Стіні

Як зробити маяки для штукатурки стін

Як зробити будівельний маяк своїми руками.

В даному матеріалі «Робимо будівельний маяк своїми руками», я розповім вам як можна зробити будівельний маяк або спрямовуючу своїми руками. Дізнаємося з чого робиться будівельний маяк, обговоримо які будівельні маяки можна зробити. Погнали.

Тема зі штукатурними маяками/направляючими або як ще їх називають профіль маячковий у будівельників завжди мусувалася і більшою мірою обговорювали оцинковані покупні маяки, які в штукатурці іржавіли. Стояло питання виймати їх наприкінці штукатурки чи ні. Саморобний же маяк із розчину взагалі забули і останні негативні відгуки у будівельників (я так розумію початківців) були лише в тому ключі. що він дає похибку після висихання, розчин втягується, усихає або деформується, що призводить до похибки в 1-2 мм при оштукатурюванні стін. Не знаю звідки вони це взяли і в мене є факти незаперечної точності, а можливо навіть спростування такої “наклепу” у бік саморобних маяків!

Сутність того, що? Домашній маяк дає помилку після водіння. Для цього заяву у мене є подібне питання:. “А встановлений покупний маячок не деформується коли висихає основа, на яку ви його приклеїли”?”. Отже, в цьому випадку, чому б це не зробити, головне, що рішення не є рідким, він буде зберігати напрямок, а іноді краще, ніж покупка, при встановленні якого потрібно, прогалини між профілем і стіною, і між встановленими точками розчину і коли ви тягнете до цього, він може згинати у порожнечнику, маяк, виготовлений з металу, може мати можливість їздити при транспортуванні, виробник може вимкнути, при сушінні рішення, до якого він був встановлено, буде поводитися. Не так, якщо?

Сподіваюся мені вдалося пояснити що до чого! Ну а залізний маяк це данина сучасній моді, щоб “новий” будівельник робив все швидше, хоча ці маяки влаштовуються так само досить швидко, що ви можете подивитися у відео ролику який ми змонтували спеціально для вас.

Якщо що не зрозуміли з відео. ПИШІТЬ У КОМЕНТАРІ, обговоримо.

Маяки для штукатурки стін та стелі

Сьогодні представлені серйозні вимоги до якості приміщень. всі поверхні повинні бути навіть для подальшого оформлення: чи живе це стіни або змішування шпалер. Нерівності найчастіше приховано штукатуркою, т.До. вона є найбільш доступним матеріалом і скористатися такою процедурою може абсолютно будь-яка людина – від новачка до професіонала. Все можна зробити якісно і своїми руками, просто треба знати, що ви повинні отримати в кінцевому підсумку.

Якщо немає впевненості, що впоратися з обробкою вийде самотужки, краще довіритися досвідченому майстру.

Маяки використовуються для вирівнювання стінного вирівнювання стін, сорти яких будуть обговорюватися пізніше. Сніп штукатурка по маяках ви можете бачити на фото.

Перший вид – металеві маяки

Металевий маяк – найбільш популярний та затребуваний вид. Будівельникам подобається його використання через такі фактори:

По-перше, ціна та доступність При досить низькій вартості компонентів вони продаються в будь-якому торговому центрі або невеликому магазині будівельної спрямованості, що, безумовно, є перевагою перед іншими альтернативними варіантами, розглянутими нижче. Гіпсова штукатурка під маяк або будь-яка інша досить швидко схоплюється і не уповільнює виконання роботи.
По-друге, простота використання Виконуючи всі дії згідно з інструкцією, а також дотримуючись необхідних рекомендацій щодо проведення робіт навіть непідготовленій людині, можна і потрібно розраховувати на хороший результат своїх дій. Трохи нижче буде розглянуто діаграму світлофонів, в порядку
По-третє, розмірний ряд Він виглядає так – 3, 6, 10 мм. Якщо перший вид маяків зустрічається не дуже часто, то 6-ти та 10-ти міліметрові найбільш затребувані та широко поширені. Розмір виробів залежить від товщини шару розчину, а також викривлення стін.
По-четверте, економія часу під час виконання робіт Такі елементи мають необхідну конфігурацію, коригування розміру яких провадиться ножицями по металу. Завдяки цьому можна створити високоякісні поверхні навіть невеликий радіус, оскільки існує реальна здатність розрізати маяки для штукатурки на шматки необхідного розміру.

Незважаючи на всі позитивні партії, металеві маяки мають свої недоліки:

 • Найчастішим дефектом є викривлення геометрії виробу. Подібна вада може виникнути як при порушенні стандартів виробництва, так і при транспортуванні, а також зберіганні. Необхідно перевіряти зовнішній вигляд кожного елемента, щоб уникнути неприємних сюрпризів у вигляді шлюбу та стежити за їх перевезенням з магазину.
 • Ще однією вадою є те, що після ремонтних робіт можливе утворення іржавих смуг на стінах. Подібне відбувається у зв’язку з тим, що цинк, що знаходиться на поверхні металу, руйнується і починається процес окиснення. Щоб уникнути цього, маяки рекомендується видаляти після оштукатурювання стін.
 • Необхідно враховувати те, що металеві маяки дуже гнучкі за своєю структурою. Тому при їх установці необхідно створити умови для забезпечення жорсткості напрямних. зробити заливку поверхні розчином під маяками.

Другий вид – пластикові маяки

Вони багато в чому нагадують сталеві, але мають ряд особливостей та відмінностей, а також власні характерні риси:

 • Матеріал виготовлення таких продуктів особливо міцний пластик, а не оцинкована сталь, як у версії вище.
 • Їх легко встановлювати непідготовленій людині, цьому сприяє міцність та менша вага виробу.
 • Ще однією особливістю є збереження первісної геометрії. Після деформації такі маяки зберігають первісний вигляд і можна не турбуватися про те, що при встановленні чи зберіганні їх може повести.
 • Пластик не окислюється і не схильний до появи іржі, що дозволяє залишати їх у штукатурці, не турбуючись про появу іржавих плям на стінах або стелі через якийсь тривалий час.
 • Неможливість використання при зовнішній обробці – за низьких температур пластик може ламатися, що негативно позначається на роботі.
 • Матеріал, якого виготовлені маяки, не в змозі витримати сильні удари і може зламатися.
 • При неправильному закріпленні напрямних вони можуть прогинатися під натисканням правилом, що призведе до деформації стін або стелі.

Третій вид. багаторазові сталеві маяки

Такими виробами найчастіше користуються професійні будівельники.до. Вони можуть бути використані неодноразово, тим самим відображення їх високої вартості.

Основними відмінними рисами є:

 • Висока міцність та жорсткість напрямних – їх не потрібно ретельно закріплювати та стежити за деформацією, достатньо фіксації у певних місцях і вони готові до використання.
 • Багаторазове використання. дана позитивна риса відноситься до професійних працівників сфери будівництва.до. підходить тим, хто займається оштукатурюванням поверхонь постійно.

Недоліки таких елементів трохи, але все-таки вони:

 • Висока ціна. Купуйте такі продукти для ремонту одного будинку або квартири збитковою.
 • Вироби можна зіпсувати або зламати, якщо виймати їх після повного застигання розчину.

Четвертий вид – саморобні маяки

Незважаючи на величезний вибір деталей та виробів у магазинах, досі знаходять своє застосування саморобні маяки. Ціна найнижча, і не важко зробити. STUCCO під маяк відео покаже вам варіанти для таких продуктів.

 • Для них найчастіше використовується металевий куточок або труба. Можливе застосування інших підручних засобів подібної конструкції, наприклад дерев’яні рейки, але такі варіанти поширені погано і практично не використовуються ремонтниками через часту деформацію.
 • Другий варіант саморобних маяків є металевим профільом для гіпсокартону, найбільш дешевим варіантом є UD.

Увага: Головним мінусом такого виду виробів є підвищене використання штукатурки, тому що для розрівнювання поверхонь з такими маячками потрібна більша кількість розчину.

П’ятий вид – струнні маяки

Такий вид маяків є найбільш бюджетним, процес їх створення відбувається так:

 • Необхідно приготувати саморізи, дріт, пеоратор.
 • Пеоратором просвердлюються отвори, куди вставляються дюбелі.
 • У підготовлені отвори вкручуються шурупи на одному рівні і натягується дріт.
 • Під дріт наноситься розчин штукатурки, щоб верхня частина була трохи вищою.
 • Після сушіння штукатурки верхній шар розрізаний, а орієнтир отримується, за допомогою якого поверхня вирівняна.

Переваги цього методу є його бюджет. вартість дроту мінімальна, а самонарізані гвинти будуть мати будь-яку людину, яка, принаймні, колись у житті, що стосується ремонту.

 • Можливість неакуратного становища саморізів, через що може статися викривлення поверхонь.
 • Також викривлення може бути наслідком нечітких дій зі зняттям верхнього шару штукатурки за рівнем дроту.
READ  Як зробити тротуарну плитку із пластикових пляшок

Шостий вигляд – маяки за марками

Ще один бюджетний варіант для разового ремонту.

 • Накреслити вертикальні косильні волосіні і зробити отвори кожні 40-50 см.
 • Вкрутити шурупи на одній площині.
 • Нанести трохи більше розчину, ніж необхідно, потім притиснути правило до капелюшків шурупів і прибрати надлишки.
 • Після повного висихання штукатурки поверхня вирівнюється остаточно шпателем.
 • З нерівними ознаками самонарізів, поверхня деформується, т.До. не утворюється єдина площина.
 • Необхідна зайва акуратність. за її відсутності, великий ризик виконати роботу неякісно.

Різні типи маяків для стяжки та штукатурки.

Мені відомо близько п’яти різних видів маяків. Можливо їх існує і більше фантазія людини незнищенна. Але не всі, відомі мені маяки. можна визнати вдалими. Деякі можна застосовувати лише у конкретних випадках, деякі з цих способів важко вважати вдалими, але вони присутні у практиці.

Перший і найпоширеніший це заводський маячний профіль, висотою 3, 6 та 10 мм. У торгівлі має ще інші назви маяк штукатурний, маячна рейка.

Які переваги у цього виду? Він уже готовий. Скорочується час на виготовлення, порівняно з гіпсовими чи цементними. При дотриманні деяких правил і трюків, ви можете почати стяжний або штукатурний пристрій через кілька годин після встановлення. Цей тип маяків є незамінним на камінах невеликих літаків, невеликі ванні кімнати, підтримуючі стіни. У парі із забивними дюбелями в основі, можна досягти рівної площини ( за наявності досвіду та навички).

Більшість профілів криві. Частина з них так виготовлена, частина стає такими у процесі транспортування та зберігання. Повністю відновити маяк вже важко.

При влаштуванні стяжки на великій площі рівної площини добитися важко. Після твердіння розчину (на другий день) маяк стирчить над стяжкою. Чим рідше розчин і чим товщі стяжка, тим сильніше помітні маяки над поверхнею. У таких випадках доводиться додаткове вирівнювання клеєм або сточування виступаючої частини маячної рейки.

Якщо такий маячний профіль використовувати для вирівнювання стін гіпсом з подальшим фарбуванням, то його необхідно вирубувати по завершенню штукатурних робіт і закласти утворені штроби. Це пов’язано з тим, що при проходженні клина по поверхні маяка на останньому стирається шар оцинковки, на вершині. Надалі відбувається реакція між гіпсом та оголеною ділянкою металу і на поверхню проступає іржа. У випадку гіпсу, цей процес, з якоїсь причини відбувається швидше і більш інтенсивне, ніж у цементній штукатурці.

Маячні рейки слабкі. і для посилення, по всій довжині необхідна підмазка розчином. Згодом, за цими смугами, відбувається поділ стяжки на окремі шматки при твердінні.

Другий вид маяків теж металевий, але міцніший. Він підмазування основи по всій довжині не потребують. Це дає можливість (за необхідності) заливати стяжку в день установки маяків. При цьому розчин вільно заповнює під маяком простір. що створює суцільний масив стяжки, без поділу на смуги при застиганні.

Для такого способу можна використовувати трубу або квадратний профіль. Останній кращий, тому, що він міцніший і можна легко вибрати рівні екземпляри. Зазвичай такі маяки витягують на другий день і проблема маків зі стяжки, що стирчать, відпадає.

Недоліки. У міру експлуатації при неправильному видаленні, металевий профіль вигинається.

Наступний вид маяків цементно-піщані, за марками. Цей вид дуже поширений через свою простоту. Головна перевага. це все під рукою. Немає додаткової суєти, щоб поїхати десь, вибирайте, доставити, ретельно зберігати.

Якщо установка таких маяків здійснюється вихлопними технологіями, можна досягти плоскої площини на великих районах.

Про недоліки я вже писав у статті. Другий недолік дуже невеликий відсоток людей вміє правильно виставити їх. І головний недолік, що вони стирчать над стяжкою, як у першому випадку.

Ще один цікавий та ефективний у штукатурних роботах тип маяка струнний. Ідея натягується вздовж стін на болтах, на грабежі або тонкий рівень дроту.

Потім формується цементна або гіпсова напрямна вздовж дроту. Вид розчину залежить, якою буде штукатурка гіпсова або цементна.

Після часткового застигання розчину проводиться зрізання зайвого, що виступає за дріт. Штукатурять наступного дня.

Це перспективний тип маяка. У такий спосіб можна виконувати великі обсяги з незначними витратами часу та коштів на встановлення напрямних. Єдиною незручністю є горизонтальність маяка при нанесенні штукатурки. Але є просте рішення, необхідно лише витратити трохи більше часу на встановлення додаткових вертикальних маяків.

Про інші види маяків та перераховані я розповідаю у ролику на своєму відеоканалі. Краще один раз побачити

Питання з листів та консультацій у скайпі:

Як зробити маяки з плиткового клею?

Робити маяки з плиткового клею не зовсім хороша ідея з двох причин:

 • Плитковий клей клей довше набирає міцність у часі, в порівнянні з цементно піщаним розчином.На другий. а іноді і третій день клей на маяках ще слабкий і від протягування правила по ньому маяки стираються.
 • Клей сильніше прилипає до правила порівняно з гіпсом або СТ29. Тому отримати якісний маяк важко. На просторах інтернету знайшов вирішення цієї проблеми (прилипання клею до клину). Маяк клею покритий на вершині смужки малярського шотландця та натисніть правило до фіксованого освітлення. Це можуть бути забивні дюбелі або застиглі шматки плитки.

Але клей можна використовувати при влаштуванні маяків, якщо немає для цього суміші СТ29 (або аналогічною до неї), а гіпсові не підходять. Для цього цементно піщаний розчин (1:2.5, 1: 3) Необхідно додати 1 частину клею. Клей дасть пластичність суміші, вийде аналог СТ29. У той же час, на другий день вони набирають достатньої міцності. Особливо зі збільшенням частки цементу. Але цемент також збільшує прилипаність до правила. Тому необхідний пошук золотої середини.

І на завершення, потрапив ролик, де роблять маяки з плиткового клею. Але це вже зовсім крайній випадок. Якщо довго мучитися, що небудь вийде:

2.Чим відрізняються маяки для стяжки від маяків для штукатурки?

Вони ні чим не відрізняються. Просто не всі маяки для муфти можна застосувати до штукатурки. Так профілі CD. UD (з гіпсокартонних систем) важко пристосувати під маяки під час вирівнювання стін. Теоретично можна. Але буде великий шар штукатурки, що наноситься.

Додати коментар Скасувати відповідь

Цей сайт використовує Akismet для боротьби зі спамом. Дізнайтесь, як обробляються ваші дані коментарів.

Фіксуємо вертикаль

Коли у вас є все явно побудований з точки зору рівня, ви можете прогресувати, а саме зафіксувати гвинти. Зазвичай це робиться шляхом їхнього цементування. Ви можете або розділити Remsostav (див. Відеоурок. Вчимося працювати з ремскладом), або розвести штукатурку (див. статтю Готуємо штукатурний розчин). Після розведення розчину потрібно просто зробити невеликі ляскання навколо саморіза. Коли розчин затвердіє, то шурупи будуть надійно зафіксовані і випадково їх уже ніхто не вийме і не погне. На малюнку показано фіксування саморіза за допомогою ремскладу.

Виставляємо два крайні маяки на стіні

Насамперед замішаємо розчин штукатурки для встановлення на нього маяків. Розчин робимо консистенції густої сметани. Для двох крайніх маяків потрібно буде трохи розчину, врахуйте, що життєздатність розчину становить близько 30-40 хвилин, після цього він почне інтенсивно густіти та сохнути (це стосується гіпсових складів). Нехай поки що розчин настоїться 2-3 хв, а ми продовжимо.

Відступивши від краю стіни 20-40 см, проводимо по правилу вертикальну волосінь на стіні. волосінь має бути саме вертикальною, тобто виставленою у вертикаль. Невеликі відхилення не страшні, але все одно бажано читати його за рівнем. Те саме на другому боці стіни. Припустимо, що наша стіна 4 метрів і негайно поширює решту двох маяків на відстані близько від метра або трохи менше один від одного.

Прокресливши косильні волосіні відміряємо відстань від стіни до підлоги і відрізаємо ножицями по металу або болгаркою з диском по металу два маяки. Слід зазначити, що висота стелі з двох різних кінців стінки може бути різною, тому вимірювати кожен маяк окремо. Важливо, щоб довжина маяків була максимально ближче до висоти стіни, тобто мінімальні проміжки між маяком та стелею / підлогою 2-3 мм.

Так само важливо, щоб профілі були ПРЯМИМИ. Навіть найменший вигин завдасть вам великого клопоту і може зіпсувати всю роботу, це важливо враховувати і при їх транспортуванні.

READ  Штукатурні стіни у ванній кімнаті під плиткою

Накидаємо розчин ліпленнями на волосінь, відповідно до того, як буде виставлений маяк і на скільки він буде відстояти від стіни і в яких місцях: де більше розчину більше, де менше розчину менше. Робимо по одному маяку за раз.

Наносимо розчин невеликими гірками на волосінь

Ми поставили маяк на моделювання рішення та демонструють правило маяка до рівня (вертикальної). Важливо, щоб ребро маяка не йшло убік, не крутилося. Правило приставляємо до маяка і утоплюємо маяк у розчин, одночасно виставляючи вертикаль.

Як самостійно зробити розчин

Якоюсь частиною внутрішньої площини маяк повинен прилягати до стіни (знизу або зверху, може і десь посередині) це в тому випадку, якщо ми вирівнюємо тільки площину і вертикаль, а не кути в 90 градусів. Якщо вирівнюються ще й кути, то маяк встановлюється від косильної волосіні, збудованої на підлозі, при розмітці під прямі кути. Про це можна прочитати → у статті про кути 90 градусів.

Якщо виводиться вертикаль і площину стіни, то для економії простору і самої штукатурки, у будь-якому випадку маяк буде стикатися з опуклою точкою основи (стіни) і маяк виставляється вертикально від цієї точки.

Маяки примикаються до стіни в найбільш опуклому місці, вертикальний виставлений з цього місця

Коли маяк виставлений, шпателем трохи забираємо зайвий розчин і промазуємо краї маяка для його фіксації. При цьому важливо не зрушити маяк і зробити так, щоб ребро було чистим від розчину, достатньо самого його краю, щоб вільно ходило. Якщо все відразу чисто зробити не виходить нічого страшного, потім, коли розчин підсохне, можна буде спокійніше працювати, не боячись зрушити маяк з місця. Шпатель зможе очистити край маяка з розчину прохолоднішого та мазла маяка, де це необхідно.

Встановіть та виправити маяки на розчин

Встановивши перший маяк, встановіть другий. Все так само. Важливо не пом’яти профіль і акуратно виставляти його спочатку знизу, потім зверху і навпаки. Ще один нюанс притискаючи профіль до стіни, утоплюючи його в розчин, рухати правило за профілем вгору-вниз, тим самим виганяючи розчин з-під правила, щоб його не було між профілем і правилом, тим самим вдасться максимально рівно виставити профіль.

Виставляємо маячок у рівень, використовуючи правила

Якщо десь пережали, то прибираємо правило і піднімаємо маячок, десь підкидаючи розчину, можна просто рукою трохи притиснути, можна шпателем і повторюємо ще раз. Важливо, щоб маяк не буде просто у вертикальній площині, але також не було пропусків між маяком та правилом, це може бути до 2 мм, добре, можливо, до 3, але більше не дуже добре. Це в основному залежить від рівня профілю і від того, чи не пережали ви його десь або не дотиснули профіль.

Ось так ми виставили 2 крайніх профілю, приступаємо до наступного пункту чекаємо доки розчин підсохне, годину-дві.

Кріплення та наступна штукатурка

Нам потрібен наступний набір інструментів:

 • рівень;
 • правило, краще, ніж кілька розмірів;
 • ножиці по металу;
 • шпатель;
 • відро для розчину;
 • капронова нитка;
 • молоток;
зробити, маяк, штукатурка, стін

Є два основні варіанти закріплення маячків:

Перший спосіб більш чистий і швидкий, але він не ефективний, якщо необхідно закріпити маяк на криву стіну, плюс до всього він дорожчий. Зараз найпопулярніший спосіб кріплення на гіпсовий розчин, його і розглянемо докладніше.

Розглянемо все за пунктами:

 • Готуємо стіни. Необхідно відбити всі нерівності і після цього загрунтувати.
 • Нарізаємо маяки потрібної довжини за допомогою болгарки або ножиць по металу.
 • Робимо позначки для майбутніх маяків за розміром правила. Починаємо від кута. Якщо у нас для штукатурки розмір правила 150 см, то робимо рисочки через 135-140 см, пізніше поясню чому не впритул.
 • По першому кутку робимо по вертикалі невеликі ляпки штукатурки через 10-15 см.
 • Ставимо маячок. За допомогою довгого або маленького рівня з довгим правилом виставляємо маячок. Прикладаємо рівень, і згідно з ним, де потрібно притискаємо або відтягуємо маяк. Стежимо, щоб не було перегинів та провалів.
 • Забираємо надлишки розчину, замазуємо маячок. Ще раз перевіряємо маячок.
 • Повторюємо ті самі процедури з іншого кута.
 • Після того, як кутові маяки затверділи, натягуємо нитку (шнурку). Це потрібно зробити мінімум за трьома висотами. Шнурку необхідно кріпити не до маяка, а до дюбелів збоку від маячка, щоб не зірвати його. Шнурка має бути добре натягнута.
 • Використання розтягнутого мережива, як орієнтири, покладіть залишилися маяки. Маяк не повинен торкатися мотузки протягом 1 мм (буквально 1 мм). Після, перевіряємо правилом, щоб не було пупків та провалів, не зрушуючи місця поруч із шнуркою. Також замазуємо маячки.
 • Після висихання чистимо маяки від штукатурки, що виступає.
 • Наносимо штукатурку і рівняємо її по маякам. В рамках цієї статті, на жаль, не можемо окремо заглибитись у нанесення штукатурки.
 • Після твердіння штукатурки (2-3 години) видаляємо маяки і заштукатурюємо борозни. Якщо маяки не видалити вони можуть почати іржавіти.

Штукатурка втягує в себе вологу і тому метал, замурований в неї рано чи пізно почне іржавіти.

Замість довгого або маленького рівня, можна використовувати лазерний:

 • Повторіть елементи на підготовку та позначку маяків.
 • Ми поставили рівень 40 см від стіни в кут.
 • Увімкніть вертикальну лінію.
 • Робимо волосінь паралельній стіні, для цього вирівнюємо відстань косильної волосіні до стіни по двох кутах.
 • За допомогою рулетки знаходимо місце, де мінімальна відстань від косильної волосіні до стіни. Припустимо, у нас це 37 см.
 • Візьміть граблі довше 50 см і зробити гладку лінію на ній на відстані 38 см (відстань до найближчого місця плюс товщина маяка з маржею).
 • Якщо у нас не дуже велика кількість маяків, скажімо 3-5, то можна відразу зробити ляпки та приставити маяки. Ви не можете поспішати і робити один маяк.
 • Беремо рейку і підтискаємо або відтягуємо маяк так, щоб лазерні волосіні та риса на рейці збігалися і так у різних точках маяка по всій довжині.
 • Далі, після сушіння, також штукатурка стін і видаляють маяки.

Для того, щоб ретельно видалити маяки, вони повинні бути досить холодними молотком. Після чого вони просто витягують їх і розмахують освічений розрив. На одному об’єкті ми вирізали їх болгаркою, виходила штроба. Але це з розряду робіт для пеєкціоніста.

Пеоровані маячки дуже дешевий матеріал. Залежно від виробника та призначення середня за штуку.

У цій статті ми детально поговорили про маяки для вирівнювання стін. І ви дізналися всю необхідну інформацію для успішної роботи з штукатурки стін.

Установка штукатурних маяків

Мабуть, установку маяків під штукатурку можна назвати найвідповідальнішим моментом – від того, як ви їх установите, повною мірою залежить рівність стін. Промахів тут допускати не можна, тому що один єдиний неправильно встановлений маяк призведе до перелому всієї площини стіни. Єдиний відомий на сьогоднішній день спосіб встановити маяки. це вдатися до допомоги одного з найдавніших пристосувань в цій галузі будівництва під назвою «павук». Що він є і як сплести необхідні мережі для монтажу маяків, ми зараз і розглянемо.

зробити, маяк, штукатурка, стін

“Павук”, встановлення якого забезпечує встановлення маяків на стінах, є чотири щільні напружені нитки, два з яких розташовані вертикально по краях стіни, а другий два слайдів на них у горизонтальній площині. Робиться він порівняно просто.

З лівого та правого боку стіни під стелею і якомога ближче до кутів вбиваються довгі дюбелі, до яких прив’язуються два схилі (нитка з грузиком). Такі самі два дюбелі встановлюються і внизу стіни. Коли виска перестануть хитатися, їх необхідно туго прив’язати до нижніх дюбелів і при цьому зберегти їхнє вертикальне положення. Щоб не збитися з рівня, найкраще на дюбелях, що стирчать внизу, маркером зробити позначки, що фіксують положення схилів. Тут помилитися не можна – ці дві нитки є основними і повною мірою обумовлюють рівність оштукатуреної стіни.

Тепер все просто – натягуємо між двома вертикальними нитками дві горизонтальні. Прив’язати їх необхідно так, щоб можна було пересувати вгору та вниз. Він відносно цих ниток і установки маяків для штукатурки.

Тепер про самих маяків. Як правило, їх установка може здійснюватися за допомогою двох типів кріплень. це може бути звичайний алебастр або заводські кронштейни, що дозволяють регулювати положення маяків щодо стіни. Другий спосіб кріплення зручніший, а перший дешевший. У принципі, якщо пристосуватися, то й використання алебастру для кріплення маяків не видасться надто складним.

Суворо вертикально (можна навіть зробити відповідну розмітку рівнем) на стіни точково накидається алебастр. Чим менше між гірками алебастру відстань, тим рівніше можна поставити напрямні. Оптимально точки кріплення маяків потрібно розташувати через кожні 20см.

READ  Как приклеить бабочек на стену

Поки алебастр не застиг, у нього вдавлюється маяк і встановлюється так, щоб натягнуті горизонтально нитки ледь торкалися напрямної протягом усієї довжини. У такий спосіб встановлюються і всі інші маяки.

Установка маяків на стіни своїми руками

Тепер погоримо про відстань між напрямними. І для початку визначимося з місцем розташування сусідніх з кутом маяків. Робота комфортно, екстремальні довідники встановлюються на відстані 15-20 см з кута. Усі проміжні встановлюються залежно від правила, що використовується. Якщо ви вдаєтеся за допомогою правила довжиною 1,5м, то відстань між напрямними має бути 1,3м. Якщо ви придбали 2-х метрове правило – то 1,8м. Загалом, на 0,2 м менше, ніж довжина рейки, що використовується для вирівнювання штукатурки.

Ось так виконується установка штукатурних маяків. Коли всі вони будуть змонтовані і алебастр застигне, можна приступати до безпосередньої штукатурки стін своїми руками.

Пристрій напрямних із розчину

Принцип вирівнювання стін штукатуркою без маяків, але із застосуванням розчину полягає в установці напрямних, які не вимагають використання:

 • металеві, пластикові та дерев’яні профілі;
 • спеціальних струн, якими вирівнюється площину штукатурного шару;
 • кріплень типу пластикових кліпс, “кремера” або “Ушастика”.

Починати штукатурку стін гіпсовою штукатуркою без маяків можна відразу ж після того, як напрямні просохнуть. як правило, вже наступної доби. З одного боку, це мінус, який збільшує час роботи. З іншого, правильно розрахувавши час закінчення установки розчинних напрямних, можна залишити оштукатурювання на наступний день.

Напрямні з плиткового клею

Інший не надто часто застосовуваний спосіб, як зробити маяки для штукатурних стін, це їх виготовлення клею плитки. Для його непопулярності техніка зобов’язана занадто багато періоду затвердіння такого рішення. Іноді зроблені з нього напрямні можуть засихати протягом 1–3 днів. А сам клей прилипає до правила, заважаючи процесу оштукатурювання.

У той же час, якщо клімна суміш залишається після укладання плитки, то все ще можна зробити посібники, зберігаючи на штукатурку. Для цього, 1 частина клею потрібно додати до 1 частин цементу та 2,5 шматки піску. Результатом стає розчин, властивості якого аналогічні суміші СТ29 (полімерцементної шпаклівки). А штукатурка тонким шаром без маяків виконується за тією самою методикою, як і при використанні розчинних напрямних.

Штукатурка стіни по маякам. Як зробити.

Штукатурні стіни для маяків отримали більш широкий розподіл, оскільки це дозволяє швидко і з мінімальними витратами на оплату праці, щоб досягти відмінного ремонту. Штукатурні стіни в маяках можуть бути зроблені з вашими руками. Навіть не володіє спеціальною штукатуркою, і не маючи спеціальних навичок у будівництві. Нижче буде розглянуто як штукатурка стіни власними руками, на етапах.

Вихідні умови

Є:-нерівна завалена (не вертикальна) стіна. Потрібно зробити стіну гладкою і вертикальною. Природно, шар штукатурки на стіні внаслідок ремонту буде різної товщини.

Як виставити маяки по шнуру

На початку роботи поверхня оцінюється візуально. Визначається приблизно товщина шару штукатурки. Знову ж таки, про товщину необхідного шару гіпсу, обчислюється необхідна кількість розчину. Також, виходячи з умов та цілей, вибирається його якісні характеристики. Більш товстий шар штукатурки. сильніше, має бути рішення.

На стіні проводиться вертикальна волосінь в 0,3 метрах від кута. По ній накладаються плями розчину. Їм потрібно закріпити маяки на стіні. Як маяк, ви можете використовувати майже будь-які гладкі стелажі. Але у продажу є спеціальні Т-подібні маяки для вирівнювання стін під час ремонту. Можна використовувати і різні металеві профілі та міцні (рівні) дерев’яні рейки. Довжина маяка повинна відповідати довжині застосованого рівня. 2 метри. Для доповіді по всій висоті стіни використовуються відрізки маяків потрібної довжини за фактом.

Маяк натискається на рішення. При цьому положення маяка постійно контролюється за рівнем, з метою покласти його вертикально.

У протилежному кутку маяк виставляється аналогічним чином.

Для зручності в роботі закріплення маяків можна робити не на штукатурному розчині, а на алебастрі, або на піщано-цементному розчині з домішкою алебастру. Справа в тому, що гіпс дуже швидко твердне і маяк буде зміцнений якісно.

Що б запитати позицію інших маяків на стіні, вам потрібно використовувати шнур (ви можете використовувати звичайну риболовлю, а не тонку лінію), яка розтягується внизу між встановленими маяками.

Для кріплення шнура, ближче до кута в стіну загвинчуються шурупи, або шви забиваються дюбеля.

Шнур натягується між маяками. Для контролю стіни рекомендується провести шнуром по всій довжині маяків, що б точно з’ясувати, чи немає місць, за які шнур зачіпає і уточнити товщину штукатурного шару. Може виникнути необхідність регулювання рівня маяків. Наприклад, виявляється, що в центрі стіни є виступ, який не дуже оцінюється на око, а шнур за ним боляче. Таким чином, по краях стіни вказана товщина штукатурки буде недостатньою. Нічого не може бути зроблено, вам доведеться збільшити шар штукатурки, перемістіть маяки далі з стіни, поклавши рішення під ними і знову вийдіть з рівня.

Штукатурка! “Розчинні” маяки! Андрій Шайтер.

Далі стіна розмічається під решту маяків. Найчастіше відстань між маяками вибирається не більше 1 метра. Тоді ви можете застосувати коротке правило (трохи більше, ніж 1 метр), який перейде до 2 сусіднього маяка. Таким коротким правилом зручніше працювати.

Щоб спростити виставлення інших маяків по шнурам, можна скористатися методом жорсткої фіксації. А саме. Раніше на нижній частині підлоги на кожній мовідуванні риболовлі лінія маяків, гвинти загвинчуються в таку глибину, так що їх голова виявилася точно на рівні розтягнутого шнура.

Потім розчин кидається на стіну, щоб забезпечити кожне найяскравіше життя маяків (як це було зроблено для екстремальних). Маяк встановлюється над гвинт, а потім притискається до розчину до бажаного рівня глибини, з постійним контролем її вертикалі. Рівень одночасно покладається на гвинт у нижній частині стіни. Таким чином, маяк буде виставлено точно на площині (на головах гвинтових гвинтів).

Установка маяків для штукатурки

Потрібно враховувати, що стіни зазвичай вищі ніж 2 метри, тому вгорі стіни доведеться встановлювати відрізки маяків до стелі. Їхнє споживання буде здійснюватися вже виставленими довгими маяками. У результаті процесу розмітки стіни, у нас виявиться підготовлена ​​до штукатурки стіна із заданою новою площиною за рівнем маяків.

Виконання оштукатурювання

Тепер виконуються роботи з безпосередньої штукатурки стіни. Розчин атакується на стіну між маяками. Для цього використовується кельма. Площа начерку залежатиме від швидкості висихання розчину на конкретній стіні. Наприклад, червона цегла дуже швидко поглинає воду, тому штукатурка така стіна виконується в невеликих секціях. Силікатна цегла менш гігроскопічна, тому можна укладати розчин відразу на велику площу стіни.

Важливо підготувати розчин для штукатурки потрібної в’язкості.Оптимальна для вирівнювання та затирання в’язкість (сухість) розчину визначається лише з досвідом. “Мокрий” розчин на стіні “тече”. Тому необхідно вичікувати час, щоб він підсох. “Сухе” рішення, навпаки, сильно гравець.

Наступним етапом розрівнюємо штукатурний розчин правилом. Це найвідповідальніша частина в процесі штукатурки стін.

Правило спирається на сусідні маяки та з невеликим притиском, проводиться вгору-вниз. При цьому згладжуються та видаляються надлишки розчину. Сильно натискати на правило не можна, особливо по центру, так як воно прогнеться і в результаті штукатурка буде не рівною. Зняті зі стіни надлишки розчину, збираються і можуть використовуватися для закладки у «порожні» місця. Знову ж таки, затираючи краї не можна тиснути на правило, щоб не зняти випадково зайві міліметри вже вирівняної стіни. Розрівнювання та затирання штукатурки правилом потребує певних навичок. Важливо не створювати зайвого натиску на правило.

Після вирівнювання розчину штукатурка підгладжується легкою терочкою. Стіна остаточно вирівнюється.

Маяки видаляються зі стіни тільки після нанесення та затирання штукатурки по всій площі. Спеціальні Т-подібні маяки можуть бути залишені в розчині. Пустоти після видалення маяків затираються шпателем і теркою в рівень з усією площиною.

Таким чином можна зробити штукатурку стіни своїми руками. Насправді в цій роботі немає нічого складного, необхідна лише навичка, яку можна швидко придбати у процесі виконання роботи.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS