Статті

Чи можна використовувати відсів замість піску

Чи можна використовувати відсівання замість піску в бетоні

Багато домашніх майстрів, які воліють самостійно вирішувати питання будівництва та ремонту на ділянці, задаються питанням: чи можна замінити відсівними матеріалами пісок у складі бетону? Щоб розібратися в цьому, варто уточнити, що відсіви різного типу утворюються при дробленні каменю, це ті фракції, які виходять занадто дрібними, щоб вважатися щебенем. Однак вони зберігають характеристики вихідного матеріалу: граніту, вапняку або гравію. Оскільки такий продукт є побічним результатом виробництва щебеню, ціна на нього нижча, ніж на пісок.

Що стосується можливості заміни піску або щебеню відсіванням при замішуванні бетонної суміші, досвідчені будівельники використовують цей метод для здешевлення розчину. Не рекомендується, однак, замінювати пісок цим матеріалом повністю, більше, краще замінити частину щебеню відсіванням, а пропорції піску залишити колишніми. Це дозволить створити якісний, довговічний бетон, знизивши витрати на нього. Якщо ви хочете використовувати відсівання для будівельного розчину, бажано замінити їм не більше половини великої фракції наповнювача.

Єдиним винятком можна назвати використання відсівних матеріалів при замісі бетону для фундаменту під будівництво паркану, підлоги в гаражі, доріжок на присадибній території або вимощення будинку. При цьому все ж таки рекомендується трохи збільшити кількість цементу в рецепті. Відсівом наповнюють також розчини для укладання черепашника або буту: використовується 1 частина цементу, 2 частини піску і стільки ж відсіву.

Зверніть увагу, що якість суміші сильно залежатиме від кількості домішок у відсівному матеріалі, а також його походження. У складі відсіву має бути якнайменше сторонніх включень: глини, пилу, органіки. Переважно використовувати гранітні матеріали, оскільки вони мають хороші показники міцності. Набагато рідше використовують у будівництві гравійний і дуже рідко вапняковий відсіви. Для підвищення якості наповнювача його іноді додатково промивають, але це трудомістке заняття, яке зазвичай є ініціативою покупця.

При використанні даного будматеріалу бажано застосовувати обладнання для вібраційного ущільнення – готовий фундамент або доріжка будуть довговічнішими. Таким чином, відсівна фракція не може замінити пісок, а ось частково або повністю задовольнити потребу щебеню – цілком.

ЦЕМЕНТ ОТСІВ ЩЕБЕНЬ

Що краще – відсів чи пісок для бетону?

Відсів є відходом виробництва щебеню, тому він дешевший. Виникає спокуса застосувати відсівання замість піску, адже фракції схожі. Але якщо бетонний об’єкт призначений не для високих навантажень, можна замінити незначну частину щебеню. Дрібними частинками при потребі можна заощадити до 50% передбаченої в рецептурі кам’яної складової (граніту, гравію або іншого щебеню). Це дає можливість отримати більш дешевий будматеріал без істотної втрати його якості.

можна, використовувати, піску

У рецептурі будматеріалу зазвичай присутні:

Пропорції цих речовин відрізняються для різних марок. Також на пропорційний склад впливає і походження відсіву. Наприклад, для бетону М400 допустимо застосування 1 частини цементу на 8 частин відсіву. Необхідне додавання рідини максимум 20% від загального об’єму розчину. В результаті вийде суміш М150. Для марок з іншими показниками міцності, пластичності змінюються складові та їх пропорції. У рецептурі бетону М200 щебінь і пісок є обов’язковими складовими, а відсіванням може замінити невелику кількість щебеню. Також варто пам’ятати, що на міцність та пропорції матеріалів, що застосовуються для певного виду бетону, може вплинути марка цементу.

READ  Чи можна покласти плитку на старому клею

Відсів для бетону: чи може він замінити пісок?

Багато домашніх майстрів, які воліють самостійно вирішувати питання будівництва та ремонту на ділянці, задаються питанням: чи можна замінити відсівними матеріалами пісок у складі бетону? Щоб зрозуміти це, необхідно прояснити, що випадання різних типів утворюється при подружній каменю, це фракції, які занадто малі, щоб розглянути подрібнення. Однак вони зберігають характеристики вихідного матеріалу: граніту, вапняку або гравію. Оскільки такий продукт є побічним результатом виробництва щебеню, ціна на нього нижча, ніж на пісок.

Що стосується можливості заміщення піску або подрібненого каменю при замішіть бетонну суміш, досвідчені будівельники використовують цей метод, щоб зменшити рішення. Не рекомендується, однак, замінювати пісок цим матеріалом повністю, більше, краще замінити частину щебеню відсіванням, а пропорції піску залишити колишніми. Це дозволить створити якісний, довговічний бетон, знизивши витрати на нього. Якщо ви хочете використовувати відсівання для будівельного розчину, бажано замінити їм не більше половини великої фракції наповнювача.

Єдиним винятком можна назвати використанням спорожнення матеріалів, коли бетон замішується для фундаменту для будівництва паркану, підлоги в гаражі, доріжки на території домогосподарства або сцену будинку. При цьому все ж таки рекомендується трохи збільшити кількість цементу в рецепті. Відсівом наповнюють також розчини для укладання черепашника або буту: використовується 1 частина цементу, 2 частини піску і стільки ж відсіву.

Зверніть увагу, що якість суміші буде сильно залежить від кількості домішок у матеріалах розділення, а також його походження. Як частина підрозділу слід відвідувати, наскільки можливі сторонні включення: глина, пил, органіка. Переважно використовувати гранітні матеріали, оскільки вони мають хороші показники міцності. Набагато рідше використовують у будівництві гравійний і дуже рідко вапняковий відсіви. Для підвищення якості наповнювача його іноді додатково промивають, але це трудомістке заняття, яке зазвичай є ініціативою покупця.

При використанні даного будматеріалу бажано застосовувати обладнання для вібраційного ущільнення – готовий фундамент або доріжка будуть довговічнішими. Таким чином, відсівна фракція не може замінити пісок, а ось частково або повністю задовольнити потребу щебеню – цілком.

Гранітний

Цей матеріал утворюється при дробленні граніту, має всі його позитивні та негативні якості. Має високу стійкість до механічних або температурних впливів. Окремі частинки мають неправильну форму з гострими гранями, що підвищує їхню здатність зчеплення з в’яжучою речовиною.

Розмір зерен гранітної крихти коливається від 2 до 5 мм. У бетоні такого наповнювача здатна збільшити силу до механічних ефектів. Негативний фактор може бути наявністю кварциту, небажаний у складі бетону.

У гранітної крихти власне забарвлення – рожевої, сірої, зеленої – що дозволяє робити з добавками потрібного відтінку тротуарну плитку, бетонне покриття ділянок, можна підмішувати для кращого зчеплення з шинами автомобілів до складу асфальтових покриттів.

Що краще для бетону. пісок чи відсів

Відсів коштує дешевше, бо його набагато простіше добути. А якщо так, то виникає цілком природне бажання замінити пісок на відсівання щебеню у складі бетону. Адже фракції цих двох матеріалів схожі, то навіщо платити більше за пісок?

READ  Чи можна покласти стіни без штукатурки

Насправді, пісок має інші технічні властивості, ніж відсівання щебеню, оскільки відрізняється за хімічними властивостями та складом. Тому замінювати пісок на відсів не рекомендується. Якщо Ви бажаєте виробляти більш дешевий бетон, краще замініть до 50% щебеню, граніту або гравію на відсів, а пісок залиште у тій самій пропорції. Так Ви трохи заощадите на матеріалах, тому що відсівання щебеню коштує дешевше самого щебеню. У той же час, якість бетону не погіршується. Однак так можна робити тільки для бетонних виробів, які не розраховані на великі навантаження. Адже відсів робить бетон менш міцним, ніж гравій.

бетон з відсіву

Отже, Ви можете виготовити бетон із такої суміші компонентів:

Пропорції цих компонентів відрізнятимуться залежно від того, яку марку бетону Ви хочете виготовити.

У деяких випадках можна використовувати відсівання замість піску на 100%. Для прикладу, бетон М-150 можна виготовити з 1-ї частини портландцементу М-400 та 8-ми частин відсіву. Також необхідно додати воду в кількості 20% від об’єму сухої суміші.

А ось для бетону М-200 пісок. це обов’язковий компонент. У цьому випадку замініть частину щебеню відсівом. До речі, марка портландцементу також впливає на міцність бетону та пропорції матеріалів, які потрібні для його приготування. Так що якщо Вам потрібен бетон марок від М-200 і вище, не поскупитеся на міцний цемент та гарний кварцовий пісок.

Що краще – відсів чи пісок для бетону

Серед будівельників різних рівнів, суперечки по темі постійно блимає: що краще для бетону. пісок або відки. Щоб відповісти на запитання, спочатку потрібно дати характеристику піску.

Пісок – це розхідник, що здебільшого складається з осколків кварцу. Він екологічний, легко видобувається у багатьох місцях: з кар’єрів, русел річок та морського дна. Після видобутку він промивається від сторонніх домішок, сушиться і вирушає до будівельних магазинів, на бази.

Для будівельної техніки, як гранітна крихта, велика площа використання:

 • створення залізобетонних конструкцій;
 • заливання фундаментів;
 • настил дорожніх полотен;
 • виробництво будівельних матеріалів, готового цементу, тротуарної плитки.

Крім того, пісок використовується в ландшафтному дизайні (це про пофарбоване). Також це «паливо» всіх піскоструминних апаратів.

 • Механічний. Потужність бетономішалки обумовлена ​​обсягом розчину, що готується. Для приватного будівництва підійде модель на 220 В, а для великомасштабних проектів – на 380 В. Покладіть і змішувати компоненти в необхідних пропорціях.
 • Ручний. У заздалегідь підготовлену ємність засипаються цемент, пісок (відсів), пластифікатори. Заливають невеликими порціями воду та замішують до однорідної консистенції, використовуючи штикову лопату. Додають щебінь, знову перемішують.

Довговічність різних об’єктів і споруд безпосередньо залежать від якості та властивостей, що застосовуються в.

можна, використовувати, піску

Використання кварцового жовтого піску у будівництві обумовлено безліччю позитивних властивостей. Природний.

В’яжучі будівельні матеріали є штучними або природними речовинами, що володіють здатністю.

Відсів проходить безліч стадій обробки, його дроблять, потім просіюють через велике сито. Врешті-решт, процес сортування відбувається, і матеріал йде на сайт реалізації. Якщо порівнювати з чимось схожими продуктами, вартість вища, але має відмінні показники.

Крихітка з бетону не вимагає виробничого видобутку, достатньо взяти старі, не потрібні бетонні конструкції та розламати їх на дрібні фрагменти. Цей бюджетний матеріал часто застосовують під час будівництва дорожнього полотна, використовують при покритті площ, роблять асфальтобетон.

Характеристика будматеріалів

Щоб відповісти на запитання, який пісок краще для бетону, потрібно дати характеристику цьому компоненту. Пісок – цей будівельний матеріал складається з кварцових уламків. Він екологічно чистий, його видобуток походить із дна моря, з русел річок, а також у кар’єрах. Пісок промивають від зайвих добавок, просушують і відвозять до спеціалізованих будівельних магазинів, на склади.

READ  Чи можна покласти тротуарну плиту на бетон

Відсів 0-5 мм митий: для чого застосовується

Область застосування цього матеріалу широка:

 • виробництво залізобетонних виробів;
 • заповнення фундаменту;
 • настилання дорожнього покриття;
 • виготовлення будівельних матеріалів, цементу, плитки для тротуарів.

Забарвлений пісок широко використовують ландшафтні дизайнери. Ціна на пісок нижче ніж на гранітне відсів. Будівельний пісок можна купити з доставкою у Києві. Гранітне відсівання не дуже підходить для дрібних ремонтних робіт, краще його використовувати при виробництві одягу для магістралей, будматеріалів. Це досить дорогий продукт, тому що для його видобутку використовують велику кількість різних пристроїв та механізмів. Пісок не такий дорогий будівельний матеріал, його можна купувати у великих кількостях, тоннами. Параметри надійності, довговічності і в одного, і іншого матеріалу чудові. Конструкції стоять роками, Споруди тримаються роками, зберігають свої характеристики, добротний зовнішній вигляд. Для того, щоб зрозуміти який варіант підходить вам більше, професіонали пропонують зробити кілька чорнових варіантів сумішей і подивитися, що вийшло.

Основними компонентами для виробництва бетонної суміші є щебінь, пісок, цемент та вода. При самостійному приготуванні цього будматеріалу часто виникає питання: чи можна замість піску використати відсівання?

Відсіви виробляють шляхом подрібнення гірських порід. Отриманий матеріал зберігає характеристики вихідної сировини – природного граніту, гравію, вапняку. По суті, це відходи, отримані у виробництві сміття, їх вартість значно нижча, ніж піщана композиція. Тому шляхом заміни деяких складових багато хто прагне мінімізувати витрати.

Професійні будівельники не рекомендують використання відсіву замість піску, вірніше, повну заміну одного компонента іншим. Найкращим варіантом є включення до складу дробленої породи замість частини щебеню, а пропорцію піщаної суміші доцільно залишити незмінною. Такий «рецепт» дозволить здешевити виробничі витрати та отримати якісний, міцний продукт.

При цьому слід враховувати, що якість кінцевого продукту багато в чому залежатиме від складу та чистоти відсівного матеріалу. Кількість глинистих та органічних домішок має бути мінімальною, не більше 3,0%.

Найкраще додавати гранітну крихту, яка забезпечує високу міцність бетонної конструкції та має такі переваги:

 • Демократична вартість. Якщо замінити щебінь гранотсівом, можна у кілька разів знизити собівартість виготовлення бетонного розчину.
 • Можливість частково використовувати відсівання замість піску в бетоні.
 • Привабливий вигляд. Дрібна крихта з темно-червоним відтінком робить матеріал затребуваним при створенні елементів ландшафтного дизайну, при проведенні оздоблювальних робіт, виробництві декоративних конструкцій.
 • Поліпшення експлуатаційних якостей об’єктів. При дотриманні співвідношення основних компонентів виходить високоміцний будматеріал, який забезпечує надійність будівельної конструкції.

Фахівці радять використовувати якісну сертифіковану сировину, яка повністю відповідає нормам державних стандартів, точно дотримуватись пропорцій, а також враховувати наступні рекомендації:

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS