Статті

Що таке краща мінеральна вата або пінополістирольна піна

Пінополістирольна піна (звичайна піна) технологія виробництва та характеристики.

Хоча на перший погляд, полістирол, здається, є однорідним матеріалом, це композиція, що складається з двох речовин: твердого або полістиролу, що займає лише 2% за об’ємом та газом, що є повітрям понад 98%. Під час піноутворення гранули з полістиролу збільшують їх обсяг кількох десятків разів. Мільйони мікроскопічних клітин входять у повітря, дуже тонкі стінки яких є полістиролом. Це призводить до того, що спінений полістирол стає чудовим теплоізолятором. Закрито в маленьких клітинах, повітря практично не конвеєктивне (т.Е. Спонтанний рух під впливом зміни щільності внаслідок нагрівання або охолодження).

Розмір пластин пінополістиролу.

Під час будівництва пінополістирол поставляється у вигляді панелей, як правило, 100×50 см, характеристик та властивості яких повинні бути виконані стандартним PN-EN 13163.

Пінополістирольна піна можна розділити на: звичайну стандартну білу піну та сіру піну з графітом.

Звичайна піна, залежно від щільності та ваги, має коефіцієнт теплопровідності приблизно 0,042 Вт/мк.

Піна з графітом, залежно від щільності та ваги, має нижчу теплопровідність коефіцієнта приблизно 0,031 Вт/мк.

Мінеральна вата

Три типи мінваті, підтверджені ГОСТ 52953-2008: шлаковий волокно (шлак), скловолокно (скляна гра), кам’яна вовна. Ці волокна мають різну стійкість до навантажень, відрізняються зокрема теплопровідність, стійкість до зволоження та нагрівання.

Шлак wat

Шлагерна шерсть – ізоляція, виготовлена ​​з доменних печей з волокнами товщиною від чотирьох до дванадцяти мікронів, шістнадцять міліметрів довго. Вона має залишкову кислотність, у зв’язку з якою найкраще взаємодіє з металом. Через те, що шлак є першим класом поглинає вологу, не бажано використовувати його, коли будівельні фасади.

Разом з в’язальними речовинами та порошковими ізоляторами, такими як магнезит та діатомиди, шлаковий бавовни служить як ізоляційний матеріал у різних бетонах, залізобетону та металевих конструкцій, таких як танки, вагони, котли. Коли вовняний бітум – це домішки, це дає так звану “мінеральну пробку”, здатну замінити справжню вилку.

Оксиди заліза та марганцю, а також наявність сульферів для шкідливих домішок. При наявності сірки у його складі вище один відсоток і сорок відсотків вапна, він може бути виявлений, а також викликати появу іржі на залізні поверхні з нею.

Коефіцієнт теплопровідності при шлаковій шерсті від 0,46 до 0,48 Вт на метр на Келвін, а також допустима температура нагрівання триста ступеня в Цельсія, при температурі вище зазначеного шлаку, перестає бути ізоляцією через те, що він починає розплавити.

Скляна вода

Скловодяться волокнистий матеріал, що складається з п’ятнадцяти-п’ятнадцяти-п’яти міліметрів довжиною до п’ятнадцяти до п’ятнадцяти мікронів. Маючи щільність 130 кг/м 3. Це дуже хімічно стійкий, еластичний і міцний.

Це також виготовляється скляною групою, а також звичайним склом, плавляючи в піщаному бункері, соди, веделі або етиці, вапняку та доломіту. Також для його виробництва використовується стічна скляна промисловість, ця промисловість включає до восьмидесяти відсотків скла.

При роботі зі скла, необхідно дотримуватися строгого заходів безпеки. Тонкі скляні волокна, розрив, можуть пошкодити шкіру, потрапляють в очі, коли інгаляція скляного пилу люди можуть пошкодити легені. Тому працівники повинні бути в захисному костюмі, окулярах, респіраторі та рукавичках.

Скловодне вода до температури від мінус шістдесят до чотирьохсот п’ятдесят градусів за Цельсієм, має теплопровідність від 0,03 до 0,052 Вт на метр на Келвіні.

Вироби з скляних канавок можуть бути м’якими, напівтвердими та жорсткими пластинами з великими вантажами різної потужності. Він використовується як відмінна будівельна ізоляція у сфері будівництва, а також має високе використання в авіації, наприклад, для теплоізоляції кабін. Це також теплоізоляційний матеріал для трубопроводів та вузлів, які характерні для високої температури.

Камінь Вата

Кам’яна вовна – це теплоізоляційний матеріал, отриманий плавкими порід. Це природний камінь, завдяки якому він широко використовується у всіх типах будівництва з висот до будинків і лікарень. Кам’яна вовна може витримувати температуру до шестисот градусів за Цельсієм.

Він виготовляється за допомогою виплавки каменю у доменних печах при температурі тисячі п’ятсот градусів за Цельсієм. Цей процес – це щось на зразок вулканічного виверження. Камінь перетворюється на теплий і міцний матеріал.

[Wpsm_box typle = info float = none text_align = ліворуч] Коефіцієнт теплопровідності кам’яної вовни від 0,077 до 0,12 Вт на метр на Келвіні. [/ Wpsm_box]

Всіх його різновидів, найкращим у властивостях є базальтова вовна, а також звичайна, вона виготовляється з Габбо та діоблази, але немає шлаків, глини, вапняку, доломіту. Оскільки він не містить зв’язувальних та мінеральних компонентів, він може витримувати температуру до тисячі градусів за Цельсієм, що є дуже корисним і цінним майном.

Завдяки відкритому пористості, кам’яна вовна має теплоізоляційний матеріал. Він також не світиться, а при температурах від шестисот до семи ступенів Цельсія перетворюється на кам’яний пил. З початку ХХ століття кам’яна вовна почала широко застосовувати як ізоляцію. Матеріал запобігає втраті тепла в холодний час і навпаки – зберігає прохолоду в приміщенні, коли зовні. Також кам’яна вовна використовується як ізоляція стін, дахів та підлог, для перегородок з метою звукоізоляції всередині будівель, для пожежного захисту трубопроводів, залізобетонних підлог, переносних колон та балок, повітряних каналів.

READ  Как убрать воду с унитаза

Під час роботи з кам’яним котеджуванням також слід спостерігати заходи безпеки. Щоб уникнути інгаляції кам’яного пилу, необхідно носити респіратор. І композиція кам’яної вовни формальдегідної смоли може отруювати людину фенолом, якщо температура навколишнього середовища повинна перевищувати кімнату.

Мінеральна вата або полістирол. що краще?

Мінеральна вата та пінополістирольна піна є одним з найбільш часто використовуваних матеріалів у теплоізоляції будівель. Кожен з них має свої власні переваги та недоліки, хоча вони не дуже різні за властивостями теплоізоляції. Який буде найкращим рішенням? Давайте розберемося.

Перш за все, піна полістиролу набагато дешевше, ніж Мінваті. Ізоляція стін темів та іншого матеріалу дає порівняні результати з тією ж товщиною теплоізоляційного шару. Тим часом, мінеральна вата має ряд позитивних якостей, які не є не полістиролом.

Піна або мінеральна вата? Ніж мінеральна вовня відрізняється від піни

Виберіть один або інший матеріал ізоляції, повинен розглянути пріоритетні критерії, притаманні різним типам будівель та їх технологічні параметри. У той же час ви повинні мати можливість відрізнити відмінності між цими двома матеріалами. Перше, що привертає увагу, – це тип ізоляції. Мінвата відноситься до категорії прокату ізоляції, а піна виробляється в печах. Хоча дедалі більше мінеральної вати також виготовляється у вигляді тарілок.

Але, вибираючи більше, слід зацікавити практичний аргумент, і зазвичай звично звернути увагу на коефіцієнт теплопровідності. А потім порівняння не дає спеціальних пріоритетів.

Мінвата з характеристиками щільності 50 кг/м3 має теплопровідність 0,039 Вт/(МК). Цікаво, що пінопласт має аналогічну характеристику теплової провідності, з трохи меншою величиною – 0,038 Вт/(МК).

Однак з подібністю цього параметра теплоємність обох матеріалів трохи відрізняється. Порівняння ефективності теплоізоляції, ви можете побачити, який шар ізоляції необхідний для досягнення безпеки тепла.

Але нам потрібно розглянути доцільність і, з огляду на те, як нешкідливі, кожен з матеріалів буде для будівництва будинку та для мешканців. Індикатор властивостей ізоляції пара показує саме таку придатність. Густійна структура пінопласту не пропускає вологу. Конвекція між ізоляцією та ізольованою поверхнею повністю відсутня. Таким чином, існує ризик накопичення вологи, що може призвести до пошкодження стін, коли точка роси зміщується.

У той же час, мінват через волокну структуру має більш високий ступінь конвекції, що течуть, таким чином, повітряні маси, які не сприяють ізоляції вологості поблизу нагріваних поверхонь.

Однак однакова властивість впливає на ізоляційну ефективність обох матеріалів. При згадці про теплопровідність ідентичні параметри мінваті та пінопласту були видно. Але фактично ефективність залежить від того, наскільки велика щільність матеріалу та його паропроникність.

Поліфомат при менш щільній структурі значно збільшує коефіцієнт теплопровідності до 0,048 Вт/(МК). Мінвата проходить подібні зміни, якщо виробляються в рулонах, які втрачають свою структуру та щільність, вже під час використання.

Ефективність і при установці обох матеріалів. Але в цьому порівнянні ефективність піни. При розігріванні цього матеріалу пластини більш щільно прилягають один до одного. У той же час здійснюється приміщення швів. В результаті утворюється більш монолітний шар, майже усунення присутності холодних мостів.

Minvat і при погріванні рулонного матеріалу швидко втрачає свою форму. У місцях сполук герметичність зникає, а утворюються холодні мости. Мінвата в печах є більш ефективними, особливо якщо це передбачається дуже щільно і надійно виправляється.

Пінополістирольна піна або кам’яна вовна?

При виборі нагрівача для свого будинку замовник зазвичай встає з відбором між ізоляцією на мінералізованій основі та пенополістиролу. Оскільки всі виробники намагаються похвалити свої товари якомога більше, покупець важко вирішити. Ми підготували статтю спеціально для полегшення цього завдання. У ньому ми розповімо про особливості матеріалів та використання кожного з них у різних конструкціях.

Тип дизайну визначає вибір

Кам’яна вовна, як правило, називається ізоляцією, яка виготовлена ​​з кам’яних порід. Його також можна назвати мінеральною ватою або базальтовою вовною. Цей тип ізоляції є досить багато різновидів, вони відрізняються певними обмеженнями, на паропроникності, щільності, запобігання, сили,., Але загальні для властивостей не змінюються для кожного підвиду.

Під полістирол волокно (PPP) означає всю групу ізоляції такого типу, для якої є також багато видів. Оскільки у цій статті ми обговорюємо загальні для них властивості, то ми використовуємо загальну назву – пінополістирол. Уточнення різноманітності буде лише там, де потрібна.

Поєднується як матеріальна ширина діапазону, комфорт у застосуванні та багатофункціональності. Але інакше вони принципово різні. Ви не можете розглядати ці матеріали взаємозамінні. Вибір повинен бути виготовлений на основі типу та особливостей конструкції ізольованого елемента.

Ці властивості визначають:

 • Для кам’яної вовни, м’якості, еластичності, негодувності, гігроскопічності, звукоізоляції, паропроникність та гнучкість. Це значно поступається пінополістиролу в жорсткістю, силі та здатності захищати від води.
 • Полістирол пінопласту горюча, що має низьку паропроникність та погану звукоізоляцію (XPS лише зменшує індекс ударного шуму). Це важко, довговічне, не відрізняється в еластичністю. При згині та підвищення температури розривається.

Теплі вуличні стіни будинку

 • Ізоляція, встановлена ​​в конструкції вентильованих фасадів, не відчуває навантажень, тому не мають ключових значень його міцності та щільності. Але необхідно забезпечити негорючу та гарну паропроникність, тому піна полістиролу не підходить тут. Варто вибрати напівтверду або легку мінеральну вотьну ізоляцію. PPS не рекомендується використовувати, оскільки він низький, він не зможе вентилювати.
 • Для ізоляції стін, приготованих до обробки, необхідно вибрати міцну ізоляцію. Якщо ви враховуєте будинок з керамічних блоків або будинку газованого бетону. Парова проникність повинна бути надана. Тому буде добре використовувати жорсткі мінеральні шватри. У випадку цегельних стін дозволяється EPS (розширений полістирол – пінополістирол). XPS (екструдований полістирол – екструдований полістирол) не може застосовуватися не тільки тому, що він не повністю пропускає пар, але також сприйнятливий до лінійної термічної деформації, що призводить до пошкодження штукатурного шару. Ми радимо вам виконати наступне правило ізоляції стін за межами: кожен наступний зовнішній шар повинен мати більш високий рівень парової проникності, ніж попередній шар.
 • У кадрі структури стін, ізоляція повинна бути еластичною, негорючим і стійким до усадки. Такі вимоги містять всі проекти скелетного будинку. Жорсткість та паропроникність ролі немає. Зазвичай застосовують теплоізоляційні матеріали з скловолокна або кам’яної вовни через їх м’якість. З такою конструкцією можна збільшити ефективність Eneeee будівлі, виділяючи зовнішню поверхню стін EPS.
 • Тришарові стіни ускладнюють доступ до ізоляції та його заміни. Тому паропроникність матеріалу повинна виключати гниття та усадку. Найкраще справлятися з цим завданням напівтвердих мінеральних зварних пластин гідрофобної ланцюгової структури волокна. Допустимість укладання на кам’яні стінки XPS визначається розрахунками.
 • Для збільшення теплової економії в дерев’яних стінках, мінеральна вата використовує, оскільки матеріал відповідає вимогам до негорючої та парової проникності, яка диктує будинок з дерева.

Теплоізоляційні матеріали для даху

 • Будинок з плоским дахом потребує його ізоляцією, оскільки найчастіше його конструкція виконана з залізобетону. Для таких робіт важкий розширений полістирол підходить (EPS, XPS) та мінеральна вата.
 • У системі обсягу даху, ізоляція не відчуває навантаження. Потрібна від неї низької гігроскопічності, еластичності, негодувності та стійкості до усадки. Ідеальна версія буде мінеральною ватою: жорсткість ізоляції повинна збільшуватися з крутого схилу. Зверху необхідно захистити матеріал з шаром гідро- та випуску.
READ  Скільки літрів у ванні 150 см

Ізоляція підлог і підлог:

 • Якщо підлогу виконується на прохолодному грунті, необхідно вибрати тверду ізоляцію, таку як пінополістирольна піна та мінеральна вовняна середовище та висока жорсткість. Що стосується XPS, то це дозволено покласти його безпосередньо на землю.
 • При ізоляції підвалу або мансардного перекриття, важливо вибрати правильний матеріал: для дерев’яних систем – негорляторна (м’яка мінеральна вата), з залізобетонним бетоном – достатньо жорстким (пінополістирол або жорсткою вовни).
 • Для взаємопов’язаних, важливо забезпечити хорошу ізоляцію від звуків. Мінеральна вовняна ізоляція допоможе звукоізоляція від повітряного шуму. Для дерев’яної системи використовується м’яка ізоляція, для залізобетонного бетону – під краватку Stisting Styling та напівтвердих мінеральних зварних пластин. Для косою будинків з ударного шуму, матеріалів на основі спіненого поліетилену або звукоізоляційного скла. Від ударного шуму захищає XPS (який перемішується w/w, що перекриваються).

Тепло та шумоізоляція перегородки

 • Підземні елементи фундаменту, базові та стінки підвалу вимагають надійної гідроізоляції та стабільності до дії агресивної підземної води. Теплі попередньо-гідроізоляційні поверхні XPS Пластини.
 • У кадрі-панельних розділах, ізоляція повинна бути екологічно чистим, шумоізоляційним та непридатним. Ідеал буде мінеральною ватою, напівтвердими та м’якими. Також розроблена спеціальна звукоізоляційна теплоізоляція – печі на основі акрилового в’яжучого. Вплив шуму зменшується і XPS.

З нашої докладної історії можна зробити висновок, що вибір ізоляції безпосередньо залежить від типу ізольованого дизайну та матеріалу, з якого він зроблений. Тому необхідно чітко контролювати той факт, що можна використовувати пінополістиролу або краще застосовувати мінеральнуюю.

Див. Також відео про властивості кам’яної вовни:

Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах вивчити новини першим

Порівняння популярної ізоляції: піна або мінват, що краще?

Незважаючи на різноманітність сучасних матеріалів, при виборі ізоляції, людина, яка хоче захистити свій будинок від холоду та вологи, зазвичай спочатку звертає увагу на піну та мінеральнуюю. Це не дивно – тому що вони дешевші, ніж більшість теплоізоляторів, а не перше десятиліття.

Укладання мінеральної ватової пластини між ящиками

Крім того, технологія їх застосування надзвичайно проста, не вимагає використання спеціального обладнання та деяких спеціальних навичок – тому не дивно, що у випадках, коли необхідно зігріти будинок, укладання в обмежену невелику кількість Бюджет – багато хто звертає увагу на ці матеріали. Однак виникає природне питання: що краще – мінват або піна? Відповідь вимагає тісного аналізу для ряду факторів.

Порівняння піни та базальтової вовни

Отже, давайте порівняти ці два матеріали, щоб візуально показати свої відмінності.

Пінополістирол або мінват, тим краще ізолювати будинок, який нагрівач краще

Екологія. Поліфомат – синтетичний матеріал, базальтова вовна виготовлена ​​з натурального каменю з мінімальним використанням зв’язуючого матеріалу. Тому останній не тільки безпечний для людей, а й для навколишнього середовища. Отже, існує безперечна плюс мінеральна вата.

Проникність Parp. Для того, щоб будинок був сприятливим атмосферою, вологість, яка з’являється як наслідок людської діяльності, повинна вільно залишати через стіни. Поліфома не пропускає вологу взагалі. Це навіть одна з його особливостей, якщо мова йде про ізоляцію підвалу або підвалу. Але для житлових приміщень він загрожує підвищеною вологістю, грибком і цвіллю. Базальтова вовна для світла своєї волокнистої структури вільно випускає вологість і не дозволяє їй затриматися. Що, безумовно, також великий плюс

Стабільність термічних показників. Мова йде про підтримку коефіцієнта теплопровідності при зміні погодних умов. Таким чином, теплоізоляційний матеріал повинен однаково справлятися з його обов’язками, як з теплою, так і морозом, так і з високою вологістю. Цей параметр залежить не так само, як матеріал від свого виробника.

Також, як правило, в характеристиках вказується коефіцієнт, отриманий у лабораторії, і в реальних умовах він може відрізнятися. Менший між ними різниця, тим краще. І знову це відрізняється залежно від виробника. Якщо ви берете загальну картину та порівнюєте лише найкращі виробники, пластмаса піна втратить. Але якщо порівнювати середній сегмент, ефект буде рівним. Отже, ми приймаємо нічию і однозначно відповісти на питання, що тепла піна або базальтова вовна не буде працювати. Потрібно порівняння двох конкретних матеріалів конкретного виробництва.

READ  Как отмыть силикон от рук

Пожежна безпека. Тут перемога, безумовно, одержує кам’яну вовну. Це не тільки не горить, але не дає пожежі поширюватися, збільшуючи безпеку кімнати. Дорога піна, безумовно, не буде спалювати, але це все одно буде плавитися.

Термін служби. Виробники піни часто дають гарантію до 50 років, і це лише деякі, зазвичай дорівнює 10-20. У цей час термін служби Мінваті починається з 20, і навіть може досягти 100, якщо ви приймаєте відомий бренд.

Коефіцієнт теплопровідності. Цей пункт лежить відповідь на питання про те, що краще зберегти теплою мінват або піни. Загалом, коефіцієнт може бути однаково такий же або трохи відрізнятися. Але суть – це, скільки це буде стабільним. Тобто, наскільки добре це буде справлятися з завданням як з сильними морозами, так і з теплотою. Як правило, теплотехнічні характеристики піни падає з зміною погодних умов. Відповідно, мінват тепліше, ніж піна, і воно також забезпечить прохолоду влітку.

Вологість. Тут, звичайно, виграє піна. Він не поглинає вологість, і це оптимально використовувати для підвалу та підвалу. Дійсно, у таких місцях мінват, отримає вологість і починає втратити свої властивості.

Ціна. Природно, ціна піни буде нижчим. І встановіть його легше, що означає дешевше, через меншу вагу. Отже, розглянемо більшість споживачів, і не поглиблюються в суть питання. Давайте розберемося. Теплотехнічні властивості піни дещо гірше, ніж мінват, відповідно. Тепер ми розраховуємо кілька років вперед, навіть близько 20 років. Піна почне втратити свої властивості, і це гірше, щоб зберегти тепло, що означає, що споживання нагрівання зросте. І через 30 років, швидше за все, доведеться змінюватися. І це демонтаж і нова фасадна робота. Що є навіть більше витрат. І запозичивши базальтову вовну, вона збереже свої теплотехнічні властивості 50 років, і лише після цього, можливо, повільний темп почне їх втратити.

Випливає з вищесказаного, що низька ціна на піну не означає заощадження.

Отже, підсумовуючи, базальтовий вовна розбивається з рахунком 5: 2, з перемогою у ціні залишається суперечливим питанням.

Особливості базальтової вовни

Базальтова мінеральна вата – це теплоізоляційний матеріал, отриманий з базальтового каменю. Натуральна сировина, шляхом нагрівання до високих температур і дуючих волокон з повітряними потоками, які укладаються в плиті.

Ця ізоляція відрізняється високою надійністю та безпекою. Він має низький показник теплопровідності, тому ідеально зберігає тепло і, таким чином, допомагає зберегти на опалення в холодну сезон.

Крім того, базальтова мінеральна вата має такі переваги:

 • Висока паропроникність (ізольовані стіни “дихають”, не створюючи негативного ефекту “парлінг”, що призводить до розвитку грибка та форми, а також руйнування структур),
 • Абсолютна екологічна чистота,
 • Або не до згоряння (ізоляція не тільки не робить, але також запобігає подальшому поширенню пожежі),
 • Висока звукоізоляція,
 • Тривалий термін служби (близько 100 років).

Ви можете використовувати цю ізоляцію на всіх типах стінних матеріалів, при будівництві конструкцій та будівель різних призначень.

Що стосується недоліків, така базальтова вовна є однією. Висока вартість, часто стає вирішальним чинником при виборі відповідної ізоляції.

Що краще: піна або кам’яна вовна?

Якщо будівництво будинку або його капітальний ремонт підійшов до стадії ізоляції, то настав час вибрати високоякісну ізоляцію. Найпопулярнішим сьогодні є піна та базальтова вовна. Обидва типи матеріалів виявилися з кращої сторони. Однак деякі технічні характеристики ізоляції говорять на користь одного і проти інших у конкретних випадках. Тому в нашому матеріалі ми детально справляємося, що краще для ізоляції – кам’яна вовна або піна.

ВАЖЛИВО: У статті ми порівнюємо ексклюзивну базальтову ізоляцію, яка є своєрідною мінеральною ватою. Але тільки кам’яна вовна приблизно однакова для піни теплопровідності. Всі інші види мінеральних вовняних матеріалів втрачають піну, і тому вони не будуть розглядатися як своїх конкурентів.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS