Підлога

Як зробити теплу підлогу в дерев’яному будинку

У дерев’яному будинку підлога може бути на лагах або на стовпах, одна або двошарова. В цьому випадку, можна встановити як водяну, так і електричну теплу підлогу. Для цього типу опалення максимальна температура з 29 градусів рекомендується, якщо вона вище, вона не є зручною і шкідливою для здоров’я.

Якщо ж ви маєте елементарні навички роботи, то зможете укласти в дерев’яному будинку систему теплої водяної або електричної підлоги своїми руками.

При спорудженні теплої підлоги по ґрунту, витрачені кошти будуть невеликими, і вони компенсуються теплом та комфортом. Якщо ви зробите теплу підлогу відповідно до інструкції та рекомендації фахівців, то незалежно від того, буде вона водяною або електричною, такі системи дуже надійні та довговічні.

Влаштування підлоги без стяжки

В основному, питання влаштування теплої підлоги з дерев’яних збірних підстав виникає в індивідуальних домоволодіннях. У квартирах всі перекриття бетонні, і застосувати таку технологію може знадобитися хіба що за небажання під час ремонту зняти старий дерев’яний настил або паркет. А в будинках, навіть якщо підлога першого поверху і влаштована у вигляді бетонної стяжки по ґрунту, міжповерхові перекриття в переважній більшості – навіть у цегляних будинках, конструюються з балок.

Навіть якщо балки сталеві, верхній шар перекриття буде дерев’яним

Підлоги першого поверху теж часто роблять на балках

Укладання нагрівальних елементів між лагами

Варіант теплого підлогового пристрою над перекриттям

 • Така конструкція являє собою багатошаровий сендвіч, верх якого є чорновою підлогою приміщення. Якщо будинок тільки будується, елементи, що гріють, можна закласти всередину цього пирога; якщо вже експлуатується, нагрівання підлоги можна організувати та не знімаючи листовий настил.
 • Шаровість конструкції може бути різною і залежить як від структури перекриття в цілому, так і від виду покриття, яке передбачається укласти на фініші. І зауважте, це зовсім не обов’язково має бути дошка, ковролін або якісь декоративні стружкові плити. Це цілком можливо і кераміка, яка при правильній підготовці основи чудово укладається і на дерево.
 • З таким же успіхом під будь-яким покриттям ви можете встановити нагрівальні елементи, і вибір конкретної технології укладання залежить від їх різноманітності. Можна, наприклад, передбачити традиційне мокре стягування, по якому дуже зручно монтувати не тільки керамічну, але і кварцвінілову плитку. І справа навіть не стільки у зручності, скільки у кращій здатності шару розчину акумулювати та передавати тепло.

Керамічні підлоги з підігрівом можна зробити і в дерев’яному будинку

Примітка! Проте сьогодні є й альтернативні способи покращити тепловіддачу збірно-дерев’яного перекриття. Наприклад, металеві пластини були винайдені для укладання водопровідних труб або кабелів, які нагрівають температуру теплоносія та добре дають теплі.

У пластинах є поглиблення, завдяки яким нагрівальні елементи не виступають на поверхню та не заважають укладання фінішної підлоги. Між ними прокладається лише тонка мембрана, яка сприяє виведенню пари з внутрішнього простору. Це якщо саме покриття паропроникне. Поверх пластин можна залити і стяжку, тільки в цьому випадку прошарок між ними має бути водонепроникним.

Чи є переваги у відсутності монолітної стяжки?

За наявності в пирозі підлоги бетонного моноліту принцип опалювального ефекту більш менш зрозумілий усім. Нагрівальні елементи. Незалежно від того, що це гаряче водні труби, обробка електрокабель або килимки та фільми. віддають теплову енергію довколишньому матеріалу.

 • Якщо це камінь, яким і є бетонна стяжка, він добре нагрівається і поступово передає тепло вищележачому шару. Якщо ним є плитка з природного або штучного каменю (кераміка теж відноситься до цієї категорії), тандем виходить просто ідеальним, тому що властивості у них приблизно однакові.
 • А ось коли джерело тепла оповите матеріалом, що не передає тепло, а ізолює його, ефективність обігріву приміщень значно знижується. Отже, було необхідно використовувати металеві смуги, які можуть накопичуватися і передавати замість конструктивного матеріалу.
 • Однак у деяких ситуаціях відсутність стяжки навіть переважно. Наприклад, якщо під першим поверхом знаходиться льох, до якого тепло не повинно надходити. Або в старих будинках, де після багаторічної експлуатації балки міжповерхового перекриття можуть дещо втратити первісну міцність, і їх небажано навантажувати досить масивним шаром бетону.

У таку конструкцію дуже легко закласти елементи, що гріють

На замітку! Наведемо ще один, дуже істотний аргумент на користь збірної теплої підлоги, в якій немає стяжки. Таку підлогу можна експлуатувати відразу після монтажу, тоді як при бетонній заливці потрібно спочатку почекати належні для набору міцності 28 діб (ходити можна, а тепло подавати не можна). Тим більше, що і без стяжки на фініші можна укласти будь-яке, в тому числі і плиткове покриття.

Способи сухого складання теплої підлоги

Найпоширенішим способом набору шарів підлоги, що утеплюється, є настильний варіант. У цьому випадку труби або інші елементи для опалення розміщуються або між відставаннями або на вершині платформи.

Між Lagami

У першому випадку спостерігається спеціальний структурований субстрат між відставаннями, при поглибленні якого дуже зручно встановлювати труби.

Підкладка найкраще взяти з відбивним верхньою шаром, але ви можете використовувати звичайну ізоляцію фольгу. Просто завдяки поглибленню в спеціальній підкладці, ви не повинні винаходити, як виправити труби у правильному положенні.

Але, якщо це необхідно, ви завжди можете подумати про нас і переконуванню фотографій нижче. Тут між відставанням було встановлено поперечні строки, до яких опалювальні елементи були зафіксовані металевими затискачами. На закінчення все це зшивається з листовим матеріалом, на якому вже встановлено декоративне покриття.

READ  Як зробити тротуарну плитку із пластикових пляшок

Якщо немає спеціального субстрату, ви можете зробити це, як це.

На шорсткій поверхні

У випадку з укладанням труб або кабелю зверху чорнового настилу або старої дощатої підлоги в останньому доводиться виконувати фрезерування пазів, в які повинні вставлятися пластини з металу, про які ми вже згадували вище. Проблема тільки в тому, що потрібний для цього інструмент навряд чи опиниться під рукою, та й поводитися з ним зможе далеко не кожен. А наймати для цієї роботи спеціаліста обійдеться близько 65/м пог.

Варіант із фрезеруванням чорнового настилу

Щоб уникнути фрезерування, можна застосувати спосіб, показаний на прикладі знизу. Тут для того, щоб встановити оцинковані пластини, з дерев’яної основи змонтували дошки. Їх підібрали такої товщини та встановили з таким кроком, який дозволить виступу у платівці ідеально поміститися у зазорі.

Сумнівно, що цей спосіб дає якусь економію, бо що за фрезерування, що за дошки так чи інакше доводиться платити. Якщо немає можливості укласти елементи, що гріють між балками – не хочете розбирати стару підлогу, або невелика висота стелі не дозволяє встановити ще один ярус лаг, набагато зручніше і дешевше використовувати не труби, а плівки, що гріють. Правда в експлуатації за рахунок вартості теплоносія така підлога може виявитися дорожчою.

Поверх них навіть і стяжку робити не треба. просто закриваєте систему захисною плівкою та укладаєте ламінат. Але під прокату доведеться організувати проміжний жорсткий шар у вигляді фанери або інших листових матеріалів. Але тут – палиця з двома кінцями.

На замітку! Такий прошарок стане додатковою перешкодою для тепла – не сильно допоможуть і елементи, що відбивають. Для більшої ефективності обігріву все ж таки краще розчинна стяжка. Її у випадку з плівкою можна зробити дуже тонку, з наливної підлоги або самостійного виготовленого розчину без великого наповнювача, який наганяє звичайному бетону підвищену вагу. Просто майте на увазі, що у суміші з наповнювачем повинно бути добавки, виготовлення монолітних імунітетів до підвищеної температури.

Таку конструкцію найкраще залити стяжкою

Єдиної технології складання підлог, що обігріваються, з дерев’яних підстав не існує. Тут все потрібно вирішувати, виходячи з конкретної ситуації, і варіантів досить багато. Можна придумати свій спосіб компонування шарів, тільки при цьому потрібно правильно зіставити здібності того чи іншого матеріалу до сприйняття та передачу тепла.

Бетонні підлоги

З бетонними підлогами все трохи простіше: потрібно лише правильно виконати цементну стяжку, армуючи її. Але спочатку розглянемо, чи гарні бетонні підлоги в будинках з дерева?

Безсумнівно, бетонний взагалі має масу переваг: він довговічний, міцний, надійний, а із застосуванням сучасних «фішок» у вигляді сумішей, що самовирівнюються, і взагалі стане для вас тим самим ідеально рівною підлогою, на основу якої добре ляже не тільки лінолеум, а й ламінат, та керамічна плитка.

Однак монтаж бетонної підлоги теж має свої нюанси, до яких відносяться і заливка бетону. Як правильно залити бетонну підлогу в дерев’яному будинку?

Існує два способи пристрою: укладання бетону по лагах та на грунт. У першому випадку потрібні тільки якісні, непошкоджені лаги, другий спосіб легше першого. Але ми розглянемо обидва способи.

Укладання бетону на ґрунт

Визначившись із рівнем підлоги, потрібно зробити мітки за допомогою шнура, обв’язаного на кілочках – шнур буде свого роду мірилом, до якого дійде бетонна основа (приблизно 10 см). Далі грунт присипається шаром гравію, так, щоб гравій виявився врівень з кілочками, які потім витягуються. Поверх гравійного шару присипається пісок, утрамбовується шар.

Тепер потрібно зробити шар гідроізоляції – береться звичайна поліетиленова плівка (можна найтовстіша), і настилається на пісок таким чином, щоб краї її були вищими за рівень майбутньої бетонної підлоги. Після гідроізоляції потрібно залити бетоном вже підготовлену основу, розрівняти його, і накрити розчин плівкою – для швидшого дозрівання, однак, не забуваючи періодично зволожувати підлогу. Бетонну конструкцію не чіпають приблизно місяць – цей час необхідний для того, щоб бетон набрав необхідний рівень міцності. Після місяця «витримки» на бетонну поверхню наноситься рідкий цемент для влаштування стяжки.

У зимові місяці через холод у приміщенні може спостерігатися низька температура. Тому слід відразу замислитися і про теплі підлоги. електричні або водяні. У будь-якому випадку, при спорудженні конструкції товщина підлогового покриття не повинна бути більше 25 мм – тому як обробка відмінно підходить і керамічна плитка, і ламінат, і лінолеум.

Якщо говорити про водяну теплу підлогу в дерев’яному будинку, то її можна змонтувати в цементній стяжці або системою теплої підлоги, що настилається. У першому випадку конструкція системи водяної теплої підлоги буде такою:

 • основа (бетонна на грунті);
 • шар теплоізоляції (20-100 мм);
 • армуючий шар (арматурна сітка);
 • Труба системи опалення, закріплена затискачами до клітин арматурної сітки (труби, розміщуються з кроком 100-300 мм);
 • підкладка під покриття;
 • підлогове покриття: паркет, ламінат, лінолеум, керамічна плитка тощо.п.

Тепла підлога в дерев’яному будинку. Суха тепла підлога.

Система водяного опалення на конкретній основі не буде просто актуальною, але необхідною в таких кімнатах, як, наприклад, ванна кімната або дитяча кімната.

Що стосується системи підлоги підлоги в конструкції, крім арматурної сітки, додають шар ДСП або полістиролу.

І якщо ви хочете організувати електричну теплу підлогу. це навіть легше зробити це. Його також можна змонтувати і по лагах, і по стяжці. Електричний по стяжці монтується так само, як і водяний, а по лагах – з влаштуванням повітряного прошарку. У цьому випадку кабель також потрібно розкласти по арматурній сітці, розмір осередків якої не перевищує 50х50 мм, закріпленої на лагах. У цих же лагах слід пропилити зазори (висота зазорів приблизно 50 мм) з кроком 50 мм, які будуть ізольовані фольгою. А сам нагрівальний кабель прокладається в цих проміжках, перетинаючи лаги, так само, як і металева арматурна сітка.

Яке вибрати опалення для дерев’яного будинку

Якщо розглядати теплу підлогу з точки зору трудомісткості монтажу, то легше і швидше за часом зробити електричні системи, особливо обравши плівку або мати. Але якщо зважати на вартість експлуатації — то електропідлоги обійдуться дорожче, і вигідніше водяні.

READ  Як зробити шлях у дачі з плитки

Як вибрати теплу підлогу, щоб укласти в дерев’яному будинку? При виборі рекомендовано враховувати низку факторів:

 • стан перекриттів та їх зношеність;
 • особливість приміщення;
 • призначення. підлога буде як основне обігрів або додатковий.

Якщо брати до уваги пожежну безпеку, то краще водяні системи в дерев’яних будинках. Вони укладаються як у стяжку (якщо витримають перекриття), так і настильним способом. За відсутності водяного теплоджерела поруч, встановлюються електросистеми.

Кабельні підлоги рекомендовано використовувати при їх облаштуванні в стяжку (якщо перекриття міцні), якщо ні. пріоритет за інфрачервоними моделями опалення, вони прості, і практично відсутня ймовірність спалаху.

Технічно, процес будівництва гідро- або електричних станцій у дерев’яному будинку має невелику різницю. Важливо при встановленні. дотримання технології.

Виконання роботи на прикладі системи теплової води

Виготовлення установки води теплих підлог у дерев’яному будинку можуть бути дуже різними способами з використанням різних матеріалів і т.D. Щоб зменшити навантаження на теплу підлогу, рекомендується використовувати полістирол або готові модулі. Цей метод буде розглядатися далі.

Для правильної установки потрібні наступні матеріали:

 • поліетиленова плівка товщиною 0,2-0,5 млі;
 • Полістирольні пластини з канавками (товщина 0,3-0,5 сантиметрів);
 • алюмінієві розподільні пластини до 0,5 мм товщиною;
 • листи гіпсоволокна зі скошеними гранями 1 сантиметр завтовшки;
 • саморізи довжиною 1,6 сантиметра і діаметром 3,5 міліметра;
 • демпферна стрічка завтовшки 5 сантиметрів;
 • клей ПВА.

Тепла підлога в дерев’яному будинку

Якщо всі матеріали закуповуються окремо, то дуже важливо придбати полістирольні плити з пазами для вставки алюмінієвих пластин, а на самих пластинах повинні бути насічки для спрощення стикування полотна.

Все обладнання для теплого підлоги повинна бути придбана від одного виробника, в одному місці і лише за рекомендацією фахівця. Варто розуміти, що опалювальна система – це індивідуальна конструкція, яка залежить від особливостей приміщення.

Опалювальний контур може бути зібраний з поліетиленових та металопластикових труб. Перед початком покладання конфігурація системи опалення повинна бути чітко сформульована.

Кладка може бути зроблена змією і спіральною. В обох способів є як переваги, так і недоліки, але спіральне укладання практичніше в плані рівномірності обігріву. Він чергує “холодний” і “теплий” контур. Інтервал між лініями контуру не перевищує 30 сантиметрів.

 • Після створення чорнового настилу весь контур приміщення на стику перекриття підлоги та стін проклеюється за допомогою демпферної стрічки. Фіксують її на клей ПВА. Потім поверхня підлоги ретельно очищається від пилу, бруду та сміття. На неї розкладається поліетилен із 10-15-сантиметровим заступом на стіни.
 • Потім укладаються поліетиленові мати за методом «стик у стик». Якщо проводиться укладання опалювального контуру змійкою, то можна використовувати найпростіший мат з пазами для прямого укладання та загином біля самої стіни. Якщо ж обраний тип спіралі, то можна придбати профільні мати або мати з «бобишками». Бажано заздалегідь накреслити схему укладання, щоб виконати цей етап значно швидше.
 • Алюмінієві пластини складаються за тією ж схемою, беручи до уваги етапи між лініями трубопроводів. Вони налаштовані на спеціальних виїмках.
 • Труби укладаються в пази пластин з кроком не більше 30 сантиметрів, щоб приміщення прогрівалося рівномірно. Стіни можуть двічі зменшити крок, оскільки ця частина кімнати є найгіршою з точки зору втрати теплової енергії.
 • Тоді місце готується в кімнаті, де буде розташований розповсюджений колектор. Доцільно підключити всю систему за допомогою професійного. Як тільки підключення буде завершено, тестування системи виконується при тиску, збільшується в порівнянні з стандартом. Якщо немає витоків і імпульсів, а нагрівання на кожному розділі схеми досягає бажаної температури, то установка зроблена правильно.
 • Завершення прокладання теплого підлоги. підлоги поліпропіленової підкладки та аркушів гіпсового волокна у двох шарах. Бажано, щоб на аркушах з’явився 2-сантиметр. Листи фіксуються один з одним з клеєм ПВА, застосовуються до фаски, а також закріплені на основі за допомогою гвинтів.
 • Потім виконується укладання основної підкладки та на неї настилається підлогове покриття.

Насправді укладання кожного шару не викликає труднощів. Допомога професіонала обов’язково тільки при підключенні до колекторної шафи всієї системи підігріву, оскільки сантехніка не допускає помилок.

Особливості конструкції на дерев’яній основі полягають у тому, що будь-які порушення та зміни в поетапному монтажі опалення призведуть до проблем в експлуатації. Поява конденсату та протікання критично.

Система укладання труб не допускає таких порушень:

  Перевищення максимальної довжини контуру – труба не повинна бути понад 70 м довжини. Контур повинен розташовуватися нижче котла, тому забезпечується природна циркуляція теплоносія, за відсутності циркуляційного насоса.

Тепла підлога для дерев’яного будинку – це розумне рішення. За умови дотримання рекомендацій щодо монтажу, можна уникнути можливих складнощів у процесі майбутньої експлуатації.

Теплий підлоговий пристрій у дерев’яному будинку

Метод, до якого проводять теплий пристрій у дерев’яному будинку, визначається джерелом енергії. Це може бути:

Перший тип оптимальний для дерев’яного будинку. Це гарантує надійність при простому встановленні та низькій системі запуску. Кріплення поліетилену I Поліпропіленові труби Він виконується на встановленому кресленні (змія, равлика та інша). Відстань між трубами змінюється в межах 10-30 см. Кріплення затискачів повинні бути розташовані 2-3 шт для кожного метра спілкування.

Теплий підлогу на дерев’яній базі повинна бути розміщена з урахуванням подальшого вантажу з меблів. Ці сайти повинні бути ребристі труби або створювати додаткову подушку безпеки.

Теплий підлогу води під дерев’яною підлогою відмінно підходить для різних приміщень. Альтернатива. створення електричного нагрівального підлоги. Це більш трудомісткий процес, що вимагає великих фінансових витрат. Крім простого розміщення кабелю на чорновому покритті є технологія плівкової теплої підлоги. Цей підхід зменшує обсяг робіт, але обходиться дорожче.

Тепла підлога в дерев’яному будинку

Один з найкращих матеріалів для будівництва будинку. натуральне дерево. Тільки у дерев’яних будинках відчувається особлива внутрішня енергетика. Дерево добре зберігає тепло. Але взимку без опалення нікуди. На жаль, ще не скрізь виходить використовувати для опалення дешевий газ.

Актуальне використання електричної теплої підлоги як додаткова можливість опалення житла. Так як у дерев’яних будинках підлога може бути влаштована по різному: безпосередньо по грунту, дощатим на першому поверсі, по міжповерховим перекриттям, пристрій теплої підлоги повинен враховувати особливості кожного способу. Крім того, тип використовуваного елемента нагрівання залежить від покриття покриття. А це може бути підлогова дошка, лінолеум, ламінат, керамічна плитка, мармолеум та ін.

READ  Як зробити плитку з гумової крихти

Водяна тепла підлога з дерев’яної основи. Частина 2. Укладання контурів

Варіантів обігріву теплою підлогою два основні, коли єдиним джерелом тепла є підлога з вбудованим обігрівом і комфортна. В якому тільки окремо вибрані зони високої комфорту нагрівається. Головне питання про основний обігрів можна його реалізувати технічно?Тут потрібно визначити втрати втрати конкретного приміщення, і якщо теплова потужність, що віддається підлогою перевищує їх, то все добре. У будь-якому випадку, в дерев’яному будинку утеплювати підлогу, стіни, стелю, потрібно максимально. Не заощаджуйте і на енергоефективних склопакетах. Майбутні витрати на опалення будуть залежати від якості ізоляції.Зазвичай для варіанта основного обігріву підходять підлоги з покриттям з керамічної плитки. Нагрівальні кабелі, що використовуються під плитку, нагрівальні елементи, тонкі мати високої потужності.Справа в тому, що поверхня черепицею та фаорової посуд може бути безболісно нагріватися до температур, при якій тепловий потік з підлоги компенсує втрату тепла кімнати.

Хороший варіант монтажу кабельних систем по дерев’яній підлозі. застосування панелей РПГ. Це панелі на основі екструдованого полістиролу з цементно-полімерним покриттям, що поєднує в собі міцність, легкість та високий коефіцієнт теплоізоляції. Особливість цих панелей у тому, що вони дозволяють покласти керамічну плитку без заливки товстої та важкої стяжки. Товщина панелей від 10 до 100 мм. За допомогою панелей РПГ можна по чорновій дерев’яній підлозі викласти плитку з мінімальним підйомом рівня підлоги.

Тепла підлога під підлогову дошку

Окремий, і на жаль, найпроблемніший випадок, коли фінішне покриття підлогова дошка. Дерево хороший утеплювач, і при товщині дошки з хвойних порід більше 24 мм і 32 мм для дуба, застосування обігріву теплою підлогою недоцільно (за DIN EN 1264, тепловий опір над гріючою частиною не повинен перевищувати 0,15 м2К/Вт). В даному випадку можливий лише комфортний варіант обігріву.Варіант установки кабелю під дерев’яну підлогу на лагах: Використовується двожильний екранований кабель Lavita, при цьому питома потужність не повинна бути більше 100 вт/м2.

Підлога з ламінату та лінолеуму

Якщо фінішним покриттям є ламінат, лінолеум, ковролін або паркетна дошка, то, як правило, можливий тільки комфортний варіант обігріву. У цьому випадку рекомендується використовувати інфрачервону плівкову теплу підлогу. тонку нагрівальну плівку різних видів, у тому числі саморегулюючу. Бажано вибрати потужність 220 ват/м2. Товщина плівок приблизно 0,4 мм. Тобто висота підлоги не змінюється.

Інфрачервона плівка швидко та рівномірно прогріває поверхню підлоги. Особливості вищезгаданих покриттів. їх не можна перегрівати вище за температуру 24-27 градусів С. Пояснити порогове значення робочої температури, може бути з продавців підлоги. Якщо ці температури перевищуються, починаються хімічні та геометричні зміни.У ламінату змінюється ширина швів, його може почати витріщати. Лінолеум може змінити колір і почати виділяти продукти хімічного розкладання.

У разі гарної теплоізоляції приміщення, можна опалювати приміщення і з таким покриттям. Швидше за все доведеться укласти теплу підлогу на максимально можливій площі, тобто під усім вільним від стаціонарних меблів. Докладніше у цій статті про обігрів приміщень.

зробити, тепло, підлогу, дерева

Прохання при самостійних розрахунках враховувати наявність вільної електричної потужності. Потрібно з виділеної на будинок потужності відняти сумарну потужність всіх приладів, що споживають енергію.

зробити, тепло, підлогу, дерева

Встановлення правил системи в дерев’яному житловому будинку

Потужна бетонна стяжка надмірно ускладнює вагу будинку з колоди або бруса. Тому в дерев’яних будівлях теплий підлогу монтується в основному на “подушка безпеки”.

Укладання чорнової підлоги та влаштування системи тепла підлога

 • Перекриття очищається від забруднень, сміття, пилу.
 • Виготовляється шпаклювання щілин і зазорів, вона виконується тільки з використанням складів, призначених для закладення дефектів у деревині.

Зверніть увагу. Монтажна піна не сумісна з системою “теплого підлоги” через високі ізоляційні характеристики, які запобігають утворенню згенерованого тепла.

 • Укладання направляючих сосни (довжина матеріалу 2М, розмір 40 × 40 мм). Довідники прикріплені до шорсткої поверхні саморегулюваннями.
 • Потім виконується термічний ізоляційний матеріал. Найчастіше це піна фольги, виконуючи дві функції: ізоляція та відбиття потоку теплового потоку, що поставляється шляхом нагрівального кабелю. Матеріал поміщається в інтервалі між еталонними смужками.
 • Над теплоізоляційним матеріалом є оцинкована сітка.
 • Паралельно направляючі бари на відстані близько 10 мм заклав кабель живлення.
 • На точках перетину кабелю, допоміжні бари роблять двигун, поглиблює їх до рівня розташування теплоізоляційного шару. У кожній пропіллі потрібно покласти металеву фольгу.
 • Кріплення кабелю до брусів здійснюється за допомогою монтажної стрічки. Якщо виникне потреба прикріпити кабель до сітки, використовують хомути.

Детальний порівняльний огляд варіантів та технологій монтажу систем теплої підлоги на нашому сайті: https://pol-master.com / tepliy-pol / kak-sdelat-teplyj-pol.html.

Трохи уваги! Мінімальна висота повітряної подушки при влаштуванні теплої підлоги в дерев’яному будинку 30 мм.

Можна вважати, що опалення будинку теплою підлогою організовано, і приступати до спорудження чистової підлоги.

Укладання чистової підлоги

Найчастіше чистову підлогу в будинку з колод або бруса влаштовують із застосуванням фрезерованих дощок, оснащених елементами замкового з’єднання типу «шип-паз». Мінімальна ширина матеріалу 9,8 см, максимальна 14,5 см, товщина 3 – 4,4 см. Фрезерні дошки, що мають поздовжній перерву на нижній поверхні, забезпечують природну циркуляцію повітря у складній системі підлоги. Укладання чистового покриття можна проводити шпунтованими дошками з фальцем або з рейкою, тильна сторона яких не оброблена. Але укладання такого матеріалу вимагає від виконавця досвіду, вправності та уваги, тому найчастіше вибирають фрезеровані пиломатеріали.

Порада. Бажано використовувати для монтажу чистової підлоги пиломатеріали, що пройшли камерне сушіння. Перед тим, як фіксувати, обробляюча підлога повинна літати над операційною електричною системою, після чого потрібно консолідовувати дошки.

Докональне дотримання технічних правил улаштування теплої підлоги в будові з деревини позбавить загрози загорянь, дорогих втрат тепла, від передчасного виходу з ладу струмопровідної системи. Грамотний монтаж обігрівального контуру гарантує Comfort та безпеку.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS