Статті

Як оновити чавуну ванну вдома

Як ви можете оновити стару ванну чавуну вдома (за допомогою акрилу, лайнера або емалі)?

Бажання оновити чавуну ванну рано або пізніше виникає від усіх. Що не говорить, і всі речі мають майно, щоб погіршити і зношувати. Те ж саме відбувається з нашою улюбленою сантехнікою. Під дією солей і заліза, що потрапляють у ванну з води, емаль летить безжалісно, ​​стає тріснутою, тріщинами та жовтими плямами з’являються з часом. Все це дає ванну жалюгідний вигляд і багато на цьому етапі вирішили придбати новий сантехнік. А дарма. Зрештою, ви можете просто оновити ванну та витрачати набагато менше засобів, а завдань з установкою буде часом менше.

Почнемо, давайте розглянемо основні причини, для яких рекомендується оновити чавуну ванну:

 • Емаль став грубим;
 • Емаль погано відмивається і поглинає бруд;
 • Фарба перемішувалася;
 • Іржа постійно з’являється.

Як ви бачите, є досить мало причин. Якщо ви знайшли один з них, то, швидше за все, вам знадобиться оновлення або відновлення чавуну ванну. Ви можете скористатися послугами фахівця, якщо ви не довіряєте собі, але це буде трохи дорого. Ось чому ми рекомендуємо оновлювати чавуну ванну самостійно.

Новий емальний шар для поновлення та відновлення ванної кімнати

Найдешевший і старий спосіб відновлення ванни вдома – це застосування нового емальованого шару на його поверхні.

Вибір цього варіанту потрібно придбати фарбу спеціально для цієї роботи. Слід зазначити, що цей продукт доступний у двох типах і відрізняється за своїм складом для професійного та незалежного використання:

 • Фарба для професійної роботи, занадто рідина. Його використання передбачає застосування декількох шарів, і це досить складна процедура.
 • Фарба для самообробки більш товста і застосовується легше.

Як відновити та відновити ванну – процес фарбування власними руками:

 • Емаль змішується з затверджувачем (див. Інструкція). Для досягнення більш м’якої програми ви можете додати розчинник 646. Його пропорції складають 10 відсотків від отриманого рішення.
 • Змішати композицію, краще двічі, розділяючи все на дві частини. Ця техніка не дасть другої частини, щоб затвердіти, поки не буде застосований основний шар.
 • Живопис починається з краю.
 • Cracing ретельно вершина, починайте спускатися з кисті вниз. Всі рухи проводяться зверху до дна.
 • Особлива увага приділяється місцем стоку, де фарбуйте обережно обережно.
 • Хоча розлучивши другу частину фарби, перша сушать трохи, що дозволяє продовжувати. Після нанесення другого шару, залишкова емаль виливається на дно, де він рівномірно розподілений.
 • Доки емаль не став в’язкою, всі суботи можуть бути видалені з легким рухом за допомогою щітки, але як тільки вона запускає товсті, не виправляйте.
 • Ви можете використовувати готове обладнання після тижня.

Як оновити чавуну ванну з власними руками – 3 варіанти доступні для любителів

Ванна кімната, покрита високоякісною емалькою, здатна служити не однією десяткою років, але колись вона втрачає свою зовнішність. Ціна такої сантехніки досить висока, тому багато хто намагається реанімувати його своїми руками. Давайте детально проаналізуємо, як оновити чавуну ванну вдома у трьох доступних способах.

Як відновити стару чавуну ванну: порівняльний огляд 3 найкращих способів

Рано чи пізно емаль будь-якої ванни розріджується, на ньому з’являється незмінне іржаві розлучення, а його власник з Шагрином стверджує, що настав час змінити обладнання. Ця складна процедура дуже трудомістка, тому багато хто намагається з’ясувати, як оновити стару чавуну ванну і це можливо взагалі. Незважаючи на те, що зовнішній вигляд такого пристрою залишає бажати кращого, конструкція повністю зберігає всі його експлуатаційні характеристики. Тому відновлення повинна бути ув’язнена лише при застосуванні нового емальованого покриття. Сучасні технології дозволяють це зробити.

READ  Гірчиця для усунення витоків у системі опалення

Три способи оновлення ванни

Всі ці методи відрізняються один від одного за ціну, якість, швидкості роботи та складність виконання. Але вважайте їх усім, щоб вибрати той, який вам найбільше підійде. Кожен методи мають свої власні переваги та недоліки, важливі для того, щоб зробити правильний вибір.

Молитовна ванна

Незалежна енамаляція або, просто покласти, фарбування ванни зсередини з спеціальними фарбувальними композиціями, щоб оновити покриття – один з найстаріших методів відновлення, який вже перевірено за часом.

Роботи виконуються за допомогою щітки та спеціальних наборів для відновлення, до яких відносяться безпосередньо емаль для ванни в каністр та затвердіє для нього, також у наборі можуть бути кіксери різних кольорів, які дозволять змінювати колір ванни та зробити це найбільш гармонійний колір у певному кольорі інтер’єру. До речі, такі фарбувальні пігменти можна придбати самостійно, а потім просто додавати композицію живопису, щоб розлучитися для всіх правил.

Фарба застосовується до попередньо очищеної від бруду та іржі. Поверхня ванни. Перш ніж запустити стіни, бажано полірувати з шліфувальним машином, мити, а потім знежирювати будь-які засоби (наприклад, ацетон).

Важливий! До емалі, ванна добре погрівається. Це можна зробити, використовуючи фен або набуття гарячої води. Однак, після використання другого методу, поверхня структури доведеться сушити добре. В іншому випадку фарба не впадає, як вона повинна.

Це зручніше працювати з щіткою, однак, є ті композиції, які ідеально застосовуються до поверхні чавуну з невеликим роликом для живопису. Є реставраційні композиції для емалювання ванни та в аерозольних циліндрах, але вони не рекомендуються використовувати на великих областях, оскільки фарба, що виходить з них, часто потрапляє на поверхню нерівномірно, тому барабани можуть залишатися. До речі, деякі композиції, особливо професійні клас, можуть мати підвищену або знижену текучість, що може ускладнити роботу новачків. Тому, купуючи не професійні набори.

Увага! Всі композиції, що використовуються для емалей ванн, дуже токсичні, і тому важливо працювати в респіраторі та прогумованих рукавичках. Ви також повинні забезпечити хорошу вентиляцію в квартирі та видалити дітей та тварин з дому.

Щоб повністю відновити ванну таким чином, це займе близько тижня. Справа в тому, що емаль застосовується в декількох шарах, і кожен з них до застосування наступного слід добре висушити. До АК позбутися грибка у ванній кімнаті, ви можете читати в нашій статті.

таблиця. Переваги та недоліки методу.

Аванс
Дешевий та доступний метод відновлення ванни. Емаль чутливий до ударів і легко розщеплюється. З часом (і досить швидко), чіпси можуть з’явитися.
Ванна емальована робота може виконуватися самостійно, а інструменти для цього продаються у будь-якому будівельному магазині. Не потрібно володіти особливими навичками для застосування емалі. Емаль не закриває великі нерівності – їм потрібна попередня уточнення.
Під час роботи демонтаж не виробляється. Через деякий час біла фарба почне сорочку.
Це досить швидкий спосіб відновлення ванни. Необхідно дбати про таку ванну дуже ретельно – не використовуйте агресивний хімічний та абразивний для чищення. Ви також повинні не заливати ванну з киплячою водою.

Середній термін служби емалі становить близько 5 років. Тому, якщо був обраний цей метод, ви повинні бути готові до того, що після цього періоду часу емалями доведеться повторити.

Акрилова вставка

Цей метод відновлення ванн активно використовується для чавунних виробів і по-різному називається “ванна у ванні”. Всередині старої структури, зробленого замовлення або придбаного готового акрилового лайнера, який повторює контури конструкції сантехніки. Він закріплений всередині з піною або спеціальною мастикою, яка наносять на внутрішню поверхню ванни. У той же час необхідно демонтаж сантехнічних деталей для зливу.

Порада! Для високоякісного клейового пригоду з поверхнею ванни, краще чистити та знежирювати її (поверхню).

READ  Гараж на гвинтових пальцях роблять це самостійно

Акриловий лайнер твердий, тому що він вставляється у ванну, щоб почати без клею, отвори плануються для зливу, після чого ці отвори видаляються і розрізані. Потім застосовує клейову композицію на внутрішній поверхні самої ванни, вкладиш опускається там і склеєний.

таблиця. Переваги та недоліки методу.

Аванс
Акрил – це дуже міцна речовина, таке покриття ванни буде сильнішою, ніж емаль. Необхідність демонтажу Сантехнічне обладнання.
Лайнер ідеально справляється з завданням, щоб приховати всі нерівності та пошкодження ванни, роблячи його гладким і красивим. Не можна встановити на структурах з тонкого металу. Такий метал може бути годувати під вагою води та людини, через те, що адгезійний вкладиш з поверхнею легко порушується.
Acrylic не світить з часом. Досить висока ціна.
Легка установка. Метод має високі вимоги до якості матеріалів – поганий клей або низькоякісний лайнер може зіпсувати всю роботу.

Термін служби акрилового лайнера становить приблизно 15 років. Однак цей метод відновлення набагато дорожчий, ніж попередній.

Етапи акрилової ванни

На замітку! Рідкий акрил через відносну щільність та в’язкість, цілком можливо під час відновлення ванни, щоб маскувати порушення.

“Симвальна ванна” – це досить новий метод відновлення, але вже вдалося любити багатьох, тому що він не змушує власників сантехніки замінити чавуну ванну повністю, але навіть легко виконується з власними руками.

Переваги методу полягають у довговічності покриття, оскільки акрил застосовується досить товстим шаром – близько 5-6 мм. До речі, незважаючи на товщину, вона добре поширюється на поверхню ванни. Він також дуже приємний до дотику і гладкий.

Приклади ванн, відремонтованих за цим методом

Як відновити ванну таким чином? Просто просто дотримуйтесь наших інструкцій.

Спочатку потрібно приготувати ванну для роботи. Використовуючи шліфувальний верстат, старене емальне покриття згруповано до грубого стану.

Ванна очищається за допомогою порошкового агента та губки, а потім промивають чистою водою.

Система зливу розбирається і у верхній частині, а на дні ванни.

Поверхню дефіциту ванни з будь-яким агентом знежирення. Ацетон підходить, а також будь-який інший розчинник. Після цього рідкий акрил готується відповідно до інструкцій, зазначених у пакеті. Суміш слід дуже ретельно перемішувати.

Настав час заповнити ванну. Для зручності роботи трохи акрилу можна виливати в невеликий контейнер. Щоб не розмити підлоги, контейнер покладений у ванну.

Акрил на поверхні ванни наливають тонким струменем, починаючи з кутів та краю ванни в колі.

Речовина виливається кількома шарами. Він повинен зібрати стіни ванни, плавно покривати сторону і вершину.

З акриловим шаром шпателя, починаючи від середини ванни і до його дна, вирівнюється. Всі “прогалини” збентежені. Акрил піднімається шпателем з дна ванни. Таким чином, всі бічні стінки та дна розрожаються.

Ванна залишається для сушіння – цей період не менше 36 годин. Весь цей час краще не торкнутися цього, інакше ви можете зіпсувати всю роботу.

Останній, але він сухий акрил, встановлюється дренажна система.

Тепер продукт можна насолоджуватися. Термін служби “насипної ванни” коливається від 8 до 15 років.

 • Установка вимагає видалення плитки нижньої смуги для фіксації вставки Borge.
 • Неможливість повторити точну форму чавуну ванну вставки. Це пояснюється тим, що чавун – матеріал для лиття є складним і має різні депресії та виступи, які при встановленні лайнера провокують порожнечу освіту. Все це негативно впливає на якість нової ванни.

Метод відновлення ванни сипучий акрил

Оновлення акрилу ванни – просто дорожче і довше. Потрібно побудувати стару емаль з ванною та застосувати нове покриття на основі акрилової смоли.

один. Підготовка необхідних матеріалів

Поверніть себе шліфувальним машином з великим абразивним, свердлом з металевою щіткою або звичайним великим наждачним папером. Вам все ще потрібна шпаклівка для металу. Де придбати? У будь-якому будівельному магазині. Ми також купуємо спеціальну сипучу композицію для ванн на основі акрилової смоли. Наприклад, “Stacryl” або “рідкий акрил”.

2. Видалення старої емалі та підготовки поверхні

Спочатку ретельно видаліть всю стару емаль. Буде шумно і довго. Після промивання ванни з знежирюючим агентом і ретельно висушити. Великі нерівності та шорсткість (і вони, звичайно, будуть) ми отримуємо вже знайомі вам шпаклівкою для металу.

READ  Як покласти плитку на землю на дачі

Далі вимкніть ванну з усієї сантехніки: зніміть змішувач, якщо він запобігає процесу, і обов’язково від’єднайте стік. Покладіть здатність до зливу – надлишок готової суміші буде злитися. Підготувати композицію. Для цього змішайте рідку акрилову з затверджувачем у пропорції, яка вказана в інструкціях, і добре перемішайте. Суміш повинна бути в’язкою і рідиною.

3. Розлив ванну акрил

Обережно і рівномірно заливають композицію на краях ванни, щоб вона летить, на дні ванни. Не потрібно виправити або “Допомогти” композицію – він сам штрихи на дні і залишатиметься покриттям необхідної товщини. Зауважте, що покриття завиток застосовується до одного або декількох шарів. Перед нанесенням наступного шару, дозвольте вам висихати за попереднім (не менше дня).

Залиште відновлену ванну протягом декількох днів: акрилова композиція, яку вам потрібно 3 – 5 днів, щоб нарешті висихати. Якщо ви покриті ванною в декількох шарах – зачекайте принаймні тиждень.

Наскільки дешево і ефективно “воскресити” емальова ванна

Плюси та мінуси використання акрилу

У нас є хороші новини для вас: термін служби нової масової емалі (з урахуванням акуратного догляду) – до 5 років. Потім процедура повинна повторювати. Однак цей метод буде коштувати трохи дорожче, ніж попередній: шліфувальний верстат коштує від 500 до 1200, рідкий акрил для ванни становить 1,7 м – близько 2000 (для одного шару покриття), миючий засіб. Приблизно 200, шпаклівка для металу – 700. Всього: 3400 (з найбільш недорогим шліфуванням).

Інший мінус. доведеться витрачати більше часу. Весь процес вийде протягом двох-трьох днів: день для очищення від старої емалі, миття та шпаклівки та день або два – на розливу та сушіння суміші. Ви можете використовувати ванну лише через 5 днів.

Рідкий акрил

Для відновлення рідкий акрил вимагатиме того ж препарату, як при покритті емалі. Крім того, необхідно знежирювати поверхню розчинником і зробити його теплим. Для цього вилийте гарячу воду в миску і залишити протягом 5 хвилин.

Після вказаного часу водяний стік і швидко витріть ванну з тканиною мікрофібри, щоб не було волосся та катипів.

Отже, щоб ранги виявилися високоякісними, вам потрібно дотримуватися наступного плану:

 • Змішайте компоненти відповідно до інструкцій на банку та заливають німою, отриману суміш до іншого контейнера.
 • Повільно заливайте акрил на бік ванни і подивитися, щоб утворити шар 5 см, а акрил необхідний за межами шпателя.
 • Коли суміш починає зливати до середини миски, потрібно перемістити танк вздовж боку і рухатися по колу, не затягуючи в одному місці.
 • Після того, як круг приходить, акрилові потребує водяного сюжету від середини боків, рухаючись по спіралі.

Акриловий сам рівномірно штрихів на дні і утворює міцний шар, але за потреби його можна розділити за його спеціальним шпателем. Ця процедура не дає кожному, але якщо це буде зроблено високу якість, покриття триватиме довго і не змінить його колір.

Всі методи відновлення хороші, головне, щоб дотримуватися всіх рекомендацій, а не нехтувати правилами, як залежить якість та довговічність нового покриття.

Ми дізнаємося, як оновити чавуну ванну вдома: варіанти

Як оновити чавуну ванну вдома, інтереси дуже багато, тому що з часом він приходить до непридатності, емал розріджується, на ньому з’являються іржаві плями, чіпси та розлучення. Коли найкращі очищувачі з абразивними речовинами не здатні усунути проблему, більшість власників вирішуються за зміною обладнання.

Однак сантехнічні пристрої досить дорогі, тому багато хто починає шукати альтернативні варіанти, пов’язані з оновленням старої ванни. Це дозволяє йому надати йому привабливий вигляд і розширити термін служби.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS