Статті

Чи можна покласти плитку на старому клею

Як приклеїти плитку на плиті правильно. приготування поверхні та укладання плитки

При ремонті квартири заміна старої плитки – досить часте явище. Але якщо умови не дозволяють проводити демонтажні роботи. Наприклад, тендітні стінки або дуже міцне кріплення плиткового матеріалу до підлоги/стіни. Так, і це гарна неприємність. так багато шуму, пилу, бруду, додаткові витрати. Є розумне питання: чи можемо ми покласти нову плитку на старий і як закріпити плитку на плитку? Так можна. За дотримання певних умов подібний метод роботи нічим не поступиться традиційному.

можна, покласти, плитка

Проста і надійна технологія укладання

Методи, які використовують майстри, коли кладуть керамічну плитку нову на стару, бувають різні. Багато хто радить робити насічки, зрізати глазур болгаркою і т.д.п. Але якщо ви використовуєте спеціальний грунт, то всі ці події будуть зайвими. Бетоноконтакт саме те, що потрібно для поверхонь із малим водопоглинанням.

Чи потрібно видаляти старий клей при ремонті плитки, що відвалилася?

Перед подачею до старої черепиці грунту, він ретельно очищається від бруду і жиру. Наносять бетоноконтакт валиком або пензлем. Матеріал перед використанням і в процесі роботи ретельно змішаний. Ви не можете дозволити праймерам у очі, але якщо суміш потрапив у очі, необхідно вимити його у великій кількості води.

Працювати з бетоноконтаком потрібно у гумових рукавичках. Витрата ґрунтовки в середньому дорівнює 300 г на м².

Випуск бетону контакту на акриловій основі. Крім спеціальних наповнювачів, що підвищують зчіплювальну здатність суміші, до складу ґрунту входять пісок та цемент. Бетонні контакти обробляють будь-які інгібуючі поверхні. Після нанесення грунту на поверхню, він стає грубим. Коли старе покриття обробляється, він отримує три години, щоб висушити.

Після висушування грунту поверхня підходить для укладання на клейовий розчин нового матеріалу. Про те, як це робити, читайте тут.

Підготовка старої плитки під нову кладку

Найчастіше, як облицювальний матеріал плитка використовується у вологих приміщеннях, як санвузли, і на кухнях. У процесі експлуатації, забруднення, жиру, сажі, фільму з розірваних матеріалів (побутової хімії, розлучення мила, залишки особистої гігієни накопичуються на поверхні стін та підлоги. Крім того, в процесі ремонту на плитку може потрапляти будівельне сміття, залишки розчину та подібні забруднення. Усі вони повинні усуватися на етапі підготовки.

При підготовчих роботах рекомендується провести три основні дії:

У плиткових швах за багато років накопичується бруд, жир, утворюються бактерії. З цієї причини вони повинні звернути увагу при підготовці. При можливості, старе затирання найкраще зіскребти, використовуючи вузьке зубило, металеву щітку, шліфувальні круги в електроінструменті.

Вирізання поверхні здійснюється механічним методом. Для цього буріння або боллард найкраще підходить) з кисті-чашкою. Використовуйте рекомендована насадка з сталевими щетинами. Це жорсткіше, що дозволяє краще видалити бруд, залишки будівельних рішень.

На етапі обдирки важливо отримати на глазурованій глянсовій плитці дрібні подряпини-насічки. Згодом, вони посилять зчеплення з ґрунтом і зроблять кладку плитки на плитку більш надійною. Такі виїмки можна зробити шліфуванням середовища шліфувального листа. використовуючи шліфувальну машину або болгарку. Більш ефективно впорається із завданням чашка шліфувальна з алмазними сегментами. При роботі обов’язково потрібно використовувати засоби індивідуального захисту органів дихання та очей, забезпечити якісне провітрювання приміщення.

Знежирення завершальний етап підготовки. Він полягає в залишковому видаленні нальоту, жиру та інших забруднень, які негативно позначаються на адгезії. Знежирення поверхні здійснюється за допомогою мильного розчину у воді. Використовувати можна недороге рідке мило. розведене у невеликій пропорції. Після обробки мильним розчином поверхню ретельно вимивається 2-3 рази теплою водою до повного видалення слідів.

READ  Як правильно покласти плитку на підлогу

Грунтуємо глазуровану плитку бетонконтактом.

Мені радили попередньо зашкурити глазур або зробити насічки болгаркою. Спроби подряпати камінь плитки для заточення ножів не були короновані успіхом. А робити насічки болгаркою по всій плитці було ліньки. На свій страх і ризик я цей крок пропустила і перейшла одразу до щедрого ґрунтування бетонконтактом. Результат виявився просто чарівним. Через добу після висихання поверхня стала дуже шорсткою.

Важливо добре збовтати бетонконтакт, щоб підняти осад, який повинен у вигляді «шуби» опинитися на ваших стінах. Потім наносите рідину пензлем і чекайте на повне висихання.

Процес спорудження плитки поверх плитки

Принципово від стандартів описувана схема відрізняється лише підготовкою. Спочатку за традицією викреслюється невеликий план із усіма конструктивними особливостями приміщення. Тоді це підходить з макетом матеріалу “у сухому”, щоб побачити, як буде виглядати керамічна підлога, щоб організувати виливані шматки плитки в місцях віддаленого від огляду. Розкладку плитки потрібно зробити так, щоб шви верхніх елементів спиралися на цілісні плитки. Т.Е. потрібно змістити верхні шви щодо нижніх або постаратися, щоб збігів була мінімальна кількість.

Далі роботу виконуємо згідно з наступним алгоритмом:

 • Проводимо ретельну ревізію з докладним простукуванням елементів у центрі та по кутах. Виявлену ненадійну плитку акуратно демонтуємо за допомогою зубила та молотка, оголену ділянку заливаємо цементним розчином. Чекаємо на застигання. Час затвердіння розчину пропорційно до товщини цементно-піщаної заливки. 10,0 мм застигатимуть 1 тиждень.
 • Викрошені шви вичищаємо стамескою, заповнюємо клеєм для плитки або тим самим розчином, що використовували для заливання ділянок.
 • Зачищаємо глянсову поверхню кахлю болгаркою, шліфувальне коло вибираємо із середньою зернистістю. Бажано зробити ще й насічки.
 • Ретельно відмиваємо стару кераміку спочатку просто водою від пилу, потім мильним розчином. Якщо є застаріла бруд та жирні плями у воду додаємо соду. На завершення кілька разів змиваємо чистою водою.
 • Обробляємо стару керамічну підлогу Бетоноконтактом Церезіт СТ-19. Наносимо його рівномірно, розподіляємо пензлем або валиком. Продається матеріал у готовому вигляді, розфасований у цебра по 15 л. Витрачається приблизно по 300 гр. на м². Перед нанесенням на підлогу пов’язані конструкції, труби, деталі рекомендовано закривати поліетиленом. Інакше випадкові ляпки та мазки рожевого кольору буде складно видалити. Чекаємо на висихання 3-4 год. Якщо плитку садити будемо на плитковий клей, зволожувати її перед укладанням не потрібно.
 • Наносимо клей вказаною виробником товщиною на невелику ділянку підлоги. Клей швидко втрачає еластичність, тому обробляємо їм майданчик менше 1-го м².
 • Приклеюємо першу плитку із зусиллям. Поки клей не почне схоплюватися, її положення можна скоригувати. Так само укладаємо елементи, що оточують її. По периметру кожної плитки треба залишити деформаційний шов на лінійне розширення. Розмір його залежить від розміру елементів, зазвичай це 1-4 мм. Для формування швів використовуємо хрестовини із пластику.
 • Через день пази навколо черепиці повинні бути заповнені відповідною полімерно-специфічною композицією або розчином рівних частин піску та цементу.

Твердіти плитковий клей повинен природним чином без штучного підігріву та вентиляції. Зволожуйте покриття, висаджене на клею після того, як кладка також не потрібна.

Вкрай важливо дотримуватися приписів виробників матеріалів, ні на йоту не відступаючи від інструктажу. При скрупульозному дотриманні правил через 3 або 5 днів по обробленій поверхні вже можна буде сміливо ходити. І з питань сусідів-сімейних друзів “Чи можна покласти плитку на плитку”, щоб дати чесну позитивну відповідь.

Як приклеїти плитку на плитку: крок за кроком інструкції для роботи

Технологія укладання плитки на стару плитку має на увазі наступну послідовність дій:

 • Використовуючи цементно-піщаний розчин, замазують усі місця сколів, тріщини та нерівності таким чином, щоб максимально вирівняти поверхню. Після цього необхідно дочекатися повного висихання розчину та провести очищення старого покриття, приділивши з нього всі забруднення, вапняні відкладення та вологу.
 • Використовуючи один із можливих способів забезпечення адгезії, обробляють старе покриття. Як уже згадувалося, найпростіше використовувати для цієї мети спеціальну ґрунтовку.
 • Гладким шпателем, плитковий клей наносять на зворотний бік кахлю, після чого склад розрівнюють по всій поверхні та створюють на ньому спеціальні борозенки, використовуючи зубчастий шпатель. Простіше, на цьому етапі, кладка плитки виконана відповідно до стандартної технології.
READ  Как поменять сливной бачок унитаза

Корисна порада! Якщо йдеться про часткове зняття глазурі або насічки, то в процесі роботи обов’язково повинні бути використані засоби індивідуального захисту від дрібних частинок, що відколюються, і пилу.

можна, покласти, плитка

Процес укладання нового шару плитки на старому покритті

Важливо знати, що на повне висихання клеючого складу в даному випадку потрібно більше часу. Це пов’язано з низькою здатністю основи до всмоктування. Саме тому всі роботи, пов’язані з затиранням швів, найкраще проводити не раніше, ніж на 3-4 добу після укладання. При цьому повністю зберігається стандартна технологія, що передбачає використання спеціального складу та гумового шпателя.

Вибір клею

Вибрати клей – теж своєрідне завдання для майстра, який вирішив укладати нову плитку поверх старої. Не кожен макіяж підходить тут, який можна купити в першому магазині. Отже, при виборі клею важливо залучити до рекомендації, щоб її використовувати. він повинен бути викладений для яких поверхонь він підходить.

Фахівці рекомендують брати Церезіт СМ17 або Ivsil Profit як найкращі клейові склади для такого виду робіт. Нехай не турбує, що друга версія адгезивної композиції призначена для фаор Канат. у цьому випадку він буде тільки під час роботи. А Церезит чудово підходить для роботи по складним поверхням, до яких і належить стара керамічна плитка.

Види плиткових клеїв

Плиткові клеї в залежності від складу діляться на такі види:

 • клеючі суміші на цементній основі;
 • поліуретанові клеючі склади;
 • клеючі склади на основі епоксидних реактивних смол;
 • водно-дисперсійні розчини.

Як переклеїти плитку, що відпала

Клеї на цементній основі

Ці клеї являють собою сухі суміші з цементу, піску та певних хімічних добавок, які надають клею різноманітних властивостей. Композиції на основі цементу використовуються після закінчення плитки внутрішніх та зовнішніх поверхонь. Композиція змішується на воді відповідно до інструкцій, зазначених у пакеті, і використовується у двох способах. додаток безпосередньо до поверхні та плитки.

Цементні клейові суміші поділяються на дві підгрупи: товстошарові та тонкошарові. Перші застосовуються, коли необхідно вирівняти основу під плитку. Їх використання дозволяє вирівняти поверхню з перепадами рівня від 1 до 3 см. Композиція вирівнювання клею включає в себе піски різних фракцій, цемент та набір полімерних добавок, що забезпечують міцність укладання плиток з будь-якого матеріалу.

Товстошаровий клей на цементній основі може застосовуватися навіть для фіксації облицювання з керамограніту та природного каменю. Виробники пропонують різновиди товстошаних клейових сумішей для внутрішніх та зовнішніх робіт, а також для приміщень з підвищеними рівнями вологості та високою температурою повітря.

Тонкошарові цементні клеї застосовуються при укладанні плитки на поверхню з перепадами рівня не більше 1 см. У цих клеях, як і в складах, що вирівнюють, застосовуються спеціальні добавки, які здатні підвищити окремі характеристики клеючої речовини при його використанні в певних умовах, але без значної зміни його питомої ваги.

Існують різновиди тонкошарових клеїв, які мають посилену адгезію і можуть використовуватися для фіксації важкої плитки. Основні переваги тонкошарових сумішей – невелика витрата (приблизно 1-1,5 кг на квадратний метр) та менший термін висихання (порівняно з товстошаровими).

Поліуретанові клеючі склади

Поліуретанові клеї. це одно-або двокомпонентні суміші. Затвердіння однокомпонентних клеїв відбувається за рахунок вступу до реакції його компонентів з вологою навколишнього середовища. Двокомпонентні склади твердніють при змішуванні їх компонентів у певній пропорції. Поліуретанові клеї мають високу міцність, стійкість до впливу агресивних хімічних речовин та еластичність. Вони ефективно скріплюють між собою навіть різнорідні матеріали, наприклад, метал та скло або камінь та деревину.

Поліуретанові склади мають майже нульове вологопоглинання і нечутливі до великих температурних перепадів. Крім міцного з’єднання матеріалів, вони в короткий термін забезпечують ще й гідроізоляцію основи. Розчин клею наноситься не на поверхню плитки, а на основу. Необхідна умова набору міцності полімерного клею при використанні – ретельне перемішування компонентів та точне дотримання пропорцій при приготуванні.

READ  Чи можна клеїти плитку на бетон

Поліуретановий плитковий клей є відмінним рішенням для укладання кахельної плитки, позбавленої здатності вбирати вологу, а також для облицювання звичайною плиткою поверхонь, що не вбирають воду. Більшість цих клеїв мають невелику рухливість після засихання, тому саме вони використовуються для облицювання підлог з підігрівом та рухомих основ.

Переваги матеріалу:

 • довговічність та міцність з’єднання;
 • волого- та термостійкість (може використовуватися при влаштуванні теплої підлоги);
 • висока адгезія до поверхонь будь-яких матеріалів;
 • швидкий набір міцності;
 • Стійкість до агресивних хімічних речовин;
 • невелика витрата та відсутність усадки.

Клеї на основі епоксидних смол

Епоксидні клеї діляться на дво- багатокомпонентні. Вони не містять розчинника і складаються з сполучної речовини (смоли) та затверджувача (порошкоподібного або рідкого активатора). Сполучна речовина та затверджувач змішуються у певній пропорції, а потім суміш наноситься на знежирену поверхню основи або плитки.

Епоксидні клеї мають дуже високі технічні характеристики, тому застосовуються при обробці плиткою приміщень з агресивними умовами експлуатації покриттів. Основна сфера застосування епоксидних клеючих складів – басейни, ванни, пральні та навіть хімічні лабораторії. Ці склади можуть використовуватися як затирка для плиткових швів, забезпечуючи при цьому повну водонепроникність поверхні.

Переваги клеючих сумішей на основі епоксидних смол:

 • еластичність та висока адгезія;
 • морозостійкість;
 • водонепроникність;
 • Висока міцність за відсутності вимог до товщини адгезивного шару;
 • відсутність усадки.

Водно-дисперсійні плиткові клеї

Ці склади мають вигляд густих білих або кольорових розчинів та паст. Частинки клею зважують у воді, коли вона кардується в основу або при випаровуванні, з’єднаний один з одним, утворюючи водонепроникну плівку. Застосувати такі клеї при облицюванні керамічної плитки вирівнювання бетонних або гіпсокартових баз.

Основні переваги водно-дисперсійних клеючих складів:

 • простота підготовки до нанесення;
 • легкість нанесення;
 • висока вологостійкість та міцність з’єднання;
 • невелика витрата;
 • відсутність горючих компонентів у складі матеріалу.

ЯК ЗНЯТИ ЗІ СТІНИ ПЛИТОЧНИЙ КЛЕЙ, ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ ПЛИТКИ, БЕЗ ПИЛУ І ЕЛЕКТРОІНСТРУМЕНТА.

Як ми бачимо, клеї для плитки можуть мати абсолютно різні композиції, що впливає на їх міцність зчеплення з поверхнею, термін заморожених та очищувальних умов. Методи очищення також відрізнятимуться залежно від того чи іншого складу.

Метод очищення бетонної поверхні від плиткового клею вибирається залежно від його складу:

 • саморобні клеючі склади виготовляють з піску, цементу та води. Головне під час виготовлення даного складу – дотримання правильних пропорцій. У надлишку піску клей не відрізняється сильно силою, тому чистіть бетонну поверхню від такого клею не буде багато праці. Готові цементні суміші містять різні пластифікатори та добавки, від яких залежить складність видалення засохлого клею;
 • полімерні клеючі склади за рахунок вмісту акрилу твердніють дуже швидко. Для видалення такого клею, буде потрібно спеціальним розчинником;
 • епоксидні клеї виготовляються на основі смоли, що забезпечує надійну фіксацію плитки. Ці клеї сохнуть досить повільно, але їх затверділі залишки видалити досить складно. Для цього знадобляться спеціальні хімічні речовини та розчинники.
можна, покласти, плитка

Ремонт тріщин, раковин та сколів на кераміці

Кераміка має властивість тріскати, особливо небезпечні для неї удари

Ці пошкодження краще ремонтувати відразу ж, не чекаючи, коли вони заб’ються брудом. Ремонт проводиться шпаклюванням або затиркою автомобільною шпаклівкою. Зашпакльовані ділянки обклеюють по периметру малярною стрічкою та шліфують з водою водостійким наждачним папером (спочатку 60, потім 000). Відновлені зони промивають, а після сушіння, вони фарбують у кольоровій емалі.

Якщо раковина або скеля великих розмірів, можна висвердлити їх разом з розчином дриль з корончастим свердлом. Потім пристроєм під назвою «балерина» вирізати з плитки «латки» точно підібраного діаметра і приклеїти їх плитковим клеєм на місця свердління. Шва плями навколо кола, щоб закрити авто удару.

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS