Статті

Як вентиляція розташована в 9-поверховому будинку

Норма

Шліфувати

SP 60.13330.2012 Опалення, вентиляція та кондиціонер. Актуалізований редакційний офіс

Snip 41-01-2003 є основним для розвитку повітряного середовища будівлі. На додаток до основних загальних вимог, існує розрахункова формула для розрахунку повітря та вимог до товщини повітряних каналів.

SP 7.13130.2013 рік опалення, вентиляція та кондиціонер. Вимоги до пожежної безпеки Стандарт відображає умови для забезпечення пожежної безпеки.

SP 54.13330.2016 Будинки житлових будинків. Оновлена ​​редакційна колегія SNIP 31-01-2003 не застосовується до шкідливих житлових будинків, які підлягають вимогам дизайну індивідуальних (приватних) односторонніх будинків.

SP 73.13330.2016 Вітчизняні сантехнічні системи будівель. Актуалізована редакційна колегія 3.05.01-85. Цей набір правил стосується будівельних робіт. Необхідні етапи, монтажна технологія, включає в себе перелік остаточної документації за результатами роботи.

Під ним означає обмін повітряними потоками, в якому надлишок тепла та вологості знімаються з приміщень, а також неприємних запахів, пилу та шкідливих речовин.

Добре робочі вентиляції в багатоквартирному будинку сприяють очищенню повітря та створення сприятливого мікроклімату в приміщеннях. Відсутність нормально робочого повітряного обміну у приміщеннях, в яких люди постійно розташовані, не тільки викликають незручності, а й потенційну шкоду здоров’ю. Примусовий повітря в житлі провокує розвиток алергічних реакцій, а також різних захворювань органів дихання. Якщо кімната не вентильована, то він підтримує високу вологість, яка негативно впливає на меблі та декоративну обробку.

Гост

ГОСТ 30494-2011 Будинки Житлові та громадські. Параметри мікроклімату в приміщенні

ГОСТ 21.602-2016 Система проектної документації для будівництва. Правила виконання робочої документації систем опалення, вентиляції та кондиціонера

Санітарні стандарти та правила

Sanpin 2.один.2.2645-10 Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов життя в житлових будинках та приміщеннях

B. Необов’язково для виконання Ви можете відповідати опціям для систем, їх функцій та розрахунку. Ці рекомендації або керівні принципи створюються спільнотами інженерів. Вони базуються на обов’язкових документах, але ширше виявляють створення комфортного повітряного середовища. Опишіть розрахунковий метод визначення необхідних обсягів повітря на видатній шкоді. Методи досягнення найбільш ефективної та стабільної роботи систем.

Npack 5.2-2012 Технічні рекомендації щодо організації повітряного біржу в житлових приміщеннях квартир. Sto np avok 2.1-2008 Будинки Житлові та громадські. Норми повітряного біржу

Для приміщень, які не належать до основної функціональності об’єкта, застосовують додаткові стандарти, які підходять для їх призначення.

У вищезгаданих стандартах відображаються всі істотні питання, включаючи безпеку роботи систем вентиляції. І з будь-якими перешкодами в системі після будівництва, безсумнівно, щоб перевірити їх дотримання сучасних спеціалізованих стандартів.

Особливості вентиляції в панельних будинках

Типи систем вентиляції

На сьогоднішній день у панельних будинках використовуються наступні типи вентиляційних систем:

 • Примусово, видалення старого повітря здійснюється, приплив повітря природним.
 • Пристрасть повітря вводять вентилятор, а видалення старих повітряних мас здійснюється природно.

На фото, пристрій вентиляційного валу

Сучасні схеми вентиляції

У сучасній будівництві, природні схеми вентиляції практично не знайдено. Найбільш розподіл отримано вентиляційну систему подачі. Всі канали такої вентиляції конструктивно поєднуються за допомогою єдиної шахти.

У малих будівлях, вентиляційні шахти з’єднуються на горищі з великим колекціонером. У сучасних багатоповерхових будівлях рекомендується використовувати прискорені супутникові шахти, пов’язані з центральним шосе через підлогу. Щоб полегшити розуміння того, як вентиляційна шахта розташована в панельному будинку, нижче дати свою схему.

READ  Чи можна закріпити плитку на ДСП

Діаграма вентиляційного шахтаря та з’єднувальні шахтні супутники

Зверніть увагу! Виняток у такій схемі часто є останньою підлогою, вихлопні канали яких виводяться безпосередньо, т.Е. без зв’язку з загальним стендом.

Повітряне вихлопне повітря з кімнати відбувається за допомогою вентиляційних отворів, розташованих під стелею в санітарних приміщеннях:

Зверніть увагу! З підлоги до випуску вентиляційного каналу повинно бути не менше двох метрів.

Що стосується припливу повітряної маси, то для кожної системи вентиляції в панельних будинках є власна визначена схема.

Зокрема, багато чого залежить від наявності або відсутності нагрівання повітряних потоків:

 • Якщо повітряний потік не нагрівається перед подачею, найкращим рішенням є введення їх згори, що прискорить процес змішування холодного повітря з теплим повітрям кімнати.
 • Якщо повітря нагрівається, бажано застосовувати над опалювальним обладнанням, або безпосередньо з нього.

Найпоширеніша схема вентиляції в панельному будинку 9 поверхів

Слід також зазначити, що відповідно до режиму розподілу повітря, вентиляційні системи двох типів використовуються в панельних будинках:

 • Перемішування високошвидкісних турбулентних повітряних ниток, що беруть участь у навколишньому повітрі шляхом ін’єкції, призводить до перемішування старим повітрям. Таким чином, виявляється відносно рівномірне поле швидкостей та температури повітряних мас протягом усього розміру кімнати.

Повітряні розподільники в цьому випадку розташовані на стінах під стелею або на самому стелі, якщо це технічно можливо.

 • Обержана – повітряна маса в цьому випадку поступово подаються на низьку швидкість, внаслідок чого старе повітря витісняється новим.

Системи змішування вважаються найбільш оптимальними в панельних будинках, особливо якщо пароізоляція повітряних матеріалів використовувались з ізоляцією стін.

Природний вентиляційний пристрій

У кожному вході з першого поверху останнього знаходиться загальний вентиляційний канал, який проходить вертикально нижче, з виводом або на горищі, або відразу на даху (залежно від проекту). Супутникові канали підключені до основного вентиляційного каналу, початок якого розташований, як правило, у ванній кімнаті, на кухні та туалеті.

Через ці канали-супутники “працювали” повітряні листя квартири, воно потрапляє до загального вентиляційного валу, це відбувається і відображається в атмосфері.

Здається, що все надзвичайно простий, і аналогічний механізм повинен працювати без проблем. Але є багато моментів, які можуть перешкоджати нормальній роботі вентиляції.

Найголовніше у роботі природної вентиляції є те, що повітря повинен діяти у достатніх кількостях. За проектами, за словами SNIP, це повітря повинно пройти через “слабкість” віконних отворів, а також відкриваючи судини.

Експозиція від Snip 2.08.01-89 (параметри мінімального повітряного обміну до квартири).

Комбінований туалет і ванну кімнату

Але всі ми розуміємо, що сучасні вікна в закритому стані не пропускають жодних інших повітря. Виявляється весь час, щоб відкрити вікна, що природно не можливо з різних причин.

Побудовані в радянські часові панельні будинки, а сучасне бюджетне будівництво не відрізняється від них, з точки зору вентиляції, воно валяється з Вентшахами, які пронизують будинок від підвалу до даху з виходом даху. У той же час у різних типах будинків використовувалися різні схеми вентиляції. Було чотири з них:

 • З вертикальними командами – це коли вертикальні канали з кожної квартири були пов’язані з шахтою. У той же час канал пройшов через сусідню квартиру на підлозі вище і врізалася в шахту. Таким чином, венканальна тяга була створена для кожної квартири.
 • З горизонтальними збірними каналами на горищі. З кожної квартири вгору були побудовані окремі канали, які були зібрані на горищі в єдину шахту з перспективою. У той же час горизонтальний розділ був поставлений до шахти з кожного каналу.
 • Без національних каналів. Це так звана квартальна вентиляція у висотному будинку. Це коли венканал був виведення з кожної квартири за межами даху.
 • Черешня вентиляція. По-перше, в таких будинках ізоляція горища. По-друге, канали відображалися в мансардній кімнаті, а загальна VentShaht була висунута з неї за межами даху.
READ  Чи можна закріпити плитку на водяній емульсійній фарбі

У незалежності, що було використано в будинку загальної схеми, вентиляція в квартирі була отвором під стелею і виходить у стіну Вентсканал. Необхідно визначити, що всі описані схеми призначені для будівель з різною кількістю підлог. Зрештою, привести, наприклад, після 9 поверхів до кожної квартири, окрема венканал – це вартість. Тому вентиляція 9-поверхового будинку – це перша позиція зі списку.

Такий план (схема) вважається найбільш невдалою. Дизайнери намагалися зберегти корисний простір всередині квартири. Крім того, Асамблея такої вентиляції виявилася бюджетом, але під час експлуатації вона створює багато проблем. Найбільш поширеними неприємностями є потік повітря з усіма запахами з квартири в квартирі.

Що стосується вентиляції 5-поверхових будинків, тут використовуються всі інші схеми. Правда, неможливо назвати їх бездоганним. Це особливо стосується другої та четвертої позиції. У зв’язку з цим оптимальний варіант для малоповерхових будівель третій пункт зі списку. Окрема шахта в кожній квартирі є висока ефективність системи вентиляції.

Як вентиляція розташована в панельному будинку

Сучасна пасивна вентиляція в панельному будинку не особливо відрізняється від тих, хто використовується 50-60 років тому:

 • Вентиляційна схема з організацією вибору повітря з квартир в одній вентиляції. Цей варіант найчастіше використовується у висотних будинках з підлогою щонайменше дев’яти;
 • Система з підключенням індивідуальних вентиляційних висновків з квартир у преміальному колекторі даху або мансардного приміщення;
 • Схема з виходом людини для кожної квартири вихлопних труб на даху будівлі, такі системи характерні для старих 5-поверхових хрущовських панельних будинків.

До відома! Остання версія вентиляційної організації дуже добре показана в цегляних будівлях, але для панельного будинку його ефективності було явно недостатньо.

Сучасні вентиляційні роботи на парних або структурованих каналах. Це означає, що все забруднене повітря з квартири в панельному будинку знімаються з трьох санітарних зон, кожна зона оснащена повітряним протоком – від кухні, ванної кімнати та ванни та вентиляції головної квартири.

Основні моменти пристрою

Якщо це говорить просто, оскільки розвиток систем вентиляції для панельних будинків у 60-ті роки мало змінилося сьогодні. Всі принципи вентиляції використовуються, серед яких ви можете виділити:

 • Уніфікована вентиляція для кількох квартир покрівлі;
 • Загальний колектор, який був на даху;
 • Наявність декількох окремих каналів.

Перша вентиляційна схема найчастіше використовується в будинках, що мають принаймні дев’ять поверхів. Саме тому є одна підняття вентиляції, яка йде на дах. Всі апартаменти пов’язані з нею, через які він проходить. Друга версія вентиляційної схеми передбачає наявність особистого каналу, але на горищі він з’єднується з загальним колектором, через який випускається вихлопне повітря. Третя схема вентиляції найчастіше використовується у будівлях на 5 поверхах. Це означає вихід кожного окремого каналу до даху. Ця версія вентиляції коріння в цегляних будівлях, але не отримала великого розповсюдження в панельних будинках.

READ  Как убрать силикон с поверхности

Вентиляційна схема в панельному будинку

Завдання організації нормального газообміну та вентиляції в багатоквартирних будинках є одночасно простий і складним. Легко, тому що значна висота будівлі дозволяє отримати хороший рівень тяги, ускладнений, оскільки організація вентиляційної організації повинна забезпечувати найбільш оптимальний коефіцієнт зсуву повітря. Для панельного будинку, з практично нульовою парою парової проникності стін, навіть невелике погіршення якості вентиляційної роботи миттєво впливає на благодійність жителів.

Системи примусового типу

У сучасному домашньому господарстві використовується для ущільнення та балконні отвори, пластичні та металопластикові конструкції. Подвійне скління полімерів та алюмінію сильніше, ніж дерево, часто повністю перекриваються природними каналами споживання свіжого повітря.

Двері також щільно прилягають до підлоги, що робить номери абсолютно герметичними. Повітряне споживання не відбувається, але за відсутності ефективної системи подачі та вихлопу стає марним.

Для вирішення проблеми доступу свіжого повітря до всіх квартир, у висококласних житлових будинках встановлено спеціальне обладнання для постачання та витяжних установок.

Система вентиляції постачання та витяжної та витяжки є досить складною, а для встановлення його окремих предметів буде необхідно підкреслити місце в підвалі (нагрітих повітря) та на даху (вентилятор і холодильник).

На відміну від природної вентиляції, мотивація є енергійно-залежна. Крім того, він складається з набору складних пристроїв, які виготовляються з одного пульта дистанційного керування.

Schow встановлюється поруч із обладнанням постачання, в підвалі, і лише кваліфікований сервісний персонал має доступ до нього.

Можна сказати, що в житлових висотних будівлях є всі три види вентиляції, а природний є найпоширенішим, а встановлення примусової або комбінованої системи все ще обмежена.

Однаково погана як занадто інтенсивна, так і слабка вентиляція 9 поверхових будинків.

Ми можемо говорити про надмірне, якщо теплота квартири виймається з квартири, температура повітря в квартирі падає, орендарі відчувають чернетки з вікон.

Слабка вентиляція характеризується поганим висновком, забрудненим запахом та повітряними газами з туалетів та кухонь. У квартирах з слабкою вентиляцією високої вологості, швидко розвивається цвіль, мікроби. Повітря не очищається від пилу, хімічних парів та електричних приладів. Така атмосфера небезпечна для жителів будь-якого віку, але діти страждають сильнішими.

Відповідно до стандартів, система вентиляції в 5-поверховому будинку повинна забезпечити наступне повітряне обмін:

 • У туалеті 50 кубічних метрів повітря на годину;
 • В 25 кубічних вимірювальних ваннах на годину;
 • На кухні 90 кубічних метрів на годину;
 • Спальні, шафи, вітальні 3 кубічні метри на 1 кВ. Метр площі приміщення на годину.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS