Статті

Які труби краще для гарячої води

Рад, які труби для водопровідних труб краще вибрати: діаметр, матеріали

У популярному фільмі про воду було сказано, що вона була джерелом життя і в той же час причиною найбільшої катастрофи в історії людства. Так що вода не має кореня місцевих проблем у окремій квартирі, необхідно подбати про надійну систему транспортування. Ми говоримо про внутрішній трубопровід, який постачає воду до предметів сантехніки та деяких побутових приладів. Неправильний вибір може бути викликаний недостатньою тиском води в системі або, де гірше, проривні труби. Ніцца, у будь-якому випадку, мало, тому давайте спробуємо з’ясувати, які труби для водопровідних труб краще вибрати, які квартири підходять для апартаментів, а також для приватного будинку.

Не так давно сталеві продукти були лідерами у сфері організації внутрішнього водопостачання. Ніхто навіть не думав про те, які труби для водопостачання краще вибрати – сталевий універсально встановлений. Причина проста – не було альтернативи. Сьогодні, коли ви вибираєте від чогось, популярність сталевих труб зменшилася, але попит на них все ще має.

Основні переваги:

 • низька ціна. Сталеві труби мають майже найбільш доступний варіант для організації системи водопостачання;
 • Висока механічна міцність;
 • Здатність витримувати температуру до 100 0 с, різкі температури та підвищення тиску. Ось чому це універсальна версія, яка підходить як для холодних, так і для гарячих водопровідних труб.
 • Низька корозійна стійкість, однак, застосування цинкового покриття здатна дещо уповільнювати утворення іржавого, але з часом захисний шар стертий, а процес корозійного процесу;
 • Поступовий вбивств внутрішньої поверхні труби, що призводить до зменшення смуги пропускання та погіршення якості води. Щоб продовжити термін служби, система повинна бути періодично очищена від отриманої бляшки, але вибір коштів слід звернути увагу, як ретельно – лужний, наприклад, не підходить і лише загострює ситуацію;
 • Монтажна складність. Встановлення виконується або шляхом зварювання, або завдяки різьбовим з’єднанням. В обох випадках, без допомоги професійного, це не обов’язково, якщо ви, звичайно, хочете отримати герметичне надійне водопостачання;
 • Висока труба.

При правильному догляді, сталеві труби можуть служити близько 40-50 років, але сьогодні вони використовують їх більше за реконструкцію існуючих систем водопостачання, ніж для організації нових. Якщо ваш вибір потрапив на сталеві труби, то зверніть увагу на товщину стінки: є легкі, звичайні та армовані труби. Товщі стіни, тим міцніше і надійний буде продуктом.

Останнім часом труби з’явилися на ринку, в якому внутрішня частина виконана з пластику. Аналогічним чином, проблема корозії та надростання була вирішена при збереженні сильних якостей сталі. Такі труби мають дещо обмежений обсяг – підходять лише за умови максимальної температури в системі 75 0 C та тиску 16 банкоматів.

Як вибрати труби для гарячої води?

Добрий день, дорогі читачі! У цій статті я писав про вибір труб для холодного водопостачання. Розглянемо за аналогією, як вибрати труби для гарячої води. Більше того, холодна та гаряча вода, як тип інженерних комунікацій, пару, як правило, супутниця один з одним. А також для холодної води, вибір в основному зводиться до чотирьох типів труб: пластик, металопластик, сталь, мідь.

Які труби краще для гарячої води

Вибираючи труби для DHW, потрібно знати параметри гарячої води, і особливо температуру води, яка буде протікати через ці самі труби. Звичайно, якщо у вас є власний будинок, автономна система опалення, зовсім немає проблем, ви можете вибрати та регулювати температурний режим на DHW, і, відповідно, вибрати труби. Ну, якщо ви живете в висотному будинку, і опалення є центральним, тут є різні варіанти. У тому числі часто і негативні, я писав про це тут.

Як правило, відповідно до Snip 2.04.01-85 Температура гарячої води не повинна перевищувати 75 ° С, а рекомендована цифра не нижче 50-60 ° С для замкнутої та відкритої системи DHW, відповідно.

Отже, чи підходять пластикові труби для DHW? Так, і це дуже хороший варіант для приватного будинку. Вибір пластикової труби на DHW для висотної квартири, потрібно розглянути з якою температурою гарячої води в морозних днях. Якщо принаймні 75 ° C, я б не порадив встановлення та встановлення такої труби на DHW. Нічого хорошого не досягне успіху. Таким чином, коефіцієнт розширення температури в пластиковій трубі досить високий, це буде вашою ковбасою труби протягом усього опалювального сезону, і лише влітку, якщо вижив, він буде працювати з вами нормально. Якщо температура DHW відповідає нормі (настроювання температури гарячого водопостачання в термічній точці будівлі все ще виробляється), то ви можете поставити таку трубу на DHW і в квартирі, але потім це є Краще вибрати армовану трубу.

Загалом, висновок у цьому типі труб для DHW для приватного будинку є дуже хорошим варіантом, для квартири висотні будівлі не дуже хороші. Спеціально для Сибіру та районів, де клімат важкий, і, відповідно, температура при подачі нагріву 100 ° С більше не є. І у таких умовах ми маємо більше половини краю. Де клімат м’якше, хороший варіант, ви можете помістити в апартаменти, але також потрібно розглянути кожну конкретну справу.

Металопластикові труби з посиланням на гарячу воду, про них можна сказати так само, як і пластикові труби. Основним недоліком і слабким місцем металопластикових труб є місцями сполук, фітинги. Загалом, вважається, що металопластик, як правило, підтримує температуру до 95 ° С (читати, що є варіанти металевого пластику, які зберігають температуру до 130 ° С, але вони стоять відповідно).

READ  Как правильно песок или писок

Але на практиці я бачив, що проблеми металопластикових труб починаються ще раніше, від 80-85 ° С. Вже в цьому температурному діапазоні можна текти з фітинги. Моя особиста думка щодо такого типу для гарячого водопостачання для приватного будинку з автономною системою опалення є хорошим варіантом, для квартир висотних будівель така ж, як і пластикові труби.

Сталеві труби є хорошим варіантом для гарячої води (сталеві оцинковані труби зазвичай використовуються для гарячої води). І це не погано, що він універсальний. Тобто така труба, яку ви можете монтувати гарячу воду за будь-яких варіантів і умов.

Хоча в Сибіру, ​​навіть на півдні, з робочим та непрацюючим регулятором температури DHW у нагріванні. Хоча, звичайно, ніхто не скасував недоліки сталевих труб. Це, перш за все, є тенденцією до корозії (для оцинкованих труб корозії в місцях різьбових та зварних сполук), осадження солей жорсткості на поверхні труб, складність установки через різьбові сполуки та зварювання. Однак я все ще думаю, що сталеві труби є хорошим варіантом для DHW у квартирах. У приватному будинку використання сталевих труб для гарячого водопостачання недоцільно, непотрібна.

Мідні труби, як правило, є найкрасивішим варіантом для гарячої води. Більше того, красиві як у буквальному, так і в образному сенсі цього слова. Такі труби виглядають дуже естетично, і вони не мають видимих ​​недоліків. На додаток до однієї високої ціни на матеріал. Але скільки переваг: тиск і температура води зберігаються набагато більш ніж теоретично можливим, установка зроблена за допомогою пайки, а місцезнаходження зв’язків не поступається сила самого труби. Загалом, якщо є гроші, мідна трубка – це дуже хороший варіант для гарячої води як у приватному будинку, так і в квартирі.

Виберіть труби для гарячої води, слід базуватися на конкретних умовах, в яких працює труба. Він може бути встановлений на гарячій воді, як ми бачимо з статті, пластику, металопластику, сталевих та мідних труб. Моя думка про ці типи труб металопластикових та пластикових труб вибираються шляхом розгляду кожного конкретного випадку. Сталеві труби хороший варіант, але до сих пір не є найбільш оптимальним. Мідні труби є найкращим варіантом, якщо ви дозволяєте фінансувати.

Виберіть труби для гарячої води на основі технічних характеристик

Які труби можуть бути використані для гарячої води:

 • Підсилені поліпропіленові трубки – найбільш оптимальний вибір, єдиний мінус жорстких труб;
 • Металевий пластиковий композит з двома шарами пластичного та алюмінієвого шару між ними;
 • від зшитого поліетилену – з високою стійкістю до зовнішніх впливів;
 • мідь, як сталь – майже не використовується;
 • Нержавіюча сталь – найдорожчі вічні труби.

Якщо ви вирішите придбати труби для гарячої води, які вибирають варіанти з запропонованого вирішення, важко, оскільки великий асортимент різних матеріалів входять споживача в складній ситуації.

Прийшовши на ринок, ви можете вибрати водяні труби для гарячої води з різними характеристиками та великою рангою.

Всі продукти труб у DHW для дому поділяються на два основних типи:

 • Металевий. Ця категорія включає сталеву, мідну продукцію та вироби з нержавіючої сталі.
 • Неметалічний. Це різноманітність, що складається з продуктів з різних видів пластику (ПВХ, ПНД, поліпропілену та т.D.) І металопластик.

Коли вам доведеться вибрати дренаж для водопостачання, потрібно враховувати, що не кожен продукт підходить для такої роботи. Для того, щоб правильно вибрати та створювати високоякісні, безперебійні магістралі DHW, вам потрібно досконало вивчити переваги та недоліки кожного типу сортування з різних матеріалів. І лише після цього ви можете прийняти рішення, яке вибере.

Як визначити необхідний діаметр

Перша функція, на якій потрібно звернути увагу, – це діаметр. Найпростіший спосіб звернутися до фахівця з урахуванням усіх необхідних параметрів, що впливають на вибір. Але ви можете справитися з завданням самостійно. Досить взяти до уваги кілька факторів:

Які труби краще для гарячої води
 • Тиск води. Це може вплинути на тиск у системі. Чим вище тиск, тим більша ймовірність того, що тиск у системі збільшиться. Якщо воно недостатньо, вода на виході протікає тонкий стрижень, який незручний.
 • Довжина водопровідних труб. Діаметр прямо пропорційний довжині шосе. Що це довше, ширше ви повинні вибрати та торкнутися труб. Для системи довгих 10 метрів діаметр до 20 мм підходить під 30-метровою довжиною, труба використовується 25 мм. У випадку, коли довжина системи набагато більша, розмір 32 мм та вище.
 • Кількість вигинів. Кожен поворот сприяє падіння тиску. Коли занадто багато поворотів, це мудріше приймати труби з певним діаметром.
 • Кількість точок споживання. Ситуація схожа – чим більше водних споживачів у будівлі вибирається більш широкий діаметр.

Крім того, такі характеристики, як температура поточної води, можливість насоса тощо.

При розрахунку рівня споживання варто розуміти, що пропускна здатність також залежить від діаметра. Наприклад, коли вода тече в середньому 0,02 км / с, 25-міліметрові труби пройдуть близько 30 л / хв. Якщо ви встановлюєте ширші варіанти 32 мм, це значення збільшиться до 50 л / хв.

На відміну від міських квартир, де стандартні труби вже поширюються, у ситуації з урахуванням приватного будинку вам доведеться проводити ретельні розрахунки. Важливо розуміти, що заощадження на створенні проводки не призведе до чогось хорошого.

Які труби найкраще підходять для стовбурів у квартирі

Для стояків, нагрівання та водопостачання дуже часто використовуються наполовину, які є досить міцними і широко використовуються у водопостачанні та нагріванні. Однак всі труби мають свої плюси і мінуси.

Наприклад, через дешеву та монтажну швидкість, поліпропіленові труби довели однаково добре створені. Наприклад, для заміни холодних вод, це просто пошук поліпропіленових труб не гниє в міжповерхових підлогах, оскільки він не є кореспорована з конденсату, як сталеві труби, які дуже швидко обертаються, і це може призвести до екстреного прориву в місці між сховищами. Однак краще для гарячої води, ніж сталева труба, а не пластична. Оскільки гаряча трубка не утворює конденсату, а гарячі зрізи ніколи не гниють зовні, а в міжповерхових підлогах. І на відміну від пластмасових труб, сталеві стовбури ще не підлягають лінійному розширенню від опалення, і це дуже міцно, оскільки сталь.

READ  Варіанти плитки для ванної кімнати

Висновок полягає в тому, що при заміні стовбура необхідно повністю змінювати труби, у тому числі в міжповерхових підлогах, що дуже важливо для безпеки.

З точки зору естетики, труби напівропіленових труб виглядають не цілком елегантно проти труб з нержавіючої сталі. Більше того, наполовину труби мають недолік, це високий коефіцієнт розширення при нагріванні, і якщо він не враховується після нагрівання від течії води в DHW або в системі опалення, ваші напівропіленові різаки можуть бути деформовані, що його не можна порушити На вигляд трубних кривих.

Заміна стрижнею: Помилки вибору труб для водопостачання

І з нержавіючої сталі спостерігають за всіма подругами, особливо за рахунок монтажу та ціни самої труби, включаючи придатні витрати трохи дорожче, ніж HalfRoply. Різниця у вартості заміщення труб труб з нержавіючої сталі становить лише 50% дорожче в нержавіючої сталі. І витирали в естетику.

Рекомендації

Змінити стовбури в Нижньому Новгороді ми приїжджаємо на час гарантії та контракту. Ціни на обличчя працюють без посередників. Відмінний досвід 20 років. Гарантія на роботу з трьох років. Безкоштовна замерзання та консультації з майстрами закликають майстрів. Залиште програму ..

Вільна заміна jese та управлінських компаній у деяких випадках змінюють стовбури, але зробіть це в конкретній квартирі, але в той же час у всіх, тому що вони визнали екстрений рідер. Якщо ви почали ремонту ванну або туалет ..

Заміна стічних вод Ми працюємо над Нижньо-Новгородом. Безкоштовна виїзд. Ціни від 3000 Call 8 904 053-18-66 Зателефонуйте Майстер Ми прибудемо в зручний час для вас безкоштовна замерзання та поради щодо придбання високоякісних компонентів дають гарантію ..

Завантаження DHW Riser з обхідною установкою для рушникового залізниці у ванній кімнаті або у ванній зварювальній роботі на підготовці нагріваючого рушника з обхідною установкою та різанням кранів після перемикання за те, що? Ви не завжди можете точно визначити, де ..

Корисно знати, чому сльози стовбурів обговорять питання про прориви труб та стовбурів у місцях низькоякісних різьбових сполук, часто зустрічаються на підставах гарячої води на зв’язках, де нагріваються рушником. І в області введення до квартири ..

Які переваги є поліпропіленовими трубами для гарячої води

Поліпропіленові труби – виграшна версія у порівнянні не тільки з металевими трубами, але й з аналогічними продуктами з інших полімерів.

Аналіз характеристик та властивостей поліпропіленових труб дав відмінним результатом, що дозволяє нам говорити про свою універсальність. Обсяг таких труб досить широкий, хоча найчастіше поліпропіленові трубки використовуються при закладі систем холодної та гарячої води.

Ми познайомимося з технічними характеристиками поліпропіленових труб для гарячої води:

Матеріал втрачає свою форму і стає м’якою при 140 ° С;

За даними виробничих компаній, максимальна робоча температура поліпропіленових труб для гарячої води становить 95 ° С. Отже, використання поліпропілену можливе в будь-яких системах гарячої води або системах опалення, оскільки температура теплоносія в них, як правило, ніколи не піднімається над заданим значенням.

Виняток – північні райони, де температура води в системах може досягати або навіть перевищувати 100 ° С. Але в цьому випадку нічого страшного станеться з трубами, оскільки максимальна робоча температура води вказана з маржі.

Тривалий термін служби – близько 50 років, пов’язаних з високою міцністю поліпропіленових труб та характеристикою хімічної стійкості. Наприклад, на відміну від металу, пластик не піддається впливу води, що містять кислотно-лужні речовини і абсолютно стійкий до корозії.

Які труби краще для гарячої води

Відсутність блоків: гладка внутрішня поверхня труб не підлягає утворенню вапна та інших відкладень, а також грязьовий кластер.

Низька теплопровідність поліпропілену зменшує втрату тепла під час транспортування води.

Морозостійкість. У випадку заморожування поліпропіленових труб, вони здатні повністю відновити початкову форму після того, як середовище відтає (див. Далі текст про підкріплені поліпропіленові труби для гарячої води).

Легка установка. Одне з важливих переваг поліпропіленових труб для гарячої води, що дозволяє навіть новачок самостійно справлятися з організацією системи гарячого водопостачання, не посилаючись на майстер.

Зручний для підтримки, оскільки вони не вимагають великої догляду. Необхідність тонованого або профілактичного очищення відбувається надзвичайно рідко.

Поліпропіленові труби виготовляються з екологічно чистого матеріалу, який, незалежно від умов експлуатації, нетоксичний, не завдає шкоди навколишньому середовищу і не впливає на теплоносій (не змінює хімічний склад води).

Поліпропілен – досить недорогий матеріал, який також є однією з важливих якостей.

Не створюйте шум. У порівнянні з сталь, поліпропіленові труби майже мовчать. Така матеріальна власність допомагає створити більш комфортне середовище в приміщенні, яка в деяких випадках відіграє важливу роль.

Не втрачайте твердість при температурах до 140 ° С. При нагріванні над цим значенням поліпропіленова структура може стати м’якою, але з зменшенням температурного навантаження, матеріал повністю відновлений.

Армовані поліпропіленові трубки можна назвати впевненістю з найбільш надійним, коли мова йде про створення гарячої води. Причиною ще однієї важливої ​​та корисної власності поліпропілену – це абсолютно витримувати теплове розширення, що дозволяє приховати зв’язок у стінах.

Поліпропіленова гаряча вода

Труба труба (підрізана) – це поліпропілен, це небезпечно, вогню слід терміново змінювати, або незалежно від того, наскільки страшно сталося?

Спочатку потрібно вирішити з причини, тобто зрозуміти, чому було так.

Не може не записувати поліпропіленову трубку до стінки з кліпами або затискачами, його потрібно зробити, і його можна використовувати.

READ  Які труби вибирають для водопостачання в квартирі

Він може бути придбаний низькоякісним поліпропіленовим трубкою, навіть не витримує температуру, а отже, що відхилення, труба повинна бути змінена на нову та якісну.

Поліпропіленові труби DHW (гаряча вода) повинні бути посилена, або алюміній або скловолокна, можливо, ви встановили поліпропіленову трубку для подачі холодної води до гарячої води.

І в цьому випадку треба змінити, стовпи належать до загальної власності домогосподарства, зателефонуйте до керівництва.

Якщо підрізана труба незначна, вона в принципі, що вона не є критичною.

Я можу порадити від особистого досвіду, він встановлений для такого компенсатора,

Якщо немає придбаного “петля”, то вітаємо P-образний компенсатор від шматочків армованих поліпропіленових труб та кутів 90 градусів.

Кілька разів натрапив на криволінійні стовбури, і причину в сусідів знизу, вони правильно не використовували кумулятивний котл.

Перед включенням котла, корінний кран перекривається на гарячій воді, інакше гаряча вода з їх котла потрапляє в сирі сусідів GVS вище.

Поліпропіленові труби і навіть підкріплені стійкими температурами до 95 градусів, потім труба може бути історією.

Спускається до сусідів знизу та перевірте, як працює котел, і яка температура встановлена.

Якщо трубка “не бульбашка” (це виявлено на поліпропіленових трубах, армованих алюмінієм), і він негайно влаштував це, в принципі, незалежно від того, що страшно, але все-таки краще усунути цю відхилення, встановити компенсатор (потрапляє до цього Поліпропіленова трубка, через муфту).

Діаметр компенсатора вибирається з урахуванням діаметра труби пучка.

У будь-якому випадку, вода в підвалі повинна бути порушена, послуга платять (у будь-якому випадку, ми, це так) і роблять це слюсар з керівної компанії.

Кожне житлове будівництво має вертикальні трубопроводи, які називаються стоячами. Як правило, вони встановлюються у ванних кімнатах.

Поліпропіленовий стовбур гарячого та холодного водопостачання в житловому будинку

Відстань від стіни становить близько 5 см. Один стоячий використовується для декількох пристроїв очищення води, у нижній частині відключається клапан.

Документ, в якому позначення дизайну, монтажу, ремонту та обслуговування GVS стояків є Snip 2.04.01-85 (“Внутрішня система водопостачання та каналізації”).

 • Приєднання санітарних приладів безпосередньо до гарячих вод не допускається. Потрібно використовувати з встановленими бухгалтерськими вузлами, необхідними безліччю підкріплення.
 • При проектуванні системи гарячої води, слід забезпечити стабільну температуру гарячої води (65 ° С). Робоча температура зелених труб труб – 95 ° С.
 • Рекомендується дзвонити, що рішучі DHW.
 • Діаметр трубопроводу визначається на основі необхідного споживання води (за кількістю та обсягом води, споживаного для економічних та санітарних потреб).
 • Слід уникати при збиранні стовбурів вузлів, що спричиняє втрату тиску.
 • Прихована і відкрита прокладка стовбурів, у тому числі, на стінах душу, кухні та інших кімнат. Монтажні трубопроводи в шахтах, свердловинах, ящиках дозволяються лише для приміщень з високим вимогам, а також при використанні труб пластмас.
 • Металеві труби повинні бути ізольованими, щоб запобігти контакту з конденсатом. Трубопровідна трубопровідна система Aquatherm не є корозією, тому для захисту матеріалу не потрібно додаткову труду та витрати, щоб захистити матеріал з корозії.
 • Потрібно забезпечити теплоізоляцію по всій довжині труб, за винятком постачання інструментів.
 • На підставі рішуча слід спроектувати вимірювальний вузол, а також необхідний набір затримки підкріплення (клапана, перевірка клапана, грубого фільтра).
 • Кріплення трубопроводу слід проводити щонайменше, ніж 1 пункт за підлогу, лише на елементах будівлі (тверда підтримка). Потрібно забезпечити вертикальне та горизонтальне переміщення трубопроводів, щоб запобігти перерві через лінійну експансію матеріалу. Більшість пластикових труб та металевих стоків встановлюються компенсаторами. Завдяки властивостям матеріалу Fusiolen, з якого виготовляється система зеленої труби Aquatherm, застосовуйте компенсатори, необов’язково.

Також при проектуванні та встановленні витрат на DHW слід використовувати:

 • CH 478-80 – Інструкція з дизайну та встановлення пластмасових труб;
 • SP 30.13330.2012 – актуалізована видання SNIP 2.04.01-85;
 • Sanpin 2.один.4.1074-01 – вимоги, включаючи організацію гарячого водопостачання;
 • Sanpin 2.один.4.2496-09 – спеціалізовані гігієнічні вимоги до DHW;
 • SNIP 41-03-2003 – Vault для правил ізоляції трубопроводів.

Важливо відзначити, що відповідно до вимог SNIP 2.04.01-85 При транспортуванні води для санітарних та ділових потреб, сучасні матеріали, стійкі до корозії, або сталі (оцинковані труби), але з захисним покриттям, щоб продовжити життя. Оскільки зелена труба Aquatherm не є корозією;.

Як ви всі знаєте, або бачили у своїх ванних кімнатах, стоячі йдуть в основному два типи:. Це металевий і поліпропілен.

Останнім часом, все частіше в нових будівлях, і після капітального ремонту вдома, встановлені поліпропілени, встановлені. Підріза з такого матеріалу є надійним і має збільшення шуму. Проблеми поліпропіленових виховувачів є те, що з капітальним ремонтом будинку та заміни нарядів, договірні організації використовують дешевий і несправний поліпропілен. Наслідки такої роботи чітко видно на фотографіях.

Також, часто на місці виходу кульових клапанів на підігрітому рушничному залізниці робить діаметр, наприклад, з дюйми на три чверті, труби, щоб зміцнити тиск у цьому місці, не перетворюйте підставку в Напрямок подання води, яка не відповідає ніг. І перетворюється в стовбур, для подальшого з’єднання нагрітого рушника, необхідні для того, щоб під тиском у стовбурах будинку (з різних причин), вода оберталася до вихідного напрямку природного каналу, і не бігти там тільки під тиском.

На поліпропіленовій гарячій воді підрізається тільки армована труба.

[Spoiler title = “Джерела:”]https: // teplosniks.Ru / vodosnabzhenie / kak-vybirat-truby-dlya-goryachej-vody.Html
https: // trubanet.Ru / truby-dlya-otopleniya / truby-dlya-goryachejj-vody-kakie-вибрат-ishodya-iz-іх-характеріїк.Html
https: // www.Stout.RU / Stati / Kak-Vybrat-Truby-dlya-Goryache-Vody
https: // trubservice.RU / Тип-труби / amp /
https: // santehstandart.Com / Poleznye-Materialy / Поліпропіленові-Труби-Для-Горяче-Води /
https: // planshet-info.RU / KompJuTery / Поліпропіленовый стояк-горячей-Води
Https: // Agpipe.RU / Статті / Стоякі-Горичего-водоснабженія
https: // sanuzelservice.EN / Stati-O-Remonte / Santekhnika-i-каналізація / Стоякі-Горяче-І-Холодной-Води / [/ Спойлер]

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS