Підлога

Яке покриття для теплого підлоги краще

Вибираємо покриття для теплої підлоги – водяної, електричної та інфрачервоної

Підлоги з підігрівом, у бажанні людини для великого комфорту, стають все більш популярними. Важливу роль у їх проектуванні, а в тривалості терміну служби відтворює правильно вибране підлоги для обробки.

При виборі підлоги для теплого підлоги необхідно враховувати не тільки естетичний вигляд, але й наявність хорошого термостійкості. Матеріал повинен витримувати відмінності нагрівання та температури.

Теплий підлогу нагрівається водою та електричними нагрівачами. Температура нагрівачів під час роботи при максимальній потужності досягає 60 градусів, тому клеї для паркету та ламінату, і надійність прикріплення стає нижче. Нагрівачі встановлюються на теплоізоляції, тому весь тепловий вихід піднімається до покриття.

Ламінат

Ламінат. матеріал з низькою жорсткістю. Його укладають на підготовлену основу – стяжку або підкладку з фанери завтовшки понад 16 мм. При товщині 15 мм, виконаний з деревоволокнистих плит (ДВП) ламінат та підкладка з фанери за теплоізоляційними властивостями дорівнюють утеплювачу зі спіненого целофану товщиною 8 мм.

Покриття для теплої підлоги, виконане з ламінату, нагрівається на 15-25 відсотків повільніше, ніж виконане з плитки. Монтаж ламінату на бетонне стягування виконують за методом плаваючої підлоги, висока вологість приміщення або розлив води призведуть до зсуву малюнка покриття. Монтаж на фанеру проводиться із закріпленням ламінату шурупами, це підвищує міцність підлоги і знижує ймовірність зсуву малюнка при збільшенні вологості. Термін служби ламінату на теплій підлозі – 10-15 років.

покриття, підлоги, краще

Плитка

Підлогова плитка і керамограніт – високоміцні матеріали з хорошою теплопровідністю, тому підлога з таким покриттям нагрівається швидше за інших на 10-35 відсотків. Плитка клею не боїться високих температур і вологості, не зношується з часом. Термін служби покриття обмежений надійністю нагрівальних елементів. При пошкодженні електричної теплої підлоги знадобиться демонтаж та заміна окремих плиток.

Паркет

Експлуатаційні та теплопровідні властивості паркету аналогічні ламінату. Паркет сильніший за ламінат розширюється під впливом вологи, тому необхідно ретельно стежити за вологістю в приміщенні. Під впливом температури до 40 градусів паркет втрачає вологу та зменшується у розмірах. Тому необхідно укладати паркет із вологістю нижче 8 відсотків. Інакше через тиждень експлуатації підлоги між планками паркету виникнуть великі щілини, які складно усунути. Щоб поєднати теплу підлогу та паркет, необхідна фанерна підкладка товщиною понад 20 мм, яка збільшує витрати на опалення.

Лінолеум та ковролін

Тонкі лінолеуми та ковроліни за теплопровідними властивостями поступаються плитці, але перевершують паркет. Для укладання цих матеріалів натяк наливають самонарізуючими сумішами. Лінолеум та ковролін на теплу підлогу мають мінімальну зі всіх покриттів вартість. Магазини продають лінолеуми з імітацією звичайного та художнього паркету, масивної дошки, мармуру, пробкової підлоги.

Пробка

З усіх матеріалів для покриттів корок має найнижчу теплопровідність.

Фанера

Ламінована та пофарбована фанера за теплоізоляційними властивостями аналогічна паркету та ламінату. Для укладання фанери необхідна стяжка завтовшки більше 6 см. Для ламінату та паркету достатньо 3 см. При використанні фанери завтовшки понад 20 мм її укладають безпосередньо на дерев’яні або алюмінієві напрямні. Такий метод можна використовувати для тимчасового покриття теплої підлоги.

Масивна дошка

За своїми теплопровідними властивостями масивна дошка подібна до паркету та ламінату. Завдяки більшому в порівнянні з паркетом розміру, дошку стелять на бетон без клею, за методом плаваючої підлоги. Таке укладання не надійне, але дозволяє скоротити витрати на опалення при використанні інфрачервоних нагрівальних елементів. Найкращий спосіб покласти масивну дошку на теплій підлозі. кріплення з самолюбством до фанери субстрату.

READ  Чи можна заливати теплу підлогу бетоном

Наливна 3D підлога

Наливна підлога по теплопровідності аналогічна плитці. Невелика товщина, рівна поверхня покриття, нанесення 3D та звичайних малюнків роблять наливні підлоги незамінними для покриття теплої підлоги. Висока зносостійкість та несприйнятливість до підвищення та зниження вологості підвищують термін експлуатації покриття теплої підлоги до 20-25 років. При використанні якісних нагрівальних елементів, відповідних вимог виробника теплоносіїв, використанні стабілізаторів напруги, водяні та електричні підлоги з наливною 3D підлогою пропрацюють без ремонту весь термін експлуатації. Вартість наливної підлоги дорівнює вартості укладання декоративного та художнього паркету.

Для влаштування теплої підлоги необхідно витратити значні суми. Вартість квадратного метра становить від 30 до 150 доларів. За такої вартості робіт спроба заощадити на матеріалах покриття призведе до необхідності ремонту через 3-5 років. Плануючи будівництво теплої підлоги, заздалегідь підбирайте матеріал для покриття. Це дозволить оптимізувати технологію, виключити непотрібні операції та уникнути перевитрати матеріалу.

Можете прочитати статтю про технологію влаштування наливної підлоги з малюнком.

Поєднання покриття для підлоги з різними системами електричної підлоги

У попередній главі ми не просто розібрали типи систем зовнішнього опалення. Кожен із них більшою чи меншою мірою підходить під конкретне покриття. Проте існують загальні вимоги до таких фінішних матеріалів обробки:

  • вони повинні добре нагріватися та довго зберігати тепло;
  • добре проводити його, щоб обігрівати повітря чи суміжні предмети;
  • не псуватися від постійного впливу високих температур та температурних перепадів.

Монтаж теплої підлоги може виконуватися практично під будь-яке підлогове покриття:

Не рекомендується використовувати таку систему під товстими шарами килимів, оскільки вони не можуть накопичувати та виконувати тепло, тому вони зводиться до не всіх позитивних характеристик такого опалення.

На сьогоднішній день оптимальне покриття для теплого підлоги є твердий камінь або керамічні матеріали. По-перше, вони надійно захищають нагрівальний кабель від механічного впливу, а отже, передчасний одяг. По-друге, вони здатні теплоти рівномірно (без холодних і гарячих ділянок) і довгий час, щоб утримувати тепло, надаючи його навколишній простір поступово. Ці матеріали включають:

Крім того, таке покриття покриття не боїться перегрівання та температурних крапель, служить нормальним експлуатаційним періодом. Під плиткою або під натуральним каменем ви можете використовувати теплу електричну підлогу Ensto будь-якої потужності, у вигляді нагрівального кабелю або термічного килима. При необхідності, розробляючи систему, підбір матеріалів та компонентів, а також їхні установки, зверніться до фахівців Vycon.

Непридатні матеріали для покриття підлоги

Існує ряд матеріалів, які протипоказані для використання в комплексі з установкою системи опалення підлоги.

Неможливо підігріти під час роботи паркету з масиву дерева, а з бамбукових матеріалів цього типу дихають і тріщини. Не підходить і паркетна дошка, зовнішній шар якої виконаний з бука або клена, оскільки особливістю цих порід деревини є помітне погіршення зовнішнього вигляду під впливом підвищених температур.

Через шкідливі речовини, що виділяються від нагрівання, не можна застосовувати:

  • синтетичний лінолеум;
  • паркетну дошку, у складі якої є плити, що деревно містять;
  • низькоякісний ламінат;
  • ковролін із синтетичних матеріалів.

Товстий ковролін їх екологічних матеріалів, натуральний лінолеум на повстяному утеплювачі, пробку товщиною понад 4 мм використовувати безпечно, але не має сенсу – ці матеріали добре виконують теплоізоляційну функцію, блокуючи надходження теплового випромінювання від нагрівального контуру.

Паркетна та інженерна дошка

Сучасну інженерну дошку для системи теплої підлоги використовувати можна, але тільки сама підлога сильно гріти не зможе. Але й така практика у будівництві існує. Беріть ту, що не товща 16 мм, і шириною не більше 150 мм. Так вона прогріється набагато краще. Також можна використати інженерний паркет. Ціна. в межах 2500-3000 р.

Паркетна дошка теж підходящий варіант, тільки укладати його потрібно виключно плаваючим способом:

У виборі паркетної дошки для цього віддайте перевагу тій, що покрита маслом, а не лаком. Підходить для теплої підлоги та клейова пробка, товщиною 4 мм.

Вінтерм

Раніше ми вже детально зупинялися на виборі типу теплих підлог у статті “Електрична або водяна тепла підлога?” і тепер хотіли б розглянути інший аспект, а саме. вибір підлогового покриття для теплої підлоги. Якщо тип багато в чому залежить від умов об’єкта та економічної доцільності, то все не так однозначно.

READ  Як зробити підлогу в гаражі з бетону

З теплою підлогою використовуються плитка, натуральний камінь, керамограніт, ламінат, паркет, лінолеум та ковролін. Практично всі матеріали для підлоги підходять для використання з теплою підлогою. Але якою мірою, наскільки це знизить ефективність розсіювання тепла. ось що важливіше знати під час виборів.

Тепла підлога під ламінат

Багато виробників ламінату в маркуванні вказують “не можна використовувати з теплою підлогою” або “не рекомендується використовувати з теплою підлогою”. Важливо звертати увагу на маркування. Навіть при температурі вище 30 градусів він може починати виділяти незначну кількість формальдегіду. Формальдегід це частина його просочення, що захищає від утворення цвілі, вологи та займання. За більш високих температур концентрація може підвищуватися до небезпечних для здоров’я.

Існує і друга проблема. Справа в тому, що у звичайного ламінату структура та теплопровідність не дозволять використовувати його з теплою підлогою. Він просто розтріскається і розійдеться по швах, не передаючи належну кількість тепла до приміщення.

Використовуйте тільки ламінат, призначений для теплих підлог.

Теплий підлогу і паркет

Для паркету важливо запобігти перегріву теплого підлоги, це призводить до напруження та підвищення паркетних плиток. У зв’язку з цим специфічність використання схожа на ламінат. Але, на відміну від ламінату для паркету, просочення з формальдегіду менш поширена (як правило не використовується).

Чому використання підлоги на підлозі не рекомендується використовувати електричну теплу підлогу?

Це все про теплопровідність таких матеріалів та неможливість швидкої дисперсії надлишку тепла в системі з електричним кабелем. При перекритті поверхні меблями (та іншими предметами), що заважають тепловіддачі, виникає локальний перегрів кабелю. Це призводить до перегорання кабелю та пошкодження підлогового покриття.

Укладання водяної теплої підлоги таку проблему вирішує, циркуляція води сприяє рівномірному розсіюванню тепла.

Теплий підлогу під плитку

Якщо плитка використовується як зовнішнє покриття, то ситуація є полегшенням. Немає обмежень на тип теплого підлоги, будь то електричний мат, кабель, плівка (інфрачервона тепла підлога) або трубопровідна система (вода тепла підлога). Для теплого підлоги такі високі температури, які можуть пошкодити стяжки та плитку, просто не використовуються. Те ж саме стосується порцелянового каменю та натурального каменю.

Вода тепла підлоги (що підходить краще?)

Варто відзначити, що з точки зору теплопровідності та рівномірного нагрівання підлоги покриття кераміки та каменю є найкращим вибором. Вони міцні, не деформуються, зменшують ризик перегріву та відмови електричних теплих підлог.

Теплий підлогу під лінолеумом

Самообхідно-бюджетний розчин для підлоги, лінолеуму, добре проводиться тепло, але в той же час легко охолоджується.

Як і у випадку з ламінатом слід звертати увагу на маркування, не вся продукція розрахована для використання з теплою підлогою. Низькоякісний лінолеум може з плином часу для деформування та виділення фенолу, що є небезпечним для здоров’я.

Якщо ми говоримо про типи електричних теплих підлог, то частіше воліють використовувати інфрачервону теплу підлогу під лінолеумом відповідно до схеми “підлога. Маркування. плівка. субстрат. лінолеум”. Він забезпечує найбільш гладку поверхню, швидкість нагрівання та температуру, необхідну для комфорту.

Вода тепла під лінолеумом рекомендується використовувати в режимі 28-30 градусів (можливі більш високі температури, але вона вже залежить від матеріалу) з відстані між трубами близько 300 мм. Такий стиль виключає ризик перегрівання в майбутньому.

Як у випадку інших видів підлоги, практичний сенс закласти теплий підлогу під місць, де не буде меблів.

Теплий підлогий килим

Інший дешевий тип покриття підлоги є килимом. Для теплої підлоги рекомендується брати тонкий тафтинговий ковролін, він добре пропускає тепло і при цьому не перегрівається сам. Як і у випадку з лінолеумом з усіх типів електричної теплої підлоги рекомендується використовувати інфрачервону теплу підлогу під ковролін. Електричні кабелі та мати нагріваються занадто швидко, їх застосовувати не рекомендується.

Водяна тепла підлога під ковролін повинна працювати в режимі не вище 30 градусів, при грамотно виконаній системі опалення це не становить проблеми.

Краще підлогове покриття для електричної теплої підлоги це кераміка та камінь. Не означає, що використовувати інші типи покриття не можна. Але таке рішення знімає цілу низку проблем та обмежень, які потребують підвищеної уваги.

READ  Як зробити теплу підлогу в приватному будинку

Підлоги для води Теплий підлогу можна використовувати практично будь-яким, все залежить від ваших особистих уподобань та бюджету. Водяна тепла підлога довговічніша, дешевша в експлуатації, безпечніша та ефективніша. Вибір за вами.

Лінолеум на теплу підлогу

Цей тип покриття – також один із найпопулярніших видів оздоблення. Використовується він досить часто, але чи можна укладати його на теплу водяну підлогу? Для укладання на систему підігріву можна використовувати тільки натуральні лінолеуми (мармолеуми) або виготовлені з ПВХ (вінілові). Другий тип – більш дешевий варіант.

При цьому на лінолеумі не повинно бути утеплювача, оскільки показник теплопровідності такого матеріалу досить низький. Та й загалом лінолеум слід обирати з мінімальною товщиною.

Особливості експлуатації теплої підлоги

Спочатку система замислювалася для розміщення в санвузлах та коридорах, проте часто споживачі встановлюють теплу підлогу в житлових кімнатах. Це цілком допустимо, якщо слідувати досить простим правилам. В іншому випадку те, що має прослужити не менше 20 років, виходить з ладу вже через 2 роки. Чому це відбувається? Справа в тому, що при використанні є три суттєві обмеження.

Температура нагрівання

Максимальна температура нагрівання системи при використанні кварц-вінілу не повинна перевищувати 28 °С. По-перше, це пов’язано з конструктивними особливостями самої статі. Надмірно висока температура призводить до розм’якшення, розшарування та деформації шарів. Обмежень по нагріванню немає тільки у керамограніту через його щільну і майже однорідну структуру.

По-друге, покриття підлоги досить добре проводяться, а комфортабельна температура підлоги не перевищує 20-25 ° С. Якщо ж намагатися опалювати приміщення за допомогою теплої підлоги, по підлоговому покриттю буде некомфортно ходити.

Ламінат плюс тепла водяна підлога. На власному досвіді.

Твердість поверхні

Теплу підлогу необхідно встановлювати на тверду поверхню, щоб підлогове покриття не деформувалося (для плівкової інфрачервоної підлоги).

Архітектурні та інтер’єрні обмеження для приміщення з теплою підлогою

Електричну теплу підлогу необхідно монтувати тільки на відкритих просторах, щоб не допустити перегріву та згоряння системи. Тобто при встановленні важливо враховувати архітектуру приміщення та розміщення деталей інтер’єру. На поверхню покриття не слід стелити килими або ставити меблі, в тому числі, і м’яку.

Тепла підлога під Вибираємо підлогові покриття для теплої підлоги.

Мабуть, найкапризнішими в експлуатації є плівкова інфрачервона (ІЧ) підлога. Якщо накрити звичайну теплу підлогу, наприклад, щільним ковроліном, нагрівальні елементи інтенсивно нагріватимуться самі. Як результат, вся система просто буде коса і невдача. Інфрачервоний поверх починає протистояти. Тепло від нього активно надходить до поверхні і буквально пропалює підлогове покриття.

На практиці були випадки, коли на покриття над ІЧ-полом клали м’які крісла або пуфи. І через 2-3 години підлога система загорівся чорним.

Використання ІЧ-полів знову ж таки пов’язане з обмеженням на твердість основи. Часто екрануюча підкладка у ІЧ-систем виготовляється на основі дешевого пластикового поліетилену, що ускладнює монтаж підлогових покриттів.

Тут необхідно зупинитися на тому, які різновиди теплої підлоги існують.

Після підрахунку та перегляду всіх нюансів, власник повинен пам’ятати, що при використанні різних видів підлогового покриття, змінюється потік та нагрівання теплої підлоги. Всі ці особливості пов’язані з теплопровідністю матеріалу.

Також, якщо температура підігріву підлоги збільшується і виходить за допустимі рамки, цей недолік прибирають за допомогою збільшення кроку укладання або при зменшенні температури теплоносія. Другий варіант допоможе заощадити кошти.

Яке покриття краще вибрати вирішувати лише власнику приміщення. Лінолеум та плитка є хорошими провідниками тепла, тому вони допомагають економити грошові фінанси шляхом включення опалення на невеликі потужності. Перед покупкою завжди зважайте на всі особливості матеріалу, щоб потім не розчаруватися у виборі.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS