Статті

Чи можна використовувати гіпсову штукатурку у ванній

Вологостійка гіпсова штукатурка у ванній кімнаті та санвузлі

При оздобленні приміщень з підвищеною вологістю доводиться використовувати спеціальні матеріали, що відповідають суворим вимогам. У ванних кімнатах та ванних кімнатах штукатурка повинна витримувати вплив вологи та підтримувати експлуатаційні якості протягом тривалого часу. Гіпсова штукатурка у ванній непогана альтернатива класичній цементно-піщаній суміші, яка має ряд відмінних рис.

Багато різних факторів.

Перша інформація від технологів компанії Weber-Vetonit. Головний негативний момент для гіпсових штукатурків “Як пощастило”. Все залежить від різних умов та можливих збігів: яка штукатурка, який шар, розташування стіни…

Така думка не тільки у компанії «ВЕТОНІТ». Аналогічні поради щодо використання гіпсових сумішей можна знайти і на сайті Церозит:

Фірма “Ceresit” також не рекомендує використовувати у ванній кімнаті суміші для наливної підлоги, що містять гіпс.

Сюди слід додати ще одну думку фахівців брошуру регіонального відділення фірми KNAUF. У ній викладено результати досліджень, які провели фахівці інституту Облицювання стін та підлоги об’єднання Säurefl iesner (SFV). Перевірялася поведінка гіпсових штукатурок як основа для облицювання плиткою в умовах інтенсивного зволоження. Результати були опубліковані дипломованим інженером – архітектором Ельмаром Лімлеєм, Дармштадтом, в журналі DBZ (Deutsche BauZeitschriſt ).

Цікава деталь у цьому документі німці не вважають ванну вологим приміщенням:

“Всупереч загальному неправильному уяві, ці приміщення (кухні та ванни) не належать до приміщень з високою вологістю, і класифікуються відповідно до промислового стандарту DIN V 18 550 (Німеччина) для штукатурних та гіпсових систем як приміщення з” звичайною вологістю повітря “, оскільки вплив вологи на стінках і стелі в них короткочасний результат з бризами води. При експлуатації приміщень поверхні з гіпсовою штукатуркою можуть періодично зволожуватися, після цього вони повинні висихати, при цьому не повинні завдавати шкоди цілісності штукатурки будь-якими механічними впливами.»

Але звичайна вологість у ванній кімнаті можлива при дотриманні всіх норм, по теплоізоляції зовнішніх стін, вентиляції приміщення та гідроізоляції у сусідів поверхом вище.

За відсутності або розбиття вентилятора, вологість буде рости.

Чи можна використовувати гіпсовий штукатурку у ванній кімнаті

Підвищені вимоги накладаються на оздоблювальні матеріали для вологих приміщень. У ванних кімнатах та ванних кімнатах штукатурка повинна мати підвищену стійкість до вологи.

Гіпсова штукатурка у ванній кімнаті може стати економічною альтернативою звичної всім цементно-піщаної суміші, порівняно з якою має ряд переваг:

 • простота та висока швидкість застосування;
 • швидке висихання. Поверхня, оброблена цементно-піщаним розчином, готова до плиткових робіт лише через 4 тижні. Гіпсова штукатурка дозволяє приступити до фінішної обробки через пару днів;
 • зниження фінансових витрат за матеріали, рахунок зменшення товщини необхідного шару;
 • зручність використання під фарбування або обклеювання шпалерами. Цементні склади утворюють дуже грубу поверхню для цих видів обробки;
 • можливість надання штукатурці цікавої фактури з подальшим фарбуванням, створення унікальних інтер’єрів у ванних кімнатах.

Але у покупців часто виникає питання: чи можна використовувати гіпсову штукатурку у ванній кімнаті? Завдяки появі сучасних матеріалів, відповідь на це питання позитивна. Досягнення необхідних характеристик відбувається за рахунок поліпшення складу за допомогою добавок, що модифікують. На упаковці обов’язково має бути зазначено, що дана суміш може застосовуватися для вологих приміщень та містить гідрофобізуючі компоненти. Такі композиції можуть бути поверхневими дією, що утворює гідроізоляційну плівку на поверхні, або проникаючі.

READ  Чи можна закріпити шпалери на емульсії

Гідроізоляція гіпсової штукатурки у ванній здійснюється за допомогою нанесення поверх неї спеціальних складів. Вологість-репелентний праймер не дозволяє покриттю поглинати воду. В іншому випадку поверхня, насичена вологою, стає важкою і може впасти.

Існує варіант використання гіпсової штукатурки у ванній, як вирівнюючого шару під керамічну плитку. Для цього придбання спеціального клею для плиток, придатних для гіпсової бази. Клеючі склади на основі цементу використовувати не можна, інакше виникає ризик того, що плитка не триматиметься міцно.

Можно чи ні

Основна проблема гіпсової штукатурки полягає у втраті міцності при намоканні. Через високу пористість структури цей конструкційний матеріал легко і багато вбирає вологу, навіть з повітря, не кажучи вже про прямий контакт з водою.

Кахель є водонепроникним матеріалом, але після оздоблення стін залишаються численні шви між декоративними елементами. Крізь які волога може проникнути у вирівнюючий шар. Цілком очікувані наслідки від цього – відшаровування облицювання.

Кахель може відлітати з часом від гіпсової штукатурки при недотриманні технології підготовки основи.

У той же час листи гіпсокартону монтують під плитку без жодних побоювань, хоча в народі цей матеріал називають сухою штукатуркою, виготовленою з аналогічного матеріалу. Насправді, особливих протиріч тут немає. Достатньо виключити проникнення вологи всередині санвузла всередину штукатурного шару:

можна, використовувати, гіпсову, штукатурка

  створити плівку на стінах, як мінімум, у «мокрих зонах» шляхом нанесення гідроізоляційного матеріалу;

Чим зробити гідроізоляцію гіпсової штукатурки у ванній кімнаті

На практиці найчастіше використовується перша методика, оскільки в СП містяться аналогічні рекомендації для санвузлів, незалежно від стінового матеріалу, що вирівнює шару. Тобто гідроізоляцію мокрих зон слід виконати і по бетону, і по цегляній кладці, і по штукатурному шару, і по гіпсокартону.

Санвузол є місцем скупчення розведення ХВС, каналізації, ГВП. Тому тут завжди зберігається можливість протікання, прориву труб. Ось чому стандарти рекомендуються знизити підлогу на 2 см нижче, ніж у коридорі, навколо ванни, душ, умивальник наноситься шаром гідроізоляції. Але набагато ефективніше опускання рівня підлоги установка системи захисту від протікання (електро-механічний кран на вводі, датчики води та контролер, що управляє).

Рекомендації виробників

Провідні бренди гіпсових штукатурних сумішей, звичайно ж, враховують «водобоязнь» основного в’яжучого компонента в їхньому складі. Тому в сипкі продукти додають покращуючі властивості модифікатори, що підвищують водостійкість оздоблювального матеріалу, що дозволяють використовувати суміші всередині ванної кімнати.

Упаковка шпаклівка часто використовується неповна, різання інформації про штукатурну суміш. Тому характеристики оздоблювальних матеріалів краще вивчати на офіційних сайтах виробників або звертатися до техпідтримки цих компаній безпосередньо.

Нижче наводяться цитати з офіційних сайтів провідних брендів:

Німецька компанія Кнауф випускає дві лінійки гіпсових сумішей. Перша Fugen є шпаклівкою, друга Rotband відноситься до штукатурок. Область застосування універсального складу Ротбанд вказана нижче:

Волгоградська компанія “Волго” створена для ванних кімнат з високим вологістю акватиту, який призначений для реалізації гіпермаркетів Leroymerlin.

Підмосковна компанія Старатели випускає суміші на основі цементу Mixter, «Оптимум ГОСТ 31377» для санвузлів. Копію експертного висновку про сферу застосування цих продуктів можна переглянути на сайті.

UNIS GK пропонує дві гіпсові вологостійкі суміші з термостійкою сумішшю для початку обробки. Як і більшість конкурентів, є інструкції щодо офіційного сайту з використання “тільки під плиткою з затискаючими швами”.

BAU PUTZ GIPS та Prima Interier Bergauf Виробники та Prima Interier Виробники дозволяють штукатурно-огороджувальні структури у ванних кімнатах під плитку та інші типи настінних покриттів. Як свідчить інформацію з сайту:

READ  Как балкон сделать частью комнаты

У інших компаній подібна інформація відсутня, для санвузлів пропонуються суміші на цементній основі.

можна, використовувати, гіпсову, штукатурка

Нормативна документація

Основним документом з обробки внутрішніх приміщень, обов’язковим для виконання серед професійних забудовників є СП 71.13330.2017 (колишній БНіП 3.04.01-87). У пункті 7.1.7 Показано, що основа повинна бути сильнішим покриттям.

Для гіпсової штукатурки, на яку планується укладати кахель, ця умова не дотримується (як і для цементної). Тому використовується алгоритм ремонту:

 • використовується плитка мінімальної товщини невеликого формату в межах 200х400 мм;
 • товщина штукатурного шару повинна бути вдвічі більшою, ніж товщина кахлю разом з плитковим клеєм;
 • гіпсова суміш наноситься на ґрунтовану поверхню для підвищення зчеплення з основою.

Гіпс у складі суміші, що вирівнює, виступає каталізатором процесу корозії в кріпильних елементах, метизах, якими фіксуються полиці, сушарки, інженерні системи до стін санвузла. Тому шар ґрунту на підставі, потім на поверхні штукатурки виконує кілька завдань:

 • підвищення адгезії між шарами конструкційних, оздоблювальних матеріалів;
 • запобігання корозії в металевих елементах усередині стін;
 • зменшення гігроскопічності (поглинаючої здатності) гіпсу;

Якщо необхідно забарвлювати стіни у ванних кімнатах, необхідно використовувати герметичні водонепроникні лакофарбові композиції, які запобігають проникненню вологості в гіпсовий шар, наприклад, на основі акрилу, латексу. Живопис виготовляється лише після грунту у двох шарах. Докладніше обґрунтування сумісності плитки та гіпсової штукатурки можна дізнатися з відео.

Етапи оштукатурювання стін

Перед тим як штукатурити стіни знімають старе покриття та зачищають щіткою поверхню. Потім рекомендується протерти поверхню вологою губкою, а сильні забруднення промити мильним розчином.

Обов’язково потрібно заміряти площину рівнем або схилом.

Перед штукатуркою необхідно наносити ґрунтовку. Як вже згадували, це додасть обробці міцність, вологостійкість та захист від цвілі. Грунтують пензлем, валиком або розпилювачем у два шари.

Штукатурну суміш наносять у три шари. Для кожного наступного розчин роблять рідкішим. Порядок дій:

 • Перед початком нанесення на стіни встановлюють металеві маяки, які кріплять до поверхні невеликі порції розчину.
 • Під перший шар стінки рекомендується оббризкати водою з пульверизатора.
 • Розчин накидати шпателем або малярським ковзаком, починаючи знизу. Потім вирівнюють правилом, прикладеним до напрямних, піднімаючи його вгору і трохи рухаючи з боку на бік.
 • стіни, Що Осипаються, додатково армують сіткою, яку закріплюють в першому шарі штукатурки.
 • Після повного висихання розчину потрібно оштукатурити повторно.
 • Для кращого зчеплення з фінішним шаром на свіжому другому роблять насічки зубчастим шпателем.
 • Останній шар виконують із декоративної суміші або затирають, якщо готують під фарбування.

Чим штукатурити стіни у ванній під плитку?

Яку штукатурку використовувати для вирівнювання стін у ванній кімнаті залежить від того, з якого матеріалу зроблено стіни та чим вони оброблені. Усі штукатурки поділяються на дві великі групи:

Перші можна використовувати тільки для внутрішніх оздоблювальних робіт, і вони категорично не підходять для ванної кімнати, тому що гіпс дуже погано переносить вологу. Другий вигляд більш універсальний, він не схильний до впливу вологи, тому відмінно підходить для обробки стін у ванній.

Гіпсова штукатурка у ванній кімнаті та санвузлі. Можна застосовувати чи ні?

Штукатурка для ванни

Для початку давайте розберемося навіщо взагалі штукатурять приміщення. Причин цього кілька:

Вирівнювання геометрії, поверхні та кутів стін у приміщенні. Щодо ванної кімнати тут все зрозуміло. Без геометрично рівних стін дуже складно працювати плиточнику. На завалених стінах виходить товстий шар клею і плитка «пливе», десь навпаки клею практично немає. Якщо немає кутів 90 градусів у санвузлі, на підлозі утворюються клини з плитки та нерівний різ.

READ  Чи можна малювати стару паркетну фарбу

Вирівнювання характеристик різних матеріалів стін. Найчастіше у санвузлі є кілька різних видів матеріалів, з яких зроблені стіни, це може бути бетон, цегла, ПГП, піноблок, гіпсокартон, ГВЛ тощо.д. Всі ці матеріали поглинаються різними способами і, відповідно, плитка клей висихає по-різному. Якщо не штукатурити ванну плитковий клей починає сохнути нерівномірно. При цьому якісь плитки виявляються «втягнутими» щодо інших.

Захист стін від несприятливих впливів вологи, пересихання тощо.п. Тут все просто, деякі матеріали, з яких виконані стіни, не призначені для тривалого впливу вологи.

Саме тому стіни в санвузлі зазвичай штукатурять. Звичайні приміщення найчастіше штукатурять або гіпсовими складами, або цементно-піщаними сумішами (ЦПС). Але як бути у ванній, де постійна вологість?

Штукатурна суміш для вологих кімнат

Штукатурка стін у ванній кімнаті або іншого приміщення з підвищеною вологістю виконується штукатуркою на цементній основі. Ця штукатурка після нанесення та загладжування мають пористу та шорстку поверхню, що забезпечить кращу зчеплюваність кахельної плитки та керамограніту зі стіною. Не треба забувати і про вагу керамограніту, яким облицьовуватиметься ванна кімната, під вагою гіпсова штукатурка може відійти від стін в умовах підвищеної вологості та при великому штукатурному шарі.

Чи можливе використання штукатурки на гіпсовій основі у ванній кімнаті? За дотримання деяких правил та технологій цілком стало можливим:

 • Ванна кімната повністю облицьовуватиметься кахлем, шви затерті. Товщина штукатурного шару не перевищує 2 см.
 • Після нанесення гіпсової штукатурки не потрібно її загладжувати, поверхня має бути шорсткою. Перед нанесенням плитки або порцелянового каменю, поверхня повинна бути ретельно групованою аматорським акватопом.

Компанія Кнауф на своєму офіційному сайті в описі гіпсової штукатурної суміші Ротбанд у розділі застосування написала наступне: Можна використовувати для обробки приміщень з нормальною вологістю, а також у кухнях та у ванних кімнатах.

Штукатурка ванної кімнати потребує певного професіоналізму та знань властивостей штукатурних сумішей. Ми не стверджуємо, що використання гіпсової штукатурки у ванній кімнаті це правильно, але при дотриманні перерахованих вище дій і вимог можемо гарантувати, що якість штукатурних робіт у ванній кімнаті не постраждає!

Адже вологостійкий гіпсокартон, так само лише теоретично вологостійкий за дотримання певних умов. Його може повести за високої вологості, попадання на його поверхню вологи та поганого монтажу.

Отже, штукатурка ванної кімнати необхідна, її можна виконувати як штукатурними складами на цементній основі, так і на гіпсовій, дотримуючись при цьому перерахованих вище умов.

Пропонуємо також ознайомитися з важливою інформацією про штукатурні роботи (діючий СНиП, монтаж сітки, максимально дозволені допуски, видалення маяків, спеціальні склади для ґрунту, штукатурка по маяках і тд).

Чим штукатурити у ванній кімнаті? Гіпсова або цементна штукатурка

Замовити штукатурні роботи під укладання плитки можна за телефоном: 8 (921) 953-50-25, виїзд спеціаліста та складання кошторису безкоштовно.

Популярні питання.

Чи можна штукатурити гіпсовою штукатуркою у ванній? Безперечно, можна, проте варто нагадати, що існує небезпека попадання вологи у шви. З штукатуркою штукатуркою, це дуже небезпечно, тому що вода робить тріщини, і все може впасти. Чи можна використовувати з штукатуркою штукатуркою у плиті для ванної кімнати? Відповідь однозначна. так!

Часто запитують якою штукатуркою вирівнювати стіни у ванній, проте уважні читачі легко зроблять висновок, що штукатурка на цементній основі для ванної стане по-справжньому ідеальною!

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS