Статті

Чи можна клеїти плитку на пінополістирол

Вибираємо клей для плитки з пінополістиролу

Чому для обробки стелі споживачі найчастіше вибирають саме пінопластові плити? Все просто, тому що у них йде гарне співвідношення якості та вартості в порівнянні з іншими оздобленнями. Саме тому багато хто віддає перевагу саме їм.

Перш ніж купити оздоблювальний матеріал необхідно знати, що краще вибирати той пінопласт, який не піддається запаленню, не горить і не підтримує горіння. Дізнатись про дані характеристики Ви зможете якщо прочитаєте інформацію, яка представлена ​​на товарі.

 • Заощадити можна за рахунок використання прозорого клею з рідкою гумовою основою. Він стане повноцінною альтернативою рідким цвяхам.
 • Нанесений на плитку клей варто підсушувати для міцнішої фіксації
 • Найкращими плитковими клеями є такі марки як Титан, Рідкі цвяхи Момент, Lacrisil.
 • Приділяйте увагу догляду за стельовою плиткою: плитку, що ламінує, слід час від часу витирати вологою губкою з мильним розчином, неламіновану спочатку варто очистити від пилу сухим м’яким волокном, а невеликі забруднення можна видалити гумкою.

Щоб картинка на плитці не вигоріла, і сама площина не деформувалася, люстру слід монтувати не вище 29 сантиметрів від стелі. Тепер Ви знаєте всі тонкощі того, як клеїти стельову плитку. Дотримуйтесь простих правил і насолоджуйтесь затишком в оновленій кімнаті!

Які знадобляться додаткові етапи при поклейці

Перш ніж поклеїти стельову плитку, необхідно виконати такі роботи:

 • Видалити побілку, що відшаровується, за допомогою шпателя. Потім пройти стелі злегка змоченим у воді валиком. Це дозволить прибрати всі погано закріплені ділянки та нижні шари. Неміцні області зчищаються у радіусі 5-7 сантиметрів. Наприкінці етапу має залишитися тільки вапно, що міцно тримається.
 • Нанести грунтовку для покращення адгезії. Для цього ви можете застосувати: Tex Universal 2-in-1. Розчин проникає на глибину 6 мм, покращує адгезію контактних поверхонь, вирівнює поглинання вапнових плям. Засіб наноситься валиком у два шари, другий – після висихання першого. Важкодоступні місця обробляються щіткою. Споживання: 1 л для 5-4 кв.м; на кімнату 20 м2 потрібно в середньому 5 л (ціна від 400 ) саморобну ґрунтовку: 1 шматок господарського мила натерти на тертці, залити 4 л окропу, процідити та використовувати охолодженою.
 • Вирівняти поверхню тоді візерунок буде розташований в одній площині та не зміститься. Спочатку з’ясовують величину перепаду висот: знаходять найнижчу точку; визначають за допомогою гідравлічного рівня відповідні їй положення кожної стіни; з’єднують позначки та вимірюють відстань від них до плити перекриття.
 • незначні нерівності та раковини (до 5 мм) не завдадуть клопоту: їх приховує полістирол;
 • перепади від 5 мм до 1 см усуваються шпаклівкою;
 • близько 1 см – додатково застосовують будівельну сітку;
 • різницю у висоті понад 1 см ліквідують гіпсокартоном;
 • після завершення роботи широким шпателем проходять по всій поверхні з метою остаточного вирівнювання.

Стелі

Якщо стеля в квартирі не потребує додаткового вирівнювання, натяжні конструкції не по кишені, а просте фарбування та побілка не підходить, то плитка з пінополістиролу стане найкращим рішенням для обробки. Різноманітні малюнки, велика палітра кольорів, імітація під різні матеріали залишають за покупцем право швидко та недорого створювати унікальне стельове покриття.

Пінополістирол це нешкідливо?

Відносно будь-яких продуктів хімічної промисловості у споживача зазвичай відразу складається негативне враження, яке на перевірку виявляється помилковим.

 • Що ж до пінополістиролу, то в його основі лежить стирол. Вперше ця речовина вдалося отримати німецький фармацевт Едуард Симоно. Він проводив експерименти зі стираксом (вид смоли), а їх результатом стало одержання нової речовини. Воно мало здатність змінювати свою структуру, утворюючи більш щільну консистенцію, схожу на желе.
 • Тоді аптекар не став продовжувати свої дослідження, тому що не бачив застосування стиролу, як він його назвав. Через роки здатність утворювати желеподібну масу назвуть полімеризацією, а завдяки розвитку цього процесу хіміки навчаться отримувати полімерні матеріали.
 • На виробництві гранули стиролу змішують з полімерним складом у спеціальних формах та нагрівають. В результаті у великій кількості утворюються кульки, які, збільшуючись в обсязі, злипаються між собою та заповнюють усю форму. Отримані плити сушать і розрізають. Пінополістирольні блоки, вироблені за такою технологією, знаходяться на хорошому рахунку у будівельників, які займаються утепленням приміщень.

Тобто, використовувати матеріал у житлових приміщеннях не заборонено будівельними та санітарно-гігієнічними вимогами. Стельова плитка з пінополістиролу має позитивні відгуки, особливо якщо це стосується недорогого та швидкого косметичного ремонту.

Стельова плитка з пінополістиролу. Який вид кращий?

Спосіб виробництва пінополістирольної плитки впливає на її характеристики та зовнішній вигляд. Відрізнити їх просто, ось що вкаже на спосіб виготовлення:

 • Якщо на прилавку плитка товщиною від 5 до 8 мм, малюнок має нечіткі обриси і рельєф візерунка неявно виражений, то цю плитку виготовили методом штампування (пресування). З готових пінополістирольних плит штампують фігурні квадрати. Поверхня виробу пухка і на ній чітко проглядаються пори.
 • Основною перевагою є низька вартість, а недоліком здатність швидко вбирати бруд та пил. Зате таку плитку в міру забруднення можна фарбувати акриловими сумішами, тим самим швидко освіжати стелю.
 • Гладка поверхня та характерний блиск видадуть продукт, виготовлений методом гарячої екструзії. Розплавлену масу продавлюють через отвори у профілі. Явної пористої структури така вона не має. Часто ця плитка з полістиролу на стелі є кольоровими та імітами мармуру, дерева або інших матеріалів. Деякі виробники випускають ламіновану екструдовану плитку. Ціна цієї стельової плитки з пінополістиролу невисока, її легко мити звичайною водою.
 • Товщина плитки 10 14 см дозволяє зробити малюнок більш глибоким і яскраво вираженим. Складні квіткові візерунки або імітація ліпнини найчастіше переносяться на такий матеріал, виготовлений найдорожчим методом. Форма заповнена рідкою сировиною та залиште дотримуватися високих температур.
 • Плитка інжектора легко розрізняти гладкі краю, щоб отримати ефект бездоганної стелі, який вам потрібно купити. Згодом фарбує це не буде працювати, і це коштує більше, ніж інші види.

Говорячи про очевидну перевагу однієї плитки над іншою, не має, і немає жодного золотого середини в цьому випадку. Навіть недорогі штамповані продукти будуть добре виглядати на стелі, якщо вони були виготовлені з високоякісної сировини. Щоб переконатися, що ви повинні утримувати ряд простих маніпуляцій при покупці:

 • У процесі візуального огляду важливо не мостизувати вм’ятини і подряпини на гладкій екструдованій плиті. На стелі будь-який дефект буде помітний негайно, і неможливо відремонтувати пошкоджений предмет. Skoli і нерівномірні краю ще однією причиною придбати покриття з іншої сторони (або в іншому місці). Ця вимога особливо актуальна, якщо плитка не квадратної форми, а абстрактної, з хвилястою лінією країв.
 • Якщо акуратно взяти плитку за куточок і злегка похитувати нею вгору, вона не повинна кришитися і ламатися. Звичайно, сила на сніданку пінопласту з полістиролу мінімальна, але вона повинна бути з подібним навантаженням.
 • Прямі кути запорука того, що процес приклеювання плитки не перетвориться на нескінченну спробу зібрати пазл з відсутнім елементом. Стикувати такі квадрати, щоб вони щільно, без щілин прилягали один до одного, не вийде, як би майстер не намагався.
 • Декоративні властивості кольорових плиток, безсумнівно, високі, але іноді варто утримуватися від її покупки. Справа в тому, що від UV променів фарба вигорить, тому в кімнату, вікна якої виходять на сонячну сторону, краще купити біле покриття, придатне для фарбування. Якщо все-таки кольорова плитка здається найбільш привабливим варіантом, слід вибирати вироби з рівномірним відтінком по всій площі.
можна, клеїти, плитка, пінополістирол

Стельові плитки з пінополістиролу

READ  Як зробити шлях у дачі з плитки

Асортимент стельової плитки з пінополістиролу

Кольори та малюнки у пінополістирольних стельових плиток бувають найрізноманітніші. Можна знайти відповідний візерунок і для класичного та для сучасного інтер’єру. Що стосується габаритів, то навіть в основі фігурних плиток лежать дві основні форми: прямокутник і квадрат, залежно від цього можна знайти такі елементи:

Квадратна форма (см) Прямокутна форма(см)
60 × 60 70 × 40
50 × 50 70 × 30
40 × 40 60 × 30
 • класичної форми та дизайнерська,
 • Рельєф і гладка,
 • з опуклим чи продавленим малюнком,
 • з пеорацією та явно вираженою структурою.

На додаток до стелі пінополістирольної плитки, ви можете забрати різні декоративні елементи: алмазний, круглий для місць для люстри, імітуючи штукатурні розетки.

Плюси та мінуси пінополістирольної плитки

Перш ніж остаточно вибрати саме цей варіант обробки стелі, плитку варто оцінити за її перевагами та недоліками. Він заслужив популярності з ряду причин:

 • Непогане співвідношення за ціною та якістю.
 • Безпека. Стирол виділяє шкідливі для здоров’я леткі сполуки лише при нагріванні до високих температур. У побуті це нездійсненна умова, якщо не почнеться пожежа. Але в цьому випадку ніхто не залишиться в приміщенні, що горить, щоб навмисно вдихати отруйні пари.
 • Якщо все-таки в безпеці пінополістиролу є сумніви, то при покупці можна попросити у продавця пред’явити сертифікат на продукцію. Якщо всі технологічні умови процесу виробництва були дотримані, полістирол якісний і з додаванням антипіренів (не підтримують горіння), то немає приводів для занепокоєння.
 • Доглядати за плиткою можна будь-яким зручним способом: пилососити або протирати вологою ганчірочкою. Залежно від ступеня забруднення у воді, ви можете розводити мило або будь-який миючий засіб. Штамповані продукти, коли вони втрачають привабливий вигляд, фарбують у улюбленому кольорі.
 • Нехай це буде невеликий ступінь, але тонкий шар піни полістиролу на стелі створить теплоізоляційний бар’єр.

Негативні особливості, звичайно, є теж:

 • Ввічлива крихкість вимагає обережності при транспортуванні та встановленні. Вм’ятини і подряпини утворюються легко, і вони не позбудеться їх, вам доведеться використовувати новий елемент;
 • Від легких люстр частини плитки, розташоване найближче до джерела світла, може суворо. Закритий тип плафимона зазвичай усуває такі неприємності;
 • Від гострих і постійних крапель температурної плитки іноді залишає з основи. Проблема можна запобігти, якщо ви приймаєте високоякісний клей з перевіреного виробника;
 • стійкі забруднення: нагар, нікотинові смоли, жир дуже швидко в’їдаються в пористу структуру. Видалити їх надзвичайно складно. Рада частіше влаштовує мокрий очищення стелі. Не рекомендується використовувати погано натиснуту ганчірку або щітку.

Але твердження про те, що пінополістирольна плитка сприяє формуванню високої вологості в кімнаті, що вона не дихає, неправильно. Пориста структура трохи ускладнює повітряний обмін, але шар клею, навпаки, забиває найменші дірки. Ось чому адгезивна композиція застосовується точка навколо периметру плитки та в центрі, а не повністю по всій поверхні.

Розрахунок бажаної кількості матеріалу

Вартість пінополістирольної плитки дозволяє придбати його з великою маржею, але, як показує практика, тоді ці 7-8, що залишилися, лежать мертвим вантажем: вони шкодують викинути та користуйтеся більше. Поверніть залишки згодні не в кожному магазині. Тому, щоб не купувати одну або дві плитки, а не страждати, де витрачати надлишок, краще провести деякий час на розрахунки.

З стелею правильної форми, ви не повинні збити довгий час. У розрахунок приймається розмір плитки, що сподобалася, і габарити поверхні, що обклеюється.

Кріплення пінопласту

Мастику та клейовий склад, після замішування міксером, наносять на пінопласт по краю та в середині точково, використовуючи для цього шпатель. При утепленні підлоги якою можна наносити прямо на основу зубчастим шпателем, після чого пінопласт укладається на клей і притискається рівною рейкою, правилом або рівнем. Стики плит клеєм чи мастикою не обробляються, а витрата мастики на м2 утеплення становить до 1 кг, клею до 2,5 кг.

Якщо утеплюється стеля квартири останнього поверху або стіни, зверху пінопласту закріплюється армуюча сітка. Вона не тільки армує (зміцнює) поверхню, а й створює основу для майбутнього оздоблення утеплення. Ні шпаклювати, ні штукатурити пінопласт без сітки не можна.

Плитковий клей наноситься відразу на підлогу зубчастим шпателем, при подальшому заливанні стяжки армування поверхні не проводиться.

При роботі з професійною піною, для кріплення піни, він застосовується до матеріалу, плита натискається на стіну і піднімається. Коли ізоляція стінки. це ізоляція, теплоізоляція встановлюється нижче, коли підлогу та стелю кута.

З усіма способами фіксації, крім додаткової ізоляції підлоги під стяжкою, теплоізоляція, а в деяких випадках слід (читати вище), закріплене з поліпропіленовими грибними дюбелями. У цьому випадку ви не можете турбуватися про розпушення причепи пластин та основи, навіть якщо це відбувається, система ізоляції зберігає дюбель. Споживання дюбеля на теплоізоляції M2. 6-8 штук, грибки використовуються в приміщенні та на фасаді.

Правильно відповідати спосіб кріплення піни, підготувавши поверхню під ізоляцією та відповідає вимогам до теплоізоляції, ви гарантовано підігрівати свій будинок і уникати витрат на працю працівників заробітної плати.

Пінопласт (пінополістирол) є економічним та зручним будівельним утеплювачем. Теплозберігаючі властивості цього матеріалу виглядають наступним чином, що, наприклад, стінка пінополістирольної піни товщиною лише 12 сантиметрів у його теплових характеристиках, схожа на цегляну стінку товщиною 2 метрів!

Крім того, виявилося успішною основою для облицювання з керамічною плиткою. Як дивно це не звучить. Зрештою, головні “вороги” у керамічній облицюванні, це зміна температур протягом року та заморожування води на поверхні і в швах. При підтвердженні цього таблиця нижче показує. Це технічні характеристики кахельного клею “Mapei”

Основне число, зважене увагу, полягає в тому, що після 25 циклів, міцність кріплення зменшується вдвічі! Це може статися за один сезон. Ця цифра надається для клею високої міцності. Можна припустити, що тоді ця цифра для недорогих сумішей.

Основною причиною зменшення міцності є деформація основи при температурі коливання. Керамічна плитка та основа, на якій вона кріпиться, мають різні лінійні розширення. При зміні температур, шар клею відчуває напруги з цих розширень. Чим дешевше клей (чим менше в ньому клейких добавок), тим нижче здатність протистояти деформаціям, і тим швидше відпадає плитка.

READ  Чи можна клеїти плитку на бетон

Пінопласт має незначний коефіцієнт лінійного розширення і, крім того, оберігає від різкого коливання температури стіну, на якій закріплений. Через еластичність матеріалу піна компенсує деформацію.

Як поставити плитку (плитку) на піну якісно!

Пінополістирол має коефіцієнт термічного розширення в діапазоні від 5 до 10 до 7-10, що відповідає діапазону змін від 0,05 до 0,07 мм. на 1м та 1 градус Цельсія. Наприклад, при зміні температури на 17 градусів має місце зміна довжини, що дорівнює 1%, т.е. 1мм/м.

Необхідно також враховувати і зменшення розмірів (стиснення) пінополістиролу при низьких температурах. Якщо ви приймаєте 20 градусів для температури підтримки, і припустити, що у режимі використання матеріал охолоджується до.20 градусів, то в такому випадку, елемент довжиною 40 см, коротшає приблизно на 1 мм.

Поряд з позитивними властивостями, пінопласт має і вразливі сторони. Це сонячне випромінювання та гризуни. При тривалому впливі УФ-випромінювання пінополістирол стає крихким, поверхня жовтіє, що веде до ерозії від дощу або вітру.

Для гризунів, незахищений пінопласт, є великою спокусою. Він не є їжею, але при похолоданні вони роблять у ньому нори. І головне, при пошуку їжі, облицювання з пінопласту перша зустрічається на їхньому шляху. Якщо від ультрафіолетового випромінювання, достатньо покрити утеплювач структурною штукатуркою, то від щурів та мишей пінопласт, найнадійніше, захищає керамічна плитка

У підтвердженні вдалої спілки пінопласту та керамічною плиткою є конкретні приклади. На цій базі облицювання було закладено 5 років тому. Плитка приклеєна на пінопласт марки ПСБ35. Пінопласт був, як завжди, покритий склосіткою та шаром клею по сітці. Потім, для вирівнювання та створення площини, була виконана звичайна цементно-піщана штукатурка по маяках завтовшки, місцями до 2см. Раніше, перед нанесенням штукатурного шару, застосувалися клейові канавки, клей з шпателем для цього був використаний “Ceresit SM117”. Виробництво робіт проводилося пізно восени. Плитка не впала ніде.

Більш уважним інспекцією показало тріснутий шов на розрив у двох місцях, розташованих неподалік, на відстані одного метра. Плитка навколо тріщини тримається міцно на пінопласті. При натисканні шар плитки з пінопластом пружинить. Це говорить швидше про відірваний пінопласт. Таке трапляється, якщо виникла тріщина у фундаменті від усадки або деформаційного розширення. Не виймаючи плитку, визначте причину тріщини важко.

Сама піна, як основа, слабка. За бажання, доклавши зусилля, можна вирвати приклеєну плитку, разом із шаром пінопласту. Але спонтанно, з температурними коливаннями, він не знімає сильний клей з слабкої основи.

Поліфомат, відносно новий матеріал і ще не розроблений правильною технологією його облицювання. Є “підводні камені”, незнання яких призводить до шлюбу. Перша небезпека. це робота влітку, при підвищеній температурі. Навіть при температурі повітря 20 градусів темна поверхня піни (покрита клеєм з клеєм) нагрівається до 40-50 градусів. Аналогічним чином, при нагріванні не є підігрітою бетонною стіною, тепло розподіляється по всьому об’єму, а не значне опалення відбувається. На пінопласті все тепло накопичується на поверхні і йде на нагрівання клею або суміші, що вирівнює. Клей швидко втрачає воду і не добирає міцності (частина цементу не встигає прореагувати з водою). На фотографії зафіксовано такий випадок.

Восени будинку, будинок був облицьований екструдований пінополістирол піно і покритий скляними курячами з клеєм. Застосували саме цей матеріал, а не використовували звичайний пінополістирол спінений через те, що завершальним шаром обробки була запланована керамічна плитка а це серйозне навантаження на основу. Пінопласт, який був наявний, викликав підозри за щільністю.

Роботи були продовжені вже навесні, коли нічна температура встановилася вище за 5 градусів. Для вирівнювання поверхні стіни під плитку використовувалася суміш “Сeresit CT29”. Вирівнювання проводилося за маяками, виготовленими з тієї ж суміші. Товщина маяків (і шару, що наноситься) була від 5мм до 1мм.

Через місяць, коли передбачалося приступити до облицювання стін плиткою, виявилося, що штукатурка має тріщини, слабку міцність і подекуди обсипалася пластами. Причому на деяких ділянках стіни, що вирівнює суміш, трималася добре і мала достатню міцність.

Укладання плитки на пінопласт та монтажну піну. Вчимося виходити з будь-яких ситуацій. Експеримент 3

З’ясувалося, що вся справа в температурі зовнішнього повітря під час укладання. Там, де роботи проводилися ранньою весною або на північній стороні будинку, штукатурка трималася добре. Проблеми були лише на південній та південно-західній стіні.

Зробити якісне облицювання стін керамічною плиткою, без штукатурки, що вирівнює, важко. Пінопластові плити не мають рівної, загальної площини, навіть якщо кріпляться на штукатурку, зроблена по маякам. Місцями стирчать “парашути”. Якщо на таку площину покласти плитку, вона також буде місцями стирчати, особливо на сонці. Заміна звичайного пінополістиролу екструдованим це друга помилка при утепленні стін.

Синтетичні матеріали мають позитивні сторони: шумоізоляцію, теплоізоляцію, легкі за вагою, доступну ціну та простий монтаж. Піноплекс проводиться способом екструзії з пінополістиролу. Хоч і виник нещодавно, але став популярним утеплювачем. Найчастіше піноплекс замінюють пінопласт.

можна, клеїти, плитка, пінополістирол

Плитка, приклеєна на утеплювач

частина 1.Чи можливо штукатурити та клеїти плитку на піноплекс

Шкода. міф чи правда?

Коли мова заходить про пінополістирол, виникає резонне питання – а чи не шкідливо це для здоров’я оточуючих, адже така плитка використовується не тільки для офісних та виробничих будівель, але й для житлових квартир та дитячих кімнат?

Перший стирол, що лежить в основі цього матеріалу, був отриманий німецьким фармацевтом. Симоном. У процесі своїх експериментів зі стираксом він отримав нову речовину, яка за певних умов змінювала свою структуру.

Через кілька років речовина з желейною консистенцією лягла в основу низки продуктів, відомих сьогодні під назвою «полімерні матеріали».

Сьогодні процес отримання пінополістиролу виглядає приблизно так: у спеціальній формі змішується стирол та полімерний склад. При нагріванні утворюється велика кількість бульбашок кульок, які заповнюють всю форму. Сушені пластини розрізані і використовуються різними цілями, наприклад, як ізоляція.

Сама полістирол є шкідливою речовиною. Під впливом високих температур, світла, води, механічного навантаження, сполуки висвітлює токсичний стирол. Довге інгаляція концентрованого стиролу призводить до порушення роботи легенів, серцево-судинної системи. Але неможливо отримати таку концентрацію в умовах життя. Тому повітря в кімнаті, де використовується така плитка, не брудніше, ніж вулиця з вихлопними газами з автомобілів та промислових підприємств.

можна, клеїти, плитка, пінополістирол

Використання розширеного полістиролу не заборонена будівельними стандартами та санітарними та гігієнічними вимогами. Його дозволено використовувати як будівельний та оздоблювальний матеріал у приміщеннях різного призначення.

Чим і як приклеїти екструдований пінополістирол при утепленні

Екструдований пінополістирол – матеріал для теплоізоляційних робіт, що має невелику вагу, високу міцність, абсолютну вологостійкість. Але, щоб на практиці вдалося помітити всі переваги, треба спочатку правильно закріпити виріб на чорновій поверхні. Деякі власники вибирають клейовий метод кріплення. За допомогою чого та яким чином приклеїти матеріал? Далі розказано про це.

READ  Чи можна мити жалюзі в машині

Який клей використовувати для утеплювача

Через те, що екструдований розширений полістирол трохи важить, він може бути склеєний з найбільш різними адгезійними композиціями. Основна умова тут – відсутність агресивних розчинників. Насамперед для екструдованого пінополістиролу небезпечні ацетон та бензин. Відповідно, якщо в клейовому складі є ці компоненти, від нього доведеться відмовитись.

Оптимальний варіант – звичайний плитковий клей. Крім того, ви можете використовувати універсальний клей або “рідкі цвяхи”. У випадку, якщо екструдована піна полістиролу використовується для роботи в приміщеннях з постійно високою вологістю, вам потрібно використовувати вологостійкий фасадний клей. Він не боїться вологи, тому зберігає свої захоплення якостей протягом багатьох років.

Технологія укладання екструдованого пінополістиролу

Підготовка чорнової основи. Щоб забезпечити найбільш якісні умови для поклейки утеплювача, поверхню потрібно спочатку очистити від старої обробки і штукатурки, що обсипається, а потім вирівняти. На вирівняну чорнову основу наноситься ґрунтовка. Коли вона висохне, можна приступати до поклейки.

Закріплення екструдованого пінополістиролу на клей. Наносити клей можна як на сам утеплювач, так і на поверхню. В принципі, можна обробити клейовим складом і те, й інше. Приблизно через 5 хвилин з моменту нанесення клею панелі екструдованого пінополістиролу прикладають до основи та тримають приблизно хвилину. Далі приступити до забезпечення наступного пункту. Клей екструдований розширений нирки полістиролу, дотримуючись зміщення швів.

Звичайно, ця технологія здається досить простим. Але все-таки потрібно мати на увазі, що за допомогою клеючої композиції, ізоляція, як правило, фіксується якомога ближче. Тому дюбелі також використовуються для додаткових вкладень. Розмістити їх у швах між панелями ізоляції. У цьому варіанті здійснення теплоізоляційний шар завжди буде достовірно.

Клей для ізоляційних фасадів

Традиційно спеціальні сухі цементно-піщані суміші використовуються для клею пінопласт до фасаду будівлі. ВАЖЛИВО ВАЖЛИВО: Використовуються сухі суміші клею. Іншими словами, звичайне рішення, що складається з піску та цементу, для склеювання піни не підходить. По-перше, звичайний цементно-піщаний розчин не має достатніх адгезійних властивостей, а по-друге, дуже важко працювати з таким рішенням, якщо не сказати, що це неможливо.

Щоб говорити більш конкретно, штукатурні суміші з спеціальними полімерними добавками використовуються для клеючої піни. Як приклад, адгезивна суміш KNAUF, обговорювалася в матеріалі сухої штукатурки та клейових сумішей. Сюди ж можна віднести і різноманітні плиткові клеї на цементній основі.

Існує і дещо інший клей, який цілком можна використовувати для приклеювання пінопласту до фасаду поліуретановий. Такі речовини цілком успішно можуть замінити цементно-піщані суміші. Працювати з такими клеями набагато простіше, ніж з цементними, адже такі речовини продаються у вже готовому для застосування вигляді у балонах. Для нанесення буде потрібний тільки спеціальний пістолет, аналогічний тому, що застосовується при роботі з монтажною піною.

Якщо ж говорити про економічний бік, то вигідніше все ж таки монтувати утеплювач на цементно-піщаний розчин, ніж клеїти пінопласт на поліуретан. Як би не було зручно поліуретанову речовину, за вартістю вона ще не може змагатися з традиційними сухими цементними сумішами.

Для більшої наочності прикладаю невелике відео, в якому описуються переваги та особливості використання поліуретанового клею в процесі утеплення фасадів будівель. Дивимося:

До речі, якщо вас цікавить процес утеплення пінопластом, рекомендую вам звернути увагу на такі матеріали:

Процес приклеювання

Клеїти плитку необхідно з розумом, і перше правило, яке потрібно усвідомити: брати матеріал необхідно із запасом. При цьому запас повинен бути у вигляді 25-30% від необхідної, на думку фахівця, кількості.

Але, навіть виконавши умову цього правила, не слід відразу починати клеїти плитку. Тепер необхідно розрахувати необхідну кількість сегментів для проведення облицювання.

Розрахунок повинен бути зроблений, щоб звернути увагу на наступні дані:

 • Необхідно розрахувати розмір (площу) вашої стелі перед встановленням матеріалів для утеплення стелі, для якого буде проводитися безшовне облицювання;
 • Слід розрахувати так звану конфігурацію стелі, і найпростіше робити для прямокутних стель, тоді як для стель неправильної форми ця ціла проблема;
 • Останнім пунктом слід розрахувати форму самих сегментів (найпоширеніші варіанти мають форму 50×50).

Виробляючи планування клейової роботи, слід, мабуть, задуматися про те, який клей буде застосовуватися. В принципі, підходить будь-який клей для такого роду будівельних робіт.

Однак найбільш переважний «рідкий клей» (його ще називають «рідкий цвях») або клей на прозорій суміші з компонентами рідкого каучуку. Але все ж таки, виходячи з порад фахівців, краще брати прозорий клей, тому що їм клеїти (особливо плитки без швів) найбільш просто.

Важливо пам’ятати, що використовуючи клей на так званій гумовій основі слід знати про деякий нюанс. Справа в тому, що клеїти даним виробом можна лише з твором пауз між безпосередньо самим процесом проклеювання та нанесенням клею.

Якщо клеїти таким чином плити, то можна бути впевненим у абсолютно високому рівні адгезії. У тому ж принципі, бездоганний розмір.

Не забудьте зробити після цього розмітку стелі, для цього слід:

 • З’єднати діагональні косильні волосіні спрямованих один до одного кутів кімнати як при монтажі утеплення стель у приватному будинку;
 • Підключіть середні лінії безпосередньо середні протилежні стіни кімнати.

В цілому, розмітка стелі особливих труднощів викликати не повинна.

2.1 Монтаж продукції

Установка плитки на саму стелю це вже основна, фінальна частина всієї дії. При цьому клеїти плитку потрібно якомога рівніше, щоб у результаті не потрібно було все переробляти (іноді така дія витрачає більше сил і грошей, ніж початковий монтаж).

Виконувати монтаж слід за такою схемою:

 • Спочатку потрібно нанести клей на кілька плиток, які потім будуть встановлені в центрі;
 • Далі необхідно дати клею час, щоб він висохнув, після чого слід підняти одну плитку і прикласти її потім в один з кутів точно по центру;
 • Встановлену в центр плитку слід вирівняти по горизонтальних і діагональних лініях. Далі потрібно укласти сусідні сегменти, щоб сформувався центральний квадрат;
 • Зосереджуючись на вже встановлених частинах, дотримуйтесь плащ плиток на стелі;
 • Розмір деяких плиток вимагає механічної підрізки без швів. Для цього необхідно акуратно і ретельно проміряти розмір плити і потім його акуратно підрізати без швів (підійде навіть звичайний ніж).

Закінчується така безшовна установка плиток монтажем стельових плінтусів із кріпленнями для утеплювача. А після того, як будуть встановлені і плінтуси, необхідно буде просто дати клею висохнути і перейти до заповнення швів.

Для цієї дії можна застосовувати силіконові герметики (обов’язково та виключно білого кольору!).

Similar Posts

| Denial of responsibility | Contacts |RSS