Статті

Які труби вибирають для водопостачання в квартирі

Коротка характеристика матеріалів

Раніше використовувалися чавунні та сталеві труби. Їх загальний недолік – вага. Для внутрішньої проводки вам знадобиться менший діаметр, тому установка буде легше. Якщо ми говоримо про загальний підрізок, діаметр якого набагато більше, зусилля буде потрібно. Сталеві вироби пов’язані зварюванням, тому нам потрібні професійні зварники, які не будуть робити отвори в металі, після чого він швидко руйнується. На жаль, внутрішні стінки сталевих виробів швидко покриті оксидами заліза або вапном, що з часом зменшує їх пропускну здатність.

Труби чавунні можуть поєднуватися з муфтами та фітингами. Нові чавунні бренди мають гладке внутрішнє покриття, яке не сприяє відкладам вапна або іржі, тому вони служать довше. Матеріал стійкий до низьких і високих температур, а також їх різкі зміни. Чавунні труби не вибухаються з короткочасного стрибки тиску – вони використовуються навіть у міських тиску.

Мідь або бронза для внутрішньої проводки – це дуже високоякісні матеріали. Теоретично, термін служби міді становить близько 300 років. Це не боїться температурних крапель, не накопичується осад всередині, не заповнює під час роботи. Мідна водна труба сприяє дезінфекції рідини, тому така вода може бути п’яною без кип’ятіння. Варто матеріал дорогий, тому кожен власник дозволить собі купувати труби з міді.

Латунь – це сплав міді та цинку. Інші метали також додаються, щоб підвищити якість продукції. Для мереж водопостачання цей матеріал підходить через гнучкість та пластичність. Його стійкий до корозійної латуні перевищує сталь, тому він частіше використовується у будівництві.

Пластикові труби краще використовуються для водопостачання в квартирі в декількох показниках:

 • низькі ціни на матеріали;
 • Легко встановити;
 • Не потрібно купувати дорогі інструменти;
 • Ви можете вибрати будь-який діаметр;
 • довго не забивайте через гладке внутрішнє покриття;
 • Різноманітність матеріалів під робочими умовами.

Від величезного діапазону пластикових виробів, потрібно вибрати ті, які відповідають умовам експлуатації – температура, тиск, тиск у будинку. Є металопластикові, поліпропілени, поліетилен, продукти ПВХ.

Поліетилен там, де температура рідини не перевищує 40 градусів. Наведена вище температура означає, що матеріал починає деформувати і зробити неправильну форму. Найчастіше підходить для систем, де циркулює холодну воду. Витримує тиск до 25 бар.

Поліпропілен більш міцний до високих температур, але при низькому він має меншу стійкість до ударних навантажень. Пошкодження поліпропіленової трубки може бути в холодну сезон, тому вони додатково ізольовані. Тиск витримує до 10 бар.

Полівінілхлорид також бояться високих температур. Максимальний поріг – 45 градусів, вони встановлюються на системах холодної води.

Металопластикові вироби поєднують гідність металу та полімерів. Виготовлені шляхом накладки. Як металевий шар, використовується алюмінієва фольга, з обох боків, з якого розташовано поліетилен. Цей вид підходить для холодного та гарячого водопостачання. Вони можуть бути згинаються без ризику розірвати.

Які труби краще для водопостачання

Той, хто хоча б колись займався капітальним ремонтом ванної кімнати та туалетом у своїй квартирі, обов’язково зіткнувся з необхідністю замінити старі водопровідні труби до нового. Тому він розуміє актуальність відповіді на питання, які труби краще для водопостачання? Мені довелося займатися установкою водної труби в моїй квартирі майже з нуля, і для мене було важливо, щоб монтувати всю систему знаків і дренаж самостійно, з моїми руками.

Тому я вважав вибір найкращих труб для водопостачання не тільки з точки зору експлуатаційних характеристик, але і від легкої установки для людини без професійних сантехнічних навичок. Я почав всебічно вивчати питання, що турбує мене і з’ясувалося, що існує безліч технологій, і кожен з них має своє призначення та особливості, переваги та недоліки, прихильники та противники

Вирішення для себе Які труби краще для водопостачання в квартирі, я ставлю себе основним станом. мають надійну, і основну систему підтримки труб, до яких не буде необхідно уважно подивитися, а його ремонт у віддаленому майбутньому не повинно бути складною та дорогою подією.

Спочатку я був досить серйозно, щоб найняти фахівця, який монтував мені сантехніку, про який я міг тільки мріяти, але врешті-решт стало ясно, що я буду займатися виключно на цьому серйозному питанні, а два факторів мені до цього рішення:

По-перше, я не міг знайти фахівця, який міг би претендувати, щоб пояснити доцільність застосування типу труб, а також чітко пояснити схему незрозумілого, але явно завищеного ціноутворення за свої послуги. Крім того, фрази: “Все буде постраждати”, або “все зроблено, що турбуватися” я не чула нічого схожих або бетону. І по-друге, несподівано я дізнався, що два з моїх колег на роботі з легкістю вирішили мати свої домашні сантехнічні проблеми: один освоїв металевий пластик, а інший легко і швидко зберігав водопровідну трубу з поліпропіленових труб.

Тут у мене, і я прокинувся спортивний інтерес до завоювання сантехнічних висот самостійно, і я вирішив ретельно зрозуміти цю тему.

Які труби вибирають для водопостачання?

Планування ремонту в квартирі (особливо в новій будівлі; див. → Про ремонт вмісту), не багато хто запитують про те, який тип труб для вибору для прохолодної та гарячої води. У більшості випадків рішення здійснюється спонтанно і не завжди вірно. Ми хотіли б забезпечити основну інформацію про те, які труби пропонують ринок санітарних продуктів сьогодні, і в яких існують відмінності, які визначають різницю в споживчих якостях, у тому числі з точки зору надійності та довговічності.

READ  Убрать воду с натяжного потолка

Вибір типу трубопроводу для системи водопостачання квартири (і заміського будинку). Розглянемо трубу непросто, як матеріал для встановлення, але як комплексна технологія. Розглянемо не тільки продуктивність та якість самої труби (а також інші елементи), але й можливість виконувати високоякісні установки всієї системи для окремих технологій. Це можливості вашого майстра або підрядника.

Які труби краще використовувати для водопостачання?

З усіх типів труб, допускаються для використання в системах гарячої та холодної води (n.10.1, snip 2.04.01-85 Внутрішня водопостачання та каналізація будівель), ви можете виділити дві основні групи метал та полімер.

Серед металевих труб сьогодні є найпопулярнішим міддю. Серед полімерних труб, поліпропілену, металопластику та стилізованих поліетиленових трубопроводів. Так чому ми вибираємо ці типи трубопроводів? Причини для кожного з них, але всі вони зменшують до однієї простої комбінації: характеристики ціни надійності.

Слабке місце, загальне для сучасних труб, можна вважати низькою якістю води на вході від споживача, наявність великої кількості частинок, які з тертям на внутрішній поверхні трубопроводу з часом, окремі секції розріджені.

При встановленні систем водопостачання ви не повинні забувати про можливість перевірки окремих вузлів трубопроводу під час роботи. Останнім часом він стає модним, щоб слідувати за досвідом скандинавських країн, в яких розміщення труб на відкритому шляху отримала широке поширення. На додаток до практичної сторони, такий макет має естетичну перевагу (сучасні матеріали, обладнання та технології роботи далекі від радянських методів).

Мідні трубопроводи

Вид еліти серед труб. Надійно, міцно і … дорого. Життя до 100 років (тобто майже вічна). Володіють бактерицидними властивостями. Монтаж пайки або обтиску. Можна покласти під штукатуркою або на стяжці. Для систем водопостачання він повинен застосовуватися до маркування труб, які призначають дотримання європейського стандарту EN 1057 мідних безшовних труб для використання у подачі води та газу. Вибираючи майстрів для ремонту ремонту, важливо попередити про використання мідних труб, не всі бригади приймаються для проводки мідних трубопроводів.

Поліпропіленові трубопроводи.

Хороший матеріал: недорогий, міцний (25 років ДГВ, до 50 років), при встановленні, звареним спеціальним паяльним залізом, утворюючи міцні в точкові з’єднання. Однією з основних переваг поліпропілену, що зберігає його характеристики при заморожуванні води в системі. Може вмістити в підлогу, або під штукатуркою.

Серед недоліків варто підсвічування високого лінійного коефіцієнта подовжувача (труби DHW, закладені відкриті, можуть бути збережені або закріплені) та відносно великі розміри з’єднувальних арматури, які зменшують естетичну якість системи. Також поліпропіленові труби бояться радіації УФ і температури більше 75 ГД. (хоча він може бути короткочасно і 95 сефей.).

Металеві пластикові трубопроводи.

Один з найбільш економічних варіантів. Одного разу вони були розроблені для використання в англійських підводних човнах і були військовими секретами. Рекомендовані умови експлуатації: тиск не більше 10 бар, робоча температура 95 сефера. (Короткий до 110 сеферів.).

Металеві пластикові труби (також називають їх металопластом) світлом, не підлягає корозії, мають хорошу теплостійкість, зручну для встановлення, легко зігнуті (згинання радіусу не менше значень у діапазоні від 3,5 до 5 діаметрів).

Для установки, два типи сполук, преса або колоти. Прес-фітинги є більш надійними, дозволяють приховану прокладку, але вимагати спеціального інструменту. Кранчувальні з’єднання можуть бути виконані за допомогою звичайного ключа, але вони не рекомендуються вбудовувати під штукатурком у майбутньому, може знадобитися перевірити щільність обтиску.

Серед недоліків металопластикових труб, підвищена чутливість до механічних ефектів (верхній захисний шар труби можна легко пошкодити). Особливу увагу слід приділити радіусі згинання. Це не повинно бути менше, ніж раніше. В іншому випадку ризик пошкодження труби, виникнення тріщин. Недоліками також включають наявність величезної кількості низькоякісних підробки. Такі труби не міцні, їхні показники не відповідають сучасним стандартам.

Зшиті поліетиленові трубопроводи.

З’являючись відносно нещодавно, система швидко завоювала заслужену популярність. Це багато в чому сприяло достатньо простій технології установки, яка мінімізує вплив людського фактора. Підключення арматури (на відміну від металопластикових систем), немає ущільнювальних ясенних печаток, досягнуто за рахунок густого стиснення труби.

Серед переваг стійкості до низьких температур, фітинги не зменшують проходження труби (як, наприклад, той же метал), з’єднання дуже надійні і дозволяють приховану прокладку. Крім того, зшитий поліетилен абсолютно інертний до хімічного складу води – що ви можете погодитися, важливо для наших міських водопостачання мереж.

Що стосується значення зшитої поліетилену та інтегрованих систем, побудованих на використанні таких труб, ціна комплекту (включаючи оренду обладнання для установки), як правило, порівнянна з дорогим металевим пластиком.

Виходячи з власного досвіду, ми можемо безпечно рекомендувати використовувати систему Rehau, забезпечуючи міцну, надійну та якісну установку систем водопостачання в квартирі. Крім того, колекціонери (гребінці) виробляються під маркою LAR або Oventrop. Ми будемо раді надавати послуги на пристрої сантехнічних систем у вашій квартирі. Для цього достатньо зателефонувати нам або надіслати запит на сайті.

Я хотів би заохотити всіх читачів не заощаджувати на трубах, вимикачі та розподільні пристрої, високоякісні санітарні компоненти є заставою довгого та безпечного використання систем водопостачання в квартирі!

Як вибрати високоякісного та надійного водопостачання. Поліпропілен на пайку або метропластичний прес.

READ  Як закріпити стільницю штучного каменю

Матеріали цього сайту – це не публічна пропозиція. Будь-які розрахунки з використанням онлайн-калькуляторів є приблизними. Їх результати не можуть бути використані при підготовці будь-якої проектної документації (див. Також за допомогою використання сайту).

Які труби краще вибирати для водопостачання в квартирі

Капітальний ремонт житла часто передбачає зміну труб водопостачання. Це повинно бути зроблено, щоб уникнути надзвичайних ситуацій, що виникають через знос трубопроводу.

Крім того, в старих трубах накопичуються ласки, іржа та інші сміття. Все це зменшує якість води, яку ви п’єте, використовуйте для миття та купання.

Які матеріали роблять труби для водопостачання

Перш ніж замінити систему водопостачання, спочатку потрібно вирішити, які труби та фітинги для водопостачання ви хочете поставити.

Система постачання води виконана з матеріалів:

Всі матеріали мають свої особливості, які необхідно розглянути, перш ніж встановити трубопровід.

Металеві труби для водопостачання – це все знайома сталь. Матеріал міцний, але він піддається корозії, тому якість води від такої труби залишається бажати кращого.

Підвищення металевого трубопроводу – оцинковані труби для водопостачання. Вони менш корозії та забруднення, витримують високі температури. Вартість оцинкованої системи водопостачання низька, середня термін служби таких товарів до 40 років. Монтажне обладнання, навички та багато часу.

Мідний трубопровід – найдорожчий, але довговічний та екологічно чистий варіант. Матеріал також тримає холодну, а також гарячу воду, а середнє життя її служби становить 100 років.

Пластикові труби для водопостачання використовуються за вимогою. Вони практично не зігнуті, але легко встановлюються і коштують недорого. Пластиковий трубопровід не відрізняється від термостійкості: максимальна температура, яку вона витримує, 45 ° С, тому вона використовується тільки для холодної води. З контакту прямих сонячних променів, трубопровід також повинен бути захищений.

Поліетилену та поліпропіленові труби для водопостачання стосуються пластику, але мають свої особливості.

Підсилені поліпропіленові труби витримують температуру до 90 ° С, беззбройне, що використовується для холодної води. Вартість поліпропіленового трубопроводу є низьким, термін служби до 50 років.

Труби поліетиленові підходять для холодної води: вони морозостійкі і не ламаються, якщо лід утворюється всередині, тому їх можна використовувати для макета вулиці. Для гарячої води використовується зшитий поліетилен. Це дорожче, але термін служби, зручна установка та гнучкість роблять матеріал дуже популярним.

Металопластикові вироби – це ваговий варіант. Вони відносно гнучкими, внутрішня поверхня гладка, бруд не накопичується. Немає стійкості до морозу. Ціна металопластикових трубопроводів доступна, але варто враховувати, що лише металева фурнітура підходить для установки, які не є.

Де вигідно купувати труби та їх компоненти

Як вибрати труби для водопостачання, ви знаєте наступне питання – де їх купувати? Системи водопостачання продаються на ринку, у будівництві заарка та інтернет-магазинів.

Ціна товарів у мережі значно нижча. Справа в тому, що інтернет-магазини не повинні орендувати точку комерції, тому в них немає обману в них.

Які труби краще вибирати для встановлення водопровідних труб у приватному будинку Огляд всіх варіантів

Визначте з необхідними параметрами труб (товщина стінки, діаметр) для будь-якої схеми водопостачання, в принципі, легко. Інша річ, матеріал. Ми зрозуміємо, що з цієї точки зору труба для водопостачання в будинку краще вибрати.

З одного боку, вибір цілком спрощується, оскільки вимоги до продуктів, встановлених у системі залу, не настільки високі, наприклад, для опалювального контуру. Принаймні тому, що в сантехнічному факторі температури розширення особливої ​​ролі не грає. Але з іншого – асортимент труб настільки великий (тільки вид і підвиди більше десятка), що звичайним споживачем просто втрачається.

Перед аналізом всіх плюсів та мінусів відповідних типів труб, він не з’явиться, щоб з’ясувати, які критерії в першу чергу зосереджені “приватними”:

 • Довговічність контуру.
 • Здатність виробляти всі технологічні операції (як при встановленні труб, так і, з необхідністю відремонтувати водопостачання в окремих областях) самостійно.
 • Легка система встановлення та обслуговування.
 • Прийнятне значення продукції.

Діаметр труб для водопостачання в квартирі

Вибір труб для водопостачання в квартирі не обмежується вибором матеріалу їх виготовлення – вам потрібно правильно вибрати діаметр продуктів. Правильний вибір діаметрів труб створить надійну та функціональну систему (більше: “Як вибрати діаметр труби для подачі води залежно від довжини системи та його характеристик”).

Звичайно, збільшення діаметра труби тягне за собою та покращує вартість системи, тоді як занадто вузький трубопровід не матиме достатньої пропускної здатності. Буде найкраще знайти “золоту середню” і забрати труби оптимального діаметра для конкретної ситуації.

Обчислити діаметр водопроводу в квартирі необхідний, з урахуванням початкового тиску та ступеня його зниження по всій довжині системи. Для вимірювання вхідного тиску підходить нормальний манометр, але навіть якщо він відсутній, можна отримати приблизні значення. Наприклад, якщо в квартирах у трьох поверхах над тиском є ​​нормальним, то величина вхідного тиску становить щонайменше дві атмосфера.

Впливає зміна тиску в трубопроводі:

Тиск у трубопроводі не може бути нижче 0,6 атмосфер, а тиск з урахуванням нормальної доставки до тривалої точки системи має мати два рази. Якщо, з огляду на ці чинники, встановіть 12-мм пластикові труби, то єдиним результатом буде гарантоване скорочення операційної роботи системи.

Набагато краще підходить труба діаметром 16 мм – буде достатньо для нормального водопостачання без втрати характеристик. Для точного розрахунку металевих або металокерамічних труб для водопостачання, використання спеціальних формул, але вони є достатньо складними, тому вони використовуються, крім експертів у цій галузі.

Проводка трубопроводу в квартирі цілком може бути виконана відповідно до стандартної схеми:

 • Труби 1 або ¾ дюйми (25 і 20 мм) найчастіше використовуються як стовбури.
 • Безпосередньо розподіл трубопроводу здійснюється за допомогою ½ або 3/8 дюймів (15 і 10 мм).
READ  Стельова ізоляція в ванні з мансардом

При виборі діаметра водяних труб для квартири слід враховувати наступні моменти:

 • Внутрішній діаметр поліпропіленових труб безпосередньо не стосується зовнішнього діаметра (напівпровідна трубка може мати просвіт від 11 до 13 мм);
 • Розміри, зазначені в дюймах, не відображають пропускну здатність труб, що особливо важливо, коли компонент трубопроводу, який включає як металеві, так і пластикові елементи;
 • Перед встановленням поліпропіленових труб потрібно вивчити технологію їх зварювання, для яких потрібна відповідна інструкція.

Які труби вибирають для водопостачання в квартирі:

Яка труба найкраще підходить для водопостачання в квартирі? Розглянемо властивості кожного матеріалу. Отже, сталеві труби – це продукти, які відрізняються високою стійкістю до механічних пошкоджень та температурних крапель. Вони можуть бути використані для годування як холодної, так і гарячої води у високому тиску. Основними недоліками сталевих труб є:

 • Нестабільність корозії;
 • тенденція до формування депутата вапна та розвиток шкідливих мікроорганізмів на внутрішній поверхні стін;
 • Низькі теплоізоляційні характеристики;
 • Монтажна складність, що вимагає спеціального обладнання.

У той же час, оцинковані сталеві вироби гарантуються більше 50 років, що пояснює їх популярність, незважаючи на виникнення великої кількості труб з інших, більш сучасних, матеріалів. Сталеві труби найкраще використовуються при організації гарячого водопостачання або теплопостачання.

Як визначити необхідний розмір труб?

Для зручного визначення діаметра труб та фітингів, зв’язуючи їх з усіма елементами системи, використовують внутрішній діаметр (DY – умовний проходження труб). Зосередьтеся на типових розмірах сталевих труб – вони виробляються з DY – 15 мм, 20 мм, 25 мм, 32 мм.

Довжина постачаних сталевих труб може бути різними, переважно сегментами від 4 до 12 м. Металопластикові труби можуть мати діаметр (DY) 16-30 мм і товщиною стін 2-2,5 мм.

Вибір діаметра майбутнього трубопроводу залежить від таких чинників:

 • Тиск води в Інтернеті. Чим нижче, більший діаметр повинен бути. Тонка труба з недостатньою тиском дасть лише тонкий протік води.
 • Тривалість трубопроводу. Чим більше його довжина, тим нижче тиск на мережу і, відповідно, необхідно використовувати більший діаметр.
 • Кількість поворотів і суглобів. Кожен такий елемент знижує тиск. Вибираючи труби з великим діаметром, можна збільшити споживання води в будинку.

Ці фактори пов’язані з властивостями самого трубопроводу. На додаток до них температура води враховується, параметри насосного обладнання та багато іншого.

Щоб точно розрахувати діаметр, існують спеціальні формули, але загальне правило при покупці не схиляється до його вибору на користь економії, зменшуючи діаметр труби.

У вузькому трубопроводі є більше гідравлічних втрат, які доведеться компенсувати більш потужний насос і велику кількість електроенергії, необхідної для її роботи, і це додаткові витрати.

При встановленні трубопроводу в квартирі він найчастіше не відбувається в розрахунках – вже існує макет на вході. Його розміри відомі, вони призначені для бажаного споживання води. Зазвичай, перед входом у квартиру, загальний трубопровід встановлюється з труб, DY з яких становить 20-32 мм, для обробки квартири використовують труби з DY 15-20 мм.

Вибір пластикових водних труб. Що краще і те, що гірше?

Виробництво полімерних труб для водопостачання в країні, у приватному будинку або для сучасної квартири, заснованої на застосуванні поліпропілену, поліетилену та полівінілхлориду (ПВХ). І незалежно від того, який структурний матеріал використовується, кінцевий продукт завжди є відносно дешевим. Тому, якщо вибираючи водяні труби для гарячої та холодної води, основними критеріями є не тільки термін служби, а й витрати, найкращий варіант буде продуктами з пластмас, а не з вищезгаданої нержавіючої сталі. Інший аргумент на користь такого рішення є можливість встановлення їх власними руками.

Труби ПВХ краще використовуються для створення систем не тиску, з температурою робочого середовища, що не перевищує 40 ° С. Питання нормальне: Які труби вибирають для водопостачання в квартирі? Зрештою, холодну воду подають під тиском? Вироби з поліетилену будуть використані для цього.

Зверніть увагу! Цей тип водяних труб є ідеальним варіантом для холодного водопостачання: поліетиленові труби не витримують температуру 80 ° С. Тому ці продукти використовуються в приватних будинках, головним чином, для створення зовнішнього водопостачання води, що постачає воду з свердловин.

Ну, для перевезення гарячої води використовуються поліпропіленові трубки. Проведено це в наступних факторах:

 • Такий полімер зберігає свої характеристики при температурі носія до 140 ° С;
 • Поліпропіленовий трубопровід не є критичним для підвищеного тиску у водяних трубах. Тобто шосе зсередини не буде прориватися.

Вибір пластикових виробів залежить від типу водопостачання, оскільки не кожна труба з полімеру стійке до високої температури води

Пластикові типи водяних труб встановлюються з власними руками, головним чином двома способами.

 • Холодне зварювання. Фактично, це просто склеювання трубного продукту та зчеплення. Його реалізація забезпечує абсолютно герметичний і достатньо міцного шва.
 • Дифузійний зварювання. Принцип роботи такого методу базується на плавленні внутрішньої та зовнішньої поверхні застряджених компонентів трубопроводу та натискання пом’якшених сегментів один в одного на заключній стадії. Єдиним недоліком цього методу док -ування є відсутність можливості демонтажу трубопроводу без різання сегментів. Але цей мінус повністю компенсується тим, що неважливо, який тиск у трубах для водопостачання в квартирі збільшується або звичайний: отриманий шов здатний витримувати до 40 атмосфер (близько 4,5 МПа).

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS