Бетон

Як зробити бетон для тротуарної плитки

Виготовлення бетону для тротуарної плитки

Тенденція прикрашати свою земельну ділянку або вулиці міста тротуарною плиткою давно набула популярності. Сьогодні існує безліч різновидів даного виробу для ландшафтного дизайну на будь-який смак. Технології виготовлення плитки настільки розвинулися і спростилися, що процес легко можна здійснити своїми руками в домашніх умовах. Давайте дізнаємося, який склад бетону для тротуарної плитки, як відбувається виготовлення цього декоративного покриття?

Технологія виробництва тротуарної плитки

Усього існує для способу виробництва такого дорожнього покриття.

Метод вібропресування

Плитка, виготовлена ​​таким способом, відрізняється підвищеною зносостійкістю та довговічністю. Його товщина не менше 35 мм. Ви можете побачити її на вулицях у міських парках або квадратах. Зробити сам цей продукт неможливий, не маючи спеціальних вібраційних касетних форм, які стискаються конкретною сумішшю.

Метод вібрації

Таким способом виходять витончені вироби з гарним малюнком та малою товщиною 10 – 35 мм. Саме він підходить для саморобної бетонної черепиці. Що потрібно мати від устаткування: звичайний бетонозмішувач гравітаційного типу та невеликий вібростол. Якщо є бажання ви можете поставити і зробити його власними руками.

Робити склад суміші для тротуарної плитки занадто пластичним, щоб той укладався без попереднього вібрування не рекомендується, тому що такий бетон відрізняється низьким показником міцності, зносостійкості та морозостійкості. Вироби, отримані таким способом, не коштують витрачених на їхнє виробництво сил, часу та грошей.

Приготувати плитковий розчин: пропорції

Дуже важливо дотриматися вірних пропорцій тільки в цьому випадку вийде якісний розчин для плитки. Отже, до складу бетону для тротуарної плитки повинні увійти матеріали у наступному відсотковому співвідношенні:

 • цементу 23
 • щебеню 57
 • піску 20
 • води 40 (мається на увазі кількість сухих компонентів)
 • Пігмент (700 мл)
 • Пластифікатор 0,5 (означав від кількості цементу)
 • Диспергатор (90 г)

При підготовці розчину для тротуарної плитки, пропорції сухих компонентів повинні бути введені особливим способом. Воду ми рахуємо від кількості цих компонентів, а пластифікатор розраховуємо, співвіднісши його з обсягами цементу. Диспергатори та пігменти додаємо, розчиняючи речовини водою. Щоб зробити один квадратний метр готового виробу, необхідно витратити приблизно 20 кг цементу, приблизно стільки ж піску, 54-55 кг щебеню, близько 10 л води та близько 100 г пластифікатора. В результаті вийде виріб завтовшки 4-5 см.

Порядок замішування

Для задовільного якості саморобних фігурних елементів мощення недостатньо знати рецепт суміші. Не менш важливо зберігати технологію Kneling:

 • Всередині побутового бетонозмішувача завантажуються всі піски та 2/3 щебеню та цементу;
 • Потім виконується сухе змішування;
 • після подачі води барабан обертають 1 хвилину;
 • засипають залишки щебеню, що збиває скупчення бетону на лопатях.

Загальний час перемішування становить 1,5 – 2 хвилини, підмішувати бетон допускається протягом 3 годин. Однак воду, що випарувалася за цей час, заборонено замінювати додаванням нових порцій – конструкційний матеріал при цьому різко втрачає основні характеристики. Тому краще зробити дрібні коліна і витрачати суміш протягом 20. 25 хвилин максимум.

READ  Чи можна покласти плитку на дерев'яній підлозі

Порада! Вручну (лопата або мотика) неможливо забезпечити оголошену бренду бетону, навіть за умови заданої формулювання. Якість буде гіршою, ніж у бетонному змішувачі або при використанні змішувача в картриджі електричної свердла на 30% мінімум.

Рецепт бетону для тротуарної плитки в домашніх умовах

Останнім часом у Росії все більшої популярності набирає ландшафтний дизайн, адже затишний будинок з облаштованою, доглянутою ділянкою – мрія будь-якого господаря. Створіть зручні доріжки та місця для автостоянки допоможуть покриватися. Це покриття тих самих блоків і розмірів блоків. Склад бетону для тротуарної плитки визначає її експлуатаційні характеристики. Важливим чинником, що впливає на силу, є умови сушіння. Виробництво може бути вигідним бізнесом. це не вимагає великих виробничих потужностей та значних грошових інвестицій.

Як зробити тротуарну плиту з власними руками

Спеціальні навички та знання не потрібно, ви повинні точно дотримуватися пропорцій всіх компонентів та забезпечити рівномірне змішування суміші з використанням бетонного змішувача.

Основою технології виробництва плиток у дому є ущільнення цементно-піщаного розчину у пластикових формах під дією високочастотної вібрації. Створювали коливання електричного двигуна, на валу якого фіксується ексцентричний. Форма з бетонним розчином, затопленим у нього, розміщується на вібраційній поверхні, і зберігається певна кількість часу. Після зчеплення він видаляється з вібраціїтолу і покладіть у тепле місце протягом 2 днів. Далі проводиться вилучення готового виробу, здійснювати яке краще в термованні з температурою води близько 70-80°C.

Для надання певного відтінку в розчин додаються фарбувальні пігменти, їх кількість не повинна бути більшою за 3-5%. Підвищити пластичність та однорідність можна додавши до нього поліпропіленової фібри – м’якого армуючого матеріалу. Якість тротуарної плитки виготовляється на складі бетону, тому для поліпшення його експлуатаційних показників поміщається пластифікатор, що збільшує рухливість суміші.

Вироби, вироблені вібролитьовим способом, відрізняються привабливим зовнішнім виглядом та гладкою поверхнею. Через високий вміст води морозостійкість продукції падає. Збільшувати її можна шляхом включення в розчин різних модифікаторів, що негативно вплине на собівартість плитки. Плитка часто має викривлену поверхню або різну товщину, що суттєво ускладнює укладання. Переваги використання коливального методу включають можливість одержання великого асортименту продукції без багато грошових витрат.

Рецепти бетону та пропорції інгредієнтів для виготовлення плиток за методом вібраціїресесії. 1: 3, тобто одна частина M-500 бренду, повинна мати 3 частини піску або іншого наповнювача. Розбала суміш з великою кількістю води, не варто. це значно зменшить силу майбутнього покриття. Додавання пластифікатора та фіброволок може бути значно збільшення експлуатаційних характеристик. Кількість пігменту (гранітної або мармурової крихти), що поміщається в суміш, безпосередньо залежить від бажаної інтенсивності відтінку лицьового шару.

зробити, бетон, тротуарної, плитка

Склад розчину для тротуарної плитки без щебеню – 1:3, тобто до однієї частини цементу додається 3 частини піску. Для ефективної роботи повинен утримуватися пластифікатор. Довговічність збільшується шляхом додавання диспергатора. мінеральної добавки, що захищає від проникнення вологи.

Продукти, виготовлені вібропрессю, грубим, що полегшує покриття після дощу або в льоду, мають сувору геометричну форму і відрізняються паралельно поверхонь. Бетон для виготовлення тротуарної плитки вдома характеризується невеликим співвідношенням водяного цементу, що зменшує швидкість потоку зв’язуючого матеріалу, одночасно забезпечуючи високий рівень стійкості до морозу та сили продукту. На відміну від блоків, отриманих вібраційним методом, вібропресовані продукти здатні підтримувати насиченість кольорів протягом усього періоду роботи, що в середньому 25 років. Поверхня елементів легко подрібнити, полірування та бучарду. Відсоток шлюбу у виробництві значно нижчий, ніж при використанні методу формування.

зробити, бетон, тротуарної, плитка

Фарбування пігменту

Для того щоб надати плитці певного відтінку, наприклад, теракотового, використовуються спеціальні барвники. Оптимальний вибір – неорганічні оксиди. Для однорідного змішування їх розчиняють у воді і ретельно розмішують бетон у бетонозмішувачі. Пропорції залежать від бажаної інтенсивності живопису та якості сировини. У середньому кількість пігменту у бетоні становить близько 2,5-8% від загальної маси.

Колір плитки може залежати від цементу, якщо ви міняєте виробника, є ризик відхилення відтінку нового розчину від готових виробів.

READ  Чи можна покласти тротуарну плиту на бетон

Пігментні барвники можуть бути різними відтінками

Що стосується рідкої складової, її кількість не повинна перевищувати норму, інакше маса вийде занадто плинною, що збільшить термін просихання та погіршить якість готової продукції. Щодо води згідно з ГОСТ також є певні вимоги.

зробити, бетон, тротуарної, плитка

Для виготовлення якісної тротуарної плитки близько 6 см завтовшки для площі в 1 м2 вам знадобляться такі пропорції:

 • портландцемент – 30 кг;
 • вода – половина обсягу цементу;
 • дрібний пісок – 45 кг;
 • гранітний щебінь – 45 кг;
 • пластифікатор – 0,7% по відношенню до цементу;
 • повітровтягуючі компоненти – 0,02% по відношенню до цементу.

Такий рецепт дозволить вам виготовити міцну сіру плитку для тротуарів. При необхідності додайте пігменти для надання певного відтінку.

Склад бетону

Склад бетону, який застосовується для виготовлення плитки, не відрізняється складністю, до нього входять такі матеріали: бетон, кварцові та подрібнені піски, вода, щебінь, можуть застосовуватись різні барвники. Але в той же час необхідно дотримуватися наступних правил:

До складу бетонної суміші для плитки водять: вода, пісок, бетон, щебінь.

 • Для бетону необхідно використовувати важкий цемент (такі марки, такі як M300, M400, M450 та M350). Якщо використовується піщаний бетон, то марка цементу повинна бути від 400;
 • заповнювачем служать кварцові та подрібнені піски, у яких модуль крупності від 2,6;
 • для великого заповнювача потрібно використовувати щебінь (можна брати щебінь із гравію, можна з каменю, у будь-якому разі крупність його має бути не менше 10 мм);
 • для того, щоб плитка затверділа, потрібно взяти просту теплу воду.

Для виготовлення плитки застосовуються спеціальні матеріали, які надають плиткам особливих якостей. Для того, щоб плитка бути стійкою до сильних температур, необхідно включити повітряні та гідрофобні добавки. Якщо додати такі матеріали, як волокна поліпропілену, підвищується зносостійкість бетону. Особливо слід відзначити фарбувальні матеріали, які сприяють доданню плитці неповторного зовнішнього вигляду.

Якщо при ударі плитки об плитку вийде дзвінкий звук, то всі пропорції були дотримані правильно і якість матеріалу відмінна. Гірше, коли звук виходить глухим, це може призвести до деяких проблем в експлуатації. Виявляється, що при виготовленні плиток, глинистий пісок використовувався не найвищу якість або була використана надмірна кількість води.

Яким має бути ідеальний склад розчину для тротуарної плитки?

READ  Як зробити маяки для штукатурки стін

Заливання у форми

Після того, як суміш для тротуарної плитки трохи більш уявна, ви можете перейти до його лиття. Для цього потрібно розмістити форми на вібраціїтолу і змащувати їх маслом з кистю або губкою. Надлишок слід видалити тканиною або серветкою.

Масу заливають однаковим шаром. Якщо ви хочете зробити своїми руками матеріал насиченого кольору, працюйте у два шари. Для початку змішайте з пігментом у рівних пропорціях пісок та цемент. Після заливання складу форми приблизно на 1/3 додайте стандартний сірий бетон.

Як робити тротуарну плитку, склад бетону, формування, вібростол

Форми для плитки можуть бути як покупні, так і саморобні

Щоб створити мармуровий ефект, ви можете постійно заливати двома різними кольорами. Після цього, ловивши форму, смоктати їх протягом 5-10 хвилин, вирівняйте поверхню суміші і залишити висушити, попередньо покривати їх фільмом. Зазвичай на це йде 1-2 дні. Важливо дотримуватися сприятливих умов, особливо температурний режим (рекомендується 15-25 градусів тепла).

Перед тим як дістати плитку з форми, її потрібно акуратно простукати і лише потім витягувати. У цьому плані набагато простіше працювати з поліуретановими формами.

Співвідношення компонентів

Рекомендується при виготовленні тротуарної плитки чітко дотримуватися норм ГОСТ та правил виготовлення, їх недотримання призведе до погіршення якості продукції. За необхідності можна додавати до складу трохи води. Головне, щоб готовий розчин був добре перемішаний.

Склад сумішей для виробництва тротуарних плит Таблиця пропорцій

Цемент для тротуарної плитки, пісок та щебінь для отримання нормального за якістю бетону змішуються у пропорції 1/2/2. Нижче наведено рецепт підготовки бетонної суміші за швидкістю цементного мішка вагою 50 кг. Загальні пропорції, рецепт і склад можна знайти в ГОСТах і БНіП, а чіткі технічні вимоги прописані в ГОСТ 17608-91.

 • Вода 15-20 літрів (2 відра), точна кількість залежить від вологості сипучих речовин, що застосовуються.
 • Пластифікатори, що входять до складу, відповідно до вимог, розбавляємо в невеликій кількості теплої води і після виливаємо в бетонозмішувач до решти води, перемішуємо.
 • Додаємо барвник для тротуарної плитки, розмішуємо.
 • Три 12 літрові відра чистого щебеню засинаємо і чекаємо, коли все перемішається.
 • В отриману масу висипаємо цемент, що входить до складу, розділений на 3-4 порції, даючи час на промішування кожної порції.
 • Засипаємо ще одне цебро щебеню і після промішування засипаємо 4 відра піску, так само, як і цемент, промішуючи кожне відро.
 • Додаємо останнє відро щебеню, ретельно все перемішуємо.

Далі слід відкинути і макет сирої тротуарної плитки для попередньої сушіння. Через кілька годин або через пару днів, залежно від атмосферних умов сушіння та відповідності пропорцій та рецепту, можна зняти форми, після чого продовжити просушування готового виробу протягом двох тижнів.

Тротуарна плитка Зробіть це самостійно: (Склад бетону на скринінгу) Тротуарна плитка: Склад бетону


Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS