Підлога

Як зробити теплу підлогу в приватному будинку

Як зробити теплу підлогу в будинку

При виконанні ремонту або будівництві приватного житла облаштування теплої підлоги дозволяє суттєво підвищити рівень комфорту та оптимізувати витрати на опалення.

В даний час в асортименті продукції Caleo є кілька актуальних рішень для приватних будинків, котеджів та дач. Тому ви можете вибрати найбільш раціональний варіант залежно від фінансових можливостей та необхідних експлуатаційних характеристик.

Залежно від умов установки, ми пропонуємо системи двох типів:

 • для косметичного ремонту рекомендується інфрачервона тепла підлога у вигляді термоплівки, яка відрізняється простим та швидким методом укладання, не вимагаючи виконання великого обсягу підготовчих та будівельних робіт;
 • для капітального ремонту призначені кабельні або стрижневі системи, які відрізняються можливістю укладання як у стяжку (для подальшого монтажу еластичних покриттів для підлоги), так і в шар плиткового клею (для подальшого укладання керамограніту або кахельної плитки).

Гідності й недоліки

Теплі підлоги на сьогоднішній день є досить популярними і використовуються багатьма власниками приватних будинків. Теплопередача в цих системах здійснюється за рахунок труб, розташованих під підлогою, згідно з яким циркулює теплоносій, або за допомогою елементів електричного нагрівання.

В результаті підлога нагрівається і стає теплою на дотик, що вже саме по собі суттєво підвищує рівень комфорту в будинку.

ТЕПЛА ПІДЛОГА за 1 день! Водяна тепла підлога своїми руками частина 1

Серед позитивних якостей теплої статі найяскравіше виділяються такі:

 • Високий рівень комфорту. Нагріта до певної температури підлога дозволяє ходити по ньому босоніж, не боячись якогось дискомфорту.
 • Економіка. Економія при використанні теплої підлоги досягається за рахунок ефективного розповсюдження енергії. вона рухається знизу вгору і обігріває тільки той обсяг приміщення, в якому тепло необхідне.е. зайві витрати відсутні.
 • Можливість налаштування температурного режиму. Тепла підлога настійно рекомендується оснастити електронним блоком управління, який дозволить системі відстежувати поточну температуру в приміщенні та утримувати її у заданих користувачем межах.
 • Легка установка. Композиція теплих підлог. це досить проста професія, особливо якщо ми говоримо про сорт електричної системи. Водний схема важче покласти, але навіть він може бути встановлений з власними руками.

Водяна тепла підлога своїми руками

 • Висока собівартість. Для встановлення теплого підлоги буде потрібно багато матеріалів, а деякі інструменти доведеться виделкою. Зменшити рівень витрат можна лише одним способом – виконати всю роботу з облаштування опалення самостійно.
 • Зменшення обсягу приміщення. Товщина теплої підлоги може змінюватись в межах від 7 до 12 см – і саме на цю висоту піднімається вся підлога. Якщо стелі високі, то особливих проблем через це не виникне (хіба що доведеться переробити пороги).
 • Вимоги до підлогового покриття. Накривати теплу підлогу можна лише тими покриттями, які добре пропускають тепло. Найкраще придбати спеціалізовані матеріали, розраховані на використання у поєднанні з теплими підлогами. Непридатне покриття не дозволить системі ефективно працювати, а у випадку з електричними нагрівачами ще й існує ймовірність їхньої поломки в результаті перегріву.
READ  Як вирівняти дерев'яну підлогу під ламінат

Переваги теплої підлоги істотні, а недоліки не мають критичного характеру, тому такі опалювальні системи цілком можна використовувати для опалення, як як основне, так і як додаткове джерело тепла.

Укладання труб

На поверхню укладається армуюча сітка. Вона потрібна для того, щоб майбутня бетонна стяжка мала надійне зчеплення з поверхнею. Також до армуючої сітки можна прив’язувати до труби у бажаному положенні, для цього використовується пластичне затягування.

Нагрівальні елементи можуть бути укладені двома способами, що дають найбільшу ефективність:

На користь якого виду прийняти рішення залежить від індивідуальних переваг того, хто займається цією роботою.

Коли підігрів підлоги виконується у приватному будинку, розрив між трубами може бути різним, він не повинен рівним рівним. Як правило, біля зовнішньої холодної стіни цю відстань роблять менше. Це дозволяє збільшити інтенсивність нагріву підлоги в цьому місці, тим самим захищаючи від зовнішнього холоду. “Як покласти теплу підлогу з водяним контуром правильно”.

Далі необхідно встановити датчик температури. Він укладається між трубами, і розташувати його потрібно точно посередині. Температура поверхні, що нагрівається від температури води в системі може відрізнятися в межах 10-20°С, контроль даного теплообміну є дуже важливим. Справа в тому, що підлога не повинна нагріватися вище 30 ° С, оскільки це може призвести до пошкодження підлогового покриття та весь дизайн підлоги в цілому.

Як нагрівальні елементи можна застосувати звичайні труби для водопроводу, які витримують високі температури. Але фахівці радять купувати виготовлені спеціально для таких цілей матеріали. Це багато разів збільшує термін служби всієї системи.

Тепла підлога акумулятор тепла

Тепла підлога нагрівається в кілька разів довше, ніж радіатори, перш ніж тепло почне передаватися в приміщення, повинна нагрітися бетонна плита, в якій розміщені труби з теплоносієм. Нагріта бетонна плита віддаватиме тепло через довгий час після перекриття припливу теплоносія в систему.

Здатність теплої підлоги бути акумулятором тепла, уповільнювати процеси зміни температури в приміщенні, оптимізує та стабілізує режим роботи опалювального котла, особливо твердопаливного. Докладніше про це читайте тут.

У той же час, тепла підлога складніше адаптувати до потреби в теплі, що швидко змінюється, при різкій зміні температури зовнішнього повітря. Це може призвести до перегріву приміщень, тобто до непотрібних втрат тепла. Або навпаки, до недогріву та зниження теплового комфорту.

Висока теплова інерційність також утруднює періодичне зниження температури на час відсутності мешканців.

Товари для дому

Використані типи труб

Для облаштування теплої підлоги застосовують труби з металопластику або пластику. Відмінний вибір також розглядається поліпропілен: він запечатаний, стійкий до деформації, має високу теплопровідність.

При виборі труб, їх технічні характеристики важливі. Слід звертати увагу, чи придатні вони для систем обігріву чи підходять тільки для водопроводу. Допоможе орієнтуватися в ці тонкощі, що позначаються на продукті. На трубах для систем опалення мають бути зазначені такі показники:

Щоб вирахувати кількість труб, необхідних для конкретної опалювальної системи, потрібно знати діаметр труби та крок укладання. Вибирайте труби краще з фахівцем, який буде звертати увагу і якість, а також технічні нюанси.

Влаштування теплої підлоги

«Пиріг» теплої водяної підлоги — багатошарова конструкція з рідким теплоносієм усередині. Основним елементом теплого підлоги є труба з металу або полімеру, згідно з якою проводиться циркуляція води або антифриз. Кожен шар має свою мету, і відіграє важливу роль для ефективного функціонування всієї системи в цілому. Тому, при спорудженні слід дотримуватися чіткої послідовності.

«Пиріг» водяної статі виглядає так:

 • основа. з дерева або бетонної плити;
 • гідроізоляція – поліетиленова плівка (0,1 мм);
 • теплоізоляція — пінополістирольні плити, або інший утеплювач із щільністю 40 кг/м³ та товщиною від 300 мм;
 • водний контур. трубопровід;
 • Арматурна сітка. забезпечує щільність стяжку, допустимої товщини стрижнів 3. 5 мм;
 • бетонна стяжка. розчин з бетону та цементу з пластифікаторами;
 • Завершіть покриття. будь-який матеріал, сумісний з нагрівальними підлогами.
READ  Як зігріти підлогу в приватному будинку

Теплий підлогу в приватному будинку. Як зробити теплу підлогу правильно.

Загалом, товщина цього дизайну в приватному будинку може становити від 7 до 15 см. Схема води підлоги підключена до вузла колектора.

 • Тяжкими (мокрими) — один з найпоширеніших варіантів. Важливу роль надається проекту, він встановлюється гідроізоляція, теплоізоляція, труби та армуюча сітка, і все виливається з бетонним розчином. Цей спосіб рекомендований для цегляних котеджів, що мають бетонні перекриття, які здатні витримати тяжкість стяжки.

Важливий! Шар бетону під контуром не повинен бути меншим 3 см.

 • Легкими. основою під трубами є пінополістирольні плити. Вони укладаються на чорнову підлогу і на них монтується водяний контур. Так як плити оснащені бобишками, за допомогою яких фіксуються труби, то не потрібне їхнє додаткове кріплення. Зверху укладаються теплопластини, на які стелиться підлогове покриття.
зробити, тепло, підлогу, будинку

До відома! Цей варіант підходить для приватних будинків з дерев’яними перекриттями, які не здатні витримати важку конструкцію.

 • По дерев’яних рейках. тобто основою будуть дерево, до якого монтуються нагрівальні елементи. Ця конструкція закривається гіпсоволокном та фінішним покриттям. Але цей метод не надійний, тому рекомендований для укладання в крайньому випадку.

Умови монтажу водяної підлоги

Пристрій додаткового контуру обігріву рекомендують включати в проект ще до початку будівництва. так простіше робити розрахунки.

У готовому новому будинку або будівлі, де давно функціонує радіаторна система, монтаж водяної підлоги також можливий, але за певних умов.

Якщо бажання ізоляції підлогу виникла після будівництва будинку, необхідно встановити, чи є будівля для цього. Однією з основних умов є задана теплоізоляція будинку, оскільки втрати тепла вище 100 Вт / м² зробить встановлення підлоги марним.

Зверніть увагу на висоту стель: монтажний «пиріг» із трубами забирає близько 15 см, а то й більше від загальної висоти кімнати. Після застосування системи повинні зберігатися габарити дверних прорізів, висота від 210 см і більше.

Якщо будинок новий, то до початку встановлення необхідно повністю закінчити будівництво. будувати стіни та стелю, вставте вікна, зробити шокуючим.

Вибір теплоізоляції та кріплення для водопостачання

Для того, щоб тепло не спускається вниз. Шар щільної піни розміщується на основі. Щільність утеплювача вибирається не менше 25, а краще. 35 кг/куб.м. Легший пінополістерол просто сумнівається під вагою бетонного пласта.

Ізоляція та теплопередавач

Оптимальна товщина ізоляції. 5 см. При укладанні на грунт або при необхідності підвищеного захисту від холоду, коли нижче рівнем знаходиться не опалювальне приміщення, товщину теплоізоляції можна довести до 10 см. Щоб зменшити теплові втрати. рекомендується поверх утеплювача настелити тепловідбивний екран із металізованої плівки. Це може бути:

 • Пінофол (металізований спінений поліетилен);
 • Відбивний пінний екран, склеєний за радіаторами;
 • Звичайна алюмінієва харчова фольга.

Тепла підлога своїми руками. герметизація стиків термоізоляції

READ  Як поставити ламінат на дерев'яну підлогу

Металізований шар швидко руйнується з агресивної дії бетону, тому сам екран також повинен захищати. Таким захистом служить поліетиленова плівка, яку використовують для парників та у тепличному господарстві. Товщина плівки повинна бути 75-100 мкм.

Крім того, вона забезпечує потрібну вологість для дозріває бетонної стяжки протягом усього періоду її застигання. Шматочки плівки повинні покласти вуса, а місце з’єднання з герметично занурюючим скотчем.

Кріплення для водонагрівальних труб

Теплоізоляція встановлюється кріплення для труби. Його призначення. консолідувати сусідні гілки труби і розмістіть її на території підлоги у суворій відповідності з попереднім планом. Кріплення утримує трубу, поки бетонна стяжка не набуде потрібного ступеня твердості. Використання кріплення полегшує встановлення підлоги та забезпечує належне розміщення труби у товщині бетонної подушки.

Кріпленням можуть бути спеціальні металеві планки, металева зварна сітка, пластикові скоби, які пришпилюють трубу до пінопластової основи.

Різні типи кріплень для теплої водяної підлоги

 • Металеві планки використовуються при збільшеній товщині бетонної подушки. Вони трохи піднімають трубу щодо утеплювача, завдяки чому вона виявляється ближче до верхньої поверхні бетонної подушки. Труба просто засувається у фігурні виїмки планок.
 • Металева сітка не тільки зміцнює трубу, а й армує шар бетонної подушки. Труба прив’язується до сітки шматочками дроту або пластиковими хомутами. Витрата кріплення становить 2 шт. на погонний метр. У місцях закруглень можна використовувати додаткове кріплення.
 • Пластикові скоби встановлюються вручну. Вони пришпилюють трубу до пінополістеролу в міру її укладання. Напівпромислові теплі підлоги своїми руками робляться за допомогою особливого степлера. Але його придбання виправдане лише за інтенсивного професійного використання.

Укладання водяної теплої підлоги на пластикові кріплення

В останні роки виробники систем теплої підлоги стали пропонувати ще одне дуже зручне рішення. Йдеться про спеціальні листи щільного пінополістеролу з профільованою поверхнею. Зазвичай поверхня таких листів є перетином канавок або рядами виступаючих елементів, між якими легко укладаються труби підігріву.

Поверхня листів гладка, еструдована, всі пори закриті та додаткової гідроізолюючої плівки для неї не потрібно. Маючи особливий терморізак, канавки в пінополістеролі можна нарізати та самостійно. Але для проведення цієї роботи потрібен хоча б мінімальний досвід.

Металопластикова труба поставляється у бухтах. При укладанні бухта розкочується траєкторією розміщення труби. Не можна витягати трубу з бухти, що лежить, оскільки це викличе її скручування і може призвести до розшарування внутрішніх шарів.

Як правильно зробити водяну підлогу

Конструкція системи настільки проста, що допускається укласти водяну підлогу в приватному будинку своїми руками. При цьому вкрай важливо дотримуватися певних нюансів, пов’язаних з поетапним монтажем та експлуатацією опалення.

зробити, тепло, підлогу, будинку

Роботи виконуються у такому порядку:

  Виробляється проектна база. якщо планується покласти на землю, попередньо відтворену, використовуючи пісок і подрібнений камінь, заважаючи їм вібраційною пластиною. Після укладання гідроізоляції, заливається чорнова армована стяжка.Влаштування водяного опалення підлоги в приватному будинку не може здійснюватися без використання гідроізоляційного матеріалу. Для гідроізоляції використовують наплавлювані матеріали або мастики. Бітумний матеріал для суглобів обробляють конструкційним феном або пайкою. Зверху стяжки обов’язково укладається паробар’єр.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS