Підлога

Чи можна заливати теплу підлогу бетоном

Грамотно робимо заливку водяної теплої підлоги

В даний час вже мало кого здивуєш теплими підлогами, вони стали ще одним популярним способом опалення приміщень вашого будинку. Причому є гідним доповненням до звичайних радіаторів та гарним варіантом, коли в будинку є маленькі діти, яким завжди хочеться пограти на підлозі.

До того ж у цьому випадку ви самі вирішуєте, коли вмикати опалення, а коли його припиняти. Завдяки цим якостям водяної підлоги, багато хто вирішується настелити їх у своєму будинку.

Це можна зробити двома способами: скористайтеся послугами фахівців або зробити все з власними руками. В останньому випадку, треба пам’ятати, що найважливішим у їхньому облаштуванні є правильне заливання теплої підлоги. Як це зробити право, не дозволяючи помилкам?

Різновиди теплої статі

Водяний

Порада: підключіть трубопровід до котла, щоб опалення не залежало від сезонних подач тепла, перепаду температури або тиску.

 • економічність (ви заплатите лише за обладнання, монтаж не потребує вагомих грошових витрат);
 • система такої підлоги може поєднуватися з іншими видами основ (ковролін, плитка, ламінат, лінолеум);
 • автономне користування;
 • економія тепла та енергії;
 • альтернатива центральній системі опалення;
 • Павла температура не залежить від електрики (з автономним режимом).
 • у багатоповерхових будинках подібний тип обігріву неможливий. Підходить лише для приватних приміщень;
 • неможливо регулювати нагрівання;
 • будинок/квартиру може затопити, якщо не буде виявлено тріщину у трубопроводі.

Електричний

Дана система обігріву здійснюється за допомогою спеціальних проводів (споживають електроенергію), які нагріваються самі і, відповідно, гріють підлогу. Бетон, яким заливають поверхню, роблять із спеціальних сумішей для підвищення рівня теплопровідності. Механізм може бути встановлений у центральних опалювальних квартирах.

 • можна підключити до центральної мережі;
 • немає додаткових матеріалів для встановлення;
 • використовується 40-50 років;
 • забезпечує Comfort;
 • можна проводити локальний ремонт.
 • слід підібрати спеціальне покриття з потрібним маркуванням;
 • ризик появи варикозу, захворювань ніг, розширення вен;
 • Кімната зігріває 3-4 години;
 • рекомендується ставити дерев’яні меблі у приміщенні з теплою електричною підлогою;
 • потрібно взяти дозвіл на встановлення подібної статі у контролюючих служб.

Напівсуховий спосіб заповнити

Щоб не вичікувати довгий час висихання чистового покриття, його виконують з використанням напівсухих сумішей. Стяжка схоплюється протягом 24 годин. Облицювання підлоги можна встановлювати вже через 7 днів. Поверхня відрізняється міцністю, витримує високі навантаження, перепади температур.

Недоліком є ​​висока гігроскопічність матеріалу. Його необхідно ретельно захищати гідроізоляцією. Чорне покриття під теплу підлогу рекомендують формувати мокрим способом.

можна, заливати, тепло, підлогу

Напівсухі суміші набувають у виробника, але їх можна приготувати і самостійно. Для цього використовують такі складові:

 • 1 год – цементу М400;
 • 3 год – піску;
 • 500 г фібри;
 • воду додають поступово, ретельно вимішуючи розчин; суміш при стиску повинна утримувати форму, не розтікатися і не прилипати до рук.

Товщина стяжки під теплу підлогу

Як виконати наповнення теплого підлоги з власними руками? Зміцнюють демпферну стрічку. На поверхні встановлюють маячки із напівсухого розчину. Їх вирівнюють за рівнем. Готують суміш, і засинаю магістраль за допомогою лопати. Поверхню вирівнюють. Чекають 30-60 хв, проводять затирання.

READ  Як вирівняти дерев'яну підлогу під ламінат

Для затирання використовують спеціальне обладнання. На ноги рекомендують надіти дощечки, щоб не залишати слідів на покритті і не зануритися в нього. При натистійці, вирівнювання поверхні та стяжки.

Цемент і піщана суміш

Як заповнити підлогу під теплим підлогою з водним контуром? Найбільш поширеним типом стягується від цементу та піску. Легко працювати з ним, частинки піску є відмінним пластифікатором.

Як правило, цементно-піщані розчини бренду 150 використовуються для виконання бетонних робіт у житлових приміщеннях. Для монтажу водного підлоги рекомендується взяти M200. При збільшених навантаженнях на підлогу можна і маркою вище:

Заводські суміші, які доставлять на місце ремонту, купують на розчинних вузлах. У магазинах вони упаковані у пакети. Ви можете зробити суміш і себе. Це більш трудомісткий шлях, але економічний. Потрібно витримати дозування компонентів та знайти річковий пісок із великою фракцією.

Цементно-піщані суміші для вологих сирих приміщень (санвузли, басейни) роблять з цементом М400. Цемент М500 швидко набирає міцність і підійде для приміщень із сухими підлогами. Рекомендована товщина стяжки теплої підлоги близько 40 мм. Укладання водяної теплої підлоги у стяжку в такому разі буде виконуватися без труднощів.

Як правильно залити теплу водяну підлогу, щоб вона служила довго? Він повинен бути стійкий не тільки до механічного, а й термічного впливу. Рекомендується додавати до розчинів фіброволокно з поліпропілену: 900 грам на 1 кубометр. Вартість такої добавки невелика, але вона підніме рівень міцності стяжки та не допустить появи дрібних тріщин. Слід знати, що фіброволоконна добавка не замінює армувальну сітку.

Товщина стяжки теплої підлоги під плитку. Переваги та особливості «напівсухої» стяжки

Спеціальна суміш розлучається водою, обсяг якої вказаний в інструкції. При виборі матеріалу віддають перевагу складу з модифікаторами, що забезпечують міцність та пластичність стяжки. Розчин вважається готовим до роботи, коли при стисканні не виділяється рідина, а склад утворює грудку. «Напівсуху» суміш укладають на чисту основу, застелену гідроізоляцією з поліетилену або руберойду. Вологостійке полотно має заходити на стіни близько 15 см. Далі виставляються маяки з алюмінієвих смуг, закріплених бетонним розчином. Під спеціальну суміш необхідно виконати армування.

Розчин послідовно укладається по зонах підлоги та розрівнюється правилом. Через 1-2 години поверхня шліфується машинкою із затиральними дисками. Цей процес одночасно вирівнює та утрамбовує розчин. На гладку основу простіше укладати плитку. Мінімальна кількість води у складі дозволяє приступати до обробки підлоги через 4-5 днів. Серед переваг сухої суміші:

 • міцність створеної основи;
 • швидке висихання – через 12 годин по стяжці можна пересуватися;
 • простота приготування та заливання за інструкцією виробника;
 • висохла суміш не дає усадки, на її поверхні не з’являються тріщини;
 • особлива консистенція складу утворює конструкцію з кращими показниками теплоізоляції, ніж у бетону.
 • Не варто нехтувати теплоізоляцією при створенні пирога під основу, шар утеплення захистить від втрат енергії.
 • Перед заливкою бетонної стяжки проводиться пробний запуск системи водяної теплої підлоги. Необхідно бути впевненим у встановленні системи.
 • Для виготовлення бетонної стяжки використовується тільки якісний цемент без ознак довгого зберігання. Від цього залежить довговічність та міцність приготовленого розчину.
 • Рекомендована товщина заливки становить 10 см, але допустимі зміни в індивідуальних випадках, зумовлені діаметром труб та особливостями основи.

Якщо монтаж контуру водяної теплої підлоги вимагає знань та майстерності, то виконання стяжки під плитку доступне кожному. Взявшись за роботу самостійно, можна заощадити кошти, головне не порушувати технологічну послідовність процесу.

READ  Чим краще ізолювати підлогу в дерев'яному будинку

Склад ідеальної стяжки для теплої підлоги

Чи можна заливати теплу підлогу частинами. Підготовчі дії

Іноді при підготовці поверхні для стяжки не звертають уваги на важливі дрібниці, які насправді відіграють велику роль. Чорнова поверхня обов’язково повинна бути ретельно очищена від сміття, дрібного каміння.

Перед тим, як правильно залити теплу підлогу, уздовж стін кімнати по колу укладають демпферну стрічку завтовшки не менше 40 мм. Вона потрібна для того, щоб унеможливити в майбутньому тріщини в бетонному шарі від ефекту теплового розширення. Демпферною стрічкою не можна нехтувати в жодному разі. Тріщини в бетоні виведуть обігрівальну систему з ладу дуже швидко. Необхідно робити пиріг теплої підлоги по бетону за всіма нормами.

Коли площа кімнати понад 40 кв. метрів або одна зі сторін більше 8-9 метрів, бетонне покриття потрібно обов’язково розділити на зони за допомогою термошвів. Для цього використовують Т-подібну демпферну стрічку. Укладають її до початку бетонних робіт. У кожній зоні має бути свій опалювальний контур, проектуючи це заздалегідь.

Іноді майстри укладають армуючу металеву сітку поверх теплоізоляційної плити. Якщо утеплювач міцний, навантаження на теплу підлогу невелике, таку сітку можна і не брати до уваги. Сітку прикріплюють до бетону через шар утеплювача. Водяний контур скручують із прутами сітки. Такий спосіб зручний, але не завжди себе виправдовує. Якщо армуючий шар негайно шаруватиметься на теплоізолятор, то сітка не буде стояти вертикальний тиск на підлозі. Вона виконуватиме єдину функцію — зручну фіксацію водяного трубопроводу.

При використанні довговічної ізоляції (пінове скло) ситуація буде іншою. Якщо використовується м’яка ізоляція (піна), для додаткового посилення. Арматура, яку розміщують зверху, а не в самому бетоні, нейтралізує лише горизонтальні прогини. Для запобігання утворенню розколів сітку розміщують ближче до центру бетонного покриття, над трубами.

Іноді використовують варіант, коли укладають дві сітки: поверх труб та під ними.

Є ще один спосіб з використанням однієї сітки. Її піднімають над утеплювачем на 15-20 мм, використовуючи підкладки. Труби укладають зверху.

Стяжка, де водяний контур виявляється повністю в бетоні, буде міцнішим. Але собівартість конструкції теплої статі зростає. Загальна товщина бетонного прошарку виявиться на 20-30 мм більше.

На замітку. Перед тим, як розпочинати бетонні роботи, слід залити воду в контур, створюючи в трубах робочий тиск. Іноді користуються стисненим повітрям. Труби прогрівати забороняється.

Температурні шви

Одним з етапів виконання стяжки під теплу підлогу своїми руками є створення температурних швів за допомогою демпферної стрічки. Таку стрічку потрібно прокласти вздовж стінової поверхні по всьому периметру кімнати.

Також деформаційні шви слід виконати вздовж приміщення так, щоб відокремити опалювальну зону від неопалюваних ділянок під меблями. Подібні заходи убезпечать систему опалення, адже при функціонуванні її елементи розширюються від нагрівання. Якщо не виконати закладку температурних швів, стяжка швидко розтріскається.

Насамперед розкочують і закріплюють демпферну стрічку Для запобігання утворенню тріщин між сусідніми контурами роблять температурні шви. Кабелі і труби, що проходять через них, потребують захисту

Температурні шви

Застосування температурних швів є доцільним виключно у випадку з приміщеннями великих площ. Використовують у фінішному шарі.

Велика площа стяжки – це щонайменше 40 м2. Щоправда, фахівці в даній галузі рекомендую перестрахування і застосовувати температурні шви для робочої поверхні 20 м2.

Проблема температурних швів. мінімізувати появу тріщин стяжку, що може виникнути через розширення шарів через нагрівання.

READ  Як зробити дерев'яну підлогу в приватному будинку

Поговоримо трохи про влаштування температурних швів. Матеріалом шва є вже згадана вище демпферна стрічка, але тепер її укладають не по периметру, а ближче до середини. Крізь шов, до речі, проходить труба, охоплена гофрою.

�� 7. ЯК ЗРОБИТИ / ЗАЛИТИ СТЯЖКУ ПІД ТЕПЛА ПІДЛОГА. Від А до Я! Стяжка теплої підлоги товщина стяжки

Краще вибирати гофру на розмір більше, ніж діаметр труби, оскільки, наприклад, 16 мм гофру надіти на 16 трубу нерідко буває вкрай важко.

Виготовлення напівсухої стяжки

Укладання напівсухої стяжки також виконується після завершення монтажу водяної підлоги. По периметру має бути наклеєна демпферна стрічка, труби надійно закріплені.

 • ємність для замісу;
 • Т-подібні маяки;
 • рівнемір;
 • правило;
 • машина для затискача;
 • цемент та пісок;
 • фіброволокно.

Робочий процес майже відрізняється від вищеописаного. На поверхні водяної підлоги виставляються на розчин маяки, що рівняються по горизонталі. Далі розчин замішують до потрібної консистенції, піднімають у трубах тиск до 0,3 Мпа, і розподіляють суміш між напрямними. У процесі роботи постійно потрібно контролювати товщину шару над трубами – вона не повинна бути меншою за 3 см. Розчин потрібно дуже ретельно рівняти і укладати якомога щільніше. Якщо під правилом утворюються виїмки, туди додають ще розчин і знову рівняють.

Коли стяжка повністю укладена, необхідно почекати 20-30 хвилин і приступити до затирки. Затирочна машина не тільки ідеально вирівнює поверхню, а й одночасно утрамбовує стяжку. Врахуйте. Що чим більше часу пройшло після заливання, тим слабший ефект від шліфування. Через 6 годин робити затирання вже пізно, оскільки суміш встигне схопитися.

Поки стяжка повністю не висохне, вмикати опалення не можна. Це стосується обох способів заливання. Першого дня запуску системи температура води в трубах не повинна перевищувати 25 градусів. Наступного дня її підвищують ще на 5 градусів, і так кілька днів поспіль, доки система не увійде до робочого режиму.

Самовирівнююча стяжка

Для виготовлення цієї стяжки установка напрямних не виконується. Перед заливкою необхідно ретельно закріпити всі елементи водяної підлоги, прибрати з поверхні все зайве, підняти тиск у трубах до 0,3 МПа. Потім сухі компоненти висипають у воду, перемішують дрилем з насадкою, і за допомогою шланга заливки розподіляють по поверхні. Суміш повинна покривати труби рівним шаром завтовшки від 30 мм. Для більш якісного розподілу складу використовують широкий шпатель.

Далі потрібно прокатати залитий шар спеціальним валиком, щоб усунути можливі порожнечі. При неякісному розкочуванні під трубами може залишитися повітря, що зменшить міцність стяжки. Вирівнявши поверхню, підлогу накривають плівкою до висихання. У цей час потрібно виключити будь-які потоки повітря та прямі сонячні промені, інакше стяжка буде сохнути нерівномірно та деформується.

Порівняльна таблиця властивостей різних стяжок

Технічні властивостіНапівсуха стяжкаМокра стяжкаСамовівирівнювальна стяжка
Мінімальна товщина 35 мм 30 мм 20 мм
Усадка 0,2 мм/м2 1 мм/м2 2 мм/м2
Міцність від 150 кг/см2 110 кг/см2 350 кг/см2
Набір міцності для ходіння 24 години 48 годин 3:00
Час висихання 7 діб 28 діб від 7 діб

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS