус 40 градусів, система опалення повинна бути більш потужною.

Дуже зручно мати підлоги, рівень нагрівання якого контролюється. Є багато пристроїв для регулювання температури теплого підлоги. Їх робота базується на одному принципі.

Опалювальні контури контролюються індивідуально, завдяки розташуванню спеціальних колекціонерів, які збирають входи та виходи системи опалення разом:

Термічний датчик для водяного нагрівального підлоги сигналів терморегулятора, що температура в приміщенні (або на поверхні підлоги) збільшилася. Ланцюг перетворюється на сервопривід, керуючий клапаном. Отримавши відповідний сигнал від термостату, він допускає нову партію гарячої води. Або, навпаки, блокує її рух, якщо термостат дасть сигнал, що він був гарячим у кімнаті. Допомагає відрегулювати потік теплового клапана теплоносія для підлоги нагрівання води. Аналогічний термостатичний клапан для теплого поверху дозволяє ефективно регулювати температуру теплоносія. Насос встановлений для води, щоб поміняти.

Отже, для контролю температурних показників теплих підлог, нам потрібно:

 • колекціонер, де всі контури забронювали;
 • термостат;
 • тепловий датчик;
 • сервоприв’язуючі клапани;
 • Насос водяного насоса.

Все це разом дає можливість зробити автоматизована система опалення. Це не просто зручність, але економія енергії. Температурні регулятори можуть бути встановлені, щоб за відсутності людей, що опалюють кімнату, буде зменшено. Машини дозволяють заощадити від 30 до 40 відсотків об’єму енергії. І за умовами життя, це не вплине, навпаки, зробить більш комфортне залишатися в квартирі або будинку.

З метою підвищення безпеки експлуатації інструментів, встановлення запобіжних клапанів та захисного підкріплення від стрибків напруги в електричній мережі та перегріву електрообладнання.

Що має бути зручна температура в житловому приміщенні

Отже, у цих стандартах вказується, що на рівні підлоги температура повинна бути в межах 22 ° С-24 ° С, а мінімум 20 ° С на рівні голови – щонайменше 20 ° С. Чи можна досягти таких показників, якщо встановлені стінові радіатори? Однозначна відповідь – ні. Високі значення температури в квартирі можуть бути досягнуті, це знаходиться в центральному опалюванні та автономним – питання лише за ціною, яка поєднує собі витрати на ізоляцію. Але нижній шар повітря все ще буде менш заборонений.

Якщо ви вирішите встановити теплу систему підлоги у вашому домі, вам потрібно ознайомитись із своїм елементом, таким як термостатичний клапан.

Додаткові компоненти змішувального вузла

Не тільки тристоронній термостатичний змішувальний клапан для теплого поверху забезпечує ефективну операцію системи в кожному окремому приміщенні. Вузол включає:

 • Термоглівка. Забезпечує безперервність та автоматичну роботу допоміжної системи опалення повітряних мас. Якщо куплений дво- або тристоронний кран вже обладнаний термостатичним органом, то не потрібно його встановити.
 • Сервопис. Відпустіть електричні та механічні пристрої, а також обладнання з регулюванням віддаленого режиму. Прилад призначений для фізичного впливу на термо-клапан теплового клапана, годуючи команду до відкриття та закриття демпфера. Завдяки цьому можна проводити потік теплоносія з різними температурними характеристиками в різних кімнатах вдома.

Просте рішення

Основна характеристика, яка описує змішувальну установку для теплих підлог – пропускна здатність. Для досягнення помітної ефективності регулювання, водного проходу та падіння температури між кормом та поверненнями повинні бути значними. Це відбувається у великих будинках. З невеликою площею нагрівання, використання складного, автоматизованого тристороннього вузла не показує помітний ефект.

Для того, щоб відрегулювати мікроклімат з невеликими довжинами схеми підлоги, ви можете використовувати тристоронній кран для змішування. Цей пристрій працює на тому ж принципі, що і термічний залежний блок. Але коригування кількості вхідної гарячої води та повернення – здійснюється вручну. Квартира не відрізняється за труднощів, що мають низьку вартість – дуже ефективну.

До переваги простого тристороннього крана відноситься до його надійності. Немає ніяких біметалічних термічних деталей, ніяких інших компонентів, здатних змінювати свої характеристики з часом і вимагають заміни. Тристоронні крани замінюються в цілому, якщо їх регулюючий елемент через блокування або час роботи зупинився, виконуючи його головне завдання.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS