Підлога

Як зробити стяжку підлоги в приватному будинку

Як заливати підлогу в приватному будинку. правила заливання стяжки

У приватних будинках сьогодні надзвичайно популярні підлоги дерев’яні або бетонні. Якщо ми говоримо про конкретну основу, то вам потрібно знати детальну інструкцію про те, як заповнити підлоги в приватному будинку, щоб отримати ідеально рівень, довговічну та довговічну поверхню. що в статті та буде обговорюватися.

Бетонні стяжки

Найпопулярніший конкретний стяжний підлогу в приватному будинку мокрого типу. Напівсухого стягу складніше у виробництві, але перевищує попередню технологію експлуатаційних властивостей.

Важливий! Незважаючи на те, що в матеріалі напівсухої стяжки менше води, терміни монтажу покриття не змінюються. Килимок, лінолеум, ламінат та паркет можна запізнюватися через 2 тижні, плитка рекомендується на 29 днів з моменту виробництва.

Щоб підвищити ресурс покриття для підлоги, перед його укладанням вологість бетонної стяжки повинна знаходитися в межах:

 • 1,5% – для теплої статі;
 • 2%. для паркету та ламінату;
 • 2,5% – для джутового ковроліну;
 • 3% – для лінолеуму;
 • 3,4%. для фаор Канат, ПВХ плитки та лінолеуму на полімерній основі.

Перевірка вологості стяжки без приладів.

Найпростішим способом перевірки вологи без спеціальних пристроїв полягає в закріпленні плівки або широкої стрічки до поверхні з паперовою серветкою під цим герметичним матеріалом. Якщо через добу обклеєна серветка суха на дотик, підлогове покриття можна укладати.

Класичний вологий стяжок

Ця технологія в приватному будинку своїми руками застосовується найчастіше з таких причин:

 • бетонна стяжка дозволяє укласти всередину утеплювач та акустичний матеріал, контури теплої підлоги (кабель, труби);
 • роботи можна виконувати самостійно;
 • Навіть з товщиною шару від 5 см, закінчення бюджету буде мінімальним.

Важливо! Слід зазначити, що при використанні бетону з будь-яким наповнювачем виявляється винятково нерівномірним стяжкою підлоги, що вимагає додаткового декорації, а іноді і додатковим вирівнюванням оздоблювальної сипучої підлоги.

Основними недоліками технології є:

 • наявність мокрих процесів – мокру стяжку не рекомендується заливати у кімнатах з фальш-панелями з гіпсокартону;
 • Комфортна ходьба. збільшити міцність, конкретну конструкцію часто відкидається дротяною сіткою, рухаючись, що можна знайти тільки на підлозі або “треках” з бетону;
 • конструкційні обмеження – мокру стяжку складно залити на перекриття балками.

КРАЩИЙ СТЕЖЕННЯ в дерев’яному будинку! ВІДГУК ЗАМОВНИКА|

Поверхня не є абсолютно рівною без шліфування, тому при укладі підлоги часто використовуються вирівнювальні субстрати та рідкий шар підлоги.

Напівсуха стяжка підлоги

У технологію за замовчуванням закладено затирання на останньому етапі спеціальними шліфувальними машинами. З одного боку, це значне плюс напівсудинне. поверхня має досконалу площину без крапель, ям і горбків. З іншого боку – без застосування спеціального обладнання зробити стяжку підлоги із напівсухого бетону не вдасться.

 • мінімальна товщина напівсухої стяжки за замовчуванням більша на 1 см, ніж мокра (4 см замість 3 см);
 • терміни укладання підлогового покриття залишаються незмінними;
 • у приміщеннях зберігається висока вологість протягом 3 тижнів, що шкідливо для гіпсокартону та інших гігроскопічних матеріалів.
зробити, стяжка, підлоги, будинку

Важливо! Кваліфікація майстра має бути вищою, ніж у оздоблювальника, що заливає мокру стяжку. Без практики важко навчити домашнього майстра, як правильно поставити його, оперативну пам’ять і протріть напівсушевий бетон.

Але, зроблені своїми силами “пиріг” напівсухого стягу, має більшу водонепроникну та морозостійкість у порівнянні з класичною мокрою стяжкою, хоча для більшості випадків ці властивості непотрібних. Добре встановлюється така стяжка підлоги в будинку, з пристроєм підлог на землі з теплим підлогою, оскільки виявляється рівною базою, готовою до покриття.

Алгоритм стяжки підлоги

Здійснювати роботу при температурі повітря не нижче 5 градусів тепла. У незалежності від вибору рішення, коли виконуючи роботу, дотримуйтесь плану:

READ  Як зробити щоб дерев'яні підлоги не рипіли

Поверхня очищення, вакуумування, промивають теплою водою. Якщо стяжку укладають на бетонну поверхню, необхідно поліпшити якість зчеплення: покрити бетон грунтовкою.

На кухні, у ванній кімнаті, щоб захистити від вологи, закладеного гідроізоляційного матеріалу. Як це може бути пластикова плівка, але краще придбати спеціальні матеріали, які характеризуються спеціальною силою.

Його товщина. 1-2 см. Для створення використовують пінополіуретанову стрічку або смуги пінопласту.

Для невеликих кімнат можна використовувати рівень бульбашки. Точно виконувати роботу на великих областях, використовуйте лазерний маленький або гідроелектростанція.

Маяки можна зробити з профілів, які призначаються для монтажних робіт з гіпсокартоном. Є маяки для стягів, але досвідчені будівельники кажуть, що вони мають недоліки: низький рівень сили, необхідність створити велику кількість точок підтримки. Верхня частина маяка вирівнюється з нерелігією.

Якщо профілі не видаляються, вони вибирають ті, які мають антикорозійне покриття або з нержавіючої сталі.

Рівняють розчин за допомогою рейки, рухи при цьому – зигзагоподібні.

Коли стяжка затверділа і може стримати вагу людини, видаляють металеві профілі. Щілини від маяків заливають розчином. За допомогою терки, круговими рухами, вирівнюють поверхню.

Борозни роблять шпателем, поки розчин не став твердим. Якщо він застиг – використовують електроінструмент з алмазним диском.

Роботу з укладання стяжки в одній кімнаті роблять за один прийом, не допускаються перерви. Готовий розчин придатний для використання протягом декількох годин (зазвичай не більше 2). Точніший час вказано на упаковці.

Зайвий розчин, який виходи за межі приміщення, відсікається по косильній волосіні компенсаційного шва.

зробити, стяжка, підлоги, будинку

Через 7-11 годин після процедури покладання поверхня спостерігається. У цій процедурі немає потреби, якщо плитка буде закладена в кімнату.

Компенсаційні шви

Шви відокремлюють стяжку від стін, сходів, колон.

Створити шов допомагає клейка стрічка, що закріплюється вздовж стін. У стінок, крім швів, роблять надрізи, вони поділяють стяжку на невеликі прямокутники.

Розрізи зроблені для компенсації матеріалу у випадку усадки домкратів, що пов’язано з сушінням. Їх глибина 1 / 2.1 / 3 з всієї товщини стяжку. Без скорочень. стяжка може тріснути.

При кладці плитки, скорочення повинні відповідати суглобам плитки. Якщо стяжка посилена сітка. шви розташовані над ділянками аркушів сітки листів.

Якщо ламінат або паркет вибирають як зовнішнє покриття. скорочення залишаються порожніми. Якщо укладатимуть плитку – то компенсаційні надрізи наповнюють силіконовим герметиком, який стійкий до вологи.

Чорнова стяжка, гідро- та теплоізоляція

Найкраще чекати приблизно 10-15 днів, перш ніж виконувати наступну роботу, оскільки цей час потрібно кристалізувати рідке скло.

 • Насипте пісок декількома шарами (приблизно по 200 мм) і ретельно змочіть і утрамбуйте кожен із них. При цьому бажано не ходити по першому шару.
 • Викладіть щебінь (можна додати до нього керамзит) і також утрамбуйте його.
 • Покладіть поліетилен із загином 20-30 мм на стіни. При цьому по плівці не варто ходити у черевиках із твердими підошвами.
 • Виконайте чорнову стяжку. Перед тим як залити її підготуйте «слабкий» бетонний розчин із ЦП, піску та щебеню, у пропорції 1:3:4. Також до нього рекомендується додати сталеву фібру, щоб отримати армування. На 1 кубометр бетону потрібно 1 кг фібри.
 • Зачекайте 48 годин і “складне” замороженого бетону з рідким склом та водою, у пропорції 1:10, а також цементу, щоб бути практично позначеним у тонкому шару плитки.
 • Обробіть поверхню рідким бітумом і покладіть руберойд з припуском 30-50 мм.
 • Замініть суглоби каучукоидного будівництва Фен.
 • Візьміть ЕППС завтовшки 30 мм для створення теплоізоляційного шару та проклейте стики спеціалізованим скотчем. Краще укласти відразу два шари матеріалу.

Пам’ятайте, що через підлогу приміщення втрачає до 35% тепла, тому теплоізоляційному шару необхідно приділити особливу увагу. Гонячись за економією, ви, зрештою, елементарно переплачуватимете за опалення будинку.

Як зробити стяжку підлоги в приватному будинку?

У власників приватних будинків та котеджів особливою популярністю користуються бетонні підлоги, оскільки такий матеріал не вимагає спеціального догляду, може піддаватися фінішному оздобленню відповідно до смакових побажань і є довговічним. Оскільки заливка підлог відбувається в основному в новозбудованих будинках або тих будинках, де відбувається повне перепланування, багато хто стикається з проблемою, як правильно зробити стяжку підлоги на землі.

READ  Як самому зробити клей для плитки

Підлоги по ґрунту. Щоб не тріснув і не просів. Своїми руками.

На сьогоднішній день у будівельних магазинах є досить великий вибір різних готових сумішей для підлоги. У нашому магазині Мегатрейд СМ ви можете придбати суміші для заливання підлоги, як для основи поверхні підлоги, так і фінішної її обробки. На кожній упаковці таких розчинів ви можете ознайомитися з детальною інформацією про спосіб приготування розчину та його використання.

Будь-який процес заливання підлог відбувається поетапно, що в кінцевому результаті дасть якісну та рівну стяжку:

 • точний розрахунок оброблюваної площі, з показників якої розраховується необхідна кількість розчину;
 • підготовчі роботи перед заливкою;
 • підготовка необхідних інструментів;
 • безпосереднє виконання стяжки.

Щоб отримати правильну кількість площі, яка оброблятиметься, необхідно помножити довжину кімнати на ширину ви отримаєте точні показники квадратних метрів. Рішення для стяжки також можна розраховувати самостійно. Для цього необхідно перемножити між собою площу кімнати та необхідну товщину заливки отримайте кубометри розчину.

Багато хто вважає, що для стяжки підлоги буде потрібна тільки готова суміш, яку можна купити в будь-якому магазині будівельних матеріалів. Однак поспішаємо вас засмутити. Для отримання якісної та надійної статі вам необхідно використовувати додаткові матеріали:

Також при встановленні маяків необхідно враховувати товщину використовуваних паро та гідроізолюючих матеріалів. Перед початком підготовчих робіт необхідно очистити поверхню підлоги від бруду, пилу, сторонніх предметів. Цю процедуру можна виконати як віником, так і пилососом. Після підготовки можна приступати до замісу розчину та безпосередньої стяжки підлоги.

Як правильно зробити розчин для стяжки підлоги?

Ні для кого не секрет, що від якості матеріалів, що використовуються для стяжки підлоги, залежатимуть характеристики готового покриття. Тому стяжки підлоги з власними руками в квартирі передбачає використання певних матеріалів, які забезпечують якість готової краватки:

 • цемент. Як правило, для заливання підлог використовують марку ПЦ-500;
 • пісок. Для створення стяжки рекомендується використовувати кар’єрний пісок, але не річка. Це пов’язано з тим, що річки зерна мають досить круглу форму, тому зчеплення з розчином буде мінімальним, що призведе до крихкості стяжки та стяжки підлоги;
 • пропіленове волокно. Даний компонент дозволяє забезпечити пластичне усадку готового розчину та підвищує міцність. Також використання волокна запобігає стяжці від появи тріщин;
 • пластифікатор дозволяє підвищити пластичність готового розчину, продовжує термін служби бетонного покриття та дозволяє використовувати менше води при замісі розчину.

Наш інтернет-магазин Megatrejder CM ви можете вибрати готові сухі рішення для стяжки підлоги або купити додаткові компоненти, які допоможуть збільшити експлуатаційні характеристики конкретного покриття.

Пропорції розчину для стяжки підлоги

Цементний розчин для стяжки це не найпростіше завдання, як може здатися на перший погляд. У процесі створення розчину для стяжки необхідно суворо дотримуватися почергового змішування всіх інгредієнтів та їх пропорцій. Це дасть можливість отримати якісне та довговічне бетонне покриття підлоги. Для того, щоб розчин був міцним, можна прораховувати самостійно відсоткове співвідношення всіх матеріалів для стяжки або ознайомитися з інформацією на упаковці готової суміші для наливної підлоги, купити яку можна на сайті нашого інтернет-магазину Мегатрейд СМ.

Кількість піску при замісі розчину для бетонної стяжки має дорівнювати марці цементу, тобто при використанні цементу 400 марки пропорція буде 1:4 і так далі. Це правило дозволить отримати не тільки міцний розчин, але й правильну робочу густину. Фіброволокно варто додавати в готовий розчин. Ідеальне співвідношення даного матеріалу та розчину до 1кг на 1 куб. м. розчину для стяжки. Однак цей показник може відрізнятися залежно від бренду виробника. За дотримання таких пропорцій вам знадобиться близько 15 літрів води на 50 кг мішок цементу. Якщо ви використовуєте інші пропорції, вам потрібно візуально відрегулювати кількість води. Зрештою, результат, готовий розчин повинен нагадувати рідку сметану.

Через те, що обсяг готового розчину на виході має досить велику масу, це дуже незручно похмурити його. Для замішування, найкраще використовувати бетонний змішувач або будівельний змішувач. Таким чином, у вас є можливість використовувати одразу великий об’єм розчину. Якщо немає таких пристроїв, а замінень буде зроблено вручну, необхідно підготувати рішення з незначними порціями.

READ  Чи можна заливати теплу підлогу бетоном

Про товщину стяжку

Хоча існує безліч різновидів і способів виконання стяжки, найбільшою популярністю при облаштуванні підлоги в приватних будинках все ж таки користується цементно-піщана.

Товщина стяжки зазвичай визначається з наступними пунктами:

Як зробити правий поверх у вашому домі

При облаштуванні підлоги в приватному будинку товщина стяжки може варіюватися від чотирьох до десяти сантиметрів. Якщо товщина стяжки перевищує 8 см, її необхідно обов’язково армувати, щоб запобігти деформації та розтріскуванню поверхні.

Стяжка на дерев’яну підлогу/перекриття

Раніше в цій статті вже говорилося про те, що бетонну стяжку краще не заливати на дерев’яні лаги. Вона може не витримати навантаження. До того ж, деревина в умовах підвищеної вологості гниє. Якщо ж будинок уже збудований, можливості замінити чорнову основу немає, працювати потрібно за таким алгоритмом:

 • Перевірка дощок. Гнилі, що тріснули, видаляють, замінюють новими.
 • Отриману поверхню додатково вирівнюють фанерою або OSB. Щілини закладають шпаклівкою, після просушування грунтують.
 • Укладання піско-цементної стяжки, бажано напівсухе. Якщо потрібна ідеально рівна підлога, зверху заливають суміш, що самовирівнюється.

Армування потрібне лише при облаштуванні мокрої стяжки підлоги в будинку. В інших випадках можна обійтися без неї.

Що потрібно для стяжки підлоги?

Стінання підлоги передбачає підготовку необхідних матеріалів та інструментів. До того, як робота повинна бути підготовлена:

 • Бетонозмішувач або дриль з віночком для розмішування невеликої кількості розчину.
 • Розтяжка, рівень будівництва, гідро-.
 • Відра.
 • Рулетка, лінійка, олівці та маркери.
 • Канцелярські ножі та замінні лопатки.
 • Правила.

У процесі заповнення підлоги потрібно використовувати:

 • Цемент, пісок і гравій.
 • Металеві профільні балки.
 • Мережива або лінія риболовлі.
 • Кріпильні матеріали.
 • Рішення для заповнення.
 • Мастик.
 • Гідробар’єр.
 • Стрічка для Едді.
 • Ceramzit, подрібнений камінь.
 • Вологостійкі списки.
 • Клей.

Під час закупівлі будівельного матеріалу важливо врахувати співвідношення цементу, піску та інших матеріалів, що використовуються. Діапазон 1: 2 або 1: 4. Чим більше цемент використовується для стяжки, тим складніше буде основою. Створіть еластичність суміші, можна використовувати пластифікатори, у кількості до 100 грамів. У домашніх умовах його замінюють на рідке мило.

Технологія плаваючої стяжки. як вона створюється

Нарешті, трохи докладніше розглянемо три способи створення стяжки, що відрізняються за рівнем контакту з перекриттям будинку. Найпростіший варіант. покриття, повністю зчеплене з плитою перекриття (яка, як правило, виготовлена ​​з бетону). У такому разі між нею та стяжкою немає нічого, крім нанесеного для кращої адгезії шару ґрунтовки.

Наступний вид стяжки – на розділовому шарі, який у даному випадку є тонкою гідроізоляційною плівкою, покладеною на плиту перекриття під чорнову підлогу. Плівка виконує деякі завдання. Перше. запобігти вологості з перекриття на стягу або навпаки, що може призвести до небажаних змін у силових характеристиках підлоги. Другий. забезпечити деяку свободу стягу щодо перекриття та мінімізації різних зусиль стиснення та розтягування, що особливо важливо, коли поверхи в дерев’яному будинку.

Третій варіант. це плаваюча стяжка, в якій еластичний шар присутній між ним і стелею, який виконує функцію тепла та гідроізоляції. У цьому випадку дизайн проекту підлоги є пухковий пиріг. перекриття розташоване нижче, він розташований на вершині або поліетилену, або каучукоїд, або спеціальну гідроізоляціюючу плівку. На неї, у свою чергу, укладається екструдований пінополістирол, який виконує роль теплоізоляції. Він особливо необхідний у тому випадку, якщо плаваюча стяжка створюється на першому поверсі будівлі по ґрунту.

Стяжку, зроблену на розділовому шарі утеплювача, називають «плаваючою» стяжкою

Далі вже йде сам бетон чи цементно-піщаний розчин. Завершувати плаваючу стяжку може шар, що самовирівнюється, що створює в результаті ідеально рівне покриття, придатне для укладання плитки, паркету, лінолеуму та інших матеріалів.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS