Статті

Як зробити тротуарну плитку із пластикових пляшок

Робимо разом плитку із пластикових пляшок

Кожен домогосподар докладає багато зусиль для того, щоб його прибудинкова ділянка добре виглядала. Багато хто намагається все облаштування на ньому робити своїми руками. Це приносить не лише моральне задоволення, а й економію коштів.

Переконливим прикладом є плитка із пластикових пляшок, яку можна виготовити в домашніх умовах. Заодно, таким чином, вирішується і проблема утилізації вживаної сировини. Як самостійно зробити таку плитку ви дізнаєтесь із цієї статті.

Характеристики пластикової плитки

Тротуарна плитка із пластику є надійною та міцною. За багатьма експлуатаційними властивостями вона навіть не поступається виробам з бетону.

Пластикова плиткова продукція запобігає виникненню льоду та характеризується відмінним протиковзким ефектом, який досягається завдяки наявності піску у складі матеріалу. Гладке і рівне покриття таких виробів має ефективне зчеплення з матеріалами, з яких виконана підошва взуття.

Що необхідно для виробництва

Щоб отримати високоякісний, міцний та надійний матеріал, необхідно мати спеціальне обладнання на складі, використовувати хорошу сировину у правильних пропорціях, а також правильно забезпечити процес сушіння в природних умовах.

 • якісна бетонозмішувач примусової дії;
 • вібраційний стіл – придбаний чи виготовлений самостійно;
 • різноманітні форми для плитки, що відрізняються стилями та розмірами;
 • десятилітрове відро;
 • підбіркова лопата;
 • робочі гумові рукавички.

Важливу роль тут грають і правильно підібрані компоненти. Для виробництва тротуарної плитки потрібно:

 • якісний щебінь твердих нерудних порід фракції від трьох до десяти міліметрів;
 • цемент 500 або 400 марки, що не має у своєму складі жодних добавок;
 • очищений пісок високої якості;
 • пластифікуючі та модифікуючі добавки;
 • чиста вода;
 • барвники у порошкоподібній формі;
 • спеціальне мастило для форм.

Одесити навчилися робити тротуарну плитку із пластикових пляшок

Завод зразка 1980-х на околиці міста: бетонні стіни адмінкорпусу, старі ліфти, чоловік похилого віку, який пам’ятає, як колись тут виготовляли парасольки, а потім усе зупинилося. Зараз є номери на території та незначне виробництво.

На одному з них відвідав кореспондент Думський. Група ентузіастів робить із пластикового сміття арт-об’єкти та купу корисних речей. А зовсім недавно вони зайнялися виробництвом тротуарної плитки.

Як ми вже писали, Чорне море є одним із найзабрудненіших у Європі, тому в 2016 році Європейський Союз запустив проект Environmental Monitoring in the Black Sea (скорочено EMBLAS), в рамках якого ведеться постійний моніторинг морського середовища та відпрацьовуються різні способи боротьби із забрудненням.

Один із напрямків EMBLAS. збір, переробка та утилізація пластикового сміття, якого в Чорному морі дуже багато.

Як не сумно констатувати, наше Чорне море вдвічі брудне від Середземного, і основне сміття це, звичайно ж, пластик. Тому вчені та екологи давно стурбовані проблемою збору та подальшого використання сміття з моря, каже координатор EMBLAS Олена Марушевська.

Є багато способів сортувати та використовувати пластик повторно. З хорошого пластику (кришок та тари) шляхом переробки виходить безліч корисних речей починаючи від обробних дощок і брелків і закінчуючи іграшками та елементами тренажерів. А ось гурт одеситів, який називає себе Дорогоцінний пластик. Precious plastic Ukraine, розробила технологію використання неліквідного пластику ПЕТ-пляшок та одноразового посуду. Такий сміття подрібнюють у крихту, яка нагрівається і виливається розплав у формі. Так що виходить тротуарна плита. Це може бути зроблено гладким і грубим залежно від того, де вона буде лежати, а для чого буде використовуватися.

Керівник проекту Євген Буханкаников розповів Думській, що спроби робити подібну плитку вже були, але чомусь інші випробувачі додавали туди пісок, через що виріб виходив не таким міцним і надійним, як хотілося б.

READ  Як зробити шлях у дачі з плитки

Минулої осені ми отримали в рамках EMBLAS грант від ЄС на дослідження з переробки пластику, каже Євген. Ми розрахували температури плавлення та подальшої обробки, відпрацювали технологію та готові запускати виробництво на повну потужність. Нам було цікаво навчитися робити щось хороше із зовсім неліквідного, нікому не потрібного пластику, який раніше тільки спалювався.

Перша партія гладкої та Scabble Tile вже готова. Зараз винахідники спільно з вченими EMBLAS шукають у місті відповідне місце, де ходить багато людей, щоб укласти там експериментальне покриття та подивитися, наскільки воно буде надійним та довговічним. Почнемо з того, він планується поставити 12 кВ. М.

Нам продемонстрували усі етапи виробництва. Ось сортування пластику: частина йде на цінніші речі, частина на виготовлення тротуарної плитки. Тут неліквідні розрізи, а потім завантажується в особливий добре підігрітий прес. Ось виходить спаяна маса. Її можуть одразу заливати у підготовлені форми або вже остиглу розрізають на потрібні шматки.

У майстерні, осадний пластик. Precious plastic Ukraine працюють троє сам Євген Буханкаников, його помічниця Катерина та волонтер Влад.

Олена Марушевська підкреслила, що якщо Одеський досвід успішним, грузинські колеги будуть залучені, які також беруть участь у емблів.

Берег Батумі має багато пластикових сміття, ці особливості струмів Чорного моря, грузинські колеги, як ніхто, зацікавлений у його обробці. Якщо наша плитка буде гарна в експлуатації, ми повеземо цей проект до Батумі вже в другій половині літа, резюмувала координатор проекту.

Скільки потрібно грошей для старту бізнесу з переробки пластику?

Між усіма етапами сировина переміщується за допомогою стрічкового конвеєра. Обладнання для переробки пластикових пляшок коштує приблизно 10 тис. долари. Невеликий завод обійдеться вже у 200 тис. доларів. Особливістю такого обладнання є те, що його можна легко транспортувати на нове місце роботи. Існують навіть косильні волосіні, які поміщаються в контейнер. Завод можна зробити мобільним. Такі пристрої, вироблені Швейцарією, сьогодні 160 тисяч. євро.

Особливості виробництва

На відміну від інших підлогових оздоблювальних матеріалів, тротуарна плитка із пластику виготовляється як на виробничих підприємствах, так і в домашніх умовах. Це дуже зручно, якщо пластикова тара накопичилася за кілька років, і потрібно її утилізувати. Також це чудовий варіант для тих, хто любить робити з власними руками. Організувати домашнє виробництво, це займе лише невелику, але добре провітрювану кімнату, сировину та декілька обладнання для виробництва пластикових тротуарних плит:

READ  Чи можна покласти плитку на старому клею

зробити, тротуарну, плитка, пластикових, пляшок

Що стосується матеріалів, рекомендується використовувати тверді полімери (ті самі пластикові пляшки) та м’які полімери (пластикові пакети). Співвідношення твердого і м’якого пластику має бути приблизно в пропорції 3:2 — це дозволить досягти кращих характеристик готового виробу. Чистий річковий пісок додається до цієї суміші та фарбування пігменту (краще. неорганічні). Не рекомендується додавати гуму або полікарбонат до суміші для тротуарної плитки. це не зробить його більш міцним, ні більш еластичним, але порушує гомогенну структуру.

Підприємець із Бурятії, що виробляє тротуарну плитку з відходів, опинився на межі розорення

Далі суміш готують у екструзійній машині та у пляшках за попередньо підготовленими формами. Через кілька днів, in vivo, пластмасові тротуарні плитки для котеджу висихає та приготування їжі для використання.

Ви не можете купити готові форми, але зробити їх самим собою. Результат буде більш цікавим, якщо використовувати різні барвники та поєднуйте плитку різних кольорів.

Виготовлення форм самостійно

Здається, важко лише тому, що пластик рідко використовується в повсякденному житті як сировина. Насправді виготовлення форми займає кілька годин.

 • дерев’яні дошки;
 • шуруповерт;
 • пила (лобзик);
 • саморізи;
 • пластик;
 • масло (може бути машиною);
 • Кисть для масла.

Потім. шаблон. Вони роблять на папері, намальованому на землі. Або не роблять. коли потрібні асиметричні форми, і я хочу витратити на виробництво принаймні часу. Виготовлення пластикових форм для тротуарної плитки полягає в наступному: з дерев’яних елементів збирається каркас, внутрішня частина якого промазується маслом (щоб форма легше відставала). Пластик заповнюється рівномірним, не дуже товстим шаром. У теплу сезон для сушіння форми 50-80 хвилин. Один і той самий каркас можна використовувати кілька разів, але якщо зробити кілька каркасів, процес виготовлення плитки піде швидше.

Технологія виготовлення тротуарної плитки з пластикових пляшок є екологічно чистою безпекою. Однак при роботі рекомендується використовувати захисну маску для дихальних та рукавичок.

Обладнання

Вітчизняне обладнання для виробництва плитки коштує дешевше. На його покупку ви витратите 950 тисяч. Така волосінь складається з:

Вона забезпечує продуктивність 35 кв. Метрів високоякісної черепиці для однієї зміни. Зазвичай верстат для виробництва тротуарної плитки обслуговує не більше ніж 5 осіб. Не забувайте, що персонал повинен контролювати якість продукції на кожному етапі, щоб у продаж не потрапили браковані вироби.

Форми

Виробники, що виготовляють форми для виробництва тротуарної плитки, пропонують вироби, виготовлені з різних матеріалів:

 • Гумові. Така технологія вважається застарілою, оскільки такі форми занадто дорогі і важкі. Вони прослужать лише кілька місяців і стануть непридатними, тому витрати на придбання таких виробів невиправдані.
 • Склопластикові форми зазвичай використовують для виробництва об’ємних виробів або плитки великого розміру. Вони застосовуються вкрай рідко, оскільки перед кожним використанням вимагають змащення та мають неправильну геометрію.
 • Пластикові форми – це найпоширеніший варіант. Їх використовують при масовому виробництві продукції у великих обсягах.
READ  Чи можна закріпити плитку на просторому стіні

Для виготовлення тротуарної плитки із пластикових відходів можна використовувати такі ж форми, як і для бетонної плитки.

Характеристики пластикової плитки

Плитка з пластику. міцна і надійна, що ні в чому не поступається бетонним аналогам, десь навіть їх перевершує.

Плитка із пляшок. Експеримент

Вона перешкоджає утворенню льоду, має протиковзкі властивості, що дуже актуально в умовах російської зими для комфортного ходіння.

Це забезпечується абразивністю матеріалу завдяки присутності в ньому піску. Рівна та гладка поверхня такої плитки відрізняється гарним зчепленням з матеріалом взуттєвої підошви.

Переваги пластикових тротуарних плит є:

 • підвищена міцність і довговічність;
 • нечутливість до впливу вологи;
 • Коли рідина потрапляє на покриття, він проходить у гніздо між елементами без помилок;
 • здатність підтримувати свої властивості при надзвичайно низьких температурах;
 • відносно низька вага;
 • стійкість до хімічних впливів;
 • при необхідності заміни окремих плиток або частини плиткового покриття не потрібні дорогі та трудомісткі операції;
 • тривалий термін служби;
 • Прийнятність виробництва тиснення поверхні та фарбування різних кольорів;
 • легко механічно обробляти, якщо вам потрібно вирізати або зробити отвори;
 • Легкість стилю роботи.

Якщо температура значно зростає, то плитка злегка збільшується в об’ємі, тому робота укладання його необхідно дотримуватися зазор 3-4 мм.

Плитка з ПЕТ пляшок без обладнання

Варто зазначити, що тротуарна плитка з пластикових пляшок має як чудові естетичні властивості. Вона придатна для реалізації сміливих та різноманітних дизайнерських рішень. Колір матеріалу не блідне під впливом сонячних променів, плитка не деформується і не стирається. Зовнішній вигляд матеріалу унікальний, обробка такими виробами виглядатиме ошатно та оригінально.

Виробництво пластмасової плитки не коштує без виплавних форм. Вони можуть бути виготовлені з гуми, скловолокна або пластику.

Форми гумові рідкісні, т.До. Вони масові, дорогі і мають невелике термін служби. Скловолокно найкраще підходить для виробництва загальної продукції. При цьому на форму наноситься спеціальне мастило, яке перешкоджає прилипання застиглої сировини до конструкції.

Найчастіше для виробництва цього покриття застосовуються форми із спеціального жаростійкого пластику. У деяких випадках використовуються комбіновані технології.

У виробництві матеріалу, шлюб може з’явитися у вигляді обрізання різних форм. Їх необхідно знову подрібнити в дробарці та задіяти як сировину для виготовлення нової продукції.

Вологість піску при виробництві має бути близько 10%. Якщо ви не додаєте барвник у продукті, він буде забруднений сірий. Такий тротуар ідеально вписується до дизайну садового ділянки.

Займаючись виготовленням плитки із пластикового сміття в домашніх умовах, плавильні форми потрібно щоразу змащувати спеціальним препаратом, який перешкоджає приклеюванню розчину до їх стінок. Придбати таку суміш можна в інтернеті чи магазині будівельних товарів.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS