Статті

Що краще металопластикові труби або поліпропілен

Поліпропіленові труби

На відміну від металопластику, поліпропіленові труби мають просту однорідну структуру, виробничий матеріал – гранули поліпропіленового співполімеру.

Маркування PPR, який складається з двох букв – PN та двозначний номер: 16, 20, 25. Номер вказує на максимальне значення тиску носія, в якому можна використовувати труби. Фітинги, запобіжні клапани повинні відповідати маркуванню труб.

Поліпропіленові труби PN 16, 20 виробляються діаметром зовнішньої поверхні від 20 до 110 мм; Для діапазону PN 25 обмежено до 20 25 мм.

Обсяг ідентичний використанню металопластичної сім’ї. Технологічні особливості та переваги також досить схожі. Більш детальне порівняння властивостей наведено нижче.

Трубопровідний матеріал: поліпропілен проти металевих пластмас

Вибір відповідних труб стає релевантним у випадку заміни або ремонту старих комунікацій. І для звичайного користувача було б набагато простіше, бути на ринку, єдиним можливим варіантом, що виділяється на тлі решти їхніх переваг. У випадку труб, немає такого замість одного, ми отримуємо два гідні варіанти з їх перевагами та мінусами. Прийняти правильне рішення, з кредитом для конкретної ситуації та умов експлуатації труб, ця стаття розроблена.

Краще до труб з поліпропілену?

Обсяг поліпропіленових труб збігається з металопластиком, вони є конкурентами. Технічні характеристики продукту в більшості пунктів ідентичні, оскільки їх основна частина пластик. Але все-таки вони відрізняються їх експлуатаційними характеристиками. І багато хто є незрозумілим, що краще: металопластикові або поліпропіленові трубки.

Другий тип продукту бере участь у системах води, опалення, вентиляції тощо. Є різні типи поліпропіленових труб. Щоб встановити системи опалення, поліпропілен, укріплений алюмінієвою фольгою з отворами або скловолокном. Таке підкріплення зменшує термічну деформацію за замовленням.

Відмінні риси поліпропіленових труб:

 • Стійкість до механічних ефектів, підвищена міцність;
 • Армуючий шар wpayan у стінних стінках, тому пакет неможливий, відмінності температури не впливають на цілісність;
 • Зростана вода не може зламати або якось деформувати лінію водопостачання, те ж саме стосується. Після впливу труба приймає початкову форму;
 • Можливість транспортування речовин з хімічними добавками без пошкодження труб.

Останнім часом антиоксиданти почали додавати поліпропіленові трубки, які зробили їх стійкими до окислення хлору. Тому вони підходять для транспортування питної води.

Характеристики поліпропіленових труб:

 • Максимальна температура – 95 ° С;
 • Максимальний тиск 25 атмосфер при температурах до 25 ° С, 7 атмосфер при температурі 95 ° С;
 • Термін служби труби під час перевезення гарячої води становить 25 років, холод – понад 50 років;
 • Встановлення поліпропіленового трубопроводу набагато дешевше через низьку вартість компонентів;
 • Посилене водопостачання допустимого до гори під плиткою.
 • Якщо планується перевозити високу температуру рідини при високому тиску, то термін служби буде не більше 3 років;
 • Немає стійкості до ультрафіолету;
 • Не підходять для розміщення на об’єктах з високою пожежною небезпекою;
 • Більш складна установка, оскільки труби не згинаються.
 • Для гарячої установки вам потрібен досвід, а також спеціальні інструменти.
 • Труби не підходять для використання в регіонах з значними негативними температурами.

Важлива різниця в металопластикових трубах з поліпропілену, яка повинна розглядатися при виборі, є метод установки. Він сильно відрізняється від кожного виду продуктів.

READ  Як очистити ванну вдома

Поліпропілен та металопластичний. Плюси, мінуси та правила вибору.

Два найпопулярніших видів полімерних трубопроводів для внутрішнього водопостачання та опалення. Поліпропілен та металопластичний. Давайте подивимося на їхні відмінності, переваги та недоліки.

І ті та інші труби можуть виконувати 4 основні функції:

Але кожна з цих функцій має свої нюанси. Для одного, переважно металевий пластик, для іншого поліпропілену. Розглянемо це питання. Читати далі:

По-перше, порівнянна між цими 2 типом трубопроводів за різними параметрами:

Металопластикові або поліпропілену, що краще

Коротко витримана помірковано

Видно, що на основних характеристика металопластику перевищує поліпропілен. Але вищезазначені характеристики можуть бути дійсні лише для систем опалення та теплий підлогу, а для подачі води характеристики поліпропілену цілком достатньо.

Поліпропіленові труби значно дешевше, ніж металевий пластик, а також фітинги та пригнічені.

Тут металопластикові труби мають вагому перевагу – вони можуть бути згинанням. І змінити напрямок трубки поліпропілену може лише за допомогою фітингів. Монтажна швидкість також виграє Металок – Зняття та зварювання поліпропіленової арматури займає набагато більше часу, ніж загвинчування прив’язки арматури або обтиску, фітинги для металу пластику. Хоча нерозумні поліпропіленові трубки значно прискорюють установку.

Найбільш надійне з’єднання забезпечує прес-фітинги для металевого пластику. Кілька поступається їм зварна фурнітура для поліпропілену (правильна обрізка труб важливо!). Найменш надійна обтирна фітинга – часто тече. Тому лише зварювальні та прес-фітинги підходять для затоплення в стінах. Перевага поліпропіленових труб є стійкістю до розморожування. Тобто, якщо вода в трубі замерзла, ви не можете турбуватися про свою цілісність, труба буде розширюватися, і коли відтавання візьмуть початкову форму. Металева пластикова труба може зламати.

Працювати з поліпропіленом, ми потребуємо зварювального зварювального машини.

Це буде коштувати в середньому менше 3000

Робота з обтісними фітингами для металевого пластику обійдеться навіть дешевше – ножиці для різання труб та пари регульованих клавіш.

Тут ми поклали в 1000 рублів. Але недоліки цих фітингів були згадані вище.

І робота з надійними прес-фітингами вимагатиме придбання інструмента прес (ручний – від 5 тонн.Г., Електричний – 50 т.Г.)

Зовнішній вигляд, звичайно, привабливий для металопластикової труби з блискучими металевими арматурами. Але це там. де фітинги не закриваються в стінах, але знаходяться у ставленні.

Металопластичний

поліпропілен

З прихованою проводкою, цей фактор не має значення.

Все перераховане вище визначає споживчі переваги:

 • Для холодної та гарячої води покупці часто вибирають поліпропілен – через низьку вартість, прийнятні технічні характеристики та можливості прихованої проводки
 • Для нагріву використовується як. Тут переваги поліпропілену зменшуються. Багато людей не люблять нерозумний вигляд поліпропілену, а вартість посилених поліпропіленових труб вище, ніж звичайні (які використовуються для водопостачання). Крім того. У системах опалення над вимогами та навантаженням. Тому поліпропілен у системах опалення використовується частіше у бюджетних об’єктах, а в інших випадках. Металопластичний.
 • Для теплого підлоги більшість інсталяторів рекомендують металопластикові труби з прес-фітингом – найдорожчим, але найнадійнішою версією.

Ця ситуація, звичайно, може змінюватися. прогрес не стоїть на місці. Постійно з’являються нові або старі товари змінюються. Але на даний момент ситуація точно.

Поліпропіленові труби. Крім того, поділяється на кілька типів. Для повноти необхідно зробити ясність і тут.

Холодна і гаряча водна труба. Вона взагалі не посилюється і не вимагає зняття перед пайкою.

Звичайно, це найдешевший вид труби, і він не підходить для опалення.

Нагрівальна труба армована алюмінієм

Ці труби призначені для більш серйозних умов експлуатації. Вони мають набагато менший лінійний коефіцієнт розширення, що дає більше можливостей при встановленні та забезпечує їх більшу стабільність при дії критичних температур.

READ  Кріплення для риболовлі ПВХ

Такі труби зараховуються. Тобто, перш ніж пайки, їм потрібно видалити верхній захисний

Пластиковий шар і алюмінієвий шар. Для зняття, спеціального інструменту

Зрозуміло, звичайно, додає роботу інсталяторів, тому вони не використовують спеціальну любов. Але є випадки, коли потрібне використання такої труби.

Труба нагрівання склопластику

Армуючий шар розташований посередині труби, і такі труби не вимагають зняття, тоді як їх характеристики подібні до алюмінієвих армованих труб. Непередбачені труби, звичайно, полегшують та прискорюють установку.

Але неможливо повністю замінити труби з алюмінієвою арматурою на склопластику. Алюмінієвий підсилювач має одну велику перевагу. Алюміній не проходить кисень, завдяки якому вода або інший теплоносій, що проходить через такі труби, не насичують кисню. Це дуже важливо в системах опалення окремих будинків, т.до. Кисень дуже шкідливий для котлів, розширювальних танків та інше подібного обладнання. І в умовах міських умов, в центральних системах опалення, така проблема не варто, і є цілком підходящі труби з підкріпленням склопластику.

Для холодної та гарячої води. Поліпропіленові труби без підкріплення.

Для опалення в окремому будинку. Поліпропіленові труби, посилені алюмінієм.

Для опалення в місті, в системі центрального опалення. Поліпропіленові склопластикові труби.

Поліпропілен або металевий пластмас: Що краще для водопостачання та опалення?

Обидва матеріали широко використовуються для монтажу гарячого та холодного водопостачання, а також для опалення. Порівняйте плюси та мінуси кожного матеріалу, включаючи поведінку за певних умов експлуатації.

Металеві пластикові та поліпропілени мають довгі падіння сталі та чавуну з п’єдесталу, які раніше в переважній більшості випадків були використані для установки систем опалення та водопостачання. Але який матеріал ще краще: металопластичний або поліпропілен? Чіп порівнював характеристики кожного матеріалу, а також як вони поводяться при певних умовах експлуатації.

Що таке хороший поліпропілен

Різноманітні матеріали, що хвалять поліпропілену (PP-R), публікуються з різних інтернет-ресурсів (PP-R) та атрибуту йому міфічні властивості. Щоб зрозуміти, які труби краще подати заявку на встановлення опалення (у тому числі – з власними руками), необхідно визначити реальні плюси та мінуси ППР. Якщо ви вивчаєте відгуки експертних консультацій та домовласників на форумах, то картина відстеження випарюється:

 • Ціна поліпропіленових труб та фітингів є найнижчим серед інших пластмасових трубопроводів, що використовуються для опалення.
 • PPR важче і сильніше, ніж будь-який полімер, з якого зараз встановлені системи опалення приватних будинків.
 • Якісно встановлене нагрівання з поліпропілену виглядає не гірше, або навіть краще, ніж сталеві або металопластикові трубопроводи.

Примітка. Ми не враховуємо переваги, притаманних у всіх пластикових трубах. Наприклад, відсутність шорсткості на внутрішній поверхні, малий гідравлічний опір, а не корозійна експозиція.

Низька ціна поліпропіленових деталей у порівнянні з металевим пластиком – найбільш привабливим фактором. Секрет дешевше у дизайні арматури, які є звичайним литтям пластику, що не має армуючий шар. Так, і вартість труб ППП з армуючою алюмінієвою вставкою, яка використовується для опалення, не змусить вас слабко.

Фольга з плюмінієвою алюмінієвою фольгою, базальтом та скловолокном можна виконувати як армуючий шар труб ППП

Сила пропілену відіграє велику роль, досить важко зламати. Це сприяє покласти магістралі на відкритому шляху в будь-яких місцях. Естетика красиво зібраної системи з поліпропілену також не є останнім фактором, хоча це нелегко досягти, що буде сказано далі. На цих позитивних сторонах матеріального кінця. Але для того, щоб зрозуміти, що краще – металопластичний або поліпропілен, необхідно розглянути і негативний.

READ  Що краще рамка будинку або з бару

Монтаж металопластикових труб

Металеві пластикові Труби, що поєднують в собі властивості металу (довговічність, пластичність, збереження форми священика, низький лінійний коефіцієнт розширення, герметичність кисню) та пластику (корозійна стійкість, довговічність, легкість, відсутність переростання, низька теплопровідність, поглинання води, поглинання води ) Знайдіть все більш переважну заявку з розташуванням внутрішніх санітарно-технічних систем опалення та водопостачання. Встановлення металопластикових труб не складна. Це не вимагає зварювального та трубопровідного обладнання, вогнетривкою, в кінці роботи немає необхідності фарбувати труби, практично немає трубної підготовчої роботи, незначні транспортні витрати на встановлення та виконуйте його 3-5 разів швидше, ніж від сталі труби.

Монтаж поліпропіленових труб

Найбільш вигідне гідність поліпропіленових труб – монолітне док-станція. Підключення деталей (тільки хімічно однорідна) виконується шипом спеціальним паяльним залізом. Приєднуються попередньо нагріти пластикові труби та фітинги (260 ° С), відбувається повним дренажем матеріалів між собою, так що труба та елементи сполуки стають одним. До повного охолодження не слід перемішувати. Витоки тут не будуть гарантовані, а шиття трубопроводів цілком прийнятна.

Важливий! Монтаж поліпропіленових компонентів у приміщенні з нульовою температурою повітря не може.

Спайк поліпропіленові матеріали – процес довгого і трудомісткого. Тут вам потрібна швидкість, точність рухів, труба до сплеску, ретельно підготовлена ​​(чистота та правильність різання, без води та забруднення на місці суглоба). Кожен поворот водопостачання вимагає постачання відповідного стикувального елемента. У порівнянні з низьким значенням матеріалу, установка працює дорого.

Знову ж таки, весь процес вимагає повної відповідності технології установки, вам потрібен досвід виконання таких операцій, потім під час роботи такого трубопроводу ви можете бути спокійними.

Тільки підкріплені поліпропіленові труби підходять для гарячої води та опалення, оскільки подовження простого аналога при воді понад 90 ° С становить 14 мм на метр. Кріплення труб повинні бути ковзаючими. Незалежно від довжини стояка з гарячою водою згинається від опалення, тому його слід зафіксувати петлями.

Встановлення труб ПП виконується за допомогою спеціального паяльного заліза, який закінчується

Переваги поліпропіленових матеріалів

При виборі, перш за все, потрібно знати, як буде використовуватися трубопровідна система. Якщо він призначений для водопостачання, система повинна витримувати значний тиск.

Якщо він нагрівається, то вам потрібно розглянути більшу температуру. Якщо це каналізаційна система, то для нормального функціонування вам потрібен певний діаметр.

Після цього потрібно розрахувати діаметр, необхідний товщиною стінки, і визначити, чи потрібно, чи ні підкріплення:

 • Жодні арматурні матеріали краще підходять для холодного водопостачання, але стіни повинні мати певну товщину.
 • Для гарячої води вам знадобиться армовані труби. Фахівці рекомендують застосувати арматуру склопластику.
 • Для каналізаційного трубопроводу, найголовніше – діаметр.

Зрештою, це момент, коли вам потрібно вирішити, поліпропіленові труби, які виробник краще придбати.

На сучасному ринку, крім вітчизняних виробників, ви можете знайти товари з Італії, Німеччини, Чехії, Туреччини та Китаю.

Найпопулярніші турецькі та чеські трубні ролики. Хоча якість є найвищим з німецьких виробників, але їхні товари занадто дорогі. Але китайські варіанти не сильно, але вони не відрізняються високою якістю.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS