Фундамент

Чи можна використовувати склопластикову арматуру для фундаменту

Не варто очікувати, що будь-який будівельний матеріал виявиться унікальним та придатним для всіх випадків життя. Проте, грамотне застосування відповідно до умов експлуатації, дозволяє досягти воістину визначних результатів. Так і з композитною арматурою: використовуючи її позитивні якості та нівелюючи негативні, можна забезпечити тривалу експлуатацію за менших матеріальних витрат.

Головною перевагою композитної арматури вважається властива їй висока межа руйнівного впливу. майже в 2,5 рази вище, ніж у сталі. Виконувати роботу з компенсації впливів, що розтягують, в бетонному масиві у композитної арматури виходить набагато краще, ніж у сталі. Особливо якщо враховувати, що в ході виробництва пластиковим стрижням можна забезпечити фактуру поверхні, що сприяє максимально ефективному зчепленню з бетонною масою.

Інший очевидний плюс. вкрай висока стійкість до агресивних середовищ. Бетонні конструкції, що перманентно перебувають в умовах високої зволоженості або схильні до впливу сольових розчинів, у разі армування композитними матеріалами, мають набагато більш тривалий термін служби. Не можна забувати і про прояви електролізу: діелектричні властивості пластику можуть бути як плюсом, так і мінусом.

Гнучкість композитної арматури допускає її транспортування в котушках, таким чином, довжина окремо взятого елемента практично не обмежена. У сукупності з малою вагою матеріалу (в 3-4 рази менше, ніж у сталі), всі інші властивості забезпечують дешеву доставку без використання довгомірних транспортних засобів, а також високу зручність у роботі.

Не обходиться і без “ложки дьогтю”: склопластикова арматура незворотно втрачає свої властивості при нагріванні. Ці сили переглядають доцільність його використання з точки зору пожежної безпеки. При нагріванні до 150-200 ° С армування позбавляється своїх властивостей міцності. А, якщо, як сполучна, були застосовані термореактивні полімери. арматура втрачає міцність необоротно.

Інший недолік композитного армування. це низький модуль еластичності, тобто невеликий опір згинання. Через це, у конструкціях із зосередженими впливами потрібне закладка склопластикової арматури в кількостях, що до 4-х разів перевищують норму вмісту за перетином, у порівнянні зі сталевим армуванням.

Характеристики склопластикової арматури

Склопластиком називається вид композиційного матеріалу з термопластичного полімеру, наповненого волокнами скла або кварцу. Основними перевагами є:

Донедавна склопластики використовувалися переважно в космічній та авіаційній техніці, але тепер, коли створено технологію пултрузії (формування неметалевої рельєфної арматури методом протяжки), з’явилася можливість і для широкого застосування у будівництві.

 • Існують різні варіації композитів, у тому числі і комбінованих, але одним із найдоступніших є склопластик. Порівняно з металом він дорожчий, це якщо порівнювати ціну за тонну. Але враховуючи малу вагу, погонних метрів композитної арматури в цій тоні (якщо порівнювати однакові діаметри) буде вп’ятеро більше. Отже, і за ціною вигідніше.
 • Як і сталева, арматура зі склопластику пропонується у вигляді тонких і товстих стрижнів, стрижневих карт та сіток для кладки. Для підбору арматури по діаметру виробляються такі ж розрахунки, як і для сталевої, але завжди виходить, що діаметр СПА може бути на один щабель нижче. Тобто замість металевої арматури АIIID12 можна використовувати склопластикові стрижні діаметром 10 мм і ось чому.
 • Модуль пружності, це зусилля, яке треба докласти, щоб розтягнути матеріал на певну відстань. У композитної арматури модуль нижче майже в 5 разів, ніж у сталевих стрижнів. Але ця величина постійна, тоді як у сталі вона залежить від навантажень і температури навколишнього середовища.
 • Є ще такий показник, як межа міцності. Це граничне навантаження, після якого матеріал повністю руйнується. У сталевої арматури він дорівнює 400 МПа, а ось у композиційної не менше 1200 МПа. У самого бетону ці цифри незрівнянно менші, тому при пікових навантаженнях він руйнується першим, після чого в роботу включається межа міцності арматури.
 • Чим він вищий, тим велике навантаження зможе витримати той самий фундамент. Виходить, що конструкція, армована склопластиком, триматиметься втричі довше. Але розглядаючи більшу еластичність складу склопластику, дизайн буде значно розумно, через який конкретний буде сильнішим.
 • Знайти золоту середню, розрахунок підкріплення для Фонду повинен бути здійснений фахівцем. За умови правильного підбору діаметрів та кроку елементів каркасу, склопластик може служити набагато довше через відсутність корозії.

У випадку з фундаментами, здатність скловолокна до сильного відхилення не має значення багато, оскільки стрічка або плита з усьому районі покладається на землю. Це не те, що плита перекриття або балка, яка має лише дві точки опори. Фундамент повинен продемонструвати високу міцність, а з цим у армованої склопластиком фундаментної конструкції проблем точно не буде.

Склопластик та сталь порівняння характеристик

Головним конкурентом склопластикової арматури є сталева, тому саме з нею треба порівнювати технічні характеристики:

Характеристика арматури їд. ізм. Склопластик Метал
Максимальна міцність на розрив (чим більше, тим краще) МПа 1600 690
Модуль пружності (чим більше, тим краще) МПа 56000 200000
Відносне подовження (чим менше, тим краще) % 2,2 25
Коефіцієнт теплопровідності (чим менше, тим краще) Вт/мС 0,35 46
Корозійна стійкість Не схильний до корозії Схильний до корозії
Коефіцієнт теплового розширення (чим менше, тим краще) 10-6 З поздовжньо 8-10 11,7
Коефіцієнт теплового розширення (чим менше, тим краще) 10-6 З поперечно 22 11,7
Стійкість до зламу Низький Високий
Електропровідність Діелектричний Провідник
Оптимальне сприйняття температур Градус Цельсія -60.90 -200.750
Методи спарювання фурнітури Затискачі, трикотажні дріт, замки Зварювання, трикотажний дріт
Можливість виготовлення пом’якшення елементів у умовах будівництва Немає існує
Здатність пропускати електромагнітні хвилі Так Не
Екологія Малий відсоток токсичності Нетоксичний
READ  Чи можна клеїти плитку на пінополістирол

Переваги застосування

Підкріплення з таким матеріалом має такі переваги:

 • Можливість випуску матеріалу в затоці значно полегшує його транспортування та зменшує вартість незалежної будівельної фурнітури, можна доставити на власних транспортних засобах.
 • Невелика вага виробів спрощує роботу своїми руками. Немає необхідності в застосуванні великої кількості робочої сили та вантажопідйомної техніки. Для порівняння, щільність сталі становить 7850 кг на кубометр, тоді як кубічний метр композитного матеріалу має масу 1900 кг. Звідси можна порахувати, що маса склопластикової арматури в 4,13 рази менша, ніж сталевий.
 • Стійкість до корозії. Найголовніша проблема сталевих прутів вони схильні до появи іржі. Склопластик не боїться води та різних агресивних середовищ. Армування композитним матеріалом добре підійде для бетонів з добавками різних модифікаторів (протиморозні тощо).
 • Також до переваг відносять те, що склопластик погано проводить тепло і не проводить електричний струм. Бетонні конструкції не забезпечують необхідної теплоізоляції будівлі, тому до них завжди передбачають шар утеплювача, який запобігає тепловим втратам. У зв’язку з цим низька теплопровідність композиту не відіграє суттєвої ролі. Незалежність електроенергії дає деякі переваги. Але іноді в залізобетонних конструкціях передбачають випуски стрижнів для влаштування заземлення або блискавкозахисту. При використанні склопластикової арматури такі заходи неможливі.

Склопластикова арматура для фундаменту 3-х поверхового будинку в селищі Пісочне

У травні-липні 2012 року в селищі Пісочне Ленінградської області компанією Велокс-СПб було збудовано 3-х поверховий котедж. Будівництво велося з використанням композитної склопластикової арматури. Склопластикова арматура застосовувалася в фундаменті, а також при армуванні бетонних стін, що заливались за монолітною технологією в незнімну опалубку «VELOX». Фундамент заливався у вигляді плити площею 170 м.кв. Для підкріплення фундаменту, діаметром 10 мм використовувався композитний скловолокна. Плита фундаменту мала тришарове армування. Для влаштування тришарового арматурного каркаса плити фундаменту з осередком 200 х 200 мм знадобилося 5100 метрів погонних склопластикової арматури з діаметром 10 мм.

можна, використовувати, склопластикову, арматура, фундамент

Випуски з плити фундаменту проводилися сталевою арматурою класу А3 з діаметром 14мм. Стіни будинку зводилися методом заливання бетону в незнімну опалубку «VELOX».

Ми зібрали фотографії з цього будівництва у фотогалерею під назвою «Склопластикова арматура в фундаменті»

У 2012 році склопластикова арматура для фундаменту застосовувалася не так часто, як зараз. Для залучення клієнтів нам доводилося йти їм назустріч, надаючи можливість розміщення спеціального замовлення на виготовлення арматури. Під спеціальним замовленням мається на увазі запит на виготовлення арматури певного діаметра у вигляді хлистів певної, нестандартної довжини! Хтось, можливо, скаже: «Ну і що тут такого?» На практиці така можливість заощаджує час і гроші замовника.

Економія часу та грошей полягає в тому, що клієнт може замовити набір арматурних хлистів будь-якої довжини, що використовується в його конструкції. Таким чином, після доставки йому не доведеться витрачати час на зрощення окремих хлистів до необхідної довжини (хоч би якою великою вона була). Також, покупцеві не доведеться нести витрати через відходи, що утворюються при обрізанні зайвої довжини, як це буває при роботі з хлистами стандартних довжин.

Переваги пластикової арматури

При порівнянні композитних прутів із металевими (порівняння ми вже проводили в цій статті), явно визначається ряд плюсів та мінусів пластикової арматури. До них відносять:

 • зменшення ваги арматурного каркасу у 5-7 разів;
 • більш високу міцність, що дозволяє зменшити діаметр стрижнів;
 • стійкість до корозії та хімічних речовин у складі бетону;
 • простий монтаж та висока швидкість збирання армуючих каркасів;
 • спрощена технологія створення конструкцій круглої та овальної форми;
 • відмінні діелектричні та теплоізоляційні властивості;
 • зручність транспортування.

Крім цього, слід зазначити необмежену довжину прутів у матеріалів, що поставляються в бухтах, а також простий розкрій заготовок необхідної довжини.

Будівництво будинків

Арматура з металевих прутів до недавнього часу вважалася не тільки найнадійнішим, а й єдиним прийнятним варіантом для створення міцного скелета фундаментів будь-якого призначення. Матеріал, про який йтиметься, з’явився не вчора (згадки про досвід його застосування є з кінця 70-х років). Але популярності композитна арматура не набула, тому про неї в нашій країні на якийсь час забули. А ось у зарубіжних країнах її використовували активно. Тому говорити про успішне застосування композитних стрижнів для армування бетонних споруд можна. І судити про міцність та стійкість таких конструкцій виходить не голослівно, а на основі фактів.

Небагато міфів від несумлінних виробників та продавців

Арматура із склопластику, хоч і неновий (як з’ясувалося) матеріал, але більшості споживачів незнайома. Що рекламні позиції її як інновації не є нічого страшним. Гірше, коли, користуючись непоінформованістю потенційних клієнтів, виробник намагається всіляко збільшити відпускну ціну на продукт, вказуючи на нібито унікальні властивості саме його композитної арматури.

Поки звичайний приватний забудовник по крихтах збирає про неї інформацію, знайомлячись з властивостями та особливостями застосування, а великі будівельні фірми займаються прорахунком доходної та видаткової частини бюджету при переході на композит замість металу, чутки ростуть і множаться. І на них потрібно дати обґрунтовану та чесну відповідь.

Один із найпоширеніших міфів можна розвінчати прямо зараз.

можна, використовувати, склопластикову, арматура, фундамент
 • Зовні цей будівельний матеріал є світлими прутками з різними відтінками жовтого кольору (якщо вони виготовлені зі скловолокна) або вираженого чорного (за умови, що застосовувався базальт). Проте спроба зробити товар привабливішим зовні, а саме додавання барвника пігменту різного відтінку, дозволило вивести на ринок кольорову арматуру. І відразу з’явився міф: ці добавки не легко фарбувати стрижні, і є особливими компонентами, які покращують характеристики матеріалу. Серйозні виробники дають однозначну відповідь: колір на якість композитної арматури не впливає.
READ  Чи можна закріпити плитку на водяній емульсійній фарбі

Читання нормативної документації для будівельних матеріалів допоможе не піддатися нечесним продавцям.

Застосування композитної арматури

Композитна арматура потроху відвойовує простір у металевого побратима в закладки фундаментів малоповерхових будинків. Як основу для її виробництва беруться скляні, вуглецеві, базальтові або армідні волокна. Вони зв’язуються між собою за допомогою додавання полімерів.

Випускатися склопластикова арматура може і у вигляді гладких прутів, але в тому випадку, коли вона доповнена спіралеподібною накруткою зі скляної нитки, забезпечується більш надійне зчеплення з розчином, що заливається. Так що віддати перевагу краще за другий варіант.

Фахівці називають низку переваг композитної арматури:

 • зручність транспортування та застосування за рахунок малої ваги. Крім цього, при монтажі не використовуються зварювальні роботи;
 • стійкість до впливу різноманітних агресивних середовищ;
 • стійкість до корозії;
 • Міцність на розрив.

Для створення фундаменту потрібна композитна арматура певного діаметра. Розрахунок перетину відбувається в індивідуальному порядку для кожного об’єкта. Це залежить від поверховості, складності проекту та інших причин. При цьому важливо, що, не поступаючись у міцності металевим пруткам аналогічного діаметру, композитна арматура відрізнятиметься меншою вагою.

Композитна арматура для фундаменту

 • Композитні прутки при закладці фундаменту використовуються аналогічно сталевим. З них збирається каркас згідно з рекомендаціями для певного типу основи з потрібним кроком, а в місцях перетину елементи арматури скріплюються стяжками або в’язальним дротом.
 • Розробники та виробники не дають рекомендацій, що забороняють застосування композитного армування для зведення будь-якого виду фундаменту. Тобто за бажання забудовника будь-які підстави для малоповерхової споруди можуть бути виконані з використанням склопластикової арматури.
 • Зате можна точно визначити, в яких фундаментах композитні прути зарекомендували себе з найкращого боку. Ми говоримо про стрічку або стовпчикові методи для будівель не більше трьох поверхів. Тим, хто бажає збудувати: приватний будинок, котедж, лазню, гараж, ґрунтовну будову господарського призначення.
 • Термін служби елементів неметалічного походження досить великий за 80 років за мінімальними розрахунками. Їх вартість, можливо, лише трохи відрізняється від ціни на звичні сталеві прути, зате на транспортуванні заощадити цілком реально. Арматура, упакована в бухту, легко влізе в багажник легкового авто.
 • Умови будівництва та технологій різні. Там, де залізобетонні конструкції експлуатуватимуться за наявності агресивного для металу середовища, має сенс застосовувати неметалічне армування.
 • Композитні арматури, вибрані з рівною силою до залізобетонної рамки, створить надійну основу. І ще прослужить набагато довше (за рахунок протистояння руйнівному впливу середовища та повній байдужості до процесу корозії).

Для масивних бетонних будівель використовуються наступні типи підкріплення склопластику:

 • Зовнішнє. Виправдано в тих випадках, коли конструкції з бетону піддаються руйнівному впливу, перебуваючи у несприятливому середовищі.
 • Характеристика композитного армування, виготовленого спеціально для цих цілей, дозволяє створювати захисний бар’єр навколо структури. Він непроникний ні для повітря, ні для води. Такий метод називається суцільним. Іноді, застосовуючи його, чинять навпаки. Спочатку зробіть рамку, а потім виливали його бетоном.
 • Дискретний метод означає, що композитні сітки або смуги з арматури зміцнюють основу із зовнішнього боку.
 • Дискретне армування передбачає, що всередину конструкції буде закладено композитні сітки, окремі прути або навіть об’ємні каркаси, створені з багатьох елементів.
 • Метод дисперсії дещо простіший. подрібнені скловолокна додаються до загальної маси для заливки. Отриманий матеріал був названий GlassFibobeton.
 • Суглоба. Комбінований спосіб отримав свою назву не тільки через одночасне використання двох видів армування, але й тому, що допускає поєднання прутків зі склопластику та металу. Застосовують його у тому випадку, коли на фундамент передбачаються значні вагові навантаження.

Діаметр композитної арматури

Якщо до цього часу, стикатися з подібним завданням не доводилося, то нижченаведена інформація може бути корисною.

 • Металева армована за рахунок конструктивних особливостей має кілька показників, що характеризують діаметр:
 • зовнішній вимірюється по ребрах, що виступають за профілем;
 • внутрішній належить самому стрижню;
 • Номінальний, який виражається в цілому. це номер профілю.
 • Для того щоб зробити роботи з розрахунку та при закупівлі матеріалу, потрібно знати номінальний діаметр. В умовах, які має простий домашній майстер, цей показник отримати не вдасться. Для тих, кому вирішення такого завдання життєво необхідне, є одна хитрість.
 • Номінальний діаметр, по суті, середня кількість між розмірами зовнішнього та внутрішнього калібру. Чим рідше на стрижні розташовані ребра, тим більше внутрішній діаметр наближається за значенням до номінального.

Тобто зловити недобросовісного продавця, який намагається видати цифри зовнішнього діаметра за його номінальний розмір, можна так:

 • треба виміряти зовнішній діаметр;
 • провести виміри внутрішнього діаметра;
 • порівняти номер, названий продавцем з обома показниками.

Якщо зовнішній діаметр збігається з номінальним номером за версією продавця, купувати арматуру слід в іншому місці.

Способи з’єднання композитної арматури

Серед перерахованих вище переваг композитної арматури, одним з пунктів вказувалося, що її застосування не передбачає зварювальні роботи. Прутки збирають у каркас шляхом зв’язування між собою.

Пластикові стяжки використовуються рідше, а ось в’язальний дріт, будівельники цінують більше. Цей матеріал традиційніший і поки новими віяннями не викорінений. Його здійснюють такими способами:

 • застосовуючи автоматичний пістолет;
 • за допомогою в’язального гачка для будівництва (простий конфігурації);
 • використовуючи гвинтовий (механізований) будівельний в’язальний гачок.

Популярність останніх двох варіантів пояснюється доступністю інструменту. Рідко хто може собі дозволити придбати недешевий пістолет для будівництва одного фундаменту. Деякі великі компанії, щоправда, практикують здачу в оренду дорогого інвентаря, що дуже спрощує роботу. І якщо така можливість випаде, варто їй скористатися.

Серед аргументів за автоматизацію процесу в’язання можна перерахувати такі:

 • цілком очевидно, що механізована праця більш результативна і продуктивна;
 • Маючи такий помічник, ви не можете переплачувати найманих працівників. З його застосуванням одна людина впорається із обв’язкою самостійно;
 • пістолет виконує однаково рівні та міцні вузли на всьому каркасі;
 • Інструмент функціональний при будь-якій температурі;
 • потужний акумулятор дає можливість безперебійно працювати цілий день.
можна, використовувати, склопластикову, арматура, фундамент

Особливо просунуті моделі цього інструменту оснащені пристроєм, що дозволяє виконувати зв’язування прутів, не нахиляючись до них впритул.

READ  Як закрити базу в гвинтовому фундаменті Pileno

Фонд з композитним підкріпленням та будівництвом у сейсмічних областях

 • Ще одним доказом чудових характеристик міцності композитної арматури можна вважати її застосування і в інших сферах будівництва, що вимагають протистояння значним навантаженням: стіни і підлоги будівель, дорожнє полотно, берегові конструкції, мости.
 • Але рідко де можна зустріти згадку про те, що композитна арматура може витримати і значні підземні поштовхи. НДІ будівельних конструкцій імені Кучеренка близько п’яти років тому займалися питанням поведінки цього матеріалу при великих динамічних навантаженнях. Арматуру діаметром 8 мм зазнавали землетрусом від 5 до 10 балів. З її допомогою армували дослідні зразки панелей, які піддавали відповідним навантаженням, ставили на віброплатформи. Матеріал залишався непошкодженим аж до дев’ятибальної сейсмоактивності!

Склопластикова арматура міцний та зручний у застосуванні матеріал. На сьогодні він є гідною заміною металевим стрижням, а застосування його для заливання фундаментів під малоповерхове будівництво можна вважати не просто виправданою, але й вкрай бажаною дією з боку забудовника. Саме тому так багато позитивних відгуків про композитну арматуру серед приватних забудовників.

Порівняння з арматурою із металу

Арматура склопластикового типу, якщо порівнювати її з металевою, має такі переваги.

 • Арматурні вироби даного типу відрізняються високою корозійною стійкістю: їм не страшне як кислотне, так і лужне середовище.
 • Скловолокна арматура виконана з полімерних матеріалів, тому дуже низька теплопровідність відрізняється від металевих виробів. Завдяки цьому при її використанні для армування фундаментів та інших будівельних конструкцій не виникає містків холоду, що особливо важливо для наших кліматичних умов.
 • Це підкріплення з діелектрика не проводить електричний струм, а також не утворює радіо.
 • Питома вага склопластикової арматури у 8–10 разів менша, якщо порівнювати її з аналогами з металу.
 • Вартість металевих та склопластикових виробів для армування будівельних конструкцій практично однакова, але використовувати арматуру зі склопластику значно зручніше.
 • За таким показником, як міцність на розтяг, що у аналогічних сталевих виробів становить 400 МПа, арматура зі склопластику перевершує металеві прутки вдвічі-втричі.
 • Склопластикову арматуру випускають прутками завдовжки 100-150 метрів, що дає можливість монтувати армуючі конструкції практично без швів. Фахівці знають, що саме місця стиків металевої арматури є найслабшими місцями каркасів, що підсилюють. При зміцненні фундаментів та інших будівельних конструкцій за допомогою виробів зі склопластику такі слабкі місця в армувальному каркасі відсутні.
 • Перевага застосування склопластикової арматури полягає в тому, що споживач може придбати рівно стільки продукції, скільки йому необхідно, не оплачуючи непередбачені відходи.
 • Для монтажу та укладання арматурного каркаса, який виготовлений із склопластикових елементів, немає необхідності у використанні зварювального апарату та іншого спеціалізованого обладнання.
 • Склопластикову арматуру значно зручніше транспортувати, оскільки вона може поставлятися замовнику як у прутках, так і в бухтах, які легко поміщаються навіть у багажник легкового автомобіля.
 • При армуванні за допомогою склопластику фундаментів та інших бетонних конструкцій в останніх не виникають тріщини, що пояснюється тим, що склопластик та бетон мають близькі за своїми значеннями коефіцієнти теплового розширення.

Чи можна використовувати склопластикову арматуру для влаштування фундаментів

Прути виготовляються у діапазоні діаметрів 4-32 мм. Найбільш популярні вироби діаметрами 6, 8, 10 мм.

Характеристики склопластикових стрижнів:

 • Мала питома вага та продаж бухти Матеріал полегшує його транспортування та встановлення.
 • Корозійна стійкість. Завдяки цій властивості, склокомпозитні прути можуть експлуатуватися в контакті з агресивними середовищами без додаткових антикорозійних заходів.
 • Нікий коефіцієнт теплопровідності. При укладанні арматурних стрижнів у бетонних конструкціях, які додатково захищаються теплоізоляційними матеріалами, ця характеристика не є принциповою.
 • Відсутність електропровідності. При будівництві житлових будівель ця властивість особливої ​​ролі не відіграє. Більш того, в деяких залізобетонних конструкціях роблять спеціальні висновки з арматури для влаштування блискавкозахисту або як елемент заземлювального контуру.

Використання цього будівельного матеріалу для армування фундаментів має обмеження через ряд властивостей, серед яких:

 • Нездатність зігнути стрижень самостійно на будівельному майданчику. Це можна зробити лише у виробничих умовах. Вихід виконуйте кут шляхом зв’язування з стрижнями зі сталевим трикотажним дротом або затискачами.
 • Слабка стійкість до підвищених температур.
 • Низька міцність на злам і слабка стійкість до навантажень, що розтягують. Для армування плит перекриття та балок склокомпозитні стрижні однозначно не використовують.
 • Невеликий досвід армування фундаментів композитною арматурою та слабка нормативна база. Значна інформація про довгострокову роботу цього матеріалу відсутня. Елементи композитів сприйнятливі до старіння, тому неможливо передбачити їх поведінку в довгостроковій перспективі.

Багато інженерів-будівельників вважають, що застосування склопластикової арматури для армування фундаменту виправдане тільки в тих випадках, коли важливі теплопровідність та діелектричні властивості.

Армування фундаменту склопластиковою арматурою

Підсилення фундаменту стрічки композитними стрижнями дозволяє збільшити свою силу та термін служби. Робота виконується відповідно до наступного алгоритму:

 • Розрахунок діаметра та кількості матеріалу. Загальної формули для підрахунку немає, оскільки необхідний типорозмір вибирається з багатьох чинників: тип і глибина фундаменту, поверховість і призначення будівлі, заплановане навантаження.
 • Копка траншеї та створення піщано-щебеневої конструкції, ущільнення та вирівнювання основи.
 • Зведення опалубки.
 • Установка опор із цегли, щоб не укладати армокаркас на дно траншеї.
 • Безпосередньо облаштування та в’язка армуючого каркасу.
 • Заливка бетонної суміші.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS