Статті

Як зробити шлях у дачі з плитки

Table of Contents

Доріжка з тротуарної плитки на дачі: як укласти своїми руками

Акуратні бруковані доріжки органічно вписуються в дизайн будь-якого саду. Найбюджетніший варіант – використовувати на дачі тротуарну плитку. Укладати її нескладно, тому можна заощадити, якщо робити це самостійно.

Звичайно, новачкам краще не братися одразу за химерні візерунки. А ось рівну доріжку під силу самостійно викласти навіть тим, хто жодного разу цього не робив. Ми скажемо вам, що звернути увагу на укладання тротуарної плитки в країні.

alt=”Тротуарна плитка” width=”460″ height=”305″ /

Доріжки з тротуарної плитки довгий час і виглядають красиво, але вони можуть пошкодити град або падну гілку

Плитка тротуарна. одна з найпопулярніших матеріалів для садових доріжок. Це пов’язано з тим, що у нього є ряд переваг:

 • Плитка добре зазнає температурних відмінностей, не боїться води і може безпечно лежати під снігом до зими, без змін;
 • Це не зникає на сонці, навіть якщо лежить на освітленому місці;
 • Матеріал виглядає красиво, і він має багато варіантів і візерунків;
 • плитка буває різних розмірів. велику легко укладати, а з дрібної можна зробити гарну мозаїчну доріжку, яка чудово буде виглядати на фото.

Мінуси менше: ціна, яка є високою порівняно з ціною інших варіантів, нестабільність перед механічним пошкодженням, а також повна відсутність отворів.

Плитка не проходить воду, тому в період дощу він стає вологим і слизьким. Це вирішується шляхом придбання спеціальної черепиці, яка оснащена грубим покриттям, на якому ви не будете ковзати. Але це дорожче.

 • Роблячи маркування довжини і ширини доріжки.
 • Згідно з маркуванням, зробленим шляхом копання траншею, глибину приблизно 10-15 см. Траншею потрібно зробити це, щоб ви виявив опуклий профіль від центру до країв, для прогулянки на ширину менше одного метра, схил повинен бути 1-1,5 см. На основі країв траншеї.
 • Дно траншеї повинна бути затушена і вирівняна, зберігаючи схил.
 • Тепер траншею повинна бути заповнена піском до 5-10 см, потім тертя, а потім вилийте у конкретний розчин і розчинити його. Доріжка має бути на кілька сантиметрів вище поверхні ґрунту.
 • Як він висихає, ми занурюємося в конкретну різноманітність фрагментів керамічної плитки.

Це все, трек готовий, приблизно через п’ять днів, коли він може ходити.

Час, щоб покласти такий шлях у країні, це досить багато, але це варто. Трек естетичний, надзвичайно міцний, він відносно легко підтримувати у хорошому стані.

Плитка

Шлях у країні виконує багато функцій, серед яких зв’язок вхідної частини з будинком, будинки з садом і т.D. Тому під час його договору це вимагає сплати належної уваги до вибору матеріалів та процесу її установки. Оптимальний матеріал для укладання на доріжці для котеджу є плитка. Як покласти плитку по країні розглянути далі.

Варіанти та матеріали для будівництва шляху в країні

Є багато варіантів організації шляху в країні. Вибір цього або який залежить безпосередньо від бажань власників, загальний зовнішній вигляд будівлі, тип грунту, на якому споруджується доріжка.

Використання натурального каменю робить екстер’єр благородним і по-справжньому красивим. Хоча вартість цього оздоблювального матеріалу дуже висока. За допомогою натурального каменю організувати вигнуті доріжки. Розташування кам’яних елементів. хаотичний, тому з їх допомогою ідеально виявляється, щоб побудувати прекрасний вигин.

При оформленні дачної доріжки у стилі кантрі можливий варіант її спорудження з дерева. За допомогою нанесення спеціальних просочень і лаків, вдається покращити природну текстуру дерева. Така доріжка виглядає неординарною.

Якщо дача, побудована з цегляного каменю, то для спорудження доріжки також підійде цегла. Його комбінація з галькою покращить зовнішній вигляд доріжки. Крім цього використання звичайної цегли є недоцільним, краще застосувати цеглу, адаптовану до плитки, так як вона має високий рівень волого- та морозостійкості.

Найтривалішим терміном експлуатації відрізняється бруківка або тротуарна плитка. За допомогою різнокольорової бруківки та певної схеми її встановлення роблять різноманітні малюнки або орнамент, які підійдуть під індивідуальний стиль кожного саду.

Більш бюджетним та недорогим варіантом є спорудження гравієвої доріжки. Її встановлення є доречним у дикій природі або в оформленні натуралістичної дачі.

Крім цього, для спорудження доріжки, яка відрізнятиметься унікальністю та шиком використовується звичайний бетон, який заливають у спеціальні силіконові форми. Комбінація декількох матеріалів також послужить гарним способом поекспериментувати на дачі.

Плитка на дачі: особливості вибору та застосування

Дачна доріжка постійно піддається впливу навколишнього середовища, тому матеріал для її обробки має бути якісним, щоб прослужити його власнику довгі роки.

Доріжка на дачі знаходиться під впливом людей, які по ній переміщуються, садових візків та інвентарю, на неї проливають воду, приносять бруд або пил з садової ділянки, крім цього є постійна дія дощу та снігу з льодом, які періодично потрібно очищати. Тому вимоги до будівництва земляного дерева дуже висока.

Як неможливо закінчити садовий шлях до матеріалу у вигляді тротуарної плитки. З особливостями її вибору ознайомимося далі:

Зверніть увагу на матеріал з якого виготовлена ​​плитка. Оскільки основні складові розчину сильно позначаються на її довговічності. Окрім цього велику роль відіграє технологія її виготовлення. Даною інформацією, в обов’язковому порядку, має володіти продавець. В іншому випадку, пошукайте інше місце для її покупки. Крім цього рекомендуємо оглянути сертифікацію продукції та документи, що підтверджують її якість.

Розмір та товщина плитки також відіграє роль у процесі її експлуатації. Якщо садова доріжка призначена для пересування пішоходами, рекомендована товщина становить три сантиметри. При встановленні сайтів для розташування транспорту виберіть плитку товщиною з п’яти сантиметрів. Не слід вибирати плитку занадто великого розміру, так як практично доведено, що менше плитку, тим більше вона стійка перед механічними пошкодженнями і розтріскуванням.

Поява тротуарної плитки також допоможе визначити його якість. Якщо плитка має яскравий колір і гладку поверхню, це не означає, що вона висока якість. Саме гладка текстура свідчить про велику кількість води в розчині, а яскравість. При використанні дешевих синтетичних барвників, поліпшення втрати та зменшення сили матеріальної сили. Крім того, слід зазначити, що занадто гладка поверхня плитки призводить до травми, коли тяги, особливо взимку або під дощем. Тому, перш ніж купувати плитку, ви повинні чітко вирішити свою текстуру, колір і візерунок. Щоб перевірити плитку для сили, ви повинні вдарити одну плитку на другий, якщо є звук дзвінка. плитка довговічна, інакше. розпусний.

Можлива опція покупки однієї черепиці, яку вам подобається, для її ретельної перевірки. За наявності різноманітних плям на зворотному боці, краще відмовитися від покупки. Так як при виробництві такої плитки використовувався пісок з великою кількістю глини, що значно погіршує якість плитки. Глина ніколи не поєднується з цементними рішеннями, оскільки воно погіршує його якість і призводить до втрати. Далі, розділені плитки слід розділити на дві частини, щоб переглянути однорідність текстури на внутрішню частину. За відсутності плям з фарби, глини або піщаних ділянок і. Нижче Купити плитку для будівництва.

READ  Як зробити теплий підлогу у ванній кімнаті

Доріжка. Особливості та рекомендації

Трек є важливою частиною котеджу, тому краще подумати про своє місцезнаходження навіть на стадії будівництва будівлі. Для полегшення розрахунків краще зробити зразковий малюнок за допомогою спеціальних онлайн-програм. Після визначення важливих точок з’єднайте їх за допомогою шляхів прямого або вигнутого характеру.

Бажано розташувати на схемі всі об’єкти, присутні на території. Їх кількість включає в себе садовий ділянку, сад, теплицю, ванну або альтанку. За допомогою доріжок забезпечується зв’язок між цими об’єктами.

Як матеріал, що використовується для будівництва доріжки вибирайте обробку, яка поєднується з навколишнім середовищем. Не слід робити всі доріжки одного виду. Можливо комбінація твердих доріжок з покроковим кроком, вигнутою прямим.

При проектуванні сюжету ви повинні вказати місце майбутнього місця розташування рослин та кущів. Для розміщення в кліматичній зоні з рясними опадами, дбайте про розташування дренажної системи, яка передбачає будівництво ділянок, з боків доріжки. З їх допомогою, вода буде видалена і не з’явиться. У процесі будівництва дачної доріжки слід пам’ятати про те, що вода, яка замерзає на її поверхні, знижує термін служби покриття на доріжці в кілька разів. Не допускайте висадження потужних дерев біля доріжки, тому що їх коренева система з часом зруйнує їх цілісність.

Укладання плитки на дачі: технологія виконання процесу, початковий етап

Після покупки високоякісної плитки для дачі слід провести ряд робіт з її встановлення. Якщо ви ставитеся до цієї процедури, це не серйозна, то навіть найприємніша черепиця, зрештою, вимагатиме заміни, завдяки невідповідності її технології.

Перед тим, як покласти тротуарну плиту в країні, необхідно дізнатися інструкції від виробника плитки на її установку.

Початковим етапом виконання робіт виступає проектування та розмітка території, під спорудження доріжки. Усі розрахунки із заздалегідь підготовленого проекту слід перенести на поверхню землі. Щоб провести розмітку, потрібно виміряти ширину і довжину доріжки, поступово встановлюючи кілочки в місцях розмітки. На кілочки натягується натяжна нитка, проставляється ухил, за наявності, і повороти.

Визначитися з типом плитки, що купується, слід заздалегідь, а ось купувати її, тільки після того як готова розмітка. Оскільки саме з її допомогою вдасться підрахувати необхідну кількість плитки для укладання. Переважно брати плитку із запасом у кілька штук, щоб замінити матеріал при його випадковому кришенні.

Садові Доріжки своїми руками з малими витратами на дачі

Наступний етап ґрунтується на проведенні земляних робіт зі зняття шару ґрунту перед укладанням плитки. Товщина цього шару впливає такі фактори, як розмір плитки, дренажну подушку та кількість бетону, необхідного для зміцнення основи. Крім цього необхідно врахувати, що згодом відбудеться усадка ґрунту, і висота установки плитки зменшиться. Правильність проведення даних розрахунків залежить від типу ґрунту, розташованого на дачній ділянці, розміру доріжки та основи під неї.

Найбільш точний розрахунок робить фахівця, який безпосередньо на місці установки плитки. Інтервал між значеннями зняття шару ґрунту становить від 8 до 40 см. Перше число визначає товщину плитки, наприклад 5 см, друге. піщану подушку. 4 см, при необхідності в облаштуванні мощення з підвищеною здатністю, що несе, робить поглиблення ще на 8 см.

Не слід забувати про облаштування дощового ухилу, що споруджується на місці робіт. Його значення становить один сантиметр на 1 м². Крім того, існує потреба провести бічні відчуття на 8 см з обох сторін. Їм потрібні для встановлення кордонів.

Третім етапом укладання плитки виступає установка бордюрів. Основні вимоги до них. рівність та рівномірність. Крім цього вони мають бути виставлені під певним ухилом. Встановлення каменю зроблено за допомогою рідкого розчину. Спробуйте суворо дотримуватися розмітки.

Продовжує процедуру встановлення. Заготовка подушки. Як нижній шар використовується щебінь, фракцією від двох до чотирьох сантиметрів. Після його укладання слід трамбування та вирівнювання першого шару.

Далі, заливайте шар піску, який також вимагає ретельного травм і зволожуючи, щоб поліпшити щільність.

При створенні поверхні з підвищеною несучою здатністю та міцністю подушка має трохи інший вигляд. На щебінь насипають пісок, далі проводиться укладання нетканого геотекстилю, що покращує якість подушки і перешкоджає усадці піску. Потім на поверхню укладають ще один піщаний шар, товщиною 10 см. Він використовує вібрацію або каток. Потім насипається ще один шар піску, товщиною 4 см, він не вимагає трамбовки. На цей пісок починають укладати плитку.

Як покласти плитки в країну: рекомендації щодо роботи

Завершальний процес. безпосереднє укладання плитки. Для цього натягується мотузка, за якою дорівнює установка першого ряду. Початок укладання цілих каменів, залиште прогалини між ними кілька міліметрів. При укладанні кожного цегляного каменю потрібно його вдарити гумовим молотком для кращого ущільнення в піщаній подушці.

Укладання наступного ряду не робиться твердим, і половина каменів. Так виходить красивий декоративний візерунок. Для того, щоб досягти навіть швів між тротуарними плитами, рекомендується придбати спеціальні хрести, встановлені в прогалинах між кожною з плиток.

Після завершення стилю плитки, прокачані суглоби між ним за допомогою піску або піщано-цементної суміші. Це відбудеться їх надійна печатка. Кілька разів вам потрібно мокрий шви з водою, і чекати їх повного сушіння.

Ми пропонуємо ознайомитись з рекомендаціями фахівців, укладання плитки для доріжок у країні:

 • При виконанні роботи використовуйте лише спеціальні інструменти, оскільки існує ризик пошкодження плитки;
 • Обов’язково купуйте плитку з невеликою маржею, щоб компенсувати зіпсований матеріал;
 • при необхідності в стандартній несучій здатності плитку укладають на поверхню з сухою сумішшю або піщаною подушкою, при необхідності в установці на майданчик автомобіля слід укладати плитку на основу за допомогою бетонного розчину.

Доріжка із плитки на дачі. неординарне рішення

Простим та бюджетним варіантом є самостійне виготовлення доріжки на дачі зі старої плитки.

 • старої керамічної плитки або нової плитки найдешевшої вартості;
 • цемент;
 • піску;
 • гравію;
 • резервуару для замісу;
 • кілочків;
 • шнура;
 • лопати;
 • рулетки;
 • рівня.

Для самостійного виготовлення такої доріжки насамперед потрібно зробити розмітку за її шириною та довжиною. За попередньо виконаною розміткою необхідно прокопати траншею, її глибина становить 15 см. Траншею має бути упередженим на один, з половиною сантиметра. З боків майбутньої доріжки, прикріпіть дерев’яну опалубку. Утрамбуйте дно траншеї та вирівняйте за допомогою катка. Врахуйте, що ухил повинен зберегтися.

Засипте на дно траншеї пісок, шаром 5-8 см, далі щебінь, на 6 см. Займіться приготуванням бетонного розчину, слідкуйте за його сумішшю. Вона має бути кашоподібною. Поверхня доріжки повинна на кілька сантиметрів перевищувати поверхню ґрунту. Рисова бетонна поверхня, позбутися від надлишку повітря. Дотримуйтесь керамічної плитки на фрагментах, якщо ви хочете, і встановити його, засновані на власних уподобань та фантазій. Дочекайтеся повного висихання бетонного розчину, це займе близько 6 днів та використовуйте доріжку за призначенням.

Врахуйте, що такий варіант доріжки не передбачає занадто великих навантажень на її поверхню, і служить більш декоративним елементом.

Як зробити гарні доріжки з тротуарної плитки: 5 порад від ландшафтного дизайнера

Коли всі функціональні зони на ділянці визначені, а споруди продумані, необхідно спланувати систему доріжок та маршрутів та об’єднати їх у єдину дорожньо-стежкову мережу.

Насамперед, доріжки повинні нести в собі функціональну складову: мати достатню ширину, щоб по них було комфортно ходити, а також забезпечувати зручний підхід до всіх будівель на ділянці. Друга функція. естетична. Грамотно продумана система дорожньо-стежинної мережі пов’язує всі будівлі на заміській ділянці в єдину візуальну картинку.

Перед тим, як подумати про покупку плитки, ми рекомендуємо намалювати всі заплановані доріжки (навіть вручну) і покласти їх розмір.

READ  Ремесла з ПВХ Труби роблять це самостійно

Обмотка доріжки з тротуарної плитки Steingot, форма “паркет”, колір клінкеру

Основні доріжки краще зробити комфортними по ширині, щоб 2 особи змогли розійтися по них, йдучи назустріч. Вони з’єднують всю ділянку за його основними маршрутами.

Господарські можна зробити не широкими, це вимощення навколо будинку, обхід уздовж паркану, підхід до систем забезпечення ділянки.

Декоративні доріжки. це прикраса сайту, вони призначені для неквапливого прогулянок і несуть відповідальність за естетичний компонент дизайну сайту.

Планувати бюджет краще до початку робіт.

На бюджет вплинуть: площа мощення, тип основи (бетонна або гравійна), вартість робіт з укладання і, звичайно ж, сама плитка.

Найдешевше обійдуться доріжки з однотонної плитки, Color Mix буде дорожчим, але візуально цікавішим і практичнішим. Плитка з гранітними крихтами або вистріленими вибухом вимагатиме навіть великих фінансових інвестицій, але буде реальним оформленням місцевого району.

Скласти орієнтовний кошторис матеріалів до початку робіт – важливий момент.

Вибираючи тротуарну плитку важливо пам’ятати, що вона повинна гармонувати за кольором з рештою квітів, що вже присутні у зовнішній обробці будинку.

До теплих відтінків будинку добре підійдуть: коричневий, бежевий, жовтуватий, бордовий, бурштиновий, пісочний, а також руді відтінки.

Прямолінійна доріжка з тротуарної плитки Браєр «Старе місто Ландхаус», колір Прайд. Окантівка. “Старе Місто Ландхаус” колір Мальва

Якщо кольори переважно холодні: це білий, лавандовий, блакитний, чорний, відтінки сірого.

Дорожньо-стежкова мережа з тротуарної плитки Браєр «Класіко»

Якщо у виборі ви вирішили обмежити моноконку, важливо зрозуміти, що одноманітні варіанти плитки на середніх і великих обсягах мощення виглядатимуть занадто монохромним. Такий варіант краще залишити для невеликих дачних доріжок.

ЧАСТИНА 1: Садова доріжка (тротуарна плитка) своїми руками PART 1: Handmade garden walkway

Прогулянка з тротуарної плитки Брат “Classico” трьох кольорів: корал, бурштин, вино

Пеппермастер тротуарної плитки Брат, Форма “Класичний круглий”, кольоровий коричневий, пісок

Якщо варноти не хочуть, то кольорова суміш плитки буде виглядати спокійніше в масі. Він має м’який колір переходу в одній плитці. Треки, викладені з такою плиткою, виглядатимуть більш стриманим, плитка повторює будь-яку природну імітацію: з натурального дерева, до осені листя.

Кольорова суміш плитки самодостатні, поєднуючи кілька пігментів, вона виглядає природно і не вимагає додаткових прикрас.

У порівнянні з монофонічною плиткою, забруднення та підтримки менш помітні

Тротуарна плитка Брат, Форма “Мозаїка”, кольоровий піщаник

Укладання тротуарної плитки без кордону

На додаток до кольору плитки, він має свою форму. Цей параметр важливий як з точки зору естетики, так і технічної сторони: лінійна форма легше покласти на прямі доріжки, а радіус об’єкти або обмотки доріжки краще викладають кругову черепицю.

До будинків у сучасному стилі з прямими лініями та однаковими прямими доріжками придатні з гладким краєм, перевага повинна бути подана лаконічними формами з мінімальним швом. До таких можна віднести великоформатні прямокутні плити, форму Старе Місто, Паркет, Баварію.

зробити, шлях, дача, плитка

Залізниця з прямокутної тротуарної плитки

До зроблених з колод невеликих будинків з невеликою або звивистою дорожньо-стежковою мережею краще вибрати форму Класика або подібну до неї. Скошені краї плитки добре поєднуються із закругленою формою колод.

Форма добре укладена на обмоткові доріжки.

Криволінійна доріжка з тротуарної плитки BRAER, форма «Класіко», колір Мальва

З будинками в стилі шале виграшно виглядає плитка з нерівною поверхнею, що імітує натуральну породу. Якщо площа мощення дозволяє, то краще не «дрібніти», а вибрати великі плити, вони виглядатимуть доречно.

Тротуарна плитка Вибір, форма «ANTARA», колір Доломіт

Кругова форма дозволяє виконувати різні об’єкти радіусу з плитки:

Прогулянка з тротуарної плитки “Кругова кругова” у відтінках сірого

Edging робить доріжки візуально закінчитися і дозволяє вам пов’язати всі зони на ділянці.

Вирішити з поверхнею плитки: гладка або тиснення?

На додаток до кольору та форми черепиці, текстура поверхні обличчя має велике значення.

Як правило, тротуарна плитка має гладку поверхню.

Однак зараз варіанти популярні з нерівномірним обличчям.

Прогулянка від великоформатних тротуарних плит “Антара” Вибір заводу з рельєфною поверхнею

Ви можете використовувати плитку з імітацією натурального стара.

Такий варіант не для всіх, якщо ділянка в сучасному стилі, то така плитка не підійде, а діти на самокатах і велосипедах відчуватимуть труднощі у пересуванні. Ці моменти краще обміркувати заздалегідь до покупки.

Варіанти під натуральний камінь або з нерівною фактурою підійдуть до будинку, витриманого в класичному стилі або з оздобленням під старовину.

Гранітна крихта. інший спосіб додати вишуканість витонченості. Така плитка, як вибух, підходить для тих, хто шукає преміум-плитки. Благородне мерехтіння на поверхні та стримані кольори підійдуть тим, хто не хоче яскравих рішень, але зацікавлений у гарному мощенні.

Структура такої зернистої плитки за рахунок доданої натуральної породи в її верхній шар.

Плитка з гранітною крихтою добре підійде до сучасного будинку та до витриманого класичного стилю.

Садові доріжки на дачі з тротуарної плитки: як викласти, кілька фото

Укласти тротуарну плитку на власній заміській ділянці не складе жодних складнощів. При цьому знадобляться інструменти, які є в кожному будинку.

Технологія монтажу досить проста, і, з огляду на найбільш величезний вибір форм та розмірів оздоблювального матеріалу, його низька вартість, ви можете виконувати цю роботу ефективно і швидко.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як своїми руками викласти садові доріжки на дачі або іншій ділянці з тротуарної плитки, та побачите кілька красивих фото для розуміння, як вони виглядають.

Особливості мощення

Тротуарна плитка чудово виглядає на заміській ділянці як оформлення пішохідних доріжок. Це відмінний оздоблювальний матеріал, що відрізняється довговічністю експлуатації, надійністю та екологічною чистотою, який сьогодні може використовуватись для приватних подвір’їв.

Єдина вимога. наявність оптимальної області, яка буде очищена. Справа в тому, що на невеликих ділянках доріжку викласти важче, і при цьому виглядати плитка буде не так ефектно.

Бажано проводити укладальні матеріали в суху, безвітряну та сонячну погоду. Дощ ускладнить установку і призведе до низької якості остаточного покриття.

Товщина матеріалу

З огляду на широкий розмірний ряд тротуарної плитки слід мати на увазі, що:

 • елементи, товщина яких менше 40 мм, можуть використовуватися тільки для монтажу пішохідних доріжок;
 • якщо передбачається їзда автотранспортним засобом, наприклад, буде обладнана майданчик для стоянки автомобіля, то оптимальною є товщина плитки понад 50 міліметрів включно;
 • Плитка товщиною 60 міліметрів і вище, витримує досить високі навантаження, наприклад, вага вантажівки.

Якщо хочеться виконати роботу швидко і не відчувати складності з укладанням, то краще вибрати плитку квадратної або прямокутної форми.

Найкраще почати монтажну роботу над укладанням у невеликому просторі, щоб ви могли оцінити якість виконаної роботи, появу плитки та вибраного креслення.

Підрахунок кількості будматеріалу

Перед тим як зробити доріжки з тротуарної плитки, правильно буде правильно підрахувати обсяг матеріалів для будівництва. При підрахунку необхідного матеріалу для укладання слід робити обов’язкову надбавку 15-20% від початкової кількості плитки. Враховується можливий шлюб у плитці, а також ймовірність того, що при укладанні вона може луснути або розколотися.

Обов’язковим елементом є бордюри, які виконуватимуть роль кордону між викладеним тротуаром та зеленою зоною, грядами тощо.D. У той же час, висота кордону повинна бути трохи більшою, ніж плитка, вибрана для укладання.

Підготовка основи у саду

Від того, наскільки якісно зроблена основа, залежатиме не лише зовнішній вигляд кладки, а й довговічність оздоблювального матеріалу. Кожен етап повинен бути виконаний без поспіху.

Обов’язково слід вбити кілочки по межі майбутньої ділянки плитки. Між кілочками слід натягнути мотузку або шнур. Потрібно пройтися вже розміченою ділянкою з метою виключення зміни його ширини (якщо вона не передбачається спочатку плануванням).

READ  Що робити, якщо туалет був забитий з туалетним папером

Якщо доріжка проходитиме поблизу дерев, то оптимально зробити розмітку таким чином, щоб вона ніби обходила стороною насадження – не виключена ймовірність наявності потужної кореневої системи, а навряд чи комусь захочеться викорчовувати їх під час монтажу тротуарної плитки. Розмітка за бажанням може бути підкоригована на етапі планування.

Робити дренаж чи ні

Якщо на ділянці, особливо в місці укладання плитки, переважає глинистий ґрунт, близько розташовуються поверхневі підземні води, то обов’язково проводити дренаж. Дренажна робота відбудеться відразу після того, як траншею було. Повинні бути зроблені і покласти попередньо підготовлений дренаж дренаж.

У регіоні, де клімат сухий, дренажну систему робити необов’язково. При встановленні плитки ви можете зробити невелике упередження (буквально на 2-3 градуси), так що вода після опадів природно текла до місця потоку, наприклад, в канаві.

Взагалі, можна не хвилюватися з приводу накопичення природної води на плитці. вона миттєво йтиме через міжплиткові щілини в грунт. Тому навіть за сильного дощу доріжка з плитки швидко висохне.

На літній котедж, трава з’явилася між тротуарними плитами, і ви не знаєте, як позбутися від нього? Корисні поради ми дамо вам в окремій статті.

І як зробити кроки для пірсингової плитки, і які використовуються методи клавіатури, ви дізнаєтеся тут.

Тротуарний «фундамент»

Перш ніж робити доріжки з тротуарної плитки, вам потрібно правильно підготувати фундамент. Потрібно прибрати верхній шар ґрунту або старе покриття. Глибина високої траншеї повинна бути не менше двадцяти сантиметрів. Використовувати для копання найкраще штикову лопату. А для забору ґрунту ідеально підійде совкова лопата. Робота роботи. широкий і досить глибокий канат з гладкою поверхнею.

Забираємо абсолютно всю кореневу систему та насіння рослин, якщо цього не зробити, то висока ймовірність того, що через шви плитки в майбутньому почне проростати трава. Якщо ви нехтуєте цю процедуру, то пізніше буде витрачати багато часу та зусиль, щоб позбутися несподівано пророслих кущів або дерев коренів.

На саме дно підготовленої траншеї слід встановити один бордюр, укласти шар дрібного гравію (фракція 10 або 20). Після того, як перший бордюр поставлений, потрібно встановити другий ідеально паралельний косильної волосіні.

Важливо розрахувати установку бордюрів таким чином, щоб подальше укладання плитки проводилося саме цілими виробами без необхідності підпилювання.

На монтажний просвіт слід виділити не більше трьох міліметрів по всій ширині. Далі йде бетонування кордонів. Смішний гравій, товщина якого буде близько 10 сантиметрів, повинна бути розпущена. Гравійна подушка буде служити основою для снігу піску.

Пісок насипається таким чином, щоб від країв піщаної подушки до бордюрів була ширина, що дорівнює півторній ширині тротуарної плитки. Піщану основу слід рясно змочити водою і добре утрамбувати ручною або автоматичною трамбувальною машиною.

Укладання плитки має проводитися наступного дня після підготовки піщаної основи. Розглянемо, як укласти доріжку із тротуарної плитки.

Технологічний пристрій тротуарів та плитки

Укладання тротуарної плитки для доріжок своїми руками нескладний, але трудомісткий процес, що вимагає чималих витрат часу. Якщо є невеликий досвід, краще віддавати перевагу прямокутній або квадратній плитці.

Найважливішим є перший ряд кладки. Саме від нього, що естетична привабливість та сила кладки будуть залежати від. Проводити кладку широкої пішохідної доріжки слід за маяками, встановленими ідеально за рівнем. З одного боку, маяк повинен бути встановлений на 1 сантиметр вище за інші – це потрібно для природного стоку води з доріжки. Як маяки найкраще використовувати металеві трубки (ідеально рівні) – вони легко виймаються з піщаної подушки.

Садові доріжки з бетону

Мабуть, бетонні доріжки є одним із найпоширеніших рішень для дач. Переваг у них багато:

І справді, заливка доріжок бетоном своїми руками займає лише кілька годин і не потребує особливих навичок чи спеціальних інструментів. При цьому бетон не вимагає жодного догляду і здатний прослужити багато десятиліть. З них і почнемо.

По-перше, вирішуйте, де відбудеться доріжка. Визначте її протяжність та ширину. Бажано відзначити ребра за допомогою стовпців і розтягнуті між ними. Після цього переходьте до наступного кроку – розчищення. Камені, кущі та будь-які інші перешкоди, здатні завадити будівництву, необхідно видалити. Потім вийміть ґрунт на глибину в 10-15 см. Цього достатньо, якщо ви хочете ходити доріжками, не даючи на них додаткове навантаження.

Встановіть опалубка. Тут можна використовувати різні матеріали – дошки, фанера, горбиль. Після цього дно засинає з сумішшю піску та чудового гравію. близько 5-7 см. Основа вирівнюється і трамбується, після чого рясно зволожується.

Залишилося тільки приготувати розчин і можна розпочинати бетонування доріжок на дачі. Обчислити приблизний обсяг заздалегідь і підготувати бетон з піском та водою, щоб не розбити його під час роботи. До речі, сьогодні популярний кольоровий бетон для садових доріжок. Звичайно, це виглядає дуже витончено і незвичайно. Якщо цей параметр привертає вас, то заздалегідь до відповідного барвника. краще додати його на стадії замішування, то це буде менше, ніж вицвітання, а доріжки збережуть чудовий вигляд довше.

зробити, шлях, дача, плитка

Підготовлений бетон виливається в опалубку, на основі. Відразу ж розрівняйте його та дайте підсохнути. Перші два дні, рясно зволожують затоплений шлях, для цього ви можете використовувати сад полив. Тоді бетон не покриється павутиною тріщин. Через три-чотири дні опалубку можна знімати і спокійно ходити новою доріжкою, що прикрасила ваш сад.

При вирівнюванні та заливці бетону важливо пам’ятати, що доріжка повинна трохи височіти над рівнем ґрунту (достатньо 1-2 см) і мати невеликий ухил (4-5 мм на метр достатньо). Потім вода буде легко і швидко ковзає з ним і навіть після дощу, щоб піти вздовж доріжки біля котеджу, а не дурні ноги.

Планування садових доріжок та підготовчі роботи

Насамперед визначили та виміряли загальну площу доріжок та оцінили скільки потрібно купити тротуарної плитки, бордюрів та будівельних матеріалів. Загальна площа мощення тротуарною плиткою вийшла 65 м², з них 12 м². це перекладка плитки на старих майданчиках і 53 м². укладання плитки на нових доріжках і майданчиках.

Після цього потрібно було вирішити на яку основу укладатимемо плитку. Загалом варіантів підготовки основи і укладання тротуарної плитки кілька. Ми розглядали лише два:

Вирішили використовувати найпростіший і найменш витратний варіант укладати плитку на піщану основу з трамбуванням віброплитою. Порядок укладання матеріалів для підготовки основи вийшов наступним:

Після цього розпочали закупівлю необхідних матеріалів та інструментів. Привезену плитку та бордюри вдалося розмістити на майданчику для автомобіля.

Вартість робіт з укладання тротуарної плитки

Той, хто має деякі навички будівельних робіт, може виконати мощення доріжок у своєму саду самостійно. Якщо таких знань недостатньо, то можна звернутися за допомогою до професіоналів. В даний час існує багато будівельних фірм, що займаються укладанням тротуарної плитки. Вартість роботи залежить, як правило, від популярності компанії, що використовується обладнанням, складністю складу та інших подібних параметрів.

Найменування робіт Вартість, / м 2
Укладання плиток з приготуванням основи з піску та руйнування 900
Укладання тротуарної плитки з підготовкою бетонної бази 1200
Покладання плитки на готовій бетонній основі 700
Установка бордюрів 600

Слід зазначити, що зовнішній вигляд доріжок із тротуарної плитки та термін їх експлуатації безпосередньо залежить від якості матеріалу та коректності технології укладання.

Технологія укладання доріжки на дачі своїми руками показана в

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS