Статті

Як зробити сходи з терасної дошки

Останнім часом сучасні матеріали є більш поширеними для будівництва та вдосконалення будинків. Так, наприклад, ганок та сходи можна виконати з терасної дошки. Цей матеріал має й іншу назву – декінг.

Він є дерево-полімерним композитом. Для його виготовлення використовуються:

У такому поєднанні матеріал вийдуть дуже міцним та довговічним. А на вигляд нічим не відрізняється від звичайної дерев’яної дошки. Саме цю властивість можна назвати одним основним при виборі декінгу для щаблів ганку.

Прибічники терасної дошки виділяють такі позитивні моменти:

 • існують варіанти зовнішнього вигляду, наприклад плити з декоративною поверхнею, щоб можна було створити цікавий малюнок ганку;
 • виріб міцний та монолітний;
 • На відкритому повітрі може бути використана дошка Terrace DPK;
 • термін експлуатації тривалий і може становити 30 років;
 • екологічно чистий матеріал, який є безпечним і для людини, і для навколишнього середовища;
 • у складі немає свинцю та формальдегідів;
 • поверхня не ковзає, що відмінно підходить для вуличних сходів;
 • декінг не потрібно додатково обробляти, він повністю готовий до експлуатації після покупки та встановлення;
 • вологостійкий, не боїться води, він не утворює цвілі та гниття;
 • присутній запах натуральної деревини;
 • На такій дошці ходьба безпечно навіть босоніж. це тепле, оскільки він накопичує сонячне тепло;
 • Вона не боїться відмінностей температури;
 • дошки легко монтувати та встановлювати;
 • згодом декінг не потрібно фарбувати чи обробляти іншим чином.

Особливості терасної дошки

Оздоблювальний матеріал для зовнішньої роботи повинен витримати літні теплові та зимові морози, демонструють відмінну стійкість до пішохідних вантажів, води та шкідників. Цим критеріям повністю задовольняє терасна дошка з дерево-полімерного композиту або декінг. Продукт виготовлений з суміші деревного борошна, синтетичного зв’язування, пігментів та наповнювачів. Виходить вельми практичне покриття, абсолютно невибагливе до догляду.

Дошки DPK. порожнисті, з внутрішніми жорсткими. Рідше повнотілі. Єдиного розмірного стандарту немає, тому у продажу можна зустріти дошки довжиною від 2 до 6 м, шириною від 9 до 16 см та товщиною до 28 мм.

Деякі виробники пропонуються окремо і етапи від ДПК, що мають округлену сторону від одного кінця. Поверхня, як правило, рифлена (вельвет). Габарити:

Особлива перевага декінгу в тому, що випускається він у широкому спектрі відтінків – не менше 8. Завдяки тому, що пігменти додаються на етапі змішування сировини, колір виходить рівномірний на всю товщину покриття.

При виборі ДПК особливий акцент робиться на стійкість до навантажень. Серйозні виробники випускають терасну полімерну дошку у трьох базових класах зносостійкості:

 • Для дому (тераси та кроків перед будинком, балкон, оформлення басейну, приватну причалу, альтанки та т.п.);
 • для невеликих приватних підприємств (кафе, ресторани, басейни);
 • Для комерційних та громадських об’єктів (аквапарки, міські зони відпочинку та т.п.).
зробити, терасної, дошки

Слід зазначити, що дошка ДПК має цілий набір переваг:

 • Протиковзка поверхня навіть у мокрому стані;
 • Легкість у роботі;
 • Стійкість до кліматичних крапель, мороз, дощ, комаха;
 • Широкий вибір дизайнів;
 • презентабельність;
 • Довговічність – до 15 років;
 • Витримує навантаження до 500 кг/м2.

З дошки тераси з власними руками, ви можете зробити не тільки пішохідні доріжки, утворюють покриття на терасу, веранду, літню кухню або альтанки. Багато хто використовує цей оздоблювальний матеріал, щоб завалити вхідну зону, сходи в приватному котеджі, торговій та комерційній будівлі (готелі, ресторани, клуби, магазини та т.п.).

Ганок з декінгу. що необхідно врахувати

Прибуття під’їзду з дошки тераси, не слід зберігати. рекомендується придбати матеріал, який включає в себе волокна екзотичних дерев та ПВХ.

Основні вимоги до під’їзду. це наступне:

 • Дизайн повинен бути міцним і надійним;
 • Матеріал має бути негорючим;
 • Щаблі для ганку з терасної дошки та верхній майданчик не повинні ковзати;
 • Матеріал повинен мати декоративний зовнішній вигляд і поєднуватися з оздоблювальними матеріалами фасаду будинку.

Вказівки щодо того, як зробити веранду з дощок з власними руками, буде показано нижче.

Важливо! Якщо вибір зроблений до матеріалу, зробленого з використанням модрини, необхідно додатково придбати набір кінцевих вилок, оскільки дошки всередині порожнисті. Ці елементи дадуть структури під’їзду завершено зовнішність, а також захищати внутрішній простір дощок.

Монтаж терасної дошки із ДПК MultiDeck

Рекомендації для пристрою ганку

Перш ніж приступати до роботи, рекомендується ознайомитися з наступними нюансами пристрою ганку з декінгу:

 • Терасована дошка на під’їзді до будинку складається і обробляється просто. вона розрізана в циркуляційний електронний у фрагменти необхідної довжини. Диск пили повинен мати дрібні зуби. За відсутності такого інструменту можна використовувати звичайну ножівку;
 • Для створення вертикальних фрагментів сходинок – підсходів, використовують один виріб. Для створення горизонтальної поверхні щаблі потрібно два вироби;

Важливо! Щаблі повинні мати однакову висоту для комфортної експлуатації та естетичного зовнішнього вигляду ганку. Важливо дотримати незначний ухил при монтажі щаблів, щоб вода з їхньої поверхні під час опадів видалялася природним способом.

 • При використанні дошки довжиною менше 20 см виникає велика ймовірність деформації виробу;
 • При укладанні дощок між ними повинен утворюватися зазор в 9-12 мм. Протягом року дошка буде падати, як вона повинна, і їх деформація не відбудеться;
 • Чим більше площа поверхні, що покривається декінгом, тим більшу ширину повинні мати дошки;
 • Основою для похвалу може служити конкретним майданчиком, навіть грунт природної щільності, а також дерев’яна рамка, або метал.
READ  Як зробити теплий підлогу у ванній кімнаті

Монтаж

Будівництво під’їзду з дощок виготовляється наступним чином:

 • Укладання декінгу проводиться за лагами, які кріплять саморізами до заздалегідь підготовленої основи. Розташування лаг має бути паралельним щодо спуску. Важливо, щоб шуруп був вкручений точно за центом кожної з лаг.

При фіксації лаг витримують крок між ними близько 40 см. Закінчення кожної терасної дошки повинне співпадати з опорним елементом;

Це збереже матеріал з деформації при температурних відмінностях та підвищенням атмосферної вологості. Кріплення стартової дошки на рамках виробляється за допомогою запуску кліпів;

Якщо ганок переходить у простору терасу або веранду, то їх покриття використовують особливий вид виробів з ДПК. На торцях таких елементів є спеціальні пази, що сприяють створенню рівної площини. Наявність пазів дозволяє виконувати роботу швидко і легко.

На фото нижче показано, як може виглядати кінцеве оздоблення ганку терасною дошкою:

Нюанси монтажу

Важливо виконати роботу так, щоб сходинки вийшли однакової висоти, інакше виникнуть незручності в процесі експлуатації. Крім того, сходи з терасових дощок обов’язково виконуються під незначним ухилом, щоб під час випадання опадів з них могла стікати вода.

Ви також можете покласти їх на бетонний фундамент, хоча зазвичай металевий або дерев’яний кадр.

Облаштування сходів з терасних дощок відбувається таким чином:

 • На заздалегідь підготовленій основі відставання (композитний або дерев’яний). Їх фіксують дюбель-цвяхами або шурупами. Брусья мають у своєму розпорядженні паралельно щодо спуску з конструкції, вони повинні знаходитися перпендикулярно напрямку настилу декінгу. Самонарізані гвинти, закріплені в центрі Брюке. вони легко включені до матеріалу. Між сусідніми лагами обов’язково витримують відстань приблизно 40 сантиметрів. Їх встановлюються так, щоб кінці декінгу знаходилися безпосередньо на опорному елементі.
 • Зверху від конструкції, що несе, починають укладати сходинки, при цьому обов’язково залишають незначні зазори між сусідніми дошками (приблизно 20 міліметрів). Ці слоти потрібні для запобігання деформації, яка може виникнути під час роботи. Найпершу з дощок надійно прикріплюють до каркаса за допомогою особливої ​​стартової кліпси.
 • Наступний декінг кріплять сполучною кліпсою на брусках, яка служить для забезпечення певного проміжку між окремими деталями конструкції. Необхідно лише вставити кліпсу в спеціальний паз на настилі та за допомогою саморіза прикріпити її до лагав.
 • На виробі, що виконує функцію подступка, треба зафіксувати г-подібний куточок.

Аналогічно збирається решта тераси з терасної дошки. Після завершення монтажних робіт, залишкові кутові суглоби закриті, використовуючи спеціальні декоративні смуги, які загвинчуються до декопів з використанням самореактивних зразків. Також будь-яким клейовим складом прикріплюють декоративні елементи.

Це повинно бути закріплене з баром без надто щільного прилеглих до перпендикулярної зони кроку. Завдяки наявності мінімального зазору в такому випадку можна нівелювати деформацію терасних дощок за допомогою природної циркуляції конструкції знизу.

Монтаж сходів з декінгу. як провести?

Для облаштування сходинок бажано використовувати дорогі різновиди терасної дошки. Служити вони будуть, як було зазначено, в кілька разів довше, ніж вироби з листяної деревини. Але якщо проблема вартості матеріалу має першорядне значення для вас, цілком можливо обладнати вхід до будинку та за допомогою дешевших видів ДПК. У тих випадках, коли ви купуєте настил з модрину, негайно ознайомтеся з покупкою кінцевих заглушок для дощок. Нижня лінія полягає в тому, що недорогі терасові вироби зроблені порожнистою всередині. Якщо не встановлювати на них заглушки, зовнішній вигляд сходинок буде незавершеним.

Обрізання різання на сегментах необхідного розміру здійснюється циркуляційним електроном, оснащеним відповідним диском (він повинен мати маленькі зуби), або звичайним ножівкою. Як правило, сходи з описаних виробів збираються за наступним принципом: підсходи (вертикальні частини) роблять з однієї дошки, саму поверхню (горизонтальну) – з двох. Зверніть увагу! Потрібно добитися того, щоб висота сходів була абсолютно однаковою. Якщо не виконати цієї умови, незручності під час експлуатації ганку вам будуть забезпечені.

зробити, терасної, дошки

Ще один важливий момент. Сходинки з декінгу необхідно монтувати під невеликим ухилом. Потім під час опадів всі вологи будуть вільно тягнуті від них. Укладання щаблів може виконуватися на бетонний фундамент під ганок. Також часто, як основа використовується кадр дерева або металу. Процес монтажу сходів із терасних виробів виглядає так:

 • На підготовлену основу встановлюєте лаги (дерев’яні або композитні). Заблокувати їх універсальним самолюбором або дюбельними нігтями. Лаги завжди розміщуйте паралельно спуску зі сходової конструкції. По відношенню до напрямку настилки декінгу вони повинні лежати перпендикулярно. Дюбель-цвях (саморіз) вкручуйте по центру лага. Кріплення без проблем входить до матеріалу. Між окремими лагами витримуйте дистанцію близько 40 см. Важливо монтувати лаги таким чином, щоб кінці декінгу доводилися чітко на опорний елемент.
 • Вершина з кадрового скелету починають закладання кроків. Обов’язково залиште невеликі прогалини (близько 20 мм) між поруч з лежачими дошками. Такий проміжок захищає конструкцію від деформування, яке може бути викликане температурним розширенням декінгу в процесі його експлуатації. Найперша дошка за допомогою спеціальної стартової кліпси надійно кріпиться до каркаса.
 • Другий декінг фіксується на лагах сполучною кліпсою. Саме вона забезпечує отримання потрібного зазору між окремими елементами конструкції. Вам потрібно лише вставити кліпсу в особливий паз на настилі, а потім прикріпити її до лагу, використовуючи шуруп.
 • Ви берете кут M-подібної форми, заблокуйте на ньому продукту тераса, яка виконує функцію стояка.
READ  Що робити, якщо туалет був забитий з туалетним папером

За аналогічною схемою здійснюється складання всіх інших ступенів. Після завершення роботи монтажу потрібно закрити доступні кутові суглоби. Для цих цілей застосовують декоративні планки. Їх прикручують до площини декінгу шурупами. Ви також можете закріпити декоративні елементи будь-якою придатною композицією.

Намагайтеся зафіксувати декоративну планку без примикання (надто щільного) до перпендикулярної частини сходинки. Наявність мінімального зазору в подібних випадках дозволяє нівелювати деформацію терасних дощок за рахунок природної вентиляції конструкції знизу.

Поруччя з ДПК

При покупці терасної дошки необхідно придбати матеріали для створення огорож. Якщо для створення перил використовувати дерево, його доведеться міняти досить часто, на відміну названого матеріалу. У комплект, необхідний створення перил, входять такі компоненти:

 • Монтажна склянка. Цей елемент створюється з металу та закріплюється на ганку за допомогою болтів.
 • Стовп вставляється в монтажну склянку і служить опорою для всієї конструкції.
 • Верхні перила є виробами, що закріплюються біля верхньої частини опор. Вони мають закруглену форму.
 • Верхня кришка. Цей елемент призначений для встановлення на повідомленнях. Кришки захищають опори від потрапляння в них опадів, а також виконують естетичну функцію.
 • Балясіна. Такі частини огорожі можуть мати різну довжину та форму, що дозволяє вибрати перила, які ідеально підходять для певного будинку.
 • Нижні перила. Нижні перила – це вироби, на які спираються балясини.
 • Кліпса для балясини. Такі вироби закріплюються на перилах.
 • Нижня кришка призначена для встановлення на дно.

Як зробити ганок Ковані перила та сходи з ДПК How to make a porch

Оздоблення всіма названими компонентами сприятиме створенню красивих та міцних поручнів. На фото видно, що такі конструкції підходять для будинків, збудованих у різних стилях. Для з’єднання всіх частин перил необов’язково дивитися відео, так як для збирання достатньо побачити, як вони виглядають у зібраному варіанті.

Поруччя з ДПК є досить міцними для того, щоб витримати дорослу людину. Якщо в сім’ї є маленькі діти, варто вибирати балясини, які не дозволять їм перелазити через цю конструкцію. Тільки в цьому випадку огорожі будуть безпечними.

Сходи з терасової дошки: варіанти виконання та самостійний монтаж

Сходи з терасової дошки обладнані використанням пластмасового ретельно-профілю або профілю. Матеріал застосовується до адгезивної основи та самонарізаних гвинтів (гвинтів, болтів). У цих областях ламінат розміщується звичайним способом, тобто замком у замку. При покупці матеріалу важливо визначити ширину і товщину. В ідеалі одна дошка повинна перекривати всю площину проступи чи підступка.

Увага! За відсутності стиків можна уникнути швидкого руйнування.

Типи молдингів

Сходи з терасової дошки своїми руками створюється за допомогою крайового профілю або молдингу. Він утворюється у вигляді верхнього опуклих ремінців для прикраси кореневого кута кроків. При плечах сходів, дві дошки композиту, закладені на прилипання, і похибки з’єднані один з одним. Це сприяє формуванню щедрового кута, який демонструє поперечний переріз з двох ламеллів у непривабливій формі. Для приховування цього стику та посилення міцності фіксації обробки застосовують крайові профілі. Вони накладаються поверх стику, кріпляться за допомогою клею або шурупів.

Розбираючи питання, як зробити драбину з терасної дошки, можна розглянути основні варіанти виконання:

 • Крайовим профілем виступають г-подібні поріжки з алюмінієвого, сталевого, латунного та ін. профілю. Популярне забарвлення під золото, бронзу, сталь та масив.
 • Застосування пластикових порожків полягає у застосуванні різнокольорових куточків. Кріплення виготовляється клей.
 • Дерев’яні поріжки. Їх зручність полягає у шліфуванні, шпаклівці, фарбуванні виробів. Фіксація здійснюється за допомогою клею або саморізів (болтів).
зробити, терасної, дошки

Обшивка внутрішніх сходів

 • Видаляється старе покриття. Сходи з терасної пластикової дошки очищаються від слідів клею, жиру та забруднень. Видаляються цвяхи, скоби, шурупи. За наявності виступу ступеня, він зрізається за допомогою електролобзика. Проміжок під сходами можна приховати фіксацією по вертикалі підступка кількох брусів із встановленням фанерних листів. Бетонне покриття вирівнюють. Дефектні місця заливаються цементом. Нижче можна подивитися, як готуються до монтажу сходи з терасової дошки на фото.
 • Виробляється шліфування абразивною шкіркою. Після видалення цементного пилу, щаблі протираються мокрою ганчіркою. Наносять грунтовку засобом валика або широкої кисті (маклавиці).
 • За необхідності обшити дерев’яні сходи, перевіряються опорні частини на наявність дефектів. Проводиться реконструкція наявних елементів. Щілини замазують шпаклівкою. Проводиться замір складових щаблі. Переноситься на терасну дошку. Вирізаються (болгаркою, лобзиком і т.п.п.) відрізки матеріалу за зазначеними лініями. Всі панелі нумеруються.
 • Фіксація виробів проводиться зверху донизу. щаблі. Так можна пересуватися вниз без зсуву елементів, нанесених на клей.
 • На вертикальній частині сходинок наноситься клей, додається декоративний елемент, щільно притискається для кріплення. Між покриттям наступного ступеня та дошкою підступка залишається невеликий проміжок, що дорівнює товщині панелі. Цей простір передбачено для того, щоб нижня дошка проступи засувалася під дошкою вертикального елемента.
 • Проміжок створюють за допомогою розміщення підкладки-опори під вертикальною дошкою підступка (наприклад, брусів або прокладок).
 • На звороті напрямної з металу наноситься клей. Він розміщується поверх сходинки, на її край, притискають до покриття. Верхня планка профілю на горизонтальній поверхні додатково кріпиться за допомогою шурупів. Вони вкручуються через кожні 15 см.
 • На проступі розміщують клей. Для його рівномірного розподілу служить зубчастий шпатель. Поверх на проступі горизонтально розміщують декоративну дошку. За умови, що це перший проступ, створений на одному рівні з поверхнею підлоги, ламель сходинки з’єднується з настилом за методикою замок в замок.
 • Подальші дошки проступів засуваються під розміщені вище вертикальні підступи. У елементах краю частини профілю монтується гумова вставка. Іноді гумова вставка надягають на шип. Можливе надягання в паз профілю. Всі канавки наповнені клеєм.
 • Надягає профіль на напрямну з металу та вставку з гуми. Виключено утворення прогалин. За виконання робіт можна змінити їх послідовність. Спочатку фіксують ламелі підсходів, потім профілі з металу, слідом – дошки проступів та крайові профільні деталі. На фіксованих дошках не рекомендується переміщати більше 24 годин.
READ  Замена сантехнических труб в квартире

Організація тераси

Спочатку передня частина тераси закривається. Це дошки, подібні до тих, що використовуються для тераси. До кожної лаги пригвинчується пара накладок із розрахунку, що потім вони закриються терасною дошкою. По завершенню будівельних робіт, на сходах можна буде зручно розміститися, спираючись як на спинку дивана.

Накладками виступають терасові дошки 3,2 х10 см. Вони створюються по одному – по обидва боки кожної лаги. Не враховуються лише крайні. Кріпляться накладки за допомогою шурупів. Довжина дошки розраховується з висоти кроку. В даному випадку, вона становитиме 35 см.

Для запобігання гниття масиву виключають контакт з ґрунтом. Необхідно зробити відступ від ґрунту на 15 см. Основу для сходинки обрізають до довжини 650 мм. Вона створюється із соснової дошки з параметрами 4,5х14,5 см.

За допомогою гвинтового затискача затискається горизонтальна опора сходів і вимірюється проміжок від верхньої частини до покриття тераси. Утворюється 35 см. Це сприяє розміщенню 3 дощок по 10 см 5 см для отворів.

Монтується опора сходів у горизонтальному положенні та закріплюється її саморізами з нержавіючої сталі. Знімається затискач і можна переходити до наступної лаги. Проводиться аналогічний процес. Щоб зберегти рівень, вам знадобиться довгі водою або гладкою дошкою.

Сходинка займає лише одну половину тераси. Її довжина складає 7 м. Решта зашивається дошками. Тепер споруджується опора для передньої частини сходів. Її параметри становлять 4,5 x 19,5 см. Прокопується земля глибше для 2-х плит з каменю для підтримки опорного бруса. Укладаються плити в гравій. Між ними та стійками розміщується руберойд. Опора фіксується на 12 см нижче за основу сходової конструкції. Потім опору можна буде зашити терасною дошкою.

Сходовий марш із композитною обробкою

Зашивається підступок. Пригвинчується невеликий додатковий брус, до якого притискають дошки. Потім проводиться укладання дощок на сходи.

Перші три шт. розпилюються по довжині і укладається настил щаблі. Вони кріпляться на сходових опорах за допомогою двох саморізів з нержавіючої сталі, аналогічно, як підлога на терасі.

Перед тим, як зафіксувати останню плату, визначається рівень скорочення підтримки сходів. кінці дощок, що тримають час під ними. Проводиться волосінь, робиться розмітка на всіх опорах. Зайве видаляється за допомогою електролобзика або пилки.

Пригвинчується терасна дошка до опор, закриваючи їх таким чином. Покласти на останню плату на крок і виправлення. Доповідачі, що виступають за краю дошки. Опора прихована терасною дошкою.

Оздоблення вуличних сходів, терас та ганку з терасою дерев’яного полімерного композитного ДПК

Монтаж сходів

Монтаж сходів виконується на попередньо встановлені лаги за допомогою спеціальних кріпильних елементів. Між дошками має бути невеликий зазор для температурного розширення. Якщо цього не зробити, згодом дошки можуть деформуватися.

Терасові дошки відмінні для утворення прямокутних установок конфігурації. На жаль, для створення напівкруглої конструкції підходять не всі види декінгу, наприклад, пустотілі використовувати не рекомендується. Декінг гірше обробляється завдяки більш щільній структурі, так що для складних архітектурних проектів краще використовувати інший матеріал, або довірити монтаж кваліфікованому працівнику.

Монтаж прямокутних геометрично правильних споруд не є особливою труднощами, тому цілком під силу для самостійного виконання.

Корисні поради

Декінг є довговічним та надійним матеріалом, проте недотримання елементарних правил помітно вкорочує термін служби сходів із терасної дошки. Щоб уникнути подібних проблем, рекомендується дотримуватися таких вимог:

 • сходи краще розташовувати під невеликим кутом – це забезпечить безперешкодне стікання вологи;
 • довжина полотна щаблі не повинна бути меншою за 20 см, інакше ризик деформації багаторазово збільшується;
 • ширина сходинок вибирається довільно, але оптимальний варіант – це 30 см.

Гарно виглядає поєднання декінгу контрастного забарвлення. Роблять світлі сходинки та темні підсвічники з ганком, або навпаки. Нанесіть укладання, яка утворює зразок, як паркет (“квадрати”, “Новорічна ялинка” та подібна). Така конструкція не розсохнеться з часом, не скрипітиме і збереже свій колір. Знаючи ці особливості, можна самостійно зробити сходи, які прослужать довгі роки.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS