Статті

Проводка з власними руками в приватному будинку

Необхідні інструменти для роботи

Перш ніж виконувати електричну проводку в приватному будинку з власними руками, вам потрібно підготувати всі інструменти та матеріали, які будуть використовуватися в роботі. Не маючи концепції щодо електроенергії та принаймні базових знань про його розповсюдження всередині будинку, щоб зробити все, що це буде досить важко. Ретельна підготовка буде захищати і полегшити процес.

Електропроводка в приватному будинку виконується за допомогою таких інструментів:

Проводка в будинку з власними руками крок за кроком. Проводка в приватному будинку.

Крім того, необхідно підготувати такі витратні матеріали:

 • електричний лічильник;
 • кабель різних розділів;
 • Автоматичний захисний пристрій закриття;
 • Термінали;
 • розетки, вимикачі, монтажні коробки для них;
 • Розподільні коробки;
 • Суміш Alebaster для фіксації дротів у каналах;
 • Пластикові коробки, якщо проводка буде відкритою;
 • самонарізаний гвинт;
 • клей.

З електричного лічильника має бути мідний стінний кабель. Залежно від складності та обсягу електричної проводки, він підсумовується до декількох розподільчих пристроїв. Вони підуть кабелю тоншого поперечного перерізу, розраховані на меншу потужність. Перш ніж запустити установку проводки в будинку, бажано зробити детальний план обчислення потрібної кількості всіх елементів та витратних матеріалів.

Де встановлювати перемикачі?

Варто звернути увагу на те, що вимоги до проводки в деяких номерах є більш жорсткими. До переліку цих номерів належать тим, що характеризуються постійною присутністю води та наявністю високого рівня вологості. Приклад – це ванна кімната, туалет або пральня.

Основною вимогою для цих номерів – зробити всі вимикачі за межами їхніх обмежень. Тобто, посередині ви не можете встановлювати вимикачі. Дотримання цієї вимоги збільшить рівень безпеки.

Що стосується інших кімнат, ви можете використовувати перемикачі. Бажано, щоб вони знаходяться на висоті 90-140 сантиметрів. У той же час відстань між дерев’яним дверним прорізом і перемикачем повинен бути дорівнює 15 сантиметрів.

Перемикач повинен бути на іншій стороні дверей, з яким ручка.

Також схема повинна включати контур землі.

Після того, як ви зробили схему підключення, ви можете почати встановлювати кожен дріт і все електрообладнання. Одним з основних процесів є установка проводки. Він може бути здійснений різними способами.

Створення схеми

Деталі правил схеми схеми електропроводки надаються у статті: HTTPS://Samelectrik.Ru/kak-sostavit-sxemu-elektroprovodki-pered-remontom.Html. Коротко кажуть, що найголовніше, що потрібно знати. Для того, щоб намалювати схему електропроводки, спочатку потрібно забезпечити місця розташування наступних елементів у приватному будинку:

 • визначити, де вступний кабель включає і де буде розташовано електричне колесо;
 • Автоматизація (UZO, автоматичний вимикач, реле напруги, дифтатоматів, можливо, узіп);
 • Потужна побутова техніка (наприклад, пральна машина, електричний котел, кухонна плита), т. до. Для неї вам потрібна окрема лінія риболовлі;
 • Настельні світильники;
 • Рознімання, вимикачі, розповсюдження.
READ  Як закріпити підвалу під будинком

Слід зазначити наступні вимоги та рекомендації при створенні схеми електропроводки в будинку:

 • Дроти повинні проходити вздовж стін і стелі лише строго вертикально і горизонтально. Поворот повинен виконуватися під прямим кутом. Ви також можете виконувати електричну проводку на підлозі, якщо ви використовуєте спеціальний електротехнічний плінтус.
 • Місце проведення проводки вздовж стінки повинна бути на відстані 20 см від стелі, тоді як встановлення місць розетки та лінійних вимикачів знижуються строго вниз.
 • Від дверей та віконних отворів, мережа повинна проходити на відстані 10 см.
 • Перемикачі повинні бути виготовлені на відстані 80 см (або 150 см) з підлоги, з боку ручки дверей.
 • Встановлення розеток здійснюється на відстані 30 см від підлоги, а над кухонним настільним, розетка повинна бути встановлена ​​на висоті 10 см.
 • У приміщеннях з вимикачами високої вологості та розетки не рекомендуються. За словами ГОСТ Р 50571.11-96 (IEC 364-7-701-84) Електромонтаж будівель. Вимоги до спеціальних електричних установок. Розділ 701. Ванні кімнати та душі. Найкраще вивести всі необхідні елементи за межами кімнати. Якщо ви хочете розмістити вимикачі розетки та ванну, – перевірте статтю: HTTPS://Samelectrik.Ru/gde-i-kak-saspolozhit-rozetki-v-vannoj-komnate.Html.

На підставі рекомендацій, перейдіть до створення власного електронного проекту електропроводки.

В якості прикладу ви можете використовувати одну з наступних схем проводки в житловому будинку

Найкраще для таких цілей використовувати фотокопію плану мого будинку, т. до. У цій документації спостерігаються точні розміри кімнат та розміщення вікон, дверей, стін.

Після того, як проектна схема здійснюється, перейдіть до маркування.

Монтажна система монтажу в приватному будинку з власними руками

Проведення складання схеми електричної проводки в приватному будинку повинно вийти з власних потреб. Тобто, якщо стандарт передбачає наявність двох торгових точок за кімнату, і вам потрібно три, то, природно, потрібно залишатися в більш зручному варіанті для вас.

Схеми Існує два типи: електричні та монтажні. Перша допомагає розрахувати кількість пристроїв, споживаних, вибравши дійсний параметр з’єднання. Другий насправді відображає електричну схему на практиці. Він позначений установками пристроїв, розраховуються кількість сполучних кабелів та інших витратних матеріалів.

Строблення стін

Після виконання розмітки, коли ви виконуєте приховану електромобіту, ви можете перейти до інсульту стін. Це вимагає або кутової шліфувальної машини (болгарської), так і для строкуму з пилососом (для прилипання без пилу):

Спочатку необхідно визначити глибину короткого. Припустимо, ви встановлений кабель у гофрі діаметром 16 мм. У цьому випадку глибина і ширина блиску повинні бути не менше 20 мм. Шорти розрізані через розмітку заздалегідь.

Важливий! Забороняється робити взуття під кутом або до стрілок, що несуть конструкції (різьби, переносні стіни, плитки перекриття тощо).

Також на стадії стін стін необхідно зробити отвір для встановлення внутрішньої панелі розповсюдження. Його розміри залежать від кількості модулів. У більшості випадків розповсюджуваний вал для 24-36 модулів повинен бути встановлений на кожному поверсі (залежно від кількості кімнат та кількість побутової техніки).

READ  Що таке краща панель ПВХ або МДФ

Свердління отворів для занурювальних та з’єднувальних коробок

 • Південник;
 • Корона для пілкерів D68;
 • Корона для розподільних ящиків D100.

Щоб привести отвори, увімкніть режим “вбивства”, вставте необхідну корону та свердлити необхідну кількість отворів заздалегідь позначені місцями.

Важливий! При встановленні декількох роз’ємів потрібно придбати з’єднувальні з’єднувальні коробки, застосувати їх до місця встановлення та лише тоді свердла. Оскільки інакше ви не зможете встановлювати розетки з накладками, які встановлюються під одним баром.

План дій

Електрична проводка в приватному будинку здійснюється до початку оздоблювальних робіт. Коробка будинку вигнані, стіни та дахи готові, пора починати роботу. Послідовність дій є:

 • Визначення типу вхідного однофазного (220 В) або трифазну (380 В).
 • Розробка схеми, розрахунку потужності планованого обладнання, подання документів та отримання проекту. Тут треба сказати, що не завжди в технічних умовах ви визначите, що ви заявили, що ви заявили, швидше за все, не більше 5 кВт.
 • Вибір компонентів та компонентів, придбання лічильника, автоматів, кабелів і т.P виконується спеціалізованою організацією, вам потрібно вирішити з типом повітря або підземного, встановити в потрібному місці вхідної машини та метр.
 • Встановіть щит, почати електрику до будинку.
 • Укладання кабелів всередині будинку, Підключіть розетки, вимикачі.
 • Встановіть контурне пристрій та з’єднання.
 • Система тестування та отримання акта.
 • Підключення електроенергії та його експлуатації.

Це лише загальний план, у кожному випадку є наші нюанси та особливості, але треба починати з отримання технічних умов для підключення до електромережі та проекту. Для цього потрібно прийняти рішення щодо типу введення та запланованої потужності енергоспоживання. Слід пам’ятати, що підготовка документів може приймати обидва шість місяців, щоб вони були кращими подати їх до початку будівництва: два роки надаються продуктивності технічних умов. За цей час, мабуть, ви зможете вигнати стіну, до якої ви можете поставити автоматичний та лічильник.

Проводка в приватному будинку з власними руками

Статистика Ineclarm – близько двох третин всіх пожеж у котеджах відбувається завдяки проблемам у вітчизняній електричній мережі. Підготовка уваги в приватному будинку слід заплатити високо. Він завжди повинен бути хорошим і спочатку проеціюватися. Монтаж цілком можна виконати. Основним способом правильного планування проводки залишається на етапі дизайну будинку та встановив їх до початку внутрішнього оформлення приміщень.

Проводка в приватному будинку: як це працює

Загалом, незважаючи на складність пристрою системи енергопостачання вдома, вона включає не так багато різних елементів – розуміючи з ними та усвідомлюючи свою мету, ви легко зрозумієте встановлення самої проводки в приватному будинку. Почнемо в порядку.

 • Щит (розподільчий щит). Це найбільш насичена частина управління та безпеки, і набагато більше фокусується. Якщо ви перераховуєте все, що знаходиться в домашньому електричному щиті, він може вимкнути досить вражаючий список. Якщо це зосереджено на основному обладнанні, то, безсумнівно, це метр споживаного електроенергії, автоматичних вимикачів, завдання яких включають де-енергетизувати окремі ділянки електричної проводки у разі закриття або просто за потреби. Також тут є всі необхідні додаткові пристрої – наприклад, реле часу для керування роликами або щось інше. Загалом, кожен керуючий і контролюючий все можна використовувати тут – і все тому, що саме тут, що всі дроти, що розтягуються до кожної лампочки або розетки в будинку. Загалом, це головний вузол, і якщо у вас є враження від його простого пристрою, то я постараюся запевнити вас у протилежному. Фактично, це дуже складно, і зручність його складання залежить від зручності вітчизняної проводки та її безпеки.
READ  Як побудувати дерев'яний навіс зробити це самостійно

Як провести електропроводку в приватному будинку Фото

Проводка в приватному будинку роблять це самостійно фото

Загалом, якщо говорити про кабелі та їх різновиди, то вам потрібно згадати ще одну дуже важливою, що не можна враховувати, запитуючи, як зробити електричну проводку в приватному будинку – це захисна земля. Без цього, з сучасними навантаженнями на електричну проводку, це не обов’язково – для заземлення потрібна додаткова жила, і саме тому, що встановлення проводки в будинку краще виробляти кабель не з двома, але з трьома вени. Природно, що це займе, щоб зробити та контуру захисну землю – річ проста, і це цілком реалістично зробити це самостійно, але це займе розрахунки за безперебійну роботу. Принаймні так правильно, незважаючи на те, що багато майстрів вдаються до усереднених параметрів – ви можете прочитати про них у статті “Контур Землі з вашими руками”.

В принципі це не все обладнання, яке використовується в електричній проводці вдома або квартири. Ви розумієте, що ви не можете обійтися без освітлювальних пристроїв, різних видів розеток та вимикачів, всіх видів монтажу та кріплення та, звичайно, елементи захисту. Перш за все, будь-яка електрична проводка, включаючи проводку в приватному будинку, повинна бути безпечною для людей.

Часті помилки і як уникнути їх

Найчастіше, при встановленні електричної проводки, власні руки в приватному будинку є такі загальні помилки:

 • Використовуйте алюмінієві дроти. При підключенні до міді вони розкидані через деякий час через перехідну стійкість;
 • Зробити занадто слабку гідроізоляцію. Провід у приміщеннях, що мають підвищену вологість, повинні бути ізольованими за допомогою особливого догляду. Найчастіше така недбалість спостерігається у ванній кімнаті, кухні, терасі;
 • Підготовка дрібних взуття. Найбільш зручною глибиною становить 2-2,5 см, інакше у цих місцях важко застосовувати штукатурку;
 • Неправильно працювати з кабелем: наприклад, ви не можете зробити діагональну прокладку та визначити поперечний переріз дроту, дані всієї системи враховуються;
 • Неправильно вибрати простір для ящиків Junction. Відповідно до правил, вони повинні бути розміщені під стелею, тому вони зручно обслуговували, і вони є в порядку.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS