Статті

Печі з вашими руками з водяним опаленням

Варіанти для конструкцій цегляних печей з опалювальним контуром

Надмірне з контуром води, який встановлюється в будинку, вибирає, з урахуванням ряду умов. До них відносяться:

Створення цегельної печі з контуром води. Всередині теплообмінника з труб.

Якщо будинок вже встановив систему опалення (ОС), необхідно інтегрувати версію печі як альтернативу з збереженням існуючої модифікації комунікацій. Площа кімнати безпосередньо впливає на ефективність опалення, тому має сенс думати про печі, здатну підтримувати тепло, а також піклуватися про проводку, яка доставляє його до віддалених районів будівлі. Сезон перебування дозволяє зрозуміти, зробити дизайн з цілорічним або лише протягом холоду.

У камеру кронштейна цегельної печі встановлюється важлива частина всієї системи теплообмінника. Він може мати інший дизайн. Існуючі схеми та малюнки пропонують кілька загальних варіантів від труб, листової сталі та акумуляторів.

Теплообмінник з труби

Основою першого варіанту є металеві труби, зважені прямокутним дизайном. Зазвичай він має менші розміри, ніж камерна камери тепла … на деякій відстані від стін. Це необхідно розширити метал при нагріванні. Форма труб теплообмінників діаметром до 50 мм дозволяє підігріти воду, що протікає через них. Ключовою особливістю цього варіанту полягає в тому, що коли є деякі трубки, його легко замінити.

Теплообмінник зі сталевих листів

У теплообміннику з листової сталі, наповненої камери води, замість труб.

Теплообмінник для цегляної печі з сталевих листів. З обох сторін встановлюються труби для гарячої та холодної води.

На відміну від варіанту труб, площа листового резервуара більша, і тому передача тепла, що протікає через нього вище, але термін служби коротший. У той же час, в обох варіантах, з близькими розмірами, 36x40x80 см досі використовуються ще два труби: до виходу гарячої води зверху і на вході повернення повернення.

Водяна сорочка з акумулятора

Існує ще один варіант теплообмінника з старої батареї. Кілька чавунних секцій досить здатні забезпечити теплопостачання до системи опалення. Плюс такий підхід відсутності витрат на виготовлення та матеріали.

Однак мінус великі розміри секцій, які повинні бути поміщені не в теплову камеру, але в окремому відсіку цегельної печі. Він приходить до нього в окремому каналі в кладці. Враховуючи товщину стінки акумулятора (близько 3 мм), відсутність прямого контакту з вогнем не найкраще вплине на ефективність. Так, і висока вага вимагатиме тривалого фундаменту.

Теплообмінник для цегляної печі з старовинного акумулятора. Дизайн встановлений не в камері.

Як зробити водяне опалення з печі на дровах – покроковий посібник

Проживання комфорту в приватному будинку безпосередньо залежить від наявності стабільного гарячого водопостачання в ньому. Сьогодні існує кілька варіантів для реалізації цього завдання: найбільш недорогий з них – підключіть систему опалення до печі.

Методи вирішення проблеми

Очевидно, що для нагрівання теплоносія та годування його в систему радіатора, дерев’яна плита повинна бути обладнана додатковим теплообмінником. Є два способи: купити для дому готовий метал або чавунний бюст довгого горіння з вбудованою водою, або зробити його власними руками. Спочатку ми їдемо на другому шляху – ми застосовуємо роботу, але заощаджуємо кошти.

Примітка. Окрема проблема – це організація водяного опалення в цегляному печі, що працює на дровах та вугіллі. Якщо він вже побудований, то досить важко повторити дизайн, але це неможливо.

Існує кілька різновидів домашніх теплообмінників та варіантів здійснення їх установки:

 • Танк – котел, побудований паливом або одним з каналів димоходу.
 • Реєстрація зварювання з труб, іноді – у вигляді котушки. Також покласти всередину камери згоряння як у газі.
 • Теплообмінник самообмінника Samovar (Технічна назва – ЕКОНОМІЧНА). Він встановлюється для димоходу для відбору тепла від вихлопних газів.
 • Повна водяна сорочка. У спрощеній версії, аналогічна печі-камін з водою, показана вище на діаграмі.

довідник. Найпростіший, але не найефективніше рішення, яке ви можете займати, реалізуються в деяких деревних печах для ванни. Металевий резервуар з водою встановлюється на верхній частині корпусу або висить на боці, якщо п’ять має прямокутну форму.

Контур води може бути виготовлена ​​з таких матеріалів:

Сталеві теплообмінники практичні та недорогі, і тому найпопулярніші. Ціна міді занадто велика, але точка плавлення низька, тому вугілля горить, такий дизайн може “плавати”. Що стосується чавуну, реєстр не буде працювати незалежно від нього, за винятком створення старих опалювальних “гармонічних” MS-140, як показано на фото. Але пам’ятайте: акумулятор миттєво розривається, коли холодний охолоджувач подається до гарячої печі або в результаті заморожування води протягом тривалого простою.

READ  Як повісити водонагрівач у скелетному будинку

Ми робимо проводку для системи водяного опалення

Найбільш проста схема нагрівання буде однобічна, з природним циркуляцією теплоносія. Його, крім іншого, також називаються гравітаційною системою – в ній, рідина в залежності від температури, збільшення та зменшення кількості, циркулює системою.

Більш детально, схема печі котла виглядає так:

 • Від теплообмінника контуру піднімається – таким чином створює прискорений колектор. На його кінці встановлено резервуар для розширення відкритого типу. Це необхідно для збору надлишку теплоносія через розширення, існує надлишок повітря з системи опалення.
 • Далі головний контур навколо будинку повертається від розширювального бака до теплообмінника, в той же час всі теплові радіатори.

Так що в духовці з котлом для нагрівання при домашньому циркуляційному воді завжди може рухатися уздовж контуру, по всій його довжині має бути невеликий схил. Для досягнення найкращого кровообігу в ній остаточна частина контуру повинна бути максимально низькою.

Коли котел вставляє в духовку для нагрівання з власними руками, контур виготовляється з труби, принаймні, в 32 мм, оскільки зменшення внутрішнього діаметра підвищує тиск у системі. Радіатори встановлюються паралельно та оснащені дроселем на нитку подачі, яка відрізняє клапан на вилку подачі та літака на одній з найпопулярніших пробків. Тип з’єднання використовують нижню або діагональну.

Про теплообмінник

При будівництві цегляної печі з котлом водяного опалення, ви повинні розглянути багато факторів та розрахувати проект у комплексі. Будь-який тип матеріалів та структур мають свої переваги та недоліки.

Реєстрація установки з водою в духовці може бути декількома способами:

Залежно від місця розташування, матеріал вибирається для теплообмінника та його форми:

 • Мідь – ефективні, завдяки високій теплопровідності металу, але через низьку температуру плавлення міді, необхідно постійне кровообіг води в системі;
 • Сталь – для котлів, термостійкої сталі з товщиною стінки 4-5 мм. Для довгих сталевих конструкцій, вода не рекомендується.
 • Нержавіюча сталь – дорога, але найбільш підходящий матеріал для котла. Недоліки включають лише трудові складності.

Вибравши тип матеріалу та встановлення сайту теплообмінника, варто пам’ятати, що розміщення водного ланцюга в вогнищі, влітку, вся система буде нагріватися, щоб уникнути, щоб вона доведеться виводити окремі акумулятори для видалення надлишкового тепла.

При встановленні теплообмінника в димарі додаткові амортизатори вводять у конструкцію печі, які не нагрівають котли протягом літньої роботи печі. Слід мати на увазі, що теплообмінник повинен бути більш ніж при вбудованому це в вогнищі. Крім того, котел не повинен зменшити пропускну здатність каналів димових каналів.

Розрахунок потужності та розмірів

Для нормального опалення кімнати необхідно правильно обчислити область реєстру та його потужність. Для цегляної печі існує достатньо приблизного розрахунку, точно неможливо зробити, завдяки набору чинників та змінних.

З практики відомо, що для опалення 10 м 2 номери вимагають енергії 1-1,5 кВт. Від одного квадратного метра теплообмінника, ви можете отримати 5-10 кВт. Щоб більш точно визначити силу реєстру, необхідно враховувати:

 • Розташування котушки в печі;
 • Тип палива – дрова, вугілля. При спалюванні дрова дає меншу теплову енергію.
 • Приблизна температура у фокусі та розташування теплообмінника;
 • Середня температура води у всьому контурі;
 • Коефіцієнт теплопередачі матеріалу, з якого змія.

Як спалювання палива, потужність теплообмінника зменшиться, тому розрахункова площа котушки краще збільшити на 10-15%.

Система супутникового опалення

Знаючи наполегливість та наполегливість наших майстрів, ми не будемо боятися припустити, що є ті, хто, організація нагрівання піч з водяним контуром з власними руками, автоматично встановить демпфер автоматично. Такий клапан, що перекривається контуром за відсутності обігу, оснащений аварійною силовою системою, тиском та датчиками температури, і одночасно вагається його операцію через супутник з підключенням до Інтернету. Все можливо. Вам просто потрібно зрозуміти одну просту річ: є ідеї людей, які хочуть заощадити, але є тверезий інженерний розрахунок, в якому всі варіанти розробляються, в яких розвинена система може бути, іноді може бути футуристична, Але, як показує практика, повністю виправдана. Щоб більш чітко продемонструвати, що відбувається, коли печі встановлюються з водою з власними руками без твердих розрахунків і зупиняється на реальність, ми даємо один невеликий приклад з життя.

Метод роботи та дизайн

Цегляна піч з контуром води для домашнього опалення працює за стандартним принципом. Щоб встановити його, необхідно створити систему для нагрівання води, з яким тепло походить від стін печей та радіаторів нагрівання, підключених до основної контузії. Контурні труби підключені до котла або реєструються вбудовані в печі. Тепловий носій нагрівається, проходячи через гарячий реєстр, потім він рухається до труб і радіаторів.

Проходження через схему, температура теплоносія зменшується, і вона знову входить до теплообмінника, де він зігрівається. Для ідеального циркуляції палива в контурі вбудований спеціальний насос. Важливим елементом системи є розширювальний бак. Якщо ми говоримо про закриту систему з герметичним контуром, такий елемент може бути розміщений будь-де у будь-якому місці. Як частина відкритої системи, танк поставлений у найвищий контурний пункт, це може бути мансардом або іншою кімнатою.

Розширювальний танк – резервуар для надлишку теплоносій. Він має різноманітний дизайн, розмір і об’єм, необхідно вибрати його з типом системи опалення та кількості теплоносія.

READ  Як очистити воду з колодязя з глини

Пристрій опалення води димоходу

Печі для розглянутої системи опалення ідеально підраховує і будується одночасно як вдома. Якщо житлова структура вже зведена, то вводяться в нього конструкцію печі з цегли буде складна. І часто це зовсім не неможливо через необхідність зробити міцну основу та відновити систему рафів.

Водне опалення на основі печі складається з:

 • безпосередньо плита (метал або цегла);
 • теплообмінник всередині або навколо печі, а також у вигляді котушки навколо димоходу;
 • Випуском над контуром будинку з охолоджувачею та розширювальним баком на горищі.

Також у деяких випадках ця система опалення доповнюється циркулюючим насосом та гідроакумулятором. Однак така розширена версія є надзвичайно рідко, оскільки це вимагає безперервного джерела живлення та призводить до зростання всієї схеми.

І основний плюс опалення димоходу води є низька вартість пристрою. Додайте дорого і схильні до елементів поломки.

Схема циркуляції води в контурі

Система водяного опалення в будинках побудована з природними (гравітаційними) або примусовою циркуляцією теплоносія. Якщо це зроблено на основі дерев’яної печі, то найкращі переваги дати перший варіант.

Нагрівання води для води рекомендується обладнано лише в одноповерхових будинках площею до 150 м 2. У цьому випадку він може бути зроблений гравітаційним без додаткових насосів.

Якщо вам потрібно нагріти котедж у парі та більше підлог, краще це зробити на основі більш потужного котла. Печі для таких будівель доведеться побудувати лише величезний, що є дорогим у реалізації. Так, і обсяг палива доведеться покласти його кожен раз значний. І це настільки надзвичайно не рекомендується через збільшення ризиків пожежі.

Класична система нагрівання печі з циркуляцією натуральної води складається з:

 • теплообмінник у плиті;
 • контур з металевого трубопроводу;
 • Радіатори (зазвичай замінюються товстими трубами);
 • Розширювальний бак.

Якщо опалення води в заміському домі вирішено зробити це самостійно, то краще спроектувати його відповідно до цієї схеми. Встановлення та розрахунок цього варіанту здійснення легше, ніж при примусовому водному русі.

Якщо котел автоматизований, а вода постійна постійно, як це необхідно, печі для спалювання деревини виступає один раз або два на добу. Він знаходиться в цих моментах, що теплоносія в печі-кабінеті і нагріває тепло в приміщеннях. Після водіння насоса на трубні труби безглуздо. Вода все ще нічого в холодній вогню не буде розігріватися.

Роблячи вибір на користь печі на дровах або вугілля, господарі приватних будинків зазвичай очікують отримати автономну систему опалення. Якщо ви покладете в це насосне обладнання, вимагаючи потужності від джерела живлення, то буде важко говорити про автономію.

Цегла або металева печі

Цегляна духовка нагрівається довше, але також дає тепло, щоб підігрітися навколо нього. Аналог сталі, навпаки, швидко випробовує, а також швидко після спалювання палива охолодження. Частково ця проблема вирішується через наявність у водній ланцюзі великих обсягів теплоносія.

Однак, тим більше вода ви повинні зберігати в системі, тим дорожче вона йде на матеріали.

Сталева піч для опалення води потужністю 5-15 кВт – без палива та води Цей дизайн вагою 100-300 кг. Така буржуана без побоювань можна покласти на підкріплені лаги. Фундаменти будівель, необхідні для залити, коли плита важить більше 700-800 кг. Ось якщо це цегляна, то без конкретних творів, то це не потрібно робити.

У порівнянні з металом, цегляна духовка важить більше, це дорожче і важче встановити. Однак вона має вищевказану ефективність і менш ризики заморожування контуру з псуванням труб через льоду. Якщо все вирішено зробити капітал для себе та постійного проживання, вибір рекомендується зупинитися на цегельній версії.

Труби з нержавіючої сталі або металопластику

Якщо система опалення заснована на водному котлі, це дозволяється робити не тільки сталеві труби, а й з металопластиком та поліпропіленом. Однак, якщо вода буде теплою печі, контур з теплоносіями з неї повинен бути створений тільки з нержавіючої сталі.

Металопластик призначений для роботи з теплоносіями, нагріваючись до 90-95 ° С. Коротко, він здатний переносити та нагріватися до 110-120 ° С. У той же час, автоматизація котлів та котлів спочатку не дозволяє нагріванню води до таких ступенів. Для теплих підлог нагрівають до 30-45 ° С, а для батарей до 60-65 ° С.

Однак у випадку деревної піч до сто – не просто можливо, і далеко часті. Ризик і граючи російську рулетку, що робить обв’язку цієї печі за допомогою металопластикових труб, не рекомендується. Найкращі переваги дати більш надійну нержавіючу сталь.

Крім того, насадки, що виходять з плитки з котушки для підключення контурних труб, будуть точні до високих температур. Від відкритого вогню вони розділені менше половини метра. Підключіть будь-які пластикові труби для них небезпечно завдяки ризику плавлення останнього.

Радіатори тепла передачі або реєстру

Постачання тепла з плитки в опалювальному контурі здійснюється шляхом обслуговування протягом декількох годин до дров або вугільних опіків у печі. Якщо вода в системі опалення недостатньо, будинок швидко закріплений. Тому в селах таке нагрівання зазвичай виконується з товстих сталевих труб, а не засновані на більш знайомих громадян радіаторів. Реєстр опалення для деревних печей просто ідеальний.

READ  Як вибрати витяжний вентилятор для туалету

Труба, прокладена через будинок діаметром 80-120 мм з нержавіючої сталі – це обладнання для опалення, що складається з годування з печі та повернення до нього. У далекій від печі приміщення ці лінії пов’язані разом, а в решті кімнати підходять у вигляді двох трубопроводів вздовж зовнішніх стін.

Схоже, реєстр не настільки естетичний, як радіатор. Але перший варіант дуже дешевше і легше у саморобному, а не друге. Для того, щоб реалізувати його, необхідно лише мати досвід роботи з зварювальною машиною.

Площа теплової перекачування для аналогічної схеми розраховується шляхом множення кількості ПІ до діаметру та довжини труби. Крім того, у розрахунках необхідно враховувати термічне тиск у подачі та повернення, а також відстань між вертикальними трубопроводами.

Однак, часто такі розрахунки не виробляються, а труба діаметром 80-100 мм приймається, і вона закладена навколо периметру всього житлового будинку з інцидентом у далекій кімнаті. У той же час регулювання теплопередачі виробляється “на око” та експериментально в результаті нав’язування одного чи іншого об’єму палива в печі.

Недарма контурів від регістрів з водяними швами настільки поширеними. Їм навіть не потрібно розраховувати, достатньо взяти підходящу трубку та зварювальну шварту.

Ми вибираємо теплообмінник для вогню

Теплообмінник у плиті може бути виготовлений з міді, сталі або чавуну. Можливість міді негайно видалити через високу ціну. Самостійно припою такий пристрій надзвичайно проблематичний.

Чавун на технічних параметрах Перемагає зі сталі. Однак, зробіть це самостійно, теплообмінник для деревної печі, здається, є проблематичним. Ви можете взяти лише стару батарею для цього. Але тут треба враховувати, що печатка між його секціями буде горіти в печі. І це прямий спосіб втрати герметичності та виходу води до камери кронштейна.

Якщо теплообмінник вирішить зробити чавуну акумулятор, то найкраще взяти для цієї моделі MS-110-300 або MS-90-300. Вони невеликі і спокійно осідають в печі. Площа поверхні нагрівання на кожному краю буде близько 0,14-0,16 м 2.

Виходячи з цих номерів, ви можете оцінити, скільки розділів потрібно певну схему. Для кожного 10 квадратів області будинку потрібна 1 кВт, яка буде приблизно 0,1 м 2 площа нагрівання теплообмінника з чавуну.

Інша точка використання чавуну акумулятор як теплообмінник є проблемою очищення від сажі з внутрішньої частини печі. Час від часу машина повинна бути очищена, а ресвітні ребра “столові прилади” заважають цьому.

Найбільш оптимальна версія теплообмінника є сталь у формі:

Зробити їх з низькою вуглецевою сталею st10 … st20 товщиною 4-5 мм. Якщо ви приймаєте труби, то діаметром 30-50 мм.

Трубний варіант з точки зору теплообміну є більш ефективним, але це все більш трудно.

Для розрахунку теплообмінника використовуйте формулу:

 • K – коефіцієнт теплової передачі матеріалу (15-20 для малих вуглецевих сталей, а для сірого чавуну – 50);
 • TCP – це середня температура нагрівального середовища в печі (tmaxtmin)/2;
 • ТК – середня температура теплоносія (TID-дослідження)/2.

Якщо дрова буде спалюватися в плиті, то TCP = (700300)/2 = 500 ° С і TK = (8060)/2 = 70 ° C. В результаті, Qy = 15 (500-70) = 6450 ккал/год. Тобто, квадратний метр, що стоїть на поверхні теплообмінника, буде випущений приблизно 7,5 кВт/год.

Для вугілля, розрахунки є наступним – TCP = (1000600)/2 = 800 ° C та TK = 70 ° C. Qy = 15 (800-70) = 10 950 ккал/год = 12 734 Вт/год. Квадратний метр поверхні теплообмінника дасть близько 12,7 кВт/год.

Далі ми розділені на опалення конкретної домашньої влади на розрахунковій цифрі, залежно від планів використання одного чи іншого типу палива.

Наприклад, для котеджу в 150 м 2 вам потрібно близько 15 кВт. Якщо він нагрівається дровами, він буде приймати теплообмінник з площею теплообміну при 15/7,5 = 2 м 2. Це поверхня, яка додає до полум’я і нагрівається.

Якщо вибирається трубчаста катушка, то її довжина розраховується за формулою:

Опалення димоходу: цегляна духовка + водяний котел з власними руками.

Параметри сталевої сорочки, навіть легше обчислити, зазвичай це два прямокутники з боків теплової камери.

Конструкція

Є багато видів опалювальних цегли. Вони можуть виконати лише функцію опалення або поєднання нагрівання та приготування їжі. Існують також комбіновані печі з декількома пожежниками.

Принцип цегляної печі з будь-яким його конструкцією є швидке накопичення тепла в печі та довгостроковій поверненні стін печі протягом декількох годин або навіть день. Печі матеріали – керамічна цегла, хороша теплова батарея.

Для збільшення обсягу нагріваючої цегли, канали диму в печі виробляються, мають їх уздовж стін. Гарячий дим, що проходить через них, нагріває цеглу, а до того часу, коли труба має безпечну температуру. На додаток до підвищення ефективності, ця особливість конструкції цегельних печей зменшує ризик перегріву та пожежі.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS